Zhoupnutí se na bříšku při pasení koníků. Stává se to?

lilili2
9. bře 2010

Holky chtěla jsem se vás zeptat, zda se i vaši mimísci občas u pasení koníčků zhoupávají na bříšků a máchají přitom ručičkama. Jde mi totiž o to že má rehabilitační doktorka mě vystrašila, že má malý centrální koordinační poruchu no a neuroložka říkala, že je hypertonický ale jinak tam nic vážnějšího nevidí. Tak nevím zda je to občasné houpání na bříšku normální nebo ne. Někdy pase krásně ale někdy začne plakat a houpat se u toho na tom břiše a máchá ručičkama. Díky moc za odpovědi

kveluse
9. bře 2010

lilili2, jestli má u toho zvednuté ručičky a nožičky, tak podle mne dělá letadélko. Myslím, že je to normální, naopak to svědčí o pěkných zádových svalech. Dělá to spousta dětí. prostě je to přestane bavit na ručičkách, tak se pustí a jak se zlobí, tak se houpe sem tam.

kocule
9. bře 2010

Ahoj Lili, moc tě zdravím. Nám na rehabce bylo řečeno, že je to naprosto v pořádku, letadélko děláme taky. Jak píše Květuše, mrňous si posiluje zádové svaly a z hlediska psychm. vývoje je to OK. Spíš kdyby ho nedělal, tak by to bylo asi blbý. 😀 😀

kocule
9. bře 2010

Kvěluše, moc se omlouvám. 😅

lilili2
autor
9. bře 2010

kocule moc tě zdravím. Právě že on sebou na tom bříšku tak zamrská. Propne se vzádech a zamrská ručkama a nožkama. Vypadá to tak Jak kdysi dělali na diskotékách vlnu jestli víte co myslím.

j.kriv
9. bře 2010

lilili mně to malá taky dělala, zvedla ručičky a kopala u toho nožičkama, jak kdyby plavala 😀 a mudr nikdy nic neříkal, ani terapeutka na plavču, je to v podstatě krok před kleknutím na čtyři, letadýlko, jak psaly i holky. teď už to nedělá a pěkně si kleká 🙂

ivika18
9. bře 2010

lilili, to je právě to letadlo, jak tak mrskají nožičkama a ručičkama, to je naopak dobře, že to dělá 😉

lilili2
autor
9. bře 2010

Holky moc díky uklidnili jste mě. Já měla strach, že je to špatné.

lilili2
autor
9. bře 2010

Holky a nevadí že to třeba udělá jen 3 sec. A že se u toho bambelá ze strany na stranu?

ivika18
9. bře 2010

Lili, nevadí, neboj, zatím to asi teprve začal zkoušet, tak to dlouho nevydrží a chytá balanc,ale za chvilku z něho určitě bude zkušený "letec" 😀 😉

gegitka
13. črc 2010

Ahojky, já se chci zeptat,takže je to pořádku,když to dítě dělá??? Jsem totiž četla v jedné knížce,že by to dítě dělat nemělo, prý to může vézt ke skolioze. Tak ted nevím k doktorce jdeme až příští týden ve čtvrtek tak uvidím

marketa137
13. črc 2010

@lilili2 tak to co popisuješ dělá malej taky 😒 . měl horší start a problémy měl naštěstí to zvládnul ale právě byl hypertonický, ted už je celkem ok ale dneska jsme byli na rehabilitaci a na bříšku je ještě trošku nestabilní ale paní doktorka říkala že to bude ok, dostali jsme první cvik a malej se u toho směje 😀 . Ale já na něm vidim jaký udělal za měsíc pokrok takže jsme v klidu 😉