Umělé mléko - jak na něj přejít?

michal78
27. srp 2018

Dobrý den dámy, mámě 5. měsíčního syna a chceme přejít na UM ale odmítá každé co mu koupíme vyměnili jsme hromadu saviček a nic. Pokaždé pláče ale pokud mu žena dá prso tak saje jak diví. Zkoušeli jsme odstříkat MM a použít láhev a v pohodě pije tak nevíme čím to může být. Nepije ani čaj a musíme mu dávat ze lžičky poradíte prosím některá děkuji

ronja55
27. srp 2018

@michal78 Je to přirozené. Do teď byl zvyklý pouze na prso a na lahvičce musi pit uplně jinou technikou. Nevim z jakeho duvodu chce vaše žena přestat kojit u 5 měsíčniho dítěte. Je to hrozná škoda brat mu to co je pro něj nejlepší. Vim že je to náročné, já kojim už 12 měsíců, ale mateřské mleko se nikdy neda 100 % nahradit. Pokud chce opravdu prestat kojit, tak stale zkousejte lahvičku, dělaji se i tvarově podobné bradavce. On se to za čas nauči.

chumlee71
27. srp 2018

Prostě je zvyklí na MM a umělý nechce. Taky jsem chtěla přejít na umělý mléko, ale on žádné nechtěl. Zkoušela jsem tři různé druhy a všechny odmítal. Až bude dostávat příkrmy tak postupem času bude chtít min a min kojit, nezbývá než vydržet. A nebo pořád zkoušet umělý aby si zvykl na novou chuť. Je to jen na Vás

calvac
27. srp 2018

@michal78 Nechte ho,at je kojeny,vzdyt je maly. Na prso je zvyKly i na chut materskeho mleka. Umele mu nechutna. Ja bych mu kojeni nebrala,je to to nej,co mu muzete dat. Navic jeste je umele mleko drahe.

michal78
autor
28. srp 2018

@calvac Tady žena Michala78. Kdyby nemel 5 zubů tak ho nechám a kojím dál. Není to moc příjemné když mě syn kouše do bradavek. A nezapomňte mi poradit kloboučky na bradavky to taky odmítá. A když chci odsát mléko tak už toho není tolik.

aklin
28. srp 2018

Je i savicka calma, ktera je vytvorena po vzoru prsni bradavky. Zkuste i tuhle. Aby si zvykl na um zkusit davat nejdrive strikackou. Nemam zkusenost z prechodem.na um, dcera byla od narozeni na um.

chumlee71
28. srp 2018

@michal78 vím jak ti je, náš malý má v sedmi měsících osm zubů 😑. Taky mě kouše a když mu řeknu ať to nedělá nebo zakricim bolestí tak se jenom směje. Taky jsem chtěla přestat kojit kvůli tomu, ale bohužel umělý mléko odmítá. Kloboučky u nás nepripadaly v úvahu, když jsem si je vzala kousal do nich jak o život a bradavky jsem měla celý krvavý. Jediný co ti můžu říct že to bude lepší, alespoň u nás to tak je.

myrha
14. únor 2020

@michal78 zkusit různé savičky, syna jsem dokrmovala první 2,5 měsíce z 1 lahvičky, pak odmítl lahev úplně a pak v 5 měsích jsem myslela jak nechce lahev nebo UM a on na návštlěve čapnul po jiné lahvi a ta se mu líbila a pil z ní. Dcera pak samozřejmě vybrala ještě jiný typ lahve. Takže tak. Jestli má zuby, začala bych s příkrmy, třeba to půjde tudy.
Jedna moje kamarádka nakonec pětiměsíčního dokrmovala z toho učícího hrnku, dítěti zjevně vadil silikon... ;).

puhelin
14. únor 2020

@michal78 Protoze uz kojite delsi dobu, mleko je ustalene. ja neodsaju skoro nic a uz kojim tri roky v kuse (vzdy jen jedno dite, ale bez pauzy). Kojila jsem dceru kdyz uz mela vsech 20 zubu. Na tu bolest, kdyz zuby rostou, neni nic lepsiho, nez dal kojit. Protoze to od bolesti pomaha. Co pomaha, kdyz trochu vic stiskne? Hlavne nedelat hlasite a grimasne projevy - aaaaaau, to boliiii apod. Protoze miminko ma pocit, ze mamince se to libi, kdyz u toho tak legracne raguje. A davat hodne chladiva kousatka.
V zajmu vaseho miminka (a pomoci mu od bolesti) jest eneprestavejte kojit, nic lepsiho pro neho neni.