Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

luucia
13. bře 2008

gabco, jj, je to pro míma od 4 měsíců. Právě je tam napsaný, že to pomáhá strávit první příkrmy. Nám to teda pomohlo. 😉

lenkazdenek
13. bře 2008

my dostaly dnes od doktora njákou glujkozovou šťávu ,máme to papat denně ,já asi příští týden zkusim jen na ochutnání

luucia
13. bře 2008

leni, tu glukozu jako na kakání? nebo na co? 😕

lenkazdenek
13. bře 2008

Luci,sem blbe a neumím číst 😅 jmenuje se to lactulose al sirup a je tam fruktoza,laktoza a galaktoza 😅 omlouvám se
Je to taky proti zácpě i pro malý děti
Luci prosímtě kdy ty jsi začla dávat příkrmy?

luucia
13. bře 2008

aháááá, tak to bude něco podobnýho jako ten Probian asi 😉

Já sem začla dávat příkrmy, když byly Anetce 4 měsíce a jeden den. Hned dostala mrkev 😉

lenkazdenek
13. bře 2008

luci,uf jsem si myslela,že jsem jediná kdo má tohle v plánu 😅 už mám zásobovanou ledničku,mrvičkou,mrkevjablko,mrkevbrambor,mrkevrýže,brokolice 😉 😀

janesm
13. bře 2008

My jsme začaly s příkrmy v sobotu to bylo malé 6 měsíců jsme na skleničkách od Hami.Vyzkoušely jsme mrkev,brokolici a špenát s bramborem spapká půl skleničky a pak se třepe na mlíčko,vypije 90ml,jsme na Nutrilonu extra1 a ted přecházíme na 2.Na noc dávám Nutrilon Good night ale malá se budí stejně jako při kaši.Máte někdo zkušenost s Good night??

gabca1
14. bře 2008

Holky a po zavedení příkrmů Vám začali miminka spinkat dýl v noci?

luucia
14. bře 2008

gabco, mě začla Anetka líp spinkat když sme najely na kaši večer. to spala i 12 hodin 😅 ale pak sme ji vysadily, pže zas měla problémy s kakáním a stejně spí těch 12 hodin, tak nevím 😅 řekla bych, že už je to spíš tím, že má nějakej režim a není zvyklá v noci jíst 😉

gabca1
14. bře 2008

Luci - já dala kaši večer 2x a měla po ní bolení tak jí nedávám. Asi byla moc těžká do bříška nebo nevim. Dávám jí přes den to líp tráví. V noci se budí pravdelně 2x na papání a 1x čajík 😝 😝 😝

luucia
14. bře 2008

gabco, já to právě střídám. Pár dní ji nedám a pak zas jednou jo, aby jí to bříško nebolelo 😉 ale i bez ní spí celou noc, max jednou podám dudlík 😉

lenkazdenek
14. bře 2008

Luci ještě dotaz,ten nutráč 2 se dává až příkrm plně nahradí to jedno mlíčko? Sem z toho dost zmatená 😅 a jak se vlastně pak dál pokračuje,já vám že nejdřív trošku zeleniny,dáváat to samý 3dny a pak se může přidat další druh. Až bude zvládat zeleninku tak pak může masozeleninový příkrm a pak ovoce ,ale kdy se má začít dávat příkrm třeba mísyto sváči nebo večeře 😕

luucia
14. bře 2008

leni, já dávám jeden druh zeleniny 3 dny a když není žádná reakce, tak pak dám jinou zeleninu. asi za měsíc, jak vyzkoušíš všechnu zeleninu začneš dávat ovoce místo dopolední nebo odpolední sváči 😉 Ikdyž Anetka sní celou skleničk, tak jí stejně ještě dávám trochu nutráče, ona je žrout a nestačí jí to 😀 Jo a jak píšeš tak až vyzkoušíš zeleninu, tak začít dávat maso 😉 my začnem s masem zítra 🙂
mrkni sem, je to tam dobře rozepsaný http://www.kojeni.net/prikrmy.php

s tím nutroušem, my sme zatím pořád na 1 😉 a na 2 se zatím nechystám, asi až se nahradí 2 mlíka příkrmem 😉 a siss mi psala, že to stačí klidně až od 8. měsíce, prej dokud jim stačí 1, tak se nemusí dávat 2 😉

lenkazdenek
14. bře 2008

Luci,díky moc,konečně v tom mám jasno 🙂

lenkazdenek
15. bře 2008

Holky tak jsemzkusila mrkvičku a zatím dobrý 😅 ještě mě seřvala když sem ji to vzala 😀 akorát doufám,že to že jsem začala 4 dny před tak že ji to neublíží 😕
luci rosímtě jak se má pak zvyšovat množství? já dala 2lžičky,ale Klaud by klidně jedla dál,to sem se ale bála

luucia
16. bře 2008

leni, já sem nejdřív začla pár lžičkama, druhej den už snědla půl skleničky a 3.den snědla celou 😉 Ale třeba brokolici sem jí dala už první den půl skleničky a druhej den už snědla celou 😉 sem to zas tak nedodržovala 😅

lenkazdenek
16. bře 2008

Luci díky,tak to jsem zvědavá kolik toho malá sní dneska,začla my jíst míň nutrouše tak jí to asi víc zasicuje 😕 😅
Ty jo teď se manžovy natahuje po plněný bagetě 😀 😀 náš malej žroutík no

luucia
16. bře 2008

Leni, my máme taky žrouta. Anetka sní zeleninky celou sklenici a pak se ještě dojí 100 Nutráče 😅 ale ona je ta zelenina míň kalorická 😅

iza
16. bře 2008

ahoj holky..prosím nemáte některá zkušenost s tím, že vám mimi nezvládlo přechod z Nutrilonu HA na Nutrilon 2? Jáchymek má po něm děsný průjmy..nejprve měl nějakou střevní virozu a tak jsme začali dávat Nutrilon Low Lactos..no jo jenže je to už skoro 2měsíce a on nezvládá normální Nutrilon...uf 😒

adelin
16. bře 2008

Ahojík holky závidím takový super jedlíky. Já musím do malé pořád něco tlačit, aby vůbec něco zblazla. A s mlíkem je to úplná katastrofa.

lenkazdenek
16. bře 2008

Luci,tak dneska půl skleničky a 100ml nutráče 🙂 a to od rána papá 160ky 🙂
Iza to je mi ho moc líto ☹ my mývaly ze začátku ha a pak jsem zkusila obyč a už sme u něj zůstaly

abinka
16. bře 2008

čaute maminy,

Prosím vás o radu.My papkáme komfort.Malý má pořád tmavou stolici a celkem tuhou.Nemůže se sám vykakat.Tak jsme zkusily nutrlion ale obyč ten zelený a stolice byla světlá a možná by to časem i sám vytlačil,ale pořád ublinkával šťávy s kouskama mlíčka.Tak jsme se vrátily na komfort,ale musíme přejíd na něco jiného.Kvůli té stolici.Nevíte o něčem????

lenkazdenek
16. bře 2008

Abi,my jsme teď mělytaky zácpu,prý je to u um normální ,ale mžná bych se raši poradil doktorem 😕

schnek
16. bře 2008

abinko, co zkusit jiný mlíčko? my jsme po N měli zácpu a po Bebě Ondra kakal normálně 😉

pomfrita
16. bře 2008

ahoj maminky, pomalu malého odstavuji a zajímalo by mě, zda jako UM může pít pouze Nutrilon good night (jiný mu nechutná), anebo se tento musí kombinovat s jiným nutrilonem??

gondola
16. bře 2008

Pomf, nejsem odborník, ale myslím si, že good night je určen na noc a tudíž jako celodenní není vhodný. Určitě bude více zahuštěný. Zkoušela jsi Nutr. Forte?

luucia
16. bře 2008

Leni, tak to je Klaudinka šikovná, že jí tak chutná 😵 My zítra poprvý zkusíme masíčko a už pěkně jí i ke svačině ovoce 😵 s jídlem u nás asi problém nebude 😀

abi, my sme právě kvůli zácpě přešli na Comfort a pomohl nám, takže neporadím 😒 ale občas jí přidám do čajíku Probian a po tom jí to jde úplně v pohodě 😉

lenkazdenek
16. bře 2008

Luci,no akorát sme opět měli problém s kakáním,ale daly jsme ten sirup id dr,trošku víc(on řekl v případě potřeby klidně zdvojnásobyt dávku) a už to šlo do kalhot 🙂 takže zítra opět mrkev a pak asi zkusím brokolici 🙂

iza
17. bře 2008

pomfrita : určo není vhodný jako výživa přes celý den..je určen na zasycení na noc

luucia
17. bře 2008

Leni, já myslím, že se to časem srovná. My s tím měly fakt hodně problémy a už to zvládá sama 😉 Jen nedávám na noc kaši, po ní to bylo vždycky horší 😝 Jo a brokolice Anetce chutnala úplně nejvíc 🙂