Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

kacerka
21. led 2008

Holky, Karlík má 7 kg 😀 na 3 měsících, takže na těch 180 má právo, ale měl by jíst 5x denně. Zase ho nenechám řvát hlady, ne?
Janickabez, Karlíkovi forte moooooc chutná, ale dneska jsem zase zkusila dát na noc Comfort, tak uvidíme, jak dlouho bude spinkat. Dala jsem mu 180 a trochu toho vyblindil, takže toho bylo nejspíš moc . . . .
Kupinka, vy už ale dáváte 2, ne?

bramburka
21. led 2008

Malá když dostane 150 tak to vypije ale i vyblinká, když dostane min tak se vzteká!???

perada
22. led 2008

Kači, krásná váha 😀 😀 jste nás dohnali 😉
Stále jí po 4 hodinách? Péťa to má občas taky...a když se hlásí dřív, dám čaj a stačí mu to. Někde jsem četla, že některý dítě Forte stejně nezasytí...tak pak jedině kašičky 🙂

Janickobez a není to na ní moc silný? Proč už jí ho dáváš? Normální Nutrilon jí nestačí? Já dávala furt malému premium i v noci pokud se budil jednou...když dvakrát a neustupovalo to, nasadila jsem Forte. On i dost zabetonovává bříško...Péťa občas nekákne den a půl a jindy kadil po Nutrilonu 2x denně...takže na to bacha taky ☹

V blinkání jsem se taky nevyznala..pil 150 nestačilo..dávala jsem 180 a ublinkával, ale srovnalo se to teĎ a dr. říkala že to může být i nachlazením. Kdyby to bylo obloukově, vyšetřila by to a najeli bychom na AR.

perada
22. led 2008

jinak se mi povedl dneska super kup 🙂 v lékárně mi prodala staré balení Forte...do nového roku stálo nějakých 280 a teď krásných 300 😝 😝
jedničky a dvojky maj už nový... 😔

sisstin
22. led 2008

hm..comfáč už stojí 239 😠

sisstin
22. led 2008

a to je 400g 😒

janickabez
22. led 2008

u nás ta stará balení mají ještě v Delvitách a Billách za 299,-

Per malá se mi budila po 4 h- tzn. jedla ve 20 pak 24, 4 a pak mezi 7 a 8, zkusila jsem forte a nepomohlo to, navíc plakala, asi jí opravdu tlačil v bříšku, takže jsme se ns noc vrátila k premium, a forte jí sem tam dám během dne, to se víc "pohybuje" takže je to OK....ted jsme prošly nějakým vývojovým zlomem(malá asi zrochu zesílila) a kaká krásně denně ráno, a i v noci dýl spí i po premiu, a už nejsou kakací dny celý proplakaný...je tomu asi 6 dní, takže doufám, že to bude takhle krásně pokračovat i nadále....

perada
22. led 2008

Jani to je spurt a to Forte nespraví...podle mě to je zbytečný jí tím plácat bříško...já bych dávala radějí premium časem a forte nasadila až bude větší, dávky jí nebudou stačit a do Nutrilonu 2 daleko.
Já když kojila a byl první spurt, P jedl každou hodinu, hodinu a půl...🙂

perada
22. led 2008

S takhle malým mimi bych se asi poradila ale s dr. 😉

janickabez
22. led 2008

my když jsme kojili a první spru v 3 týdnu bylo to to samý ☹ malá řvala téměř pořád, protože jsme měla málo mlíka...

ted jsme jen na premiu - s jednou až 2 dávkama forte za den, myslím, že se jí nic nestane, myslím že tohle sprut nebyl ...protože 3 týdny na sprut je docela dlouho, ne??? ten je několikadenní... ted trochu povyrostla, něco málo přibrala a zesílila a kakání a všechno nám jde líp... a je klid, když už je forte rozdělaný, tak těch 400g dopapáme....druhej balíček schováme....

perada
22. led 2008

jani spurt je taky kolem 6. týdnů 😉 pak 3. měs. a 6. měsíc
a podle pasu koukám, že jste cca 7 týdenní, takže by to odpovídalo 😅

janickabez
22. led 2008

per 😉 tohle mám vše načtený 😎 , ale 3 týdny sprut snad netrvá 🙂

kupinka
22. led 2008

Jo jasně,my už dáváme dvojku....ale i tak se mi to zdá hodně....přikrmuju od 3.týdnů a malý mi nikdy tolik nevypil-a to je ho dost!!!!! Zeptala bych seMUDRY....ať ho moc nepřecpáváš

bramburka
23. led 2008

taky myslím,, navíc je docela malý... v té době jsem vstávala co 2_5 hodiny i v noci, takže 4 je bezva odstup. To vstáváme ted!

kacerka
23. led 2008

Kupi, ale podle váhy by těch 180 ml měl dostávat - 5x denně. Já mu dávám většinou 150 ml 6x denně, takže na množství to odpovídá . . . .

kupinka
23. led 2008

Aha,já už si to nepamatuju,kolik v kolika měsících... 😉 ale když to vypije,tak to asi potřebuje,no..

kacerka
27. led 2008

Holky, jakou vodu kupujete na přípravu Nutroše? Já většinou Horský pramen - ten je v pohodě, ale někdy se dostanu jen do Hypernovy a tam mají Fromin a ten je docela šílenej, jak se tam utvoří po převaření ten kal 😖 Co s tím kalem děláte? Nějak to filtrujete nebo z toho normálně Nutroš připravíte?
A ještě dotaz - ten náš Kája je prostě nenažránek. Má něco kolem 7 kg, dávám mu 166 ml Nutrilonu a jí přesně po 4 hodinách jak přes den tak v noci. Zkusila jsem mu dávat 200 celý den s tím, že by mohl prodloužit noční intervaly. Bohužel se prodloužily jen o půl hodiny, tak jsem najela zpět na těch 166 ml . . . . Řešily jste někdy něco takového? Neporadíte, jak docílit delších nočních intervalů mezi jídly?

bramburka
27. led 2008

4 hodiny nádhera. Xenuš má i s nutráčem max. 3hodinový intervaly, přes den bojuju o každejch 10 minut. Pije 150 ml + nutrilon. Přitom když dám víc, tak to vyblinka. PIje 6-7x denne.

sisstin
27. led 2008

kacerka: Fromin je strašnej..modrá Aquila stačí..je to i kojenecká voda 😉

bramburka
27. led 2008

já tak mam bud dobrou vodu nebo Aquilu...

perada
10. únor 2008

Ahoj holky, mám prosbičku 😔
včera jsme pešli z Nutri 1 na 2 + začali "k obědu" dávat příkrm mrkvičku. Včera snědl zkušebních asi 6 lžiček. Jenže...Čekala jsem, že ho ta dvojka zasytí víc....a ono ne. Budil se dokonce i v noci a to 2x...dřív to nedělal (jen ke konci,asi 2 noci, kdy ho trápila rýma a mu forte asi nestačilo)....Taky je docela vykulenej, že už to má vypitý 😀 Dávám mu těch 120 ml a na noc jsem dala 150ml když vlastně ten jeden příkrm furt nemáme, tak ať je víc zasycený a ouha...jak jste to měly vy při přechodu na tu dvojku? 😔
Díky.

bramburka
10. únor 2008

tak já tedadavam 150 ml uz ted a to jsme u 1, spis uz bych rekla že chce víc pít, tak mu dej 150 ml po každý!

leninn
10. únor 2008

Ahoj, mám dotaz...
Nevadí, že na přípravu nutrilonu používám pouze převařenou vodu?
Mám raději kupovat balenou vodu nebo je to jedno?

kupinka
10. únor 2008

Já si myslím,že pokud je ta převařená bez problémů,tak to měnit nemusíš...já už teď dávám taky jenom převařenou...ze začátku měl ale kojeneckou...

binki
10. únor 2008

Mate nektera zkusenost s Nutrilonem Comfort? Ikdyz dam presny pocet odmerek, tak je to jak lepidlo. Drive jsme meli HA a tam byla hustota normalni.

sisstin
10. únor 2008

binki:já dávám comfort...přijde mi to normoš 😕 to možná dělaj ty složky proti bolení bříška 😉

luucia
10. únor 2008

binki, já dávám Nutrilon Comfort a je to OK, není to jak lepidlo, ale normálně tekutý 😉

sisstin
10. únor 2008

možná že ty jiný Nutráče maj jinou tekutost..já jinej nezkoušela nikdy 😕

binki
10. únor 2008

cau sis, vzdala jsem uz oba, HA mu nechutnal, delal ksichtiky a tento nam ani netece pres dudlik, tedka davam Hami a ten ma rad.

sisstin
10. únor 2008

binki: no mně se to občas ucpe..to je pravda 😕 ale když to promačkám..tak to zas jde 😉