Pomůže Nutrilon AR na reflux?

stefanovamarket
18. zář 2018

Hezký den,chci se poradit. Dcera 2 mesice,kojena + UM. Používáme Nutrilon pro nutra. Mám podezření na reflux,nic vážného,řekla bych fyziologický. Neublinkava,ale mleko se ji vraci,davi se,natahuje a place. Myslim,že ji to musí v tom krčku palet. Myslite,ze by mohl pomoct Nutrilon AR,který je,ale hlavně na ublinkavani?

priefi
18. zář 2018

@stefanovamarket muze pomoci ar, ale bacha, aby to nebyla abkm 😉

neomenia
18. zář 2018

Nebo kromě AR lze vyzkoušet NUTRITON, zahustuje mléko a udrží ho v žaludku víc. Nebo kapky Gastrotuss baby. Pokud nic z toho nepomůže, byla by na řadě vyloučit abkm

bartakova_veronika
18. zář 2018

malá mi tedy blinkala obloukem napřed mi byl doporučen Nutriton ale k ničemu a bezvýznamné ... malá stejně odmítala neboť mi od sestry bylo řečeno že jí mám před kojením podávat jednu lžičku gelu ... nakonec jsme stejně přešli na AR a už má malá 11 měsíců klid .... jen je problém že AR 3 už nedělají a malé bude za měsíc rok tak nevím jak to řešit .. bylo mi řečeno že můžu podávat AR 2 ale to nemá tak vysoké hodnoty jako UM 3 tak uvidím .. v roce se raději poradím s lékařkou co a jak protože jsem zkusila klasické mléko a stejně mi po něm blinkala ...

stefanovamarket
autor
18. zář 2018

Malá právě vubec neblinka..

bartakova_veronika
18. zář 2018

@stefanovamarket nemusí .. některé děti u refluxu neblinkají .. maximálně si trošku ublinknou .. každé dítě je jiné 🙂 některé děti můžou pouze plakat, protože je to dost nepříjemné když se obsah vrací zpátky do jícnu. Pokud máte na to podezření určitě bych zašla k dětské a poradila se 🙂 také jsem s tím byla, ale mě malá tedy blinkala obloukem po každém jídle a i přesto přibírala na váze ... teď jí je 11 měsíců v pondělí a u nutrilonu ar vpohodě, ale jak zkouším klasické mléko tak se to vrací a o5 blinká takže uvidím jak na tom bude za měsíc ...

stefanovamarket
autor
18. zář 2018

@bartakova_veronika určitě to s ni proberu. Snazim se co nejvic pouze kojit,tak snad to bude lepsi..

bartakova_veronika
18. zář 2018

@stefanovamarket také jsem se do 3 měsíců snažila pouze kojit, ale též to nešlo a dostávala dokrm Nutrilon který už dostávala v porodnici, ale jak začala hodně blinkat tak jsem napřed na radu dětské lékařky používat nutriton ale po týdnu mi ho odmítala a tak jsem nakonec přešla na AR kde už od těch cca 3 měsících bohužel skončila jenom na UM ... obě jsme se trápili a malá čím dál víc odmítala prso takže jsem to nakonec vzdala. Sice toho lituji a je mi to líto, ale nedalo se nic dělat. Lepší než se trápit ... takže je malá někdy od 3 měsíců úplně na UM a je spokojená 🙂

stefanovamarket
autor
19. zář 2018

@bartakova_veronika to vis,ze jo. Za cenu trapeni to nemá smysl. Nam kojeni jde v pohodě,v noci pouze kojim,UM dostava max 3x denne. Nestaci poptávka😊

ivuska1986
19. zář 2018

@stefanovamarket ahojky, my meli to samé. Dcera neblinkala, jen se ji mlicko vzdy nahrnulo zpet a ona si s tim zpočátku neumela vubec poradit. Vzdy vytrestila oci, rozhodila rucicky a zacala se davit, postupne to napolykala zpet, pak zacala plakat. Bylo zprvu fakt desny, nekdy ji mlicko vyteklo nosem a pusinkou zaroven, zpruvu si dr myslela, ze muze jit i o poruchu vedomi, ten stav leknuti a vytrestenych oci nevypadal vubec hezky, byli jsme i na neurologii. Jinak NUTRITON nam zpusobil zacpu a Gastrotuss nam znicil strevni mikrofloru, zpetne si rikam, ze u druheho mimca bych zkusila pouze mlicko AR, jinak bych nic nezkousela, nechala tomu volny prubeh, hodne se to zlepsilo po ctvrtem mesici, v sestem reflux vymizel úplně. Drzim palce, nekdy jsou to nervy.

bartakova_veronika
19. zář 2018

@ivuska1986 to s tím dávením a vytékání mléka jak z nosu a z pusy jsme také zažili .. rychle jsem musela vždy odsát aby se dokázala i nadechnout .. ty první chvíle byli opravdu děsivé a kolikrát nachvíli přestala "dýchat" takže je to dost nepříjemné pro prvorodičku jako třeba jsem já .... nám to vymizelo jenom díky AR ale bohužel ani v 11 měsících nesnese klasické mléko .. vy jste zkoušela vysazovat AR a nebo stále jste na AR s prckem?

preiba
20. zář 2018

@stefanovamarket malý reflux měl, byli jsme na sono a tam nám dali různá doporučení. Záleží na tom, co Vám řekne lékař.... Nám ale malý zvracel gejzirem..

jama82
20. zář 2018

Nám poradili babskou radu, před kojením jsem dala lžičku rozvarenych vloček ovesných jen ten šlem a super. Postupně se vše upravilo

bartakova_veronika
20. zář 2018

@preiba mě malá též zvracela gejzírem ale na sono jí neposílali ... takže nám na 100% reflux nebyl diagnostikován ... ale dle mého názoru ho má či měla .. i když je pravda, že blinká i když zkouším přejít na klasické zpátky .. ale jak má AR tak v pohodě ...

preiba
21. zář 2018

@bartakova_veronika vyžádala bych si to sono...

kittyy17
21. zář 2018

Oba kluci blili, starší do roka, mladší do 18 měsíců. Klidně i tři hodiny po flasce. U staršího jsem to ještě řešila, nutriton nezabral, Nutrilon ar taky nic a navíc nechutnal. Zvykla jsem si chodit s hadrem a plinkou, a několikrát denně převlékat...

ivuska1986
21. zář 2018

@bartakova_veronika dobry den, malá byla kojena, vlastně stále je, takže jedine, co jsem mohla delat bylo zkusit NUTRITON a Gastrotuss, vysledky desne, víc skody nez uzitku, proto bych tim mimco netrapila a zkusila pouze UM s AR, ale zalezi na mimcu, kamaradka ho zkusila a mala ho spatne snasela, vypadalo to, ze ji mlicko v brisku tlačí, ze proste potrebuje ven, tak se vratila k obyč. UM. Jj, souhlasím, ja sem vzdy byla též vydesena, kdyz tomu nasemu stesti teklo mlicko všude.Drzim palce, ať to brzy přejde

bartakova_veronika
21. zář 2018

@ivuska1986 tak to je potom složitější když je prcek kojen a je potřeba použít nutriton .. nám byl taky napřed doporučen ale po týdnu žádná změna a také ho po týdnu odmítala tak nám doporučili nutrilon AR a vše v pořádku během měsíce či dva a už ho používáme asi 8 měsíců ... proto jsem chtěla zkusit na klasický nutrilon ale marně .... nevím jestli to bylo po něm ale o5 blinkala a hlavně mi ho odmítá .. nechce ho vůbec ...