Jak na přípravu umělého mléka?

imzadi
31. kvě 2011

Asi blbej dotaz, ale doteď jsem jen kojila, bohužel už to malému nestačí, začínáme přikrmovat hlavně v noci. Každopadně jak na přípravu UM? Jde mi hlavně o noc, malej se probudí a řve hlady a já mám jít připravovat UM. Co s tím? Nějaké tipy a triky, když nemůžu připravit mléko dopředu? Potom třepete s lahvičkami? Přijde mi, že se tam dělá šíleně moc bublin :( Převařujete kojeneckou vodu 5 minut? Jsem prostě úplný nováček a nějak nevím, jak na to...Jak to děláte vy? Dík moc 😉

zofinecka
31. kvě 2011

Ahoj moje obě děti jsou na UM od začátku a nikdy jsem teda nekupovala kojeneckou vodu a ani jsem vodu nepřevařovala 5 min. Vždy jsem si na noc naxhystala do termosky vodu, tak aby měla tu správnou teplotu a nebo o něco teplejší a radši zchladit. A měla jsem ještě zásobníky na mlíko a tak jsem si naměřila přesně tu dávkou kterou jsem potřebovala. A zatřepat s tím musíš jinak by se ti to nezamíchalo a vůbec tam není moc bublinek 😉

scai
31. kvě 2011

Přikrmovali jsme od 3,5 měsíců. kojeneckou vodu jsem nepoužívala nikdy, vždy jen obyč, projetou tou britou konvicí a převařenou (ale né 5 minut, ale normálně v konvici)
A teda v noci pořád vstávám a hodím vařit mlíko. Mám, ale tuhle konvici a s ní to jde skvěle
http://www.mall.cz/rychlovarne-konvice/philips-...
takže tam vidím jakou má ta voda teplotu. Vždycky v ní převařím vodu a pak už jen ohřívám na 40. Pokud vidím, že má třeba 60, takn vím, že musím chvíli chladit. je to super a tahám jí všude sebou. Ulehčí to fakt hodně prácě a času, když vidím, kdy to má 40 stupnů, které chci 😀
Taky si můžeš na noc dát vodu do termosky, ale tohle mi příjde lepší. V té termosce ze začátku noci to zase bude tepúlejší,pak už to můžeš mít studené...
Jo a ze začátku jak měla malá prdíky a mě se taky zdálo, že to mlíko moc pěkní, tak jsem do něho řpidávala pár kapek sab simplexu...postupně jsem to pak ale zkoušela ubrata vypustit a v pohodě. Mlíko je napěněné, ale nevadí to.
Máme teda nutrilon a ten pění dost, jiné mlíka většinou míň.

vorllinka
31. kvě 2011

V termosce mám pořád horkou vodu. Ve flaštičkách mám převařenou vodu studenou, my máme teď jednu dávku 180 ml, takže studené mám 120ml a dolívám horkou 😉 Na to přijdeš 😉 A v kelímkách (mám od Tommee Tippee na odstříkané mlíko) mám odměřené jednotlivé dávky umělého mléka.

Takže v noci přijdu, doleju horkou vodu a nasypu jeden kelímek UM a je to 😉 Kdybych to psala nesrozumitelně, tak klidně písni do IP 😉

@imzadi byla jsem na tom úplně stejně, přišlo mi to strašně složité a nedovedla jsem si představit jak s tím budu například cestovat, ale našli jsme systém, který výborně funguje 😉

svatule
31. kvě 2011

Tak já dávám um od uk. 3. měsíce, mám nachystanou převařenou vodu v termosce(nechávám jen v konvici přejít varem) takže v noci to šetří čas, jen trochu ochladím na požadovanou teplotu. Naše malá se přechodem na um v noci přestala budit, ale tu termosku stejně mám připravenou pořád. Jinak na pěnivé mléko jsem dávala přímo do lahvičky pár kapek espumisanu, teď už malé nevadí ani napěněné, na prdíky netrpí. Někdy se stalo, že jsem mléko nachystala a malá ještě usnula, tak pokud to bylo do těch 2 hodin, tak jsem ho pak ohřála v ohřívačce a dala jí ho. Ale asi se nic nestane ani kdyby ho člověk použil po delší době, pokud by bylo v lednici, protože jak jsme teď byly v nemocnici, tak jí třeba objednali 6 dávek na celý den a neměla z toho žádný problém...

jasminy
31. kvě 2011

Já taky dokrmuju. Do 4 měs. jsem kojeneckou vodu převařila v konvici, od 4. měs. mi dr. řekla, že nemusím vodu převařovat. Takže na noc si připravím lahvičku, z které budu krmit, naleju vodu a vedle do skleničky připravím UM a v noci začnu kojit a přitom nasypu UM do lahvičky, promíchám a ohřeju v ohříváčku. Než se mléko ohřeje, bublinky zmizí.

coxa
1. čer 2011

My jsme na UM od 10. měsíce, ale řev v noci je stejný, takže pro mlíko chodí manžel a já chovám a zabavuju a slibuju, že táta donese... 😅 Vodu převařujeme a připravíme do lahve, v noci jen ohřejeme v mikrovlnce a připravíme mléko. Co se týká pěny - malý ho ze začátku kvůli tomu nchtěl, takže jsme do lahvičky kápli pár kapek Sab simplexu a bylo po problému. Dneska už to ani není potřeba. 😉

crca
1. čer 2011

Jj termoska vede,mám jí do teď na ráno,vím,že když tam naleju vařící vodu o půl 6 večer,tak ráno je teplá,ale ne horká.Když byli malinký tak jsem si zkusila vodu do lahviček a ohřála v mikrovlnce(nějakých 30 vteřin-podle množství vody)Jinak kojeneckou vodu jsem nepřevářela nikdy a to jsme na UM od narození 😉