4,5měsíční má vyrážku po UM, bolí ho bříško

luhrab
28. pro 2017

Přeji Všem krásy večer. Jdu pro radu, možná, snad někdo poradí,nebo bude vědět ze skušenosti. Náš prdola, nzní 4.5m má obrovský probem s mlíkem. Od narození musel být bohužel přikrmován UM, kojit sme zvládli částečně pouze do 3m, pak to totálně odbokotoval a měl pořád málo. Ale i tak, začali sme s mlíčkem HIPP, ale asi po 3 týdnech se mu na tářičke udělala ošklivá vyrážka a měl velké bolesti bříška. Nezabíralo nic. Vyrážka zmizela po nasazení Beba HA. Bohužel od té doby nejsme schopni najít mlíčko které by mu sedělo. Nyní je poslední 4 týdny na Nutrilon comfort, ale nyní opět vzrážka, a krmit ho je boj. Taky bříško není úplně bez bolesti. Vypije tak 30-40 ml, pak se začne prát, plive savičku nechce. Kroutí hlavičkou ze strany na stranu, ale zaroven je hladový. Přestávka 20 min a pak laskavě dopije cca 90ml. Celkem ale nevypije víc než max 120ml. Prospíva v pořádku. Zkoušeli sme i vodu, tu pil v pohodě, ale přestali sme, protože se nam zdálo že je horší bříško. Noc je tragedie- večer než začne jíst tak vztek, kroucení hlavičky, pak něco vypije ale za 3 hod je vzhuru a rve hlady. Vypije 90 a opakovačka za cca 3 hod. Mezitim je několikrát vzhuru , ale stačí poplacat po prdelce. Tak už si nevíme rady. Ak někdo má nějaký nápad, budu ráda za jakoukoliv radu, nápad či pomoc. Moc děkuji

wampzee
29. pro 2017

A podle informací na balení má takto malé dítě vypít kolik...půl litru na dávku? V tomto věku, i když je na UM, je to stále kojenec. Takže na vodu má čas! Večer pláče většina dětí... Vstřebávají denní zážitky, jsou přetažení. Dceru jsem kojila jen v noci zhruba do 9 měsíců, a budila se co hodinu. Na Um taky každou chvilku. Chtějí kontakt, chtějí mámu. Mimochodem dcera se budí doteď, a to má rok a půl a večer sní vydatnou večeři. Jinak to, že chce jíst na části...u každého z nás funguje gastrokolicky reflex. Polknes, začnou se hýbat střeva. Malé děti to vnímají silně, protože trávicí trakt není vyzrálý a pociťují každý pohyb střeva. Proto se nejdřív napije trochu a za chvíli laskavě vypije zbytek. Myslím, že od svého malinkého miminka očekáváš moc...chápu, že si chceš odpočinout, to chce většina z nás... Ale vydrž, je ještě příliš brzy. Teď chce tebe.

gnozka
29. pro 2017

Na dávkování nehled . Dej to co vypije . Krmeni po 3 hod je adekvatni malou jsem krmila co 3 hodky mlikem kojeni +um do pul roku nez jsme zacali s prikrmy . Prdy deti maji :/ tomu se člověk nevyhne . Nam pomohla biogaia a babycalm. A co se tyče te vyrážky , zkusila bych probrat s Dr jestli nema intoleranci na kravskou bílkovinu :/

luhrab
autor
29. pro 2017

Dle tabulek ma mit 210.. ale to dle mne nevypije možná tak ve 2 letech🙂)
Brouček spinka se mnou, takže kontakt ma neustálý. Já spíše potřebovala radu a možná uklidnit ze je to ok a ze mu nic nechybí. Zkusili Sme i prikrm na radu Dr, snědl hned na poprvé skoro celou dávku, musela jsem ho zastavit, ale budeme muset ještě počkat protože bříško bylo večer a v noci o dost horší.
Moc děkuji za povzbuzení.

ladyhacek
30. pro 2017

@luhrab ahoj já kojila takže velké zkušenosti s UM nemám - nutri comford to znamené je že bez laktózy? Zkusila bych se zaměřit na tyto mléka. Bolení bříka to mu i nasvěčuji - syn měl sbříškem problémy a na intoleranci jsem přišli až později .Jinak pití po 3h je normální a to i u dět na UM. tabulky kolik má vypít jsou orientační. Kamarádka musela dávat více. Pokdu vypije méně třeba mu to stačí. Pokud večer brečí zkuste uspávat dříve, třeba je už přetažený. Jak dlouho pláče? Nemůžou to být už zuby? syn měl první v 5m a zuby rostou měsíc i déle. Zkusila bych laktobacílky nebo kapičky na bříško. Jaký příkrm jsi dávala? Známou brmabrou nebo mrkev Mrkev mmůže ucpávat a při zácpě by ti určitě brečel. Zační spíše cuketou nebo dýní.

gnozka
30. pro 2017

@luhrab s tím davkovanim se fakt netrap . Mam dvouletou dceru a na noc ma 150ml Max . Nikdy nevypila tolik . Říd se miminkem .

anetpierowska
30. pro 2017

@luhrab nema ABKM? Nech si udelat testy. Vypada to,ze ho boli brisko z mlicka.

vierapro
30. pro 2017

@luhrab Hezký den. Něco podobného jsme také řešili. Zkus fyzioterapeuta a tejpovaní bříška. Pak nám pomohlo UM AMilk od Dr. Max.😉

luhrab
autor
30. pro 2017

Krasny den, ABKM nemame, meli sme eliminaci, ale bylo to snad ještě horší, zvracel víc než normállně.Zoubky mě taky napadli, ale takto to mame již skoro 2 m, a to by asi bylo brzo.. příkrm sme právě zkusili dýní, aby neměl zácpu z mrkve. Co se týče přetažení, jeot možné, protože přes den toho moc nenaspí. Ale dávame spát v 7 a dřív nestihnu, mame ještě dva kluky. Skusím to mlíčko Amilk, možná náam sedne. Nutrilon comfort by měl mít snížené množstí lactosy a částečně hydrolyzovanou bílkovinu. Fyzioterapeuta určitě taky skusíme, to je dobrý nápad.
moc děkuji za rady

g_m
30. pro 2017

@luhrab Nam pomh

g_m
30. pro 2017

@luhrab Nam na brisko pomohl Nutrilon Profutura, Amilk ted stahuji z trhu kvuli podezreni na stopy salmonely...Zkouseli jste na brisko Infacol, Espumizan nebo neco podobneho? Dr tu vyrazku neresila? A mala se v noci budi a place jeste ted...

luhrab
autor
30. pro 2017

Na vyrazku dr rekla ze je to toxo-alerg exantem, ale nam se objevil ted znova. druhy dr rekl ze je to ekzem a napsal holtovku, o ktere se to vubec nelepsilo. Vyrážka nyní ustupuje, používame řepík a ten to hezky klidní. Ale břicho je pořád špatný a to krmení to je fakt boj. Nevím jestli změnit mlíčko, nebo raději nechat, ale mám pocit že začína více zvracet opět...