Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

kupinka
5. zář 2007

Jojo karotky,do jedne flasticky prasek a do druhe prevarenou vodu. Jinak bych se asi divila,co to s malym udela 😒 Ja jsem taky davala HA,ale kdyz jsem pak dala forte,tak mi to HA maly moc nechtel,protoze neni tak sladke jako forte. Vsak vyzkousejte a uvidite,jak to bude mimcu vyhovovat. S tim predvarovanim vody do predu je to strasna uspora casu,v noci mam hotove mlicko za minutku,nemusim aspon cekat,nez se voda zavari,pak ji ve vode ochlazovat,staci 15 vterin v mikrovlnce a je to..

ronie
10. zář 2007

ahoj nestalo se vám někomu, že po comfortu mimčo blinkalo? Já dávala forte a to bylo ok, jen byla trochu zácpa tak sem chtěla kvuli tomu comfort a Oli toho dost vyblinká, nevim jesi to mám ještě zkoušet-dávám ho 2 dny a střídáme s odsátým mateřským, ale toho je stále méně..

iza
10. zář 2007

ahoj holky,my dáváme malýmu Nutrilon HA(zatím)...a nejen v noci,ale i přes den to dělám tak, že si ohřeju vodu,převařím, naleju do termosky. Většinoumi voda v termosce vydrží dost dlouho..tak je to bezvadný.Jo a prodávají taky takový malý zásobníčky na sušený mlíko, vejdou se do flaštičky a tak je fajn, že pokud někam jedu nemusím s sebou tahat celé balení.
Jinak holky dodržujete to, že se má dávat mlíčko až po 10minutách co se rozdělá? My jo, alenevím jestli to není zbytečný 😅
ronie :ten comfort má být proti blinkání, tak po něm by mimi mělo být Ok

ronie
10. zář 2007

iza no právě tak je to divný-no asi mu prostě nesedí..ještě zkusim vydržet jeden den.Jinek my nedodržujem 10min-ani sem to nenašla na návodu, ale asi sem přehlídla-nicméně četla sem to tu již předtím, že se to nedodržuje..budu se muset na ten návod ještě kouknout 😕

ronie
10. zář 2007

ten comfort teda má být proti té zácpě-ar je na blinkání, mě právě přijded, že to je tím, že comf.je řidší než forte 😒

macanet
10. zář 2007

Karotky to jsme si asi nerozuměli, já ho nepřipravuju dopředu 😉 Zkrátka naše Adél baští skoro 1h, jo pospává u toho, flaška je v ohřívajdě na flašky a když vypije za půl hoďky 70(usíná u toho), pak usne a za další půl hoďku to dorazí, tak přece nemá cenu dělat pořád novej Sunar ne? Ptala jsem se Dr. a pokud to není dýl jak 1h od krmení, ten její docuc, tak jí ten zbytek, kterej stojí v ohřívačce můžu dát.

macek13
10. zář 2007

ronii, nám bylo po comfortu zle, měl zácpu, blinkal, prdíky no děs a hrůza. Ted máme AR a naprostá spokojenost. Krásně kaká a od té doby ani jednou neublinkl. i prdíky jsou ohodně lepší. AR je zahuštěný a chutí připomíná sunar, je sladký. V comfortu mu vadila syrovátka, je jí tam hodně a tak se mu vraceli štávy.

kupinka
10. zář 2007

Já jsem taky nic neslyšela o nějakých 10 minutách,takže to nedodržuju.Já jsem malému dávala i komfort i forte,protože taťka vždycky zapoměl které má koupit a vždycky přines to druhé,a ani jedno malému nevadilo. Já bych asi zkusila to mlíko vysadit a dát jiné. Dávej zpátky forte a máš to.Ono je i hustší,tak je to možná tím.

iza
11. zář 2007

no těch 10minut je napsaných na té pixle Nutrilonu HA..... 😕 tak možná t

iza
11. zář 2007

herdek brzo se mi to odeslalo!
chtělajsem napsat, že to teda možná na jinejch napsaný není...

kupinka
11. zář 2007

Ne,dneska jsem to schvalne pročítala,je to asi fakt jenom na těch hypoalergenních. Tak to radši izo dodržuj,jenom tak ze srandy to tam asi nepíšou 😝 Máte už někdo koupené a otevřené to nové balení dvojky? Vypadá to super,jde to zavřít a je tam i myšleno na zarovnání té lžičky nebo jak to mám nazvat...Naběračky? ☹

kacka07
11. zář 2007

Zdravím.Já jsem si dělala mlíčko dopředu jen v nejnutnějších případech a to max.na dvě hoďky do termoobalu.Na obalu je to i napsáno,že se má spotřebovat do dvou hodin.Mudra mi řekla,že hotové mléko můžu mít až 24h v lednici.Teď když někam jedu,beru si studené,hotové mlíko ve flaškách,na místě ho strčím do lednice a pak jen ohřeju.Když není lednice je super ta termoska s vodou.
Kupinko,to balení mám doma.Piksla je super,to zarovnávátko není moc dobře řešené 😒 .Stále používám nůž.

apricots
11. zář 2007

Ahojky všem, přečetla jsem si pár příspěvků a trochu mě zklamalo to o těch příkrmech - my budem končit 4. měsíc za pár dní a já se na to moc těším - přiznám se, že nejvíc na tu kaši - v noci se mi malá budí každý tři hodiny a to dáváme nutrilon forte (nekojíme)přemýšlela jsem, jestli ten přechod na jinou stravu nebude pro malinkou nepříjemnej, ale popravdě jsem už docela dost nevyspalá a mám málo energie - moc bych si přála, aby beruška spinkala aspoň těch pět hodin v kuse...nechci bejt sobecká, ale ráno sem vždycky jak praštěná🙂

kupinka
11. zář 2007

kacka 07-před chvilkou jsem poprvé otevřela tu dvojku,fakt se to blbě nabírá,taky jsem použila opět nůž ☹ Ale snaha byla 😝

Apricots-a co tě jako zklamalo? Neboj,já se na každé poledne těším,je to úplně o něčem jiném,než jenom dávat mlíko. Já jsem kaši ještě nezkoušela,ale malý mi spí od 19hod do 4-5hod ráno,pak zas usne a spí min.do 9hod. Takže já nemám problém. Ale lituju ty,co se pořád ještě nevyspí,jak si vzpomenu na první měsíc,kdy se Kubík budil po hoďce,fuj,fuj,fuj. Byla jsem úplně grogy,ale musela jsem to jaksi vydržet,holt když jsem si tu námahu srovnala s porodem,tak jsem si řekla brnkačka 😝 Ale teď se mi to říká,když malý spí. Tak snad se ti to apricot podaří,držím palečky 😉

apricots
12. zář 2007

mě právě zklamalo to, že nám to třeba doktorka nedovolí a já se na to tolik těším - až jí budu "vyvařovat" 😀 a až budem papat lžičkou a tak...zjištovat co jí chutná a co ne...a malá je taky šílenej jedlík, takže si myslim že by se sama těšila, kdyby z toho měla pojem 😎

kupinka
12. zář 2007

Já ale fakt nechápu,proč Ti to nedovolí.Pokud už nekojíš,tak bys měla přejít po ukončeném 4.měsíci na dvojku a k tomu už by se příkrmy v poledne dávají. Tak mi to řekla i doktorka

apricots
12. zář 2007

no to je právě ono - já si přesně tohle taky myslela, už sem s tim i počítala, ale pak sem tady v nějaké diskuzi objevila příspěvěk - myslím že to bylo dokonce v téhle...že pokud dobře prospívá, tak doktoři doporučujou ještě měsíc počkat...to mě právě zaskočilo, já už se na to tak těšila...

kupinka
12. zář 2007

Tak to jsem ještě neslyšela,ale je to možné. 😒 Malý je taky docela buřtík a mudra mi to sama řekla,že k dvojce už musí být příkrm 😢

bertik
12. zář 2007

Ahojda, tak mi taky přikrmujem ( teda jen na spinkání) a chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s Nutrilonem 1 A.R.. Poprvé jsem Kačce dala Prémium, ale jelikož mi po kojení hodně ublikává, tak mi v lékarné poradili A.R. Jenže to mi přijde hrozně hustý, někdy mi tam zbyly i žmolky. Stává se to nebo dělám něco špatně???

ronie
13. zář 2007

ahojky máte někdo osvědčenej recept na zácpu-Olívek má teď tužší kakání a jde to ztuha -pomáhají čaje? Koupila sem fenykl od hippu-teda štve mě že je v tom cukr..no ale chci to zkusit-kolik čaje dáváte a kdy?

macek13
13. zář 2007

Bertik, mi máme Nutrol AR1 a přelívám ho do flašky přes cedníček. Taky mi zůstavaly žmolky a když se v lahvi zasekli, tak se mohl malý protrhnout, že mu to neteče. Takhle se v klidu najíme i když je to práce navíc. Nebo hodně štěrchat, ale pak se udělá dost pěny.

apricots
13. zář 2007

holky a necháváte ty nutrilony na to ublunkávání deset minut odstát?to se s premiem dělat nemusí, ale s tímhle a taky s comfortem se to dělat musí, aby se ty kousky rozpustily....

macek13
13. zář 2007

apri. ty žmolky tam zůstaly i po 10 min. a bylo jedno jak teplá byla voda. Protože trpíme hodně na prdíky, tak jsem s tím zase nechtěla štěrchat jak se šejkrem.

apricots
13. zář 2007

aha, takže to tam zůstalo i po odstátí...u comfortu sou taky kousky, ale ty se vždycky po těch deseti minutkách rozpustily...no navrhovala bych s tím opravdu hodně zašejkrovat a pak to nechat odstát a pak už jen tak trochu protřepat...ale je to divný - mám dojem, že je to docela drahý mlíčko, tak by to mělo bejt udělaný nějak líp🙂jakože bez kousíčků

neeve
14. zář 2007

Ronnie nevím jestli fenyklový čaj pomáhá na průjem, ale třeba Fenyklový čaj Sunárek neobsahuje sacharózu, tak je možná lepší než Hipp. 😉

vetrovka
14. zář 2007

apricots: jsme přesně ten případ, co jsi někde viděla v diskuzi.. jsme na UM, na 4 měsíční prohlídce ho MUDr. zvážila a protože přibírá v normě a budí se na jídlo v noci třeba až po 4. hodině, tak mi MUDr. řekla dál používat Nutrilon 1 a zatím žádné příkrmy... asi jsem tě nepotěšila 😉

evisa
14. zář 2007

ahoj, dáváte k nutrilonu ještě navíc čaj? malá má dva týdny, zatím jsme zkusli Bebu, ale občas z ní bleje, tak uvažuju o změně. krmíme každých 2.5 hodiny, pravidelně budíme neb malá měla žloutenku a sama se na jídlo budí až po 4-5 hodinách.

kupinka
14. zář 2007

Eviso,na čajík je podle mě ještě brzo,a když tak ji dej tak nanejvýš 20 a nejdřív hodinu po jídle nebo před jídlem. Ale čajík moc nepotřebuje,mlíko by ji mělo stačit. Jestli Ti blije z Beby,tak tu samou zkušenost mam taky,ale Nutrilon byl v pohodě.

vetrovko-malý mi taky dobře prospívá,možná až moc kyne 😉 to je teda můj názor,když vidím ty lica a faldíky. No a doktorka mi neřekla nic,když jsem ji řekla,že má ukončený 4.měsíc,tak budu dávat dvojku. jenom že k tomu dopoledne zeleninku. To fakt záleží na mudře...

morusa
15. zář 2007

Holky, mně nejde trošku do hlavy a ted se neuražte, že to co řekne doktorka, je pro Vás svaté. Já osobně, pokud bych nekojila, a cítila,že už je čas na to začít s příkrmama ( a že od čtvrtého měsíce je to v pohodě), tak bych začala hezky zkoušet a užívala bych si to a můj chlapeček určitě taky. Vždyť si vemte, jak se ty názory na všechno mění, jednou říkaj tohle a za pár let to bude zase jinak, tak to neřešte a řidte se svým ,, selským rozumem´´´. 😉

kupinka
15. zář 2007

Nene,proč by jsme se měly urazit,vždyť je to Tvůj názor 😉 A máš asi pravdu,jenže jsem vůbec netušila,kdyby mi to MUDRa neřekla,že už mám přikrmovat. A přece jenom si řekneš,že by to MUDRa měla vědět nejlíp. Ale jak tady zjišťuju,tak to není pravda,každá mluví jinak ☹ Je asi lepší si třeba tady přečíst,jak to dělají ostatní a třeba něco z toho vyzkoušet,zatím se mi to vyplácí 🙂