Zahlenění, chrčení - jak z toho ven?

martinahy
6. zář 2018

Holky, moje dcera má 5 týdnů a už od cca 2. týdne je bohužel plně na UM, protože se mi nedělalo dostatečné množství mléka. Vyzkoušeli jsme už dva druhy - Hipp Combiotik a Babylove, při pití z lahvičky u obou chrčela a byla zahleněná a měla plný nosánek. Chtěla bych se teda zeptat, zda se s tím některá z vás setkala a jak jste to řešily? Jestli dělám něco špatně při krmení, nebo existuje třeba mléko po kterém by to nedělala, nebo je to hold normální? Děkuji za odpovědi

brookmichaela
6. zář 2018

Vyzkoušejte mléko s menším množství laktozy. Dělají je Nutrilon. Mají na výběr 3 druhy. Může být zahleněná právě kvůli kravskému mléku, které je tyto mléka obsahují.

jessical
6. zář 2018

@martinahy Dobrý den, my jsme měli u syna podobný problém. Chrčel u krmení z láhve, ale i mimo něj. Nakonec jsme to řešili s pediatrem, ten nás poslal na ORL, kde zjistili, že má syn Stridor, což je, zjednodušeně řečeno, lžicovitá hrtanová příklopka, nyní je mu 13 měsíců a už se mu to krásně spravilo (tvrdnutim tě chrupavky). Záleží, jestli se to děje pouze u krmení nebo i mimo.

martinahy
autor
6. zář 2018

@brookmichaela Děkuji za tip, ale slyšela jsem a i četla že Nutrilon hodně zacpává, tak to asi nebudu raději riskovat, malá na to trpí. Ale vyzkouším nějakou alternativu...

martinahy
autor
6. zář 2018

@jessical Dobrý den. Je fakt, že nedávno prodělala nachlazení a zánět středního ucha a rýma a chrčení přetrvává. Byli jsme u pediatra i na orl a tohle nikoho nenapadlo. Uzdravilo se to časem samo nebo jste to nějak řešili?

bartakova_veronika
6. zář 2018

@martinahy o Nutrilonu to sice píšou ale není tomu tak .. plno známých používá a bez problému .. malá je od začátku na UM Nutrilonu, který jí dávali už v porodnici a neměla nikdy žádný problém a to ho užívá 10 měsíců už .. a dokonce AR proti ublinkávání, které je hustější a jak někde píšou "horší" ale bez problému ... mi si na něj stěžovat nemůžeme ... málokteré UM vyrábějí AR takže jsme šli do toho i díky tomu že s tím začali v porodnici

bartakova_veronika
6. zář 2018

jinak malá mi to taky dělala ... ale přešlo to samo 🙂 sice sem tam to má i teď ale to si spíš myslím že jí tam zaplňují v nosánku nudličky ... vždy vytáhneme a je bez problému

brookmichaela
6. zář 2018

@martinahy Vím právě že děti jsou zahleněný po BKM. Určitě vyzkoušejte to co Vám bude vyhovovat 🙂

martinahy
autor
7. zář 2018

@bartakova_veronika Děkuji za odpověď. Kdy přibližně to vaší malé ustoupilo?

jessical
7. zář 2018

@martinahy Samo se to časem spravilo, jak ta chrupavka tvrdne, tak se jakoby "narovná" do tvaru, jaký mám mít. Díky tomu se také často zakuckaval, trpěl na zahlenění, proto chrčel, často míval rýmu, takže jsme museli odsávat. Na chrčení nám doporučili zvlhčovač vzduchu a musím říct, že nám to pomohlo. Museli jsme dodržovat pravidelné užívání vitamínu D (vigantol), protože ten napomáhá k správnému tvrdnutí. Zjistili mu to v 5ti měsících, od 10. už to chrčení ustoupilo úplně a před měsícem v roce na kontrole už to má v pořádku. Tak držím palce, ať se u vás problém vyřeší co nejrychleji 😊 Chrčení nemusí vždy hned znamenat to, co u nás, ale právě proto, že jsme to taky řešili a nevěděli, proč se to děje, tak jsem napsala naší zkušenost, tak snad se to u vás nepotvrdí.. ikdyz Stridor neznamená žádné velké omezení nebo léčbu.. většinou se to spraví samo časem, jak detatko roste 😉 navíc, pokud jste byli na ORL, tak by vám to určitě zjistili při prohlídce krku.

martinahy
autor
7. zář 2018

@jessical Děkuji za vysvětlení. Je dobře, že to má váš syn v pořádku. Zatím se více přikláním k alergii na bílkovinu kravského mléka, hned v pondělí to budu řešit s dětskou lékařkou. Právě, to jsem si taky později říkala, že by to snad zjistili při pohledu do krku. Každopádně moc děkuji za objasnění ☺️

bartakova_veronika
7. zář 2018

@martinahy je tak to si už teď pořádně nepamatuji, ale chroptila takhle někdy do 4 - 5 měsíců pak to ustálo a sem tam se to vrátí ale nachvilku .... akorát u nás tedy už vystačí vytáhnout odsávačkou a je klid zase nachvíli 🙂 teď už je to spíš rýmou si myslím ...

ivuska1986
29. zář 2018

@martinahy ahojky, a chrceni se zahlenenim je pouze pri piti UM? Mala byla od narozeni hodne zahlenena - odsavala jsem snad dva mesice - uz jsem byla dost zoufala, pak jsme zkusili upravit vlhkost v loznici - koupili jsme vlhkomer- porizovaci cena cca 300, upravili vlhkost vetranim, poridili cisticku vzduchu a bylo po problemu🤗👍

martinahy
autor
29. zář 2018

@ivuska1986 Ahoj. Zahleněná je jen při pití, ale chrčí i normálně - Už jsem vypozorovala, že hlavně v noci, když je horší vzduch, takže více větráme a máme zvlhčovač vzduchu

tinkad29
26. led 2020

@martinahy zdravím, můžu se zeptat kdy a jak se Vám to spravilo? Se synem (7 týdnů) teď také bojujeme se zahlenenim jak popisujete a už nevíme co dál :( začínám být zoufalá. Děkuji

martinahy
autor
16. bře 2020

@tinkad29 Dobrý den, je váš dotaz stále aktuální? Moc se omlouvám, ale nějak jsem přehlédla upozornění... Dcerka byla na krevních testech, při kterých byla potvrzena ABKM, takže pila a stále pije mléko pro alergiky- Nutrilon Allergy Care. A při zavádění příkrmů jsme dodržovali dietu. Teď už je větší (má rok a půl), tudíž alergie přestala a mléčné výrobky jí...