Sunar 1 nebo Nutrilon 1. Co je sytější pro děti?

prcekkk
11. bře 2009

Ahojky holčiny,
chtěla jsem se zeptat,co je sytější pro prcky,jestli Sunar nebo Nutrilon.Hned po kojení jsem začala dávat Nutrilon a malý měl problémy se stolicí,nekadit třeba 2 dny a strašně se trápil ☹ Pak jsem přešla na Sunar,ale Kuba se budí,co 2hod. a vypije 110ml.
Není to moc?Neměla bych přejít na něco jiného?
Díky 😉

rencalm
13. bře 2009

Pridávam sa k mamickám, ktorým vyhovoval najviac Sunar, tiez sme presli od Beby, cez Nutrilon az k Sunaru Baby Premium a boli sme s ním maximálne spokojní, malý bol sýty, nemal ani raz zápchu, krásne pravidelne kakal. Papal ho od cca 1,5 mesiaca. Od 4,5 mesiaca sme na príkrmoch, presli sme na mliecko Hami 2 a to je tiez super. Malému velmi chutí, je lahké, na noc mu dám mliecko Hajaja tiez od Hami, a krásne spí celú noc. Ale to on od narodenia dobre spal....

mousunek
13. bře 2009

soanpe - a jak velka je krabice nebo pixla ve ktere kupujes to mlicko za tu cenu?

ia.
13. bře 2009

ahoj máte někdo zkušenosti s nutrilonem good night? malého kojím ale před spaním mu dávám nutrilon extra, vydrží tak 3-4 hodky a pak celou noc kojím co 2 hodky 😝 a good night je až od 6M, tak musím 14 dní vydržet.Ale nevím jak dlouho mimi po něm vydrží bez jídla?

mousunek
13. bře 2009

ia. - kdyz mas tak velkeho klucinu, procv mu na noc nedas z flasky sunarek kasi? me po te kasi prcek spi devet hodin a davam mu ji jen na noc

j1110
13. bře 2009

no ja si myslim ze tie dva tyzdne neublizia, ze mozes aj skor.No a co sa tyka kasiciek tak mi po nich aj tak vstavame 2x na mliecko 😖 takze u kazdeho drobca je to individualne.

mousunek
13. bře 2009

j1110 - tak to nezavidim, jsem rada ze mi prcek spi uiz od dvou mesicu celou noc

s.t.i.p.k.a
14. bře 2009

my jsme museli přejít na nutrilon HA po dvou měsících, měla jsem málo mléka a malému taky nestačilo dávkování podle obalu, mudr. říkala, že to máme dodržovat, že by se mu víc dávat nemělo a šidit ho čajem. hodně jsem to řešila, protože on když nebyl hladný tak byl moc hodný tak proč ho trápit? nechápala jsem, že mu musím odepírat, když má hlad... ptala jsem se kamarádek, v lékárně, většinou ani nevěděli, že se musí dodržovat nějaké dávkování. pak jsem volala na linku nutrilonu a tam mi řekli, že by se to mělo dodržovat, aby se dětěm nezatěžoval trávící systém a ledviny a že mu mám dávat více sytící mléka, myslím ten n. extra, ale stejně jsem ho tím neošidila. tuším že měl v těch 2 měs. jíst 6x,ale dávala jsem mu 8x a za 14 dní se mu to upravilo dle dávk. na obalu, prostě si myslím, že to doháněl, bojovali jsme s kojením skoro 3 týdny. stolici má pravidelnou, dáváme skoro od narození prob. kapky a nedám na ně dopustit. z HA(je zbytečný když v rodině nejsou alergici) jsme přešli na nutrilon normál 1. jinak jsem ještě ohledně toho dávkování studovala něco na netu a nějaký mudr. se k tomu vyjadřoval, jakože mu ty dávkování přijdou podhodnocené, že každé dítě má jiné potřeby co se výživy týče... takže jsem mávla rukou a co řekl, jsem mu dala, ale nám se to už upravilo a jí dle dávk. na obalu, sem tam trochu víc, ale tak jednou za 14 dní. když to shrnu po tom všem co jsem zjištovala, dala bych mu co si řekne. vím, že známým mudr. řekla, at dají co si malá přeje..........

makulinka
14. bře 2009

ahoj, my jsme na Nutrilonu od narození a na noc dávám sytící. je trošku dražší než normál, ale trošku delší spánek byl a je u nás znát.

nicky95
15. bře 2009

My sme začali s UM od jedného roka, vyskúšali sme všetko, lebo malý nechcel nič vypiť. Zapáčilo sa mu Hipp mliečko, potom sme prešli na sunar a od vtedy ho pijeme ešte aj teraz, myslím až nadmieru/3-4 krát za deň/. Nám sunar nerobil žiadne problémy.

prcekkk
autor
15. bře 2009

ahojky maminy,díky za vaše zkušenosti.Je pravda,že každé mimi je jiné a každému vyhovuje něco jiného.Já pořídila Kubovi Nutrilon Extra a uvidíme 😒 ale zatím po něm teda 4hod.(co jsou psané v tabulce na obalu)
vydrží ztěží 😖 takže nevim.

makulinka
15. bře 2009

AHojky prcekk - malá se budila do 2.měsíce, te'd spí od 21 do 7.00 a to jí ráno budím, abych jí dala najíst. Určitě se to spraví, malá jedna ze začátku daleko více než je uvedeno /při narození 3,83 kg a 54 cm/ a teď na tempu ubrala, uvidíš to se spraví.

prcekkk
autor
16. bře 2009

ahojky,nevíte některá,jaký je rozdíl mezi Nutrilon Extra a Nutrilon Forte?Díky

zojina
17. bře 2009

Ahoj chtěla jsem se zeptat davame nutrilon 1Ha ale docela často jime tak jsem si řikala že bych mu na noc koupila nutrilon 1 extra myslite že se to da kombinovat s Ha?

anitrammm
17. bře 2009

Ahojky, tak my jsme byli ze začátku na Nutrilon 1 a malý měl za hoďku opět hlad.... Mělii jsme i Nutrilon Extra, ale neviděla jsem v tom žádný rozdíl...Zkoušeli jsme různá mlíčka, ale nakonec jsme skončili na Hippu.Malému moc chutná a spinká mi celou noc.

zoubek
17. bře 2009

prcekkk - myslím, že je to to samé, jen po novu je to forte.

Zojina: proč máte to mlíčko ha? Pokud třeba jako prevenci ( v rodině alergie...) tak myslím, že na noc nevadí.

zoubek
17. bře 2009

prcekkk: Možná to je naopak, každopádně je to to samé 🙂

mousunek
17. bře 2009

tak ja jsem koupila mlicko BABYLOVE o kterem tu psala jedna maminka je o 190kc levnejsi jak beba 1 a a stejne mnozstvi a prcek ho bastil bez problemu
krom toho maji levnejsi dudlilky nez NUK od nuka jsem kupovala za 69 jeden a od BABYLOVE za 40kc 2 a jsou uplne stejne DOPORUCUJU

casiopeia
18. bře 2009

Ahojky potřebuji radu, papáme Nutrilon 1 AR, ale malá má po něm tužší stolici 😖 jde jí špatně vytlačit hodně se při tom musí snažit. AR máme kvůli refluxu, ale trošku ublinkává i při něm. Nutrilon 1HA mi odmítá. Ptala jsem se doktorky jestli bysme mohli vyzkoušet Sunar, ale říkala, že mi to nezakazuje, ale ani nedoporučuje. Co mi poradíte? Máte někdo zkušenosti se Sunarem 1HA?

mousunek
18. bře 2009

casiopeia - delej tak jak se zda tobe pro mimco vhodne doktori maji kazdy jiny nazor, pokud chces zmenu vyzkouset kup treba male baleni a stridej to....
Davas mimcu behem dne cajik nebo jste jen na mliku.... Prcek mel taky tuzsi stolici a kdyz zacal mezi krmenim dostavat pravidelne caj srovnalo se to

casiopeia
18. bře 2009

mousunek- začala jsem dávat šťávičky (zatím teda švestkovou) je to s ní trošku lepší, ale má teda docela dost zapáchající stoličku 😕

nency
18. bře 2009

Tak nám naše mudra poradila Nutrilon Imunofortis. Prý je mnohem lepší než Sunar - to tvrdí naše mudra.
Já kojím a Nutrilonem přikrmujem a máme s ním dobrou zkušenost. Nic jiného jsem zatím nezkoušela, takže
nemůžu porovnat, ale dala jsem na slova naší mudry ta jednoznačně preferuje Nutrilon před Sunarem.
🙂

mousunek
18. bře 2009

casiopeia - kazda zmena stravy se projevi i na stolici a to i aromaticky

nency - to je od ni hezke ze preferuje nejdrazsi mlicko pro mimca ze 😀

markytkaaa
18. bře 2009

Tak Mudry obecně doporučují Nutráč ... co vím, tak Nutricia s většinou ordinací má smlouvu 😅 🙂
My jsme se neptali na názor Mudry, protože bylo jasné, že doporučí Nutráč. Začali jsme Sunarem a do čtvrého měsíce jsme pili jen ten, o prázdninách na chalupě ale neměli v lékárně Sunar, tak jsme dali Hami a vše ok 🙂

Od 4. měsíce jsme kupovali Little Bee - kauflanďácká značka, dle testů kvality srovnatelné se Sunarem a Bebou 😉 Jen 600g pixla stojí jenom 149,- 😉

Teď mlíčko nepije vůbec ... jsem ráda, že do něj dvakrát denně nasoukám mléčnou Sunarku a jogurt 😀

mousunek
18. bře 2009

markytkaaa - jojo proto jej doporucuji, proto kdyz jsem zkusila misto beby mlicko babylove tak jsem taky neresila doktorku kazda maminka pzna jestli mimcu papani vyhovuje nebo ne

casiopeia
18. bře 2009

Ale jak se mám řídit ohledně toho HA do kdy ho mám dávat? Manžek je alergik a astmatik. Doktorka říkala, že klidně až do roka. A pokud jsem se dobře dívala tak HA je jen Nutráč a Beba. Sunar jsem zatím viděla jen na Netu ☹

mousunek
18. bře 2009

casiopeia - tak zkus tu bebu ta je o stovku levnejsi nez nutrilon, ja jsem take alergik a astmatik a doktorka mi rekla ze mu muzu davat normalni bebu, pokud po ni nebude ublinkavat nebo mit prujem ci jine obtize

markytkaaa
18. bře 2009

mousunek: přesně tak ... přijde mi, že dneska to některé maminky (nemyslím teď nikoho konkrétně) až fanaticky řeší a s prominutím o každým prdu se radí s Mudrou 😅

markytkaaa
18. bře 2009

casiopeia: myslím, že HA UM je aktuální pokud nemůžeš kojit (nebo to dítko špatně tráví ... důvodů k nekojo je vícero) tak do těch 4. měsíců.
Pak si myslím, že by bylo vhodné i pro mimi zkusit klasické UM. Samozřejmě nejdřív vyzkoušet jednu dávku, dvě, pokud by byla bez výraznějších reakcí (ublinknutí není reakce, musela by to být klasická vodopádová šavle, průjem nebo zácpa - kdy dva dny prostě nekajdí) pokračovat ne HA ... Přeci jen máš malé 5 měsíců a je na čase ji trochu zvyknout, časem budeš chtít dát jogurt a tam žádný HA nenajdeš 🙂
Takhle bych to dělala já ... 😉

casiopeia
18. bře 2009

Bohužel jsme měli trošku větší problémy. Malá byla do třech měsíců v nemocnici a poprvé jsem jí kojila až když jí byl měsíc a mlíčko bohužel nevydrželo. Dostávala v kapačce moje mlíčko co jsem odstříkávala. Ale hned po šestinedělí plus mínus týden čtrnáct dní mlíčko došlo ☹

markytkaaa
18. bře 2009

casi: ale to je v pohodě, malá vyroste stejně dobře s MM i s UM 😉 🙂