Přijetí na VŠ v Brně - MUNI a Mendelu

banitram
10. čer 2016

Ahoj, mám dotaz na studentky brněnských VŠ a maminky vysokoškoláků .... dcera dělala minulý týden přijímačky na Mendelu a už jsem dost nervózní, protože ještě výsledky neznáme. Ještě se hlásila na tři obory na Masarykově, ale ani jeden nevyšel (přijímačky udělala, ale skončila pár míst pod čarou) a bohužel Masarykova nepřijímá odvolání. Potřebovala bych vědět :
- Jestli jsou někde statistiky přijetí na Mendelu - regionální studia
- A jestli když se umístila na MUNI jako třetí pod čarou (brali 22 lidí z cca 80 přihlášených a ona skončila na 25. místě), a nemůžeme dát odvolání, jestli je nějaká šance, že se ze Masarykovy univerzity ozvou, kdyby někteří těch 22 přijatých nenastoupili a uvolnilo se místo .... vůbec s tím nemáme zkušenost

konekokira
11. čer 2016

Dobrý den, o Mendelce nevím, ale já se teď dostala na MUNI a poslali mi poštou pozvánku k zápisu, takže asi když se nedostala, tak asi nic... Ačkoliv v závěru dopisu stálo, že ti, kteří se rozhodují mezi dvěma obory maji dát vědět, takže šance je, taky záleží, jestli je obor zadany... Zápisy jsou v červenci

zaludova
11. čer 2016

@banitram pokud skoncila treti pod carou, tak je velka sance, ze vsichni nenastoupi...zavolala bych na studijni a poptala se konkretne...urcite potrebuji zaplnit mista...maji z toho penize

banitram
autor
11. čer 2016

Děkuji za odpovědi, v tuto chvíli už naštěstí brněnské školy nemusím řešit - byla přijata na UTB Zlín, na obor, který si přála ze všeho nejvíc 🙂 ... ani jsme s tím moc nepočítaly, protože se hlásilo přes 500 uchazečů a brali jen něco přes 50 ... po stresech s maturitou a přijímačkama mám konečně zase klid a může začít pohodové léto 🙂

citun
11. čer 2016

@banitram Jéé ty se máš! 🙂 My musíme čekat, na to jestli dceru přijali, až do poloviny července 😒
A jak píšeš, nevím jestli my matky nejsme ve stresu víc jak ty holky 😀

banitram
autor
12. čer 2016

@citun dcera je naprosto v poho, ale já pořád něco řeším :D .. i když musím říct, že měla obrovskou radost, když si to včera na internetu přečetla a ještě několikrát se mě ptala, jestli je to přijetí jisté 🙂 takže už jen během zítřka zajistit ověřenou plnou moc k zastupování u zápisu, protože zítra odpoledne odjíždí na 3 měsíce pracovně do Anglie a pak už se konečně začnu starat jen o sebe ..... držím palečky, ať vám to také výjde !!!!! 🙂

evinda12345
4. zář 2016

Ahoj. Syna vzali na práva. Jsem na něj moc hrdá. 17. nastupuje. A mě dochází že domů už bude jezdit jen občas. Že nám oběma začíná nová životní etapa. Jak jste ji prožívaly?