Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

ellysa
22. črc 2010

ahojte viem, že je ešte skoro, ale veľmi ma táto téma zaujala, musí to byť úžasné takto sa dorozumieť so svojím bábätkom.ako ste začali so znakovaním a kedy? stačí mi objednať si tie materiály alebo radšej ísť aj na prednášku, ďakujem 🙂

kackark
22. črc 2010

Ahojky, taky mě tohle téma nadchlo a chtěla bych s malým začít, my už myslím můžem. Tak se přidávám k ellys a těším se na každou zprávičku od vás. Moc děkuji 😵

blka
22. črc 2010

@maeta Tak i když na prcka znakuju, tak je šíleně ukňouranej ☹

@ellysa
@kackark Já jsem si koupila knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem. Ale ještě ji nemám přečtenou, každopádně je moc krásně napsaná. Ale začala jsem na základě této diskuse. Začala jsem ji číst od začátku (sekla jsem se na str. 10 a dál se zatím nedostala 😅 ), ale dle rad holek jsem začala.

kackark
22. črc 2010

@blka Jé díky za odpověď. Já tu knížku dostala k narozeninám před pár dny a mám z ní obrovskou radost, jen jsem jí omylem nechala u našich, tak zatím nemůžu studovat. Snad mi knížka přesně napoví jak s malým začít a věřím, že nás to bude bavit.

blka
22. črc 2010

@kackark Rady tam jsou pěkné. Hlavně se mi líbí, jak autorka píše i zážitky ze života.

kackark
22. črc 2010

@blka Já právě přečetla asi jen 5 stránek, ale je to knížka velmi čtivá 😉 Tak doufám, že budu brzy miláčkovi rozumět ještě víc.

blka
22. črc 2010

@kackark 😉

kackark
22. črc 2010

@blka A jaké znaky už zvládáte?

blka
22. črc 2010

@kackark Právě že žádné ☹ .

kackark
22. črc 2010

Neboj, to určitě přijde, budu držet pěstičky 😉

maeta
22. črc 2010

kazde dite se vyviji jinak, tak to chce zrejme jenom vydrzet. Mata je take na mrtvem bode, ale podle jeho nadseni vim, ze ho to bavi, jen to jeste nezvlada sam ukazovat. Zatim jsem ucitel i zak, ze mi porad ukazuje na predmety, kterych znaky mu delam a "zkousi me" 🙂

blka
23. črc 2010

@kackark Díky 🙂 . Snad jo, pořád v to taky doufám. Ale on bych řekla je v tomto "pomalejší". Nechce se mu moc kecat, pořád dělá jen svoje hmmmmmm a pak pár slabik a s ručičkama taky moc nemáchá. Ale pomalu začíná, tak se to třeba rozjede později.
Jen mě strašně překvapuje, jak paní autorka knížky má šikovnou holčičku, která znakovat uměla už tak brzo 🙂 . Ale zase je to víc motivující, než kdyby psala: Ukazuju znak už 3 měsíce a malá pořád nic 😀

@maeta Mě Mareček teda nezkouší 😀 , ale pozoruju jeho zájem.

betelgeuzz
24. črc 2010

@meri Tak já jsem teď četla knížku Pohodoví rodiče - pohodové děti od Jungwirthové, je to psycholožka, která se zaměřuje na předškolní děti. V knížce píše, že dříve, než je dítě schopné mluvit, je schopné komunikovat neverbálně, že můžeme aktivně rozšiřovat repertoár gest, že tím můžeme usnadnit nástup mluvené řeči. a prý u dětí, u nichž se vývoj řeči opožďuje má používání gest nezastupitelnou roli. V doporučené literatuře má Jak se domluvit s kojencem a batoletem. - takže ne všichni psychologové znakování nedoporučují.

betelgeuzz
24. črc 2010

@blka Taky jsem četla tu knížku a líbila jsem ji. Dala jsem ji přečíst i mojí mamce (kdysi učila ve školce) a byla z ní nadšená. Hned si okopírovala znaky 😀 Mám doma i sadu Baby signs a ta knížka v ní mi příjde o ničem. V podstatě všechno, co v ní je, jsem se dočetla někde na netu. Ale pouštím malé to DVD a vydrží ho sledovat.
Já jsem si taky přečetla tuhle diskuzi, vypsala jsem si některé poznatky a odkazy, jestli chcete, můžu to sem zkopírovat, ale je to takový mišmaš.

betelgeuzz
24. črc 2010

A teD´jsme byli u tchánovců, ti mají psa a malá ho pořád pozorovala a plácala ručičkou. Tak m tvrdil, že asi dělá znak pro psa. No nevím, já jsem spíš skeptická, ale fakt to dělala dost často, tak to třeba opravdu už zkouší. Jinak pacipaci zatím nedělá, ani jak jsi veliká, nebo tak tak všelijak, jenom se nedávno začala schovávat za plenku.

lucie.krajcarova
24. črc 2010

@meri, rozhodně si nemyslím, že je to krok zpátky... bohužel se s tímto názorem taky potkávám 😲 ale když vidím, jak to malému jde a jak je rád, že na něj reaguji, vůbec nepochybuju. a navíc, jeho vrstevníci nemají o moc více slovíček než on (cca 8 slovíček, táta, ham, mňam, haf, jé, bá(c), ne, tam), ale díky znakům umí navíc min. dalších 7. snaží se napodobit i naše "znaky", třeba když dělám tytyty, to by doktorka taky zakázala? 😀 nene, my se odradit nedáme. nikomu to nevnucuju, ale okolí si na to pomalu zvyká. nejvíc jsem ráda, že i manžel to přijal. ne že by na malého přímo znakoval, ale reaguje na ukázané znaky a chválí ho.

lucie.krajcarova
24. črc 2010

jinak martínek nejdřív začal dělat vařila myšička kašičku a paci paci, pak jsme začali ukazovat světýlko. asi kolem 10. měsíce...
jinak doporučuju jít na kurz!!! klidně i bez dítěte, ja tak byla taky (malý měl teprve 7 měsíců), ale vidíte, jak tam na kurzu znakuje dítě učitelky, je to úžasné!!!! a bylo mu jen málo přes rok. a každý znak ukázal na požádání. je vidět, že to opravdu funguje. od září možná půjdemna společný kurz rodiče a díttěte, jsem na to zvědavá. na prvním jsem byla na proseku.

blka
24. črc 2010

@betelgeuzz Já silně pochybuju, že by mi Mareček byl schopen sledovat DVD. Když je v TV pohádka, tak ho to absolutně nebere. Max.někdy, když je nějaká zpěvná reklama, ale jinak ne.
Za ty poznatky bych byla ráda 😉

@lucie.krajcarova Společný kurz rodiče s dítětem jsem viděla na jakémsi hotelu. Bylo to týdenní ubytování za 10 000,-. Kdyby to bylo levnější, tak bych šla a moc ráda, ale tolik peněz se mi dávat nechce 😔

lucie.krajcarova
24. črc 2010

blani, u nás taky tv a dvd nemají úspěch.. malý by šel maximálně po notebooku...
ten můj kurz je i s dětmi, je to několik setkání. mrknu na net, jestli to najdu. dělají to v různých městesch. a určitě to není takto drahé.

berenika39
24. črc 2010

@blka babysigns mají takové chytré herny,jednou týdně 1 hodina, asi 6 týdnů, jmenuje se to Znakování se zpěvem a hrou. V různých městech, městských částech. Odkazy jsou na jejich webech.
Chodila jsem s petrem v zimě, dvakrát po sobě, měli jsme fajn instruktorku, každá hodina jedna skupina znaků (jídlo,spaní,koupání....), u toh písničky, žádná křeč - prostě spíš hraní a u toho znakování. Přes týden jsme ty znaky pak dělali doma po týdnu přidali další. Je to super pro děti podle mě tak od roka, prostě to chce z jejich strany malinko spolupráci 😉 , ale byly s námi i dvě holčiny 10m a prostě se tam jen tak povalovaly a spokojeně poslouchaly, hrály si.
Určitě doporučuju.

berenika39
24. črc 2010

týdenní pobyt za 10000,- je sice možná fajn dovča, ale skoro bych řekla, že tím zahltíš dítě i sebe a bude z toho zmatek, mimčo se nemůže týden denně jenom učit.....

berenika39
24. črc 2010

hm, tak to je vtipný, přesně k Míše Ehrenbergové jsme chodili, jen na Prosek do Centra volného času. lucie - trefa.

lucie.krajcarova
24. črc 2010

Bereniko, já u ní byla sama a bylo to moc prima. ještě by to chtělo s prckem 🙂 líbí se mi, že je to rozděleno do 6 lekcí, není to ani zahlcení, děti se pak třeba i těší -jako na plavání 🙂

berenika39
24. črc 2010

fakt v zimě to byla moje spása, každý týden jsme se těšili, ven se moc nedalo.....a máme z toho kursu cd s písničkama a to posloucháme v autě dodnes a petas u toho máchá rukama.....

lucie.krajcarova
25. črc 2010

bereniko, brali jste si ten dražší nebo ten levnější kurz?

blka
25. črc 2010

Ty kurzy vypadají dobře, díky za tip, zkusím pohledat 🙂

berenika39
25. črc 2010

ten 6 týdnů.....
@lucie.krajcarova

lucie.krajcarova
25. črc 2010

bereniko, to jo, ale jde o ty materiály, kupovala jsi všechno jo? co se týče prvního kurzu, já si vzala ten levnější..

berenika39
25. črc 2010

@lucie.krajcarova ahah, promiň, jsem zpomalená, ta moje odpověd nebyla moc chytrá 😀 😀 😀 . já jsem si nic nekupovala, jen to nejnutnější - cd? už jsem měla od babysigns tu celou sadu, páč jsem byla sama na jednom semináři někdy dříve, asi v petrových 8 měsících, takže jsem to měla doma.