3 děti a víc. Máte ještě vlastní život?

25. říj 2021

Vždycky jsem brala 3 děti jako ideální počet. Po prvním už beru, že 2, které chce manžel, asi fakt stačí, i když vzdát se nějaké svojí 'vize' není úplně jen tak.
Na druhou stranu na sobě vidím, že i když svoje dítě miluju a do rodičovství jdu na 100%, tak mě prostě život s malým (aktuálně 2r) dítětem velmi omezuje ve vlastních zájmech a plánech a beru to jako období, které prostě jednou u skončí a pak se vrátím k tomu, co teď mít nemůžu.
Jak to ale děláte vy, které o malé děti pečujete třeba deset let a víc? To už jste opravdu "jen" matky a nic víc už od života nepotřebujete?
Moje matka to vlastně má nastavené podobně jako já (měla vždy svoji práci, svoje zájmy) a já byla to 'třetí' a máma mi někdy dost chyběla.

odula
26. říj 2021

@meronym noup, tohle je sarkasmus. Ten pouzivam ve vsech fazich cyklu, zvlaste ve chvilich kdy me neco namichne, nebo se mi zda neco nejapny.

odula
26. říj 2021

ale jo, jasny, vsak jsi rozumna dospela zenska. Volis sama pro sebe, pro svoji rodinu, podle svoji natury a svoji situace. Me proste jenom vadi tyhle nadpisy "mate jeste vlastni zivot?" tak jsem zareagovala... sarkasticky ;) jako kdyby deti zbavovaly cloveka jeho zivota, toho co ma rad, uz navzdycky proste. Mate vlastni zivot? jasne ze mam, nikdy jsem ho mit neprestala a deti mi muj vlastni zivot nijak nezrusily, nijak mi ho nesebraly, protoze ho ziju s nima a jsem za to rada. jasne ze nedelam to co pred tim, nechodim na jiu jitsu, nechodim do kina a na vecere, ale delam zas neco jinyho. A vis kdy jsem zacala s gamingem? pred rokem a neco. A vis kdo me privedl k tomuhle -ted uz velkymu- konovi? Deti :D Jo a ted si delam skolu - IT. Rekvalifikace, protoze jsem sekla se svoji puvodni profesi. takze nejakej osobni rozvoj taky funguje. A jde to. A v zahranici, a sami. Proste nekdy je to tezky jako krava, nekdy to je super ale to jaksi k zivotu patri. Mymu zivotu. Vlastnimu.

autor
27. říj 2021

@odula díky za moc pěknou odpověď. 🙂
Jasně titulek je zkratka a clickbait.