Jak přimět 5,5letého syna, který nechce cvičit logopedii?

naglik
1. srp 2013

Maminky,prosím potřebuji radu jak přimět syna 5,5 let,který nechce cvičit logopedii. Nejde to po dobrem ani po zlem. Odmítá jakákoliv cvičeni. Prosím neznáte nějaký tip jak ho k tomu přimět? Cvicime písmenko R. Moc děkuji za vadě náměty. Petra

martasek
1. srp 2013

Co nějaká odměna, nezabírá?

naglik
autor
1. srp 2013

Bohužel ani odměna nepomáhá @martasek
Koupila jsem i obrazovou knížku se cvičením,ale ani ta nepomohla. To dcera které je 3,5 let ta pokud se řekne,ze jdeme cvičit tak chce jít a cvičí. Přijde mi,ze snad mluvi lépe jak syn. On je hodné tvrdohlaví ☹

berenika39
1. srp 2013

necvičit. nenutit ho. nebrat to jako "cvičení". on už ví, co ho čeká - něco, co ho nebaví. a bojkotuje to, logicky. má dojem, že R je něco, kvůli čemu "musí" dělat něco , co ho moc nebere.
otoč to🙂
(brzo budeš chodit do školy, naučíš se číst a psát, a abys napsal dobře sekera, nemůžeš říkat fekera...- jen příklad- si vymysli něco chytřejšího, tohle říkám já petrovi...- a celou slavnou logopedii děláme skoro denně, ale on o tom neví, v podstatě. povídáme si v autě, v posteli ráno chvilinku, večer před spaním, denně jsou to jen pár minutové úseky, jasně že se na to někdy vybodnu, ale nemáme to jako povinnost, ale jako něco, co potřebujeme...a jako hru. jsme teprve u L, hádáme slova, která začínají na L a vídíme je kolem sebe, nebo která končí na L, vyprávíme O koblížkovi tak, že každý řekneme jedno slovo, nebo se střídáme a každý řekne, co miluje - a musí to být na L.

Úplně bych ho od toho "cvičení" odstřihla, a nenápadně navedla na hru s písmenky🙂))). Nemusí to být všechno podle papíru od logopedky, já to vždycky použiju jako info, postup a tak, ale jinak vymýšlím...🙂)))
tak at vám jde R co nejdřív, taky nás čeká... 😉

lucieandrlova
1. srp 2013

Existuje CD Nešišlej. Vydala to logopedka a jsou tam písničky na procvičení toho, co dětem nejde. Takže děti zpívají písničku a ani jim nedodejde, že cvičí... Osobně s tím zkušenosti nemám (dcera má jen 2 roky), ale přijde mi to jako dobrý nápad... Dá se koupit buď CD nebo formou MP3 a pak si to vypálíte. To stojí 99 Kč.
Posílám odkaz: http://www.indies.eu/alba/1544/nesislej/?idn=3

Jo a mně s R pomohla kamarádka Ria. Pořád jsem na ni volala Lio a ona mi řekla, že jesli jí budu říkat Lio, tak se mnou nebude kamarádit. A tak jsem se naučila "R"... 🙂

zanulav
16. zář 2013

Holky potřebovala bych radu ohledne syna 5,5 roku od června chodime na logopedii neumi spoustu pismen ch,v, f,r,ř,s,č. ma okrajove dyasfazii. chybi mi 2 zoubky vepředu mel uraz se zubem. ale k problemu dnes jsme byli na logopedii a neřekl tam ani slovo proste se zasekl. jinak předtim bez problemu, povidal ale nejak to tam neproživa proste ho to tam nebavi pro je to nuda samozřejme mu to vysvětluji doma povida s kamarady ve školce s učitelkou ale tam ho to nebavi nevim jak na nej aby spolupracoval, s doktorkou jsem spokojena chodila jsem se staršim synem kdysi k ni, A VŠE V POŘADKU. přišti sezeni tam bude s nami i jiny kluk aby videl syn jak spolupracuje. nevim zda to je dobře pry to tak občas děla. jinak doma ho bavi pouze přiřazovani ruzne hadanky ohledne logopedie a ukoly ale nechce opakovat po mne slova. jsem zoufala děkuji za rady