Heřmánkový čaj do UM. Mohu takto smíchat?

vero987nika
30. črc 2021

Ahoj, mohu dát 6ti týdenním miminku heřmánkový čaj jako součást Nutrilonu? Např. normálně míchám 90ml kojenecké vody+3 odměrky nutroše. Mohu dát 70ml kojenecké vody a 20ml čaje a použít to takto pro smíchání? Ptám se kvůli bolení bříška.
Díky

xleni
30. črc 2021

@vero987nika já používám fenyklový, nevim jestli je heřmánek na bolení. Spíš na zácpu a je to alergen. Dávám trošku 10-20 ml fenyklového.

vero987nika
autor
30. črc 2021

@xleni já někde četla že Heřmánek je i lepší než fenykl ale říkala jsem si že bych zkusila pak i fenykl. Spíš mi jde hlavně o to abych mu tím nějak neublížila když to smíchám přímo do toho. Ikdyž logicky mi přijde že by to vadit snad nemělo

jako_mala_holka
30. črc 2021

Vadit by to nemělo, jen pozor na to, že heřmánek je docela velký alergen a fenykl může někomu dělat zle... Tak ze začátku být opatrnější 🙂

zrzeckas
30. črc 2021

Jestli proti boleni, na vyprdeni... Davala jsem kmín, sem tam fenykl (ten se detem moc nezdal)

martt
31. črc 2021

@vero987nika Jestli to máš na prdiky tak nejlepší je odvar z kmínu. Heřmánek má projímavé účinky a používá se spíše na zácpu. Na víc bych to moc do UM nemíchala spise davala po lžičkach nebo samostatně. Protoze to miminku nemusí chutnat a pak vyhodis třeba celou dávku UM.