Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
20. říj 2009

ahojte holky, uz jsem zpet od Dr a bracha mi tu pridelaval jeste garnyz, ale Sima uz spi..

chudak ma jeste rymu, uz jsme mu to dneska musela odsat 😅 no a u Dr.. objednani jsem byli na 9, cekali jsme hodinu!!!! a pak jsem tam byli asi 3 minuty!!! 😝 😝 😝 😝 vytocena jsem byla jak prase...

alergicky je pouze na vejce jinak nic nezjistili, a ma akorat !! atopicky exem.. teda ono je to dobra zprava ale byla jsem na nervy, jeste mi rekla ze podle ni to ma moc slusnej exem.. sype se z nej kuze!!!

no, musim se proste smirit s tim ze pres zimu to bude des, a doufat ze ho to v tech 4 nebo tak prejde 😝
a zatim dodrzovat "atopicky" rezim.. 😅 😔

lenocka24
20. říj 2009

Ahojte kočky.Kedže je to debata o všetko a o ničom ja by som mala na Vás takú prosbu.Moju dcérku som zapojila do súťaže dieťa mesiaca a chcela by som Vás všetky poprosiť či by ste za nu zahlasovali.Je to na stránke www.svadbaprievidza.sk dieťa mesiaca.má číslo 32 a volá sa Eliška. 😉 dakujem

saska.t
20. říj 2009

ahojky kocky

zuzi segra tiez zije v UK a teraz chce len slovenske jedla jest takze len vyvaram, mala segedin vobec nechcela asi moc kysle ale zato si dnes ukradla kyslu uhorku a tu spraskala 😀
inak mala dnes opät nechcela obed mam z toho mrtvicu a strasne ma to sere 😠 tak to skusim neskor 😝

beru no to ma vie u Dr, tiez nasrat cakas taku dobu a potom si hned vonku 😠

no idem skusit dat malej jest dokonca ani nase francuzaky nechcela ani jej jedlo fakt uz neviem co jej dam len chleba by furt jedla

pancake
20. říj 2009

saska aj moj maly je chlebovy. miluje ho. no a teraz uz mu davam nan aj taky syrcek detsky nastruhany, alebo sunku.
no a ked mu dam sunku, tak tu zje a chlieb vypluje na zem. 😠

a ja som dnes prisla na to, ze mame novy zub, a to stolicku prosim pekne.!!! a ide nam dalsia. 😔 normalne sa hanbim, lebo mu nepcham prsty do pusy, ale sa zasmial a ja kukam ze co to tam schovava a on ma novy zub. 😀

pancake
20. říj 2009

berus to ma mrzi ze maly to ma az take strasne. ☹ aj ja som ho mala, a potom mi povedali ze je to psoriaza a raz ma poslali do smrdakov na liecenie a odvtedy to nemam. ale mam aj ja dost vysusenu kozu a aj moj P.
ale malemu tu v Uk, dali cetraben cream a pre ten si chodim kazdy mesiac na predpis a tym ho natieram. odvtedy nemal nic.
no ale nie to som chcela: chod za koznou a popros ju ci by ti nedala pre maleho kupele. ja som sice za to dala koznemu 1000sk pred 10timi rokmi ale bola som na tom fakt zle, mala som ho po celej tvari a vlasoch. takze ked som si dala tmavy sveter hned bol posypany lupinami. fakt katastrofa, na to ze som mala 20 rokov a robila som na jednom motoreste. 😝 😝 proste praca s ludmi. ale preslo mi to. a boli tam somnou naozaj malinke deticky s maminami. preto ma to napadlo.
ja som to mala sice zdarma, ale myslim ze sa teraz plati iba za jedlo, alebo tak nejak. zisti si to. a mozno je to u vas v cechach uplne zdarma. u nas uz nie 😝

beruska2x
autor
20. říj 2009

zuzi tak to mas fajn, me malej sni chleba a sunku vyplive, proste to nedokaze rozkousat 😖

kisska
20. říj 2009

Ahojte - tak my sme mali zaujimavu noc - najprv som bola trikrat ukludnovat place a nakoniec o pol dvanastej sa premiestnil k nam do obyvky a este s nami kukal telku. Pritom vcera poobede nespal ani 20 minut, takze predpokladam, ze len hladel do stromov (mame za oknami tuje a tesim sa ked napadne sneh - to mas vyhlad z okna ako v tatrach... akurat nevidis nic ine len stromy 😉-maly miluje, ked sa v nich prehanaju vrabce, alebo len fuka vietor, to vydrzi sledovat aj pol hodinu) a nespal. Potom sa rano zobudil o siestej este pred tatinom, tak som si ho vzala do postele a ked otvoril oci, tak som skoro odpadla, ked som na hodinkach nasla cas 10:55 😕 .

A mne sa zase snivalo s cudzim ale hroooozne milym chlapom, co ma balil a ja som robila drahoty 😀 ale mal neuveritelne telo. Len je otrasne, ked som tehotna este aj vo sne - vtedy ani vysnivanemu chlapovi neverim, ze to so mnou mysli vazne... 😀 😀 😀

beruska2x
autor
20. říj 2009

zuzi a co to je za koupele??

jemu ted pomaha to konopi - olej mu davam do koupele a mazu ho balzamem s tim no fetaka z nej delam od malicka 😀 ale uz i za ty 3 dny to ma lepsi...

o penezich mi nemluv , me by se vyplatila vlastni lekarna, co tam za ty masticky a olejicky a sraciciky nechavam 🙄

kiss no to jsem na tom stejne, R maji moc prace takze si taky muzu nechat zdat 😀 uz jsem se ho ptala jestli mi koupi k vanocum vibrator a pry ne.. ze bych pak jeho vyhodila kdyz uz bych ho nepotrebovala 🙂 😉

pancake
20. říj 2009

kiss potom daj vediet ako ste sa rozhodli. ano? ma to naaramne zaujima. 😔 😔

a moj stupel spi uz presne dve hodiny, az mi je to divne, lebo uz sa nudim. tolko nespava nikdy.
ale nekurim, tak mu je lepsie asi v postielke. 😀

beruska2x
autor
20. říj 2009

kiss ber to... 😉

pancake
20. říj 2009

kiss najskor hod tie fotky do placu. cakame s beruskou na ne.. 😕 😕 😕 😕 😕 😀

kisska
20. říj 2009

babule s Xrustom sme sa rozhodli, ze domcek bereme (aj ked sme ho este nevideli 😎 ), len chalanisko tam nebol cez vikend, tak fotky nedoniesol. Akurat sa drahemu stazoval, ze ta jeho babenka sa za nim cez vikend dotiahla a sice sa spolu vobec nebavili, ale bola s nim. Tak dufam, ze ho naspat namota a chalanisko barak nepusti 😠

berus s nami chodi jedna mamina s rocnym dievcatkom a mavaju velmi skaredy atopak. A teraz ked prisli po lete, tak mala krasne telicko, tak som sa jej pytala, ze co zabralo a ona povedala, ze jej zabera vzdy nova masticka. Ze kazda prestane po cca 3 mesiacoch ucikovat a musia si dat namiesat novu. Ale plavat s nami chodi bez problemov, aj ked nam teraz vymenili bazen a tu uz mavame chlorovu vodu namiesto slanej a nevyzera, ze by sa jej to vodou zhorsovalo. tie kupele co spominala zuzka kuk tu http://www.kupelesmrdaky.sk/, dokonca v kolonke pobyty, najdes info o 20%nych zlavach aj pre poistencov z CR 😉 . A nie je to daleko od BA, to by sme vas tam prisli kuk 😉

Vcera sme skoro odpadli z Adama - na veceru som mu chystala chleba so syrom, paradajkou a redkovkou a kym som sa po nieco otocila, Adam bol vystverany na kuchynskej stolicke, sedel za stolom a ladoval sa nakrajanym chlebom. A to som bola presvedcena, ze nemoze dociahnut, lebo aj u babiny dostava pod zadok obrovsky vankus a doma ho automaticky davam do detskej stolicky 😅 😕 😅 . Taky bol zlaty, ze ho T. hned fotil. Tvaril sa , ze tak jedava odjakziva. A dnes ranajky znovu. Aspon mozem na chvilku odlozit tu detsku stolicu a nebude zavadzat 😉

Jaaaj zuzi normalne si mi spravila chut tymi cestovinami, uz som vytiahla z mrazaku hrasok, syr, brokolicu... idem si spravit dobru omacku 😉

kisska
20. říj 2009

teraz po sebe citam - ta mamina s nami chodi na plavanie 😔

pancake
20. říj 2009

no to budeme bez fotiek?? 😕 😕 😕 🙄 🙄 🙄
nevadi, ale ked budu, tak sup sem s nimi aj my sa chceme pokochat.
a dufam ze sa rozidu 😠 😠 😠

pancake
20. říj 2009

ked sme kupovali byt, tak tiez prisiel p. kolega za nim, ze on sa rozvadza ci ho nechceme kupit. namotal nas a suhlasili sme a oni sa medzi tym dali dokopy. no ale mali dve deti a teraz k nam pravidelne chodia na navstevy ako odskodne. 😀 😀 😀 😀
ale mozem povedat ze bol krasny a na najlepsom mieste v meste. 😢

kisska
20. říj 2009

to tak byva - aj kamoske sa podarila skvela kupa, ked sa jej rozvadzal kolega... Kupili byt v centre mesta v BA, v najnovsich Troch veziach (v spravach casto davali, ze odtial stale padaju robotnici 😒), pocas stavby prisiel boom ohromneho narastu cien bytov a hodnota bytu stupla o 100% a to este nebol dokonceny. Nakoniec sa rozvadzal tesne pred krizou s tym, ze byt predal za povodnu 1/2nu cenu, tak kamoska samozrejme potom hned chnapla 😉

neboj, prinajhorsom si ho pojdem nafotit sama 😀

saska.t
20. říj 2009

ahojky kocky

tak mala sa pred chvilou zobudila tak ze jej dam ten obed a zase cirkus tak som jej to nasilu napchala do pusy po 7 hod. predsa musela byt hladna a zrazu zjedla celu misku, tak uz tomu naozaj nerozumiem 😝
a este cpe aj hrozno 😠

kiss a ako davas malemu rajcinu? mala kusky nezje, hned ich vypluvne a papriku tiez len ozuzle a potom necha nema to cim pokusat 🙂

saska.t
20. říj 2009

kiss nevies nahodou odkedy mozu deti papat syri tipu hermelin, proste plesnove, mala mi ukradla kusok a ked som jej uz nedala stropila obrovsky cirkus ze chce moc jej chutil a nikde to nemozem najst? 😕

beruska2x
autor
20. říj 2009

AHOJ HOLKY...

sasi to nevim.. ja mam problem, vy uz davate detem spustu veci.. ja bych mu dala taky ale on to neukouse 😕 sunku, jablicko, okurku proste kousky co si rozmelni varenou zeneninu tak sni ale jinak to plive 😅

tak mu jablko a hrusku strouham, syr taky a jinak nic moc 😖
ale treba vareny testoviny sni v poho..

ja jsem taky upne blba, Sima uz ma plet zase docela peknou a ja si az ted vzpomela ze jsem mu s velikou slavou udelala drobeni do polivky a tam je vejce 😠 tak to se osypal z toho 😲

beruska2x
autor
20. říj 2009

holky poradte mi nejakou pomazanku na svacu, treba z tvarohu nebo tak... 😉

kisska
20. říj 2009

sasi - ja by som davala az po troch rokoch, ale zase ked jej to chuti... Asi skor ide o tie nepasterizovane syry, kde hrozi nakaza nejake listeriozy alebo coho. Ak mas istotu zdroja, tak by som sa nebala. 😉
surovu zeleninu este castokrat supem, lebo inak aj Adam vypluva supky a to ma plnu pusu zubov (chybaju mu len posledne 4 stolicky)

berus - tvaroh+lucina+najemno struhana mrkva, alebo namiesto luciny jogurt a takto mozes kombinovat akukolvek surovu alebo varenu zeleninu (mrkvu, brokolicu, kalerab) so syrom, varenym masom, rybou - osolis, okorenis bylinkami, ktore uz papate 😉

pancake
20. říj 2009

berus ja som robila bryndzovu ale malemu vobec nechutila. ☹ skus uvarit masko, pomixovat a zmiesat s maslom. to by mu malo chutit.
moj je iba chlieb s nastruhanym syrom, alebo iba s masielkom , alebo so sunkou. tu prehltne vcelku a chlieb vypluje. ☹

pancake
20. říj 2009

alebo na masielkovy chlieb nastruhaj uvarenu mrkvu. no niekde som mala aj stranku s natierkami pre deticky ale to asi v tomto bordeli nenajdem.vyskusam a poslem ti.
ja sa pre dnesok lucim. maly je zly a este ideme kupat.pa

ja by som s plesnovym syrom este tiez pockala. minimalne do dvoch rokov.

saska.t
20. říj 2009

kiss presne o tu listeriozu mi ide ci ju z toho nemoze dostat 😕

beruska2x
autor
20. říj 2009

holky diky, ma porad to same, chudak ☹

sasi prave z plisnovych syru listerioza je.. hermelin, niva atd.. proto se nemaji jist ani v tehu..me teda hermoc moc chybel mam ho rada ale vydrzela jsem to 😀

hele holky a co mozzarela, ta je takova neutralni.. ale jak ji pripravit aby top bylo dobre 😅

saska.t
20. říj 2009

beru tiez som to v tehu vydrzala a moc mi chybal...
mozarelu mozu to viem, pre nas ju len osolim a okorenim farebnym korenim a mnam 😀

saska.t
20. říj 2009

aj som vam zabudla povedat D prisiel dnes s vianocnym darcekom - LCD televizorom 117 uhlopriecka skoro som odpadla 😅

beruska2x
autor
20. říj 2009

a pro koho to je darek sasi? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak ja mu ji zkusim udelat.. na hlavne ted vymysli zavarky do polevek kdyz vajecne - nudle, svitek, kapani vse odpada 😖

beruska2x
autor
20. říj 2009

ale ma pravdu, my se takhle obdarovali loni - TV, PC, kino... letos satelit a presovac.. proste si koupime po cem touzime a pod stromek si dame uz jen nejake malinke prekvapko aby tam neco bylo.. aspon se nekupuji blbiny co zalozis a konec...

saska.t
20. říj 2009

beru no povedal ze nas darcek ale myslim ze hlavne jeho... 😎

o vareni pre deti mi ani nehovor uz neviem co by som malej urobila ked skoro nic nechce a to uz ani nevarim vo vode ale normalne dusim aby to chutilo inak ale asi sa uz na to vyserem a budem varit pre nas vsetkych a hotovo...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru