Měsíční syn se vzteká u lahvičky

sebestovahanka
18. črc 2016

Jsem na dně! ☹ Co děláme s manželem špatně? ☹ Náš malý (měsíc a pár dní cca 4,5 kg - včera se s ním manžel vážil) se nám začal u jídla - U KAŽDÉHO JÍDLA (jsme plně na UM) vztekat, řvát, kroutit se a ručičkama lahvičku cpe do krku až se u toho i dáví! ☹ Když mu lahvičku vytáhnu, tak se vzteká a když ho dám odříhnout, tak si odříhne a opět šílený řev! Do minulého týdne mu stačilo tak 90-110 ml UM a to i krásně spinkal po každém jídle aspoň 2 hodiny a teď??? Spí 20 minut a když se vzbudí, tak je to šílený řev k neutišení! UŽ JSEM V KONCÍCH!!! je pravda, že jsme zvýšili s manželem dávky 120-140 ml, což je asi moc, ale když mu dáme jen těch 90 nebo i těch 110 ml, tak stále řve, že má hlad! Prosím holky co děláme špatně? Je možné, že i proto tak špatně po jídle spí? Trápí nás prdíky (prdíme o 106 a máme tak 1x maximálně 2x v plíně nálož). Jo a když po jídle kupodivu usne, tak fakt na 20-25 minut a je řev a pak už nezabere vůbec ☹ ☹ Prostě řve neustále.. a to se mu snažíme dávat UM po 3 hodinách a to jsou pak scény..

Prosím holky o rady co dělat, nedělat.. přijde mi, že jsme s manželem totálně neschopní a trápíme se tím oba! ☹

operetka
18. črc 2016

A proč nekrmíš tak, jak potřebuje? Já měla plně kojené dítě do 6 m (částečně do 11 m), UM jsem nedávali nikdy, takže vůbec netuším, kolik toho kdy vypil. Důležité pro mě bylo, že prospívá. Podobné vzteky jsme prožívali, když mu byly 3 m, a bylo to proto, že jsem měla méně mléka a to se mu nelíbilo. Neřešila bych, jestli je 120 nebo 140 ml moc a jestli "se má" krmit po třech hodinách. Dávala bych mu jíst tolik a tak často, aby neměl hlad...

kaja2016
18. črc 2016

@sebestovahanka Mozna, ze mu jidlo spousti prdiky. Nase se posledni dobou podobne krouti a pak si prdne. 😉 Jenze je starsi, takze uz to umi sama a relativne bez bolesti 😉 S tema prdikama, to chce fakt proste vydrzet, ono to nejpozdeji ke konci tretiho mesice prejde, pravdepodobne drive...Taky nas tim vsichni uklidnovali s chapajicim usmevem na tvari, me to moc neuklidnovalo, ale byla to pravda 😉 A jakou ma stolici? Tuhou nebo kasi? Da se taky zkusit jina znacka, ale to by Vam mela vsechno rict doktorka, mluvili jste s ni? Taky muze mit treba alergii na kravske mleko...
@operetka u umele se nedoporucuje casteji jak po 2,5 hodinach, neb se to hure travi nez materske mleko...

zanri
18. črc 2016

UM bych dávala podle množství jak je uvedené na krabici, protože je hůře stravitelné než MM, a taky velikost žaludku je daná. Dáváte nějaké kapky na prdíky? Bio gaia, Infacol, Espumizan? A co masáže bříška? Může plakat z hladu, ale i kvůli prdíkům. A co velikost dírky v dudlíku, teče mu to dost rychle? Saje dobře?

simibella
19. črc 2016

Ahojky moji malickou trapi brisko od narozeni.Davam UM a je fakt ze se adu hure travi..kapky jsem davala espumizan ale bylo to jeste horsi.ted davam kapky sab simplex? a je to lepsi.Ale jsou dny kdy nic nepomaha.:-\Davam ji behem krmeni odrihnout at se v ni nehromadi plyny🙂A jinqk nosime na tygrika,houpeme,nahrivame,maairujeme s Pupikem,a obcas pouzijeme rourku a je klid😀:-C

alboo
19. črc 2016

@sebestovahanka um bych davala dle tabulky na krabici, max o radek vic a rozestupem min 2hod
Pokud je na tomhle um od zacatku je divne ze by mu najednou nesedlo
Nez nejaky kapky na prdy bych pridala probiotika s nebo um s probiotikama ( vím ze to ma hipp) pripadne HA um, je to tam vic rozštěpeny

kaja2016
19. črc 2016

To co je na krabici vubec neodpovida. Pocita se to dle kg miminka. Na netu se da najit vzorec. Moje papka daleko mene nez je uvedeno na krabici a prospiva skvele, a overovala jsem vzoreckem a sedi to.

te_reza
19. črc 2016

Taky jsme bojovaly, pomohlo hodně odpočívat. Udělala jsem dávku mlíka a třeba 2-3x odpočnout, odříhnout a jíst dýl, ale aby snědla víc.

zuzka_1985
30. črc 2016

Moj maly bol tiez na UM. Mal tichy reflux a silne koliky a podobne stavy ako opisujes. Na reflux mu pomihlo AR mliecko a na brusko infacol. Po pol roku plynulo presiel na mlieko Amilk - bez akychkolvek komplikacii. Pre istotu sa ale porad s pediatrickou. Pevne nervy

markyska88
30. črc 2016

Hmm.. Jako radu nemám, ale.. jen mě zaskočila ta vysoká dávka. Za týden bud mít dcera půl roku. Je plně kojená a zatím bez příkrmů, docela cvalda.. Když ji má babička na hlídání a já odstříkám, tak na jedno krmení vypije kolem 120-130ml max.