Bydlení u rodičů nebo ve svém. Co je lepší?

etihw
21. črc 2008

Tak jak jste na tom vy... Je pro vás lepší bydlet s rodičema a nemuset se o nic starat nebo si raději budujete vlastní 'hnízdečko' a libujete si, že vám nikdo do ničeho nekecá. 😉

womenne
21. črc 2008

určite byvat samy,my sme byvali rok so svokrovcami-neodporučam,a pol roka u našich a tiež to nebolo bohviečo,teraz sme konečne samy a je to na nezaplatenie.Spraviš si čo chceš,ked maš bordel tak ho maš,nikto ti do ničoho nekeca a hlavne maš sukromie.

aponchie
21. črc 2008

ve svem 🙂

zelvatko
21. črc 2008

to samé téma je i na střeše.. a stojím za názorem všechno od rodičů nebo tchánovců oddělené!!!!!

karot
21. črc 2008

Po 7.letech soužití s manželovou švagrovou a jeho prarodiči(+20let s mými rodiči),můžu říct,že svoboda+samostatnost jsou nadevše. 😀 Sice nemáme sponzory a ani nikoho na hlídání(babičky jsou,ale jsou nefunkční.....lenora 😀 ),ale zase si vážíme toho,co sami bez pomoci vybudujeme a nemusíme být nikomu za cokoliv neskonale vděční. 😀

andelka
21. črc 2008

My zatím bydlíme s mojí mamkou a jde to. Všichni ale víme, že je to dočasné řešení. Až dostuduju, tak půjdeme do vlastního. A už se mooc těšíme.

herminka
21. črc 2008

Jednoznačně hlasuji pro vlastní bydlení, i když máte s rodinou dobré vztahy, skoro nikdy to bydlení pohromadě nedělá dobrotu.

hanybany
21. črc 2008

Hlásím se k příznivcům vlastního bydlení 🙂 S našima i tchánovcema máme skvělé vztahy 🙂 ,taky možná proto 😵 Máme vlastní baráček a je to super 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
poletucha
21. črc 2008

Mame v rodinach opravdu uzasny vztahy, vsichni se mame moc radi...ale bydlet spolecne?...nikdy! Myslim si,ze to akorat ty dobry vztahy narusi. 😉

kaczka
21. črc 2008

Určitš ve svém...bydlíme u tchána než doopravíme baráček a už se mooooooooc těším až budeme ve svém....Jeden den neumyté nádobí a už mě pomlouvá u mojí mamky! 😠

aponchie
21. črc 2008

myslim si jak pise gedren,ze po tom 20roce by mel kazdej odejit at je vztah jakej je pac se nauci mnohem co nezna a urcite mu to neublizi ,ba naopak..uplne nesnasim takove ty mamanky co se drzi doma zuby nehty a tvrdi jak nemuzou bydlet mimo pac prece oni studuji a oni to a oni ono a takovety vymluvy lenocha 😀

andelka
21. črc 2008

Jo, ale málokdo má kam. Já třeba celou dobu studií nikdy nebydlela na koleji, nebyl důvod. Dojíždění bylo lepší i levnější. Sama bych si ani koleje, ani privát platit nemohla, ani s přítelem dohromady. Oba jsme byli zodpovědní studenti, takže jsme poctivě chodili do školy, k brigádě bylo příležitostí velmi málo a nakonec by to stejně platili rodiče. Teď bydlíme společně rok a asi půl roku ještě budeme, možná i dýl. Doma se scházíme jen večer, mamka ten čas, kdy žijeme ještě spolu věnuje tomu, že se mě snaží doučit starat o domácnost a občas se diví, když mám jiný názor. Ale nechá mi ho a když nechci, tak se mnou nehne prostě. Ale jsem ráda, že dokud studuju, a učím se na státnice je někdo, kdo s domácností pomůže, koho se můžu zeptat, když něco nevím. Manžel je první chlap, se kterým žiju.

zanett
21. črc 2008

aponchie; bingo! Kdyz chlap nad 20 bydli u rodicu, tak je s nim neco spatne, bez ohledu na to, jakou vymluvu k tomu ma! Tot moje osobni zkusenosti...mamanky nebrat! 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
claire
21. črc 2008

VE SVÉM!

Člověk se sice musí hodně věcí sám naučit a všechny ty titěrné procesy si v nové domácnosti nastavit úplně odznova s ohledem na toho, s kým ji sdílí... ale i rodiče se tím učí, že už nemůžou o všem, co děláme, rozhodovat a vyjadřovat se k tomu. Což v jedné domácnosti (pod touže střechou, pod kterou jim děti vyrostly) málokteří dokážou.

miksa
21. črc 2008

určitě ve svém, my bydlíme s babičkou a mohla bych vyprávět
kdybych měla možnost už bych bydlela pouze sama už bych po druhé nepokoušela nic ☹

haluskacz
21. črc 2008

my jsme bydleli 5 let v baraku, ktery patril tchanovcum (sami bydleli jinde, ale proste to bylo jejich). Ten barak byl v dezolatnim stavu, bylo tam vlhko, plisen, bordel... udelali jsme novou koupelnu, vyklidili bordel (jako ze fakt humus), zvelebili zahradu (zarostlou koprivama a plnou dalsiho bordelu) atd. atd. a oni nas odtamtud vyhnali, ze jsme to tam vybydleli. Ted bydlime ve vlastnim baraku, nikdo nam do niceho nekeca, sice je tu taky prace jak na kostele, ale je to nase. Nicmene pocitam s tim, ze casem, kdyby moji rodice na tom byli spatne (jsou starsi nez tchanovci), bych si jednoho z nich vzala domu (jsou rozvedeni). Je mi jasny, ze to neni jednoduchy, starat se o staryho cloveka, ale rozhodne nechci dopustit, aby skoncili nekde na LDN.

kukuca
21. črc 2008

Jasně,souhlasím, lepší je bydlet ve svém..
Ale nač se zadlužovat ba 30let, když Vám prarodiče manžela nabídnou přepis baráku s tím že se uskromní a s barákem si dělejte co chcete,my budeme rádi že bude v baráku trošku živo.Tak jsme si vzali minipůjčku a baráček vypadá témě jako nový. Je to tak už 5 let a neměnila bych.
Samozřejmě naoplátku až budou úplně nemohoucí jim uvařím a pomůžu uklidit.To pro mě není důvod jakože mě někdo obtěžuje a narušuje soukromí.

honzina
21. črc 2008

Nečetla jsem diskusi, ale odpověď na tuto otázku je jednoznačná - jedině VE VLASTNÍM 🙂

aponchie
21. črc 2008

andelka ja jsem to nemyslela jako tak,ze jen kdyz studuje ,ale znam pripady kdy chlap studuje a zaroven ma praci a jeste k tomu bydli u rodicu(ted nevim jestli pouzivat slovo chlap 😀 )jasne,ze pokud ma dcera bude usilovne studovat a situace bud eneprizniva nevyhodim ji ven s tim at se stara to ne,ale pokud je prostor pro praci pri studiu nebo bez studia a nekdo s evali doma v detskem pokojicku prijde mi to nepatricne..me to prijde jako prirozenej lidskej pud vyletet z hnizda a postavit se na vlastni nohy..takze jeste jednou vadi mi kdyz nekdo studuje a ma pritom normalni praci kde si vydelava a bydli u rodicu a jeste hur kdyz ty penize prozije a nic nenasetri a pak ceka co bude...to je hrozne 😀

kristi
21. črc 2008

kazdopadne ve svem

petua
21. črc 2008

Proboha, ve svým!!!!!!!

My máme pronajatej malej byt, vyjdem, jak můžem, ale za nic na světě bych to nevyměnila - bydlet s rodičema ať toho nebo toho, to by byla moje smrt... A neni to o tom, jestli máme vztahy dobrý nebo špatný, člověk se má prostě osamostatnit co nejdřív a tečka.

petua
21. črc 2008

A nejlepší je, když se bavim s "vrstevníkama" a "vrstevnicema", co už normálně pracujou, žádný studium, bydlej u rodičů a tejden před vejplatou nemaj na to, aby si zašli do kina 😠

aponchie
21. črc 2008

petua 😀 njn kdyz jim rodice dovoli a umozni takove chovani... 😝

petua
21. črc 2008

A dokonce znam jednoho člověka rodu mužského (to je zas z jiný škatulky), kterýmu je 32, bydlí s rodičema a nemá ani svuj bankovní účet - jeho vejplata (nemalá) chodí na účet rodičům - on teda dostane, kolik si řekne a oni mu to pak jdou vybrat 😀 😀 😀 😀 - no ale chtěli byste to doma???? 😝 😀 😀

aponchie
21. črc 2008

no ono je to stejne jako u deticek co jim dovolis to udelaji 😀 ja to vidim u bratra ten zmetek si del aco chce ,otec na nej nestaci pac mel srdecni prihodu,matka jen rve ,ale v podstate ma strach aby ji synacek neutekl tak dela cokoliv(kam by utikal kdyz doma je teplo)ale nejak v sachu ji drzet musi 😀 no peklo no..a navic uz sou starsi a maji mene sil,za druhy ten syndrom utikajicich deti v nekterych matkach je neskutecnej to pak dokazi udelat cokoliv jen aby jim ditko neuteklo a pak sou i taci co rodice nadavaji stve je to ,ale primarne sou to rodice a to se delat nesmi preci vyhodit dite co by tomu lidi rekli 😀 a pak i taci co jejich decka je biji a drzi v sachu zase je ,je toho moc,ale osobne vyhodit nejak elegantne s tim,ze dvere sou otevreny a muze kdykoliv prijit ne zase pokazde pri sebemensim kiksu 😀

petua
21. črc 2008

Ono to bude asi všude stejný 😉 - já jsem se z domova stěhovala poprvý v sedmnácti, bydleli jsme v podnájmu s bejvalým - pak jsem se vrátila, protože jsme se rozešli a já ještě chodila do školy, peníze z brigád by mi na samostatný bydlení rozhodně nestačily - ale tejden po absolutoriu už jsem se stěhovala za prací do Prahy 😉. Naopak muj brácha - přesně - brigáda nikdy žádná - na co, máma všechno zaplatí - teď už si tři roky vydělává a z domova ho jen tak někdo nedostane, má tam veškerý pohodlí, může utrácet po hospodách, věčně nemá prachy... A když nevyjde na složenky - tak co, máma je zaplatí 😠 😠

andelka
21. črc 2008

No jo, každej je jinej. U manželových rodičů to chodilo tak, že doma bydleli zadara pokud studovali, když už pracovali, mohli tam bydlet pořád, ale už se podíleli na hospodaření. U nás to bylo tak, že jsme se museli rozhodnout, zda chceme být spolu i za cenu, že nebudeme bydlet sami. Rozhodli jsme se, že ano, ale ne napořád. Žijeme teď z jednoho platu, to tady není ani na podnájem. Hospodaříme sami, mamce platíme část bytu. A pomalu řešíme, co dál. Vypadá to tak, že koupíme s pomocí mamky menší byteček na hypotéku, kterou budeme splácet my ale bydlet tam bude mamka a byt, kde teď bydlíme se přepíše na mně. Pro jednoho je dost velký, za to my se tu vejdeme i s dětma a kdybychom chtěli podobný koupit, dáme za něj 1.500 000 a na to bychom se nezmohli snad nikdy.
Prostě není vždycky situace snadná, no.Ale odpověď na otázku je jasná - pokud to jde, tak bydlet sami.

johanda
21. črc 2008

já mám své rodiče ráda, ale bydlet s nimi? To by teda láska k nim dostala zabrat. 🙂
Andelko, 1,5 mil za velký byt? Kde se v Ově takové prodávají? 😅

andelka
21. črc 2008

johanda: Velký mám na mysli 2+1. 😉