Záchvatové vztekání, vynucování. Máte zkušenost?

kiara2
29. led 2007

Ahojda maminky!mám klučinu ale tak příšerně se vzteká když třeba od někud nechce stropí scénu a a řve až je rudej a div si nevyvzteká plíce tak pak poračuje v autě,nebo když něco chce příjde a křičí na mě rozkazem a běda jestli to neudělám jinak se válí na zemi a se i stalo že mě uhodil.Máte zkušenosti?poradtě prosím

jaska
5. únor 2007

Ahojky holky... tak sem si tak říkala jak mám hodné dítě.. sice jak sem psala před tím taky trochu vsteku ale né tak... no a včera to začlo.. asi to začíná stejně jako kiare2. no hrůza.. začal se tak vztekat.. nevím co sním... včera normálně sebral ovladač a jak byl navstekanej tak ho po mě mrsknul.. no měla sem šok... takže mi to asi taky začíná... 😉

kiara2
autor
5. únor 2007

jaska:no tak to přesně začínalo u nás to letí za mnou jen aby mě mohl praštit tím co má v ruce ale já se pak tlemím jak mě honí po baráku no tak hodně nerviků

0401
5. únor 2007

nestrašte, naše malá mě zatím bije pouze rukou 😕

jaska
5. únor 2007

no tak to nám to hezky začíná... doufám že se to zklidní... jinak mě vezou a už se tady neukážu 😀 . No ale fakt je to síla... chtěly byste pro ně jen to nejlepší a oni se nám odvděčujou mlácením... 🙂 . Myslím ale že to je snad věkem a za čas to přejde.. nebo myslíte že né... hlavně nestrašit 🙂

lucisa
5. únor 2007

ony to ani nemyslí zle, jen jsou prostě ve věku, kdy se u nich začínají hromadit různé pocity ze zážitků, jsou toho plní a neumí své emoce zvládnout, takže někdy stačí úplná kravina, které vy si ani nevšimnete a dítě se řeže jako blázen a jindy opačný příklad, kdy vám ani nedojde, že by to dítěti mohlo vadit a on z toho chytne nerva.
u nás doma taky lítá vzduchem kde co. a po tom, kdo jde zrovna kolem, nebo je snadný cíl - většinou teda mamka, ona nejvíc zlobí a pořád něco zakazuje.
moje starší dcera má teď děsně "příjemné" období. projde kolem své sestry nebo nás a prostě prásk, tady bouchne, tady štípne, tady praští hračkou. prostě jen tak, aby viděla, co to s námi udělá..... 😒
dneska malou tak surově štípla, až ji nehtama udělal na tváři krvavý škrábanec a roztrhla ret. to jsem myslela, že ji roztrhnujá. říkám, proč jsi jí to udělala, vždyť jste sestřičky. víš, jak by byly některé děti rády, že mají sestřičku nebo brášku? a ty ji tak štípneš, až ji teče krev. noemi sedí jak zaražený hřebík a jenom špitne, že neví. v tom nathy přestane ječet, přijde k ní a: poď mazlinky, mazlinky, ty můj milácku.

a se mnou to taky pak málem šastne. já chytám nerva, rozčiluju se, snažím se ji to "výchovně" vysvětlit, že já taky kolem ní nechodím a neubližuju ji a ony se začnou mazlit, jako by před vteřinou nebyl kravál.... 😅

a pak je najdu obě v obýváku na konferáku, jak tam ještě na dece tančí. ještě, že je ten stůl bytelný, ale deka stejně klouže. vůbec nechápu, kam na ty blbiny chodí. a ještě jsou hubaté: mami, my pažíme, nech nám to!!!!

kiara2
autor
6. únor 2007

no já se taky modlím aby to bylo jen tím věkem no snad určitě prostě jsme nebyli asi jiný a taky jsme vymýšlely kraviny mamka mi to ted taky říkala že jsem byla číslo ale pátik že to je teda větší expert 😀 no uvidíme jinak se jdu dobrovolně postavit před bohnice a budu vyřvávat pana Chocholouška 😀

jaska
6. únor 2007

jo jo to máš pravdu... já nebyla o nic lepší jak tvrdí moje mamka... a vždycky mi říkala aspon jedno aby bylo jako ty... no a mě příde že Stáník je eště o něco horší... posledních pár dnů teda hodně...

kabatko
6. únor 2007

Teda kdyz to ctu, tak mi beha husina po zadech ☹ Nas zatim doma nikdo nebije, akorat Marik obcas stouchne do MAjdy a nechce ji pujcovat hracky. Ale pak ji hned jde chovat a pusinkuje ji.Pravda, posledni dobou je palicata, kdyz po ni neco chci, tak je to automaticky ne,ale stejne jde a udela to. Treba oblekam MAjdu a ona to vidi, a jde se oblekat take, ale pokud po ni chci, at si vezme kombinezu, tak ji za sebou taha a maminko obliknout.Jak mimino. Tchyne rika, ze mam vysoke naroky. Pry co muzu chtit po tak malym diteti.No, ale 21 mesicu, neni zas tak male dite. Faktem je, ze je bez plinek, umi se obleknout -kdyz chce atak. Musim jit, holky se vzbudily

jess
6. únor 2007

No holky,tak moje malá je včera a dnes ukázkovaá 😀 ,má totiž horečky angínu.Už ji je naštěstí líp a sleduje krtečka 😉 .

S tím házením různých věcí,tak to schytává často manžel,dělá ale u toho takové ksichtíky,že musím zalézt a smát se tomu.

Mě mamina taky vždy říká,že at' si to užívám,že ona ze mě byla věčně na infart,tak že mi to přeje 😖 Škodolibka

jaska
6. únor 2007

JO malej je taky dnes ukázkovej.. ale to pro to že ho nevidím... je u babí 🙂 mám chvíli klídek i když....

jess
6. únor 2007

Teda holky,začínám vám to hlídání závidět 😀 ,moje má 26měsíců a eště ji nikdo bez mé přítomnosti nechtěl 😖

kiara2
autor
7. únor 2007

no tak to mě mamka taky říkala jen počkej až budeš mít vlastní děti oni ti to všechno vrátí a já hahaha no a ted to je tady no včera jsme byli u mamky a pak jsme jeli do Hradce šmajdat no brácha přišel ze školy je mu 13let a říká no mám za 5 z angliny a mamka ho peskovala já seděla u kafe a brácha měl ty svoje pubertální výlevy a mamka se rozeběhla a jednomu takovou plácla přes pusu že měl tvář úplně červenou no a co si myslíte že jsem dělala já no tlemila se jak prdlá prostě jsem si vzpoměla že tohle bylo úplně stejný semnou no div jsem ji jednu nedostala pak taky ale mamka je pryma tak se pak začala tlemit taky jen pak mě říkale že jsem prdlá a neměla jsem se tlemit před ním no jo když já se neudržela jess:no tak tohle já ti teda nezávidím já teda kdyby si kluka nikdo nevzal tak asi budu vážně šedivá ještě že ty babičky jsou

jess
7. únor 2007

kiara,já furt střídám barvy na vlasy,takže šediny vidět moc nejsou 😀 ,ale nějaké už mám 😒 .Daň za to mé zlato 🙂

Nás maminy peskovali a ted' to čeká nás 😀 ,myslím si ale,že pubertální výlevy těchdle našich potomků budou ještě horší ☹ .Ne že bych chtěla strašit,ale mám ten nepříjemný pocit ☹ .Aspoň ta moje už k tomu spěje

jaska
7. únor 2007

Ahojky holky... tak včera sem četla zajímavej článek nevím jestli to třeba neznáte ale i tak vám to sem šoupnu.

http://www.super.cz/krok-za-krokem/12272-jak-ne...

Musím říct že sem to četla fakt jedním dechem i když je to docela dlouhé...
Jess: to tě fakt lituju.. jak píše kiara2 kdyby si ho babí na chcíli nevzala tak sem též šedivá....

zrzecka
7. únor 2007

ahoj holky,tak jsem to tady tak prolitla...jak psala tusim Kiara,ted to mam to samy,driv mi spise vadilo treba ve filmu,kdyz se ublizovalo zvireti a ted co mam leu,tak kdyz neco dela treba miminku,tak silim a dela se mi zle,ze to musim nakonec i prepnout....s tim mlacenim si myslim ze za to nemuzou,je to jejich projev je na nas aby jsme je to odnaucili,jak to uz je vec jina 😉 Lea byla desne vztekly miminko,tak jsem se desila co me ceka az povyroste,ale zda se,ze se spise mirni..Ja jsem desne klidnej clovek a vsichni mi vycitaji,ze na ni neumim zvysit hlas,ale uz mi to zacina jit 😉 ale ze bych ji treba placla to tak maximalne pres rucicku.A jinak nam funguje jak uz jsem psala si toho nevsimat,trvalo to asi mesic,ale ted uz jsme tak daleko,ze naspuli pusu,do oci se ji derou slzicky,ale v posledni chvili se uklidni a je klid..Hlidani mame jednou za 14 dni.To je dve noci u mamci.Je to super.Mame cas na sebe,a nasi kdyz tam leontynka je ,tak jsou nejstatstnejsi na svete.Kolikrat kdyz jede domu,tak breci,jak jim bude po ni smutno.Dokonce tam byla dvakrat 5 dni.Jdnou kdyz jsme se stehovali a pak kdyz jsme byli na pidi svatebni cesticke..Spokojennost na vsech stranach..Navic kolikrat to byla nutnost,protoze se doma ruzne bouralo a prestavovalo a nevim jak by mohla byt v tom bordelu.. ☹

jess
7. únor 2007

jaska,zajímaví článek 😉 .Já malé nikdy neustupovala ani ji nepovolovala co ona chtěla,u ní je to chování tou hyperaktivitou,aby se zklidnila tak bych ji asi musela někde přivázat nebo zatlouct. 😀 Naštěstí ze mě respekt má,a ode mě si nechá věci vysvětlit,ale co se týče ostatních,včetně tatínka-sodoma-gomora 😀

zrzečka,to máš fajn,že se ti o malou tak staraj a baví je to.Jsi št'astná mamina taky 😉 ,u tchýně bych ji já nenechala,protože tam všichni kouří a neberou ohledy a zas posledně když jsem ji tam měla na hlídání než jsem s manžou vyvenčila psa,tak ji dala do ruky otevřenou plechovku,to by stačil jeden pohyb a fikne si ruku,zrovna sem se vrátila a jak sem to viděla,tak mě olil studený pot.A takové blbosti se tchýni líhnou v hlavě furt,mít tam malou na víkend a něco se jí stát,tak nejdřív asi zabiju tchýni a pak si do smrti vyčítám,že sem byla tak blbá a vůbec ji tam nechala 😠 .No a moje mamka si s ní zas nedá rady,když ji chytne ta její vzteklá a jednoduše na to nemá nervy.Doma má ještě mého bráchu a dvě ségry,nejmladší 10let a asi si umíte představit ten randál,když se tam vřítí ta má královnička 😀 ,takže se jí ani nedivím. 😅

jaska
7. únor 2007

Jess: to se ti nedivím že jí nechceš u tchyně nechávat... to já bych jí tam nenechala v žádném případě... jáí mám naštěstí tchýni super...šikovná a rozumná ženská...

jess
7. únor 2007

jaska,tak ty máš i tchýni super,no ty jsi snad dítě štěstěny 😀

Tak to bud' moc ráda,já to se svojímalou zvládám,my už jsme zaběhnutý a máme svůj řád 😉 ,no vono mi stejně ani nic jinýho nezbude 😀

mizunka
7. únor 2007

cus mamči s naším malým 22 měsíců,mám taky problém.Poslouchá všechny jenom ne mě.Jeho záchvaty vzteku,už nevím jak řešit,lehne si na zem a nemohu ho zvednout,zkoušela jsem ho nechat i stat venku,když nechtěl ze hřiště,tak jsem odešla a stoupla si za roh ,abych na něj viděla, vztekal se a přestal, a jak mi zahlidl začal na novo,nic nepomáha,od porodu mám dole 25kilo a nervy dokonale v háji jediné co zabírá je táta,prosím pomozte dík Petra Plzeň 😝 😅

kiara2
autor
7. únor 2007

jaska.no jjá jsem měla taky super tchýni a dávala jsem jí přednost ale co jsem pozanala co to je za falešnou ženskou tak jen s ní mluvím když musím jinak je pro mě prostě tchýně dost mě zklamala ale co mám manžela a spokojenou rodinu co víc s náma nežije tak o co jde že??
mizunka:no holka tak vítej v klubu tady fakt nepomůže nic jen čekat jestli z toho vyrostou hmhm ale kdy to bude že?

jess
7. únor 2007

kiara,já měla tchýni taky ráda,dokud jsem u ní nezačla bydlet a nepřestala se přetvařovat-koza 😠

mizunka,tak to já ti neporadím,moje malá naštěstí až takové divadlo nedělá,ale naopak jak u tebe,tak u nás zas poslouchá jen mě a na ostatní doslova z vysoka kašle 😅 ,taky ji to ne a ne odnaučit,tak se furt čeká kdy ji to přejde.

Musíme v to doufat,že to ty naše prcky přejde a dostanou rozumek 😒

lucisa
8. únor 2007

mizunka: už jsme to tady probíraly, je to fakt věkem, ty 2 roky jsou takové magické, dítě si začíná uvědomovat sebe samu, zkouší, co dokáže a neumí ovládat své emoce. přejde to, jen mu neustupuj.

tak já mám naštěstí svoji mamku a taťku přes chodbu, babičku o patro níž a bráchu se švagrovou o dvě patra níž.
naši si odmala brali holky na procházky, na výlety, se starší noemi byli i u moře (Aninka byla ještě miminko) a jí se vůbec nestýskalo, je na ně zvyklá, ale já málem za ten týden doma umřela smutkem 😒

když vedu starší dcerku do školky a nechce se mi přes zimu tahat malou tak brzy po ránu ven, tak ji strčím k prababičce. o víkendu už sice měla 80, ale je stále velmi aktivní a s holkama blbne, že by jí to leckterá padesátnice mohla závidět.
kolikrát je najdu, jak spolu lezou po zemi a schovávají se pod stůl. akorát má babi pomalejší stávání ze země, než holky 😀

a dokud neměl brácha dvojčata, tak s holkama taky chodili třeba se psem na procházku. v tomhle si fakt můžu libovat a nezakřiknout.

a co je nevíc zvláštní, u babiček a strejdy se vůbec nechovají tak divoce jako doma, asi tuší, že by se s nimi nikdo nepáral, brácha jak zařve, tak jsou obě v pozoru, mají z něj respekt. 😀 ale pozor, on se k nim chová moc hezky, a dělá s nima psí kusy, ony ho berou a mají moc rády.

jess
8. únor 2007

Lucisa 😀 ,máte supr prababičku,naše prababi má 75 a taky je čiperka a řádí s Jesskou,a kupodivu u ní je taky klidnější,usedí u ní 😀 ,ale ani ona ani já si netroufne ji hlídat sama ☹ .

I moje mamka vždycky říká,že nejhorší jsou děcka mezi 2-4rokem,že nevědí coby a musí vše zkoušet jsou drzouni a tak,tak to překousnem 😀 .

Už máme před sebou jen dva roky holky,tak hrdě do toho 😉

lucisa
8. únor 2007

no, to je sice pěkné, jess, ale než mi mladší anina přijde do 4 let věku, tak už budu uvažovat a možná i pracovat na třetím miminku (pokud teda taťka povolí spermovod 😀 ) a začne to u nás nanovo.....
doufám, že mi ty dvě starší pomůžou a nebudou se k mrněti přidávat...

jess
8. únor 2007

lucisa,já už ted' plánuju další. 😀 ,chystám se na tom začít makat ted' v létě,(jedině pokud vypadnem z tohodle bytu ☹ ).

No ty to budeš dost náročné,ono asi taky není nejjednodušší mít mimčo a dítko ve škole,toho učení se dost bojím,zvlášt' pokud ta moje bude furt tak šíleně aktivní a neposedná,ji když něco naučím tak to beru skoro jako dar od boha 😀

Ale musím říct,že zas na druhé straně bych nyní radši brala dvě aktivní dětio,než aktivní dítě a psa,s tím venčením a jak na mě oba vysí je to děsivá kombinace🙂.I když jdu s kámoškama tak se vždy táhnu i se psem 😀 .Hlavně když mi je blbě,tak než navlíknu malou každé 3hod'ky a jdem venčit-no děs.

Proto právě čekám aspoň na zahrádku,než na to vlítnem podruhý,absolutně si to neumím představit s miminkem,moji Jess a psem.To je každé 2hod'ky kojení věčně přebálování,hodinu honím malou než vylezem ven,protože dělá koniny při oblíkání 😀 ,no asi bych z vás jako první sháněla chocholouška 😀

lucisa
8. únor 2007

to si dovedu představit, my sice psa máme, ale na zahradě v kotci a je bráchův. taky to není drobeček - německá doga a navíc je to ještě mimčo, na jaře bude mít teprve rok (je to už druhá fenka, protože loni nám zemřela její 8letá předchůdkyně, která s holkama vyrostla) a když se vyvalíme na zahradu, tak nás převálcuje.
ale taky se už těším na jaro a hlavně léto, máme velkou zahradu, tak to bude super. holky doma vymýšlejí blbosti, přece jen nemůžeme být pořád venku a den je dlouhý, tak se nudí a zlobí.

jess
8. únor 2007

jéé,ten se má,něm.dogy miluju,ale nepořídila sem si ji,protože je to obří plemeno a ty se dožívají v průměru 6-8let a to bych asi byla na mrtvici mít miláčka tak krátce,natož moje dcera,ta je na našem psu závislá.To by jsme svorně bulely ☹ .

Máte super tu velkou zahradu,to bych taky chtěla,no uvidíme zda se nám poštěstí.

Holky to by jste nepoznaly ,že ta moje malá byla marod,to marodění jí vydrželo pár hodin akurát ten první den.Po 4hodinovým odpoledním spánku nabrala asi nějak moc sil 😀
Jí ty nemoci ještě nikdy nezmohli na dva dny,vždy jen na pár hodinek

lucisa
8. únor 2007

hm, tak to taky neznám, aby mé dcery ulehly, když jsou nachlazené.... ☹ 😒

víš, jak jsme to obrečeli my? 3. dubna měla 8 let a 20 jsme ji pohřbili u nás na zahradě. převrátil se jí žaludek, prý na to velká plemena trpí....
prostě ráno ještě lítala, během dne začala polehávat a zvracet jakoby žaludeční šťávy, tak jsme si mysleli, že ji nesedlo jídlo, holky jsme od ní odehnali, ať ji neotravujou a když přišel brácha z práce, už se ani neuměla zvednout a jít přivítat, jen tak smutně koukala a plácala ocasem.

brácha ji hned naložil a vezl k dr., ten ji dal narkozu, rentgen a pak volal bráchovi, co s tím. v podstatě byly dvě možnosti: jaksi ta nebolestivá, že ji píchne ještě jednu injekci a uspí ji a nebude se trápit nebo riskovat šíleně drahou asi 10 tis. operaci, po které vezme kus žaludku a pokud operaci přežije, tak až do konce max. ještě rok života jí veškerou stravu 3x denně mixovat a dávat bacha, aby někde nenašla a nesežrala něco tuhého.
brácha ji s těžkým srdcem nechal uspat a pak jsme týden byli hotovi.
proto se hned brácha kouknul na inzeráty a až někam do čech jel pro novou.

předtím jsme měli černou a aby nám ji nepřipomínala nová a nepletla se, tak tentokrát vzal medovou, taky je krásná. navíc Snoopynka byla menší, kdežto Atlanta už teď v necelém roce je větší, než byla Snoopy. v kohoutku měla na podzim nějakých 110 cm.

dogy jsou samy o sobě strašně milé a přítulné a na děti nedají dopustit, nechají si doslova štípat dříví na hlavě.
sice jsme museli dávat bacha, protože někdy i psovi ujedou nervy a nikdy nevíš, co se může stát, ale Snoopy, než by holkám ublížila, tak se zvedla a šla se před nimi schovat. fakt zlatíčko
atlanta je ještě mimčo, tak furt s nima blbla, hopsala, a když se o ně opře, jak si vyžaduje drbání a hlazení, tak hlavně aňu normálně vyvrátila.

malá se vždycky zvedla a tou svou hatmatilkou: atulko, nehej aninku, aninka udelala bam, já ti dám baci, psestan, ti zikam 😀 😀
nebo ji tam něco důležitě vykláídá a pes stojí, tlemí se na ni a pak ji s radostí olízne. běžně se spolu dělí o jídlo.....

jess
8. únor 2007

Jo no ,to měla torzi žaludku,trpí na to většina velkých i obřích plemen.Nesmí po jídle běhat,ani jíst např.čerstvé pečivo.Při běhu s plným žaludkem se převrátí a je to ta torze,a z čerstvého pečiva se zas nafoukne a je to to stejné.Velcí psi by měli žrát 1-2x denně a pak být v klidu,já to přesně dodržuju 😀 .

Jo já vím,dogy jsou zlatíčka,můj ajax taky radši odkráčí hrdě,když už chytá nervíky na to věčné týrání mou dcerunkou.Musela jsem se zasmát jak píšeš,že mu malá důležitě cosi vykládá 😀 ,moje je to stejné a ještě ho u toho drží pod krkem,aby jí nezdrhnul 😀 .Ty zvířata jsou stejně takové telata,že si to nechaj takhle líbit 😀 ,jen stojí,čučí a nechápou.Ale feny jsou mnohem trpělivější než psi,takže náš druhý bude fena,já to svého psa musela učit 😉 ,feny to mají dané od přírody 😀 a navíc malé plemeno si neumím ani představit,malá by ho zamáčkla,všecky malé psi musím bránit,ona je zvyklá na mohutného psa a nemá v rukách ten správný cit. 😅

Moje malá jak mu chystá granule,tak mu tam vždy něco přidáváme na chut' a ta kozena to potajnu cestrou na chodbu ujídá,no já ji vždy ženu 😀

lucisa
8. únor 2007

jojo, torze, stejně se ale dožila vysoko, zůstaly nám aspoň fotky a video.

feny to mají v genech, nikdy se mi nestalo, i když byly holky mimina a ležely na dece na zahradě, že by je přilehla. sice se vždycky nasomruje na deku k nim, ale nikdy na ně nešlápne.

a malá je taková zaškvara (znáš ten výraz? snad jo, když zme z jedneho kraja, ni?) a psisko má svatou trpělivost.