Nutrilon AR, máte zkušenost?

zelenaesmolda
29. kvě 2018

Ahoj,jake mate zkusenosti s Nutrilonem AR?Mala ublinkava,ma reflux tak nam pani doktorka doporucila ho koupit.Pomohl vam?

bambullkaa
1. čer 2018

@zelenaesmolda nic si z toho nedělej, prvního jsem taky nekojila a druhého-toho refluxového první 3 týdny. Potom jsem o MM přišla a nijak mě to netrápilo 🙂 Neboj, vše se za chvíli vrátí do normálu uvidíš... Mohu ti vyprávět co vše jsme si s malým užili, ale nebudu tě zatěžovat. Já si vlastně na druhém vyzkoušela svou trpělivost a ukázalo se že dokážu být trpělivá. Jo, a kup si do postýlky klínek ať se miminku hezky spí a má vždy hlavičku výš i v kočárku si hlavičku nastav. A pamatuj si jednu dobrou radu, nikdy "nemačkat" miminku bříško (viz. v textu nahoře) 🙂 Drž se 😘

bambullkaa
1. čer 2018

To je ten klínek co máme doma 🙂

katkatomaskova
21. srp 2018

Zdravím, snad ještě někdo zareaguje v diskuzi..

Malou mám na UM od narození (nyní má 6 neděl), a začala jsem s Hami počátečním mlékem. Dokud pila jen do 50ml, bylo to v pohodě, ale dostala se už na vyšší dávky (70-100ml jak kdy) a začíná mít problémy se zácpou... Resp. tlačení je pro ni hrozná dřina 😕 (plínu má nadupanou tak 3x - 4x denně) Bříško bolí víc, i při fenyklu, a taky mi začala víc ublinkávat. Navíc je celkově taková podrážděná. Poradíte nějaké mléko?? Dr. se nemá cenu ptát, ta by mi nejradši utrhla hlavu za to, že nekojím 😕 A jelikož je to stará škola, nejspíš ani neví, kolik existuje umělých mlík (ještě mi tvrdila, jak ani dítě na UM v tom týdnu šílených čtyřicítek a parnu na přelomu července a srpna nemusí ani lžičku vody navíc, i když měla malá žízeň a už jí tuhli bobani), takže z téhle strany se nápadu nedočkám... 😕

jikov
21. srp 2018

Ahoj, my měli Hipp, později kvůli ublinkávání AR Hipp a problém nebyl. Ale záleží na malé, už i na toto mléko jsem četla názory, že se hůře kaká. My nakonec dávali toto mléko do 2 let, vždy trochu k večeři. 🙂

sonacha
21. srp 2018

@katkatomaskova Ono každému miminku sedí něco jiného a je potřeba to vyzkoušet, i když je to náročné ☹ Taky to máme za sebou. Dcerka hodně blinkala, po Nutrilonu AR sice přestala blinkat, ale zase nemohla vůbec kakat, nakonec jí nejlíp sedla Beba AR. Ale co jsem četla, někdo zase na Nutrilon nedá dopustit. Bohužel, nějaká poradna nebo odborník na umělá mléka chybí 😢 Já se prokousávala internetem, jaká vůbec existují, a pak jsme zkoušeli. Známá si teď také chválila Hipp na bolavé bříško, ale jak už jsem psala. Každé mimi je jiné. Tak se omlouvám, že neporadím, ale každopádně držím pěsti, ať se s tím úspěšně poperete a jste spokojené 🙂😉

booobika21
21. srp 2018

Ano nam pomohl,jinak to ar mlicko dost peni,me se osvedcilo netrepat,ale michat lzickou. Mala spinkala dlouho s klinem v postylce a po krmeni si dat zalezet na odrihnuti.

sarrita
21. srp 2018

Opravdu každému miminku sedí jiné mléko. Mi malého už v porodnici přikrmovali HiPPem, tak jsem si ho preventivně koupila domů. Když jsem po 3 týdnech přestala kojit (dostala jsem zánět a malý to moje mléko nechtěl nebo ho vyvracel) přešli jsme na něj a vydrželi jen 3 dny, protože z něho začal zvracet. Doktorka mi doporučila AR mléko. U nás v lékárně měli jen Nutrilon, tak jsem to zkusila a bez problémů. Hodně jsem četla že po něm mají dítka zácpu, ale u nás vše v pohodě.

sonacha
21. srp 2018

@booobika21 Ta AR Beba oproti Nutrilonu nepění vůbec. My měli právě s Nutrilonem i ten problém, že mi neprošel Avenťáckou savičkou, ale Beba v pohodě 🙂

pavla555
22. srp 2018

Tak ja u prvniho davala Nutrilon (pak Nutrilon alergy care) a ted davam Hipp. Ani u jednoho nemame zacpu (spis naopak 😀). Zustavame na mlicku, podle toho co jsme zacali davat v porodnici.

katkatomaskova
22. srp 2018

V porodce začínala na Nutrilonu Pro Futura, byly to takové předmíchané lahvičky o 70ml, už jen ohřát a podat. Jenže to stojí hrozných peněz 🙈 V krabici jich je 24ks a stojí to skoro 500... 🙈 To bych jí mohla dávat leda zezačátku, ale ne teď, když už jí takové velké dávky a ještě po dvou hodinách... 🙈

Takže zkusit buď Hipp nebo Bebu, co tak sleduju, Nutrilon taky dělá dost problémy...

pavla555
22. srp 2018

Jeste si hodne maminek chvali mleko z DM

katkatomaskova
22. srp 2018

@pavla555 Noooo jako kosmetiku pro mimča mají super :D :D Používám plínky i vlhčené ubrousky, a u nás pohodka 🙂 ... Tak jestli zkusit i mlíko... ? :D

pavla555
24. srp 2018

@katkatomaskova no ja vzdy (no 2x 😂) jedu na mlicku co nam zacali davat v porodnici a jsme bez problemu a tak nemam duvod menit. Ale mela jsem i prikrmy z DM a dobry. Tak je to na Tobe 😀

katkatomaskova
24. srp 2018

@pavla555 No tak to by nás asi finančně pěkně pocuchalo :-/ koupila jsem Sunar, tak uvidím. Až dorazím to Hami, tak na něj půjdu

pavla555
25. srp 2018

@katkatomaskova ja ho nekupovala, ale prave, ze rikaly maminy, ze je i financne dobry. A ted jsem se divala na DM e-shop a vyjde levneji (maji to tam rozpocitany u kazdeho mleka - cenu za 100g) A jestli myslite porodnici, ze maji namichana hotova mlicka, tak ja myslela ze zustavam u znacky 😀. Jinak vim, ze je to palka.

katkatomaskova
28. srp 2018

@pavla555 Jo takhle 🙂 No ten Nutrilon se taky docela haní... Někomu sedne a někomu ne, je to hrozně individuální. Já nakonec utekla od toho Hami, a nasadila jsem Sunar Premium. A zatím to vypadá, že to sedí 🙂 Malá tolik neblindí, i s tou stolicí nemá takovou dřinu. A chutná jí jak blázen 😂 Uvidím, ono trvá, než si to sedne, tak co bude dál

zelenaesmolda
autor
28. srp 2018

@pavla555 ja jsem cetla na diskuzi u hodne mamin,ze sice DM mliko je levnejsi ale zase tolik nezasytilo takze krmily casteji a vyslo to nakonec nastejno

pavla555
28. srp 2018

@zelenaesmolda to mi zatim zadna mamka (co krmi DM) nerekla a vlastni zkusenost nemam.

zelenaesmolda
autor
29. srp 2018

@pavla555 ja taky ne,v porodnici davali nutrilon profutura tak jsem v nem pokracovala 🙂