Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

saska.t
4. pro 2009

kocky o com rozpravate ajja beriem rodicovsky z Sk aj mna sa to tyka? a co sa ma robit? 😀

kisska
4. pro 2009

sasi schvalili zvyseny RP na 256 € pre maminy, ktore poberali materske (predtym pracovali, podnikali alebo mali DNP). Od 1.1.2010 - dam vam vediet, ked budem vediet odkedy a ako mame poziadat - my co uz RP poberame musime davat ziadosti. Nove rodicovske uz budu vyssie automaticky... teda ak splnaju podmienky. Akurat, ze ak chces mat zvyseny RP, nesmies pracovat ani na dohodu (ak chces pracovat, nepoziadas o zvyseny a zostane ti povodny).

saska.t
4. pro 2009

tak to sa mna asi netyka kedze som pracovala v DE a nie na SK skoda, vobec by mi to nevadila brat viacej 😝

daskak
4. pro 2009

ahojte dievcata.......
poziciam dve deti..... 😠 😠 😠 nemate zaujem????? aaaaaaaaaaaaa...... asi ich dnes prizabijem........ som hnusna ze??? pato je protivny a krpciak to asi chyta od neho...

daskak
4. pro 2009

kiss: o to zvysenie treba poziadat ci bude robene automaticky??

saska.t
4. pro 2009

Ahoj dasi
pripajam sa darujem este jedno dieta k tomu 😀
a o prispevok treba poziadat, vyssie to kiss pise 😀

kisska
4. pro 2009

sasi a nedostavala si aj matersku na Sk? Lebo ak si si k tomu vybavovala papiere (myslim ze nieco ako formular E104? ), tak by ich na SP mali mat a ak si poziadas, tak je sanca, ze ti ju daju.. 😉

daskak
4. pro 2009

sasi: 😉 😉 😉 ..... neboj velmi rychlo by nam chybali....
som nestihla docitat co ste pisali 🙂

normalne si dnes idem dat aspom dva bavoraky 😝 😝 😝 kedze ja vinko nepijem.. a vlastne som uz viac ako dva roky nic ale vobec nic nepila.. je mozne ze ma to dnes zlozi... 😎 😎 😎 .. ale uz mam vsetkeho dost... 😀 😀
takze babenky prajem Vam nadherny vikend
papapa

pancake
4. pro 2009

no ja som sa rozhodla ze si dnes dam to cervene vino.mrcha mi meska 2 tyzdne a testy negativne. potrebujem ,,prepalit trubky,, 😀 😀

daska musis si on poziadat pisomne. kisska nam potom povie ako. ze? prosiiiim. 😔

kisska
4. pro 2009

jeeeeej dasi, mnam bavorak. Dnes si Chrust doniesol domov hruskovicu... provokater 😠 Ja som uz nepila 2,5 roka a minimalne asi rok si este necucnem ☹ ... daj si aj za mna 😉

my sme Mikulasa zrusili, takze idem vymysliet program na vikend 😕

pancake
4. pro 2009

kiss posielam ti kiss som rada ze mi to bude platit aj pri druhom. 😵 😵 😵 😵 uz len nech som na druhej materskej. 😠 😠

saska ano aj ty mozes poziadat. lebo aj ja poberam. 😀 😉

saska.t
4. pro 2009

kiss- matersku som brala tu tym padom nemozes brat aj z druheho statu len z jedneho a tu bola teda omnoho vyssia ako na Sk ale rodicovsky beriem kedze mam nan narok ked uz ho nepoberam tu a podmienky na Sk som splnila.. Musim niekde vyzvediet ci mam narok alebo nie 😉
Kocky malej sa vyhodili na suske take pluzgieriky nie su to zapareniny ani ju to neboli ale postupuje to a je to dost skarede, dala som jej bepanthen a nic tak som nasadila framykoin ale tiez nezabral, nemate niekto skusenost? Nerada by som k Dr. kedze vsade zuri chripka, nerada by som ju tahala do ordinacii kde nieco lapne ale ak sa to do pondelka nezlepsi budem musiet 😝

dasi pa a pekny vikend

kisska
4. pro 2009

sasi, ved si skus potom poslat a ziadost a bud ti to schvalia alebo nie, za to nic nedas:o)))) Ved EU je spolocna 😉

A netusim, co by to mala mohla mat, ale ked na to nefunguju kremy, skus napr puder so septonexom alebo tak nejak podobne. Pomoze to vysusit...

saska.t
4. pro 2009

kiss ale framykoin je atb a nezabral mozno skusim este zinkovu mast ta vysusuje ale ma to fakt otras, bohvie ci nie je alergicka na plienky mali sme teraz aj ine ako pampersy 😅

no skusit to mozem alebo zavolam na socialku alebo skusim pozriet formular ze co tam vyzaduju 😅

pancake
4. pro 2009

ja si myslim ze tych par mesiacov do 2.rokov veku dietata ma narok. ale treba si napisat tu ziadost a uvidime. aj ja tak. na mna by sa to vztahovalo iba na 6 mesiacov. ☹

erika107
4. pro 2009

Caute babulky

tak ako tak citam tak aj vase su uuuuuuuuuuuuuplne zlaticka co mate doma 🙂 ... ja by som toho naseho za posledny tyzden najradsej predala za 1 cent 🙂 ... je hnusny nic ho nebavi no proste na porazku

erika107
4. pro 2009

a mne meska mrcha ju ju juuuu asi 3 tt musim ist k dr. nech mi supne vyvolavacku 🙂 dufam ze som neni tehu to by ma rovno jeb...

kiss: super ze tu pises o tom RP akurat som to isla hladat na nete 🙂 ulahcila si mi robotku 🙂

a inac na maleho nieco lezie boli sme v stredu na pohotovosti lebo pikoval na hlavu a dost hnusne tak sme tam leteli ale je v poriadku 🙂 ale zato sme tam neaku svinacinu nachytali furt prska a obcas si zakasle no naporazku akurat ked sme chceli ist cez vikend na mikulasa pozriet :(

saska.t
4. pro 2009

zuzi tak to je asi lepsie brat do 3 rokov tieto peniaze ako do 2 r. viac penazi ze? tak to asi ani nebudem zistovat a necham to tak 😀

eri ahoj, no vy mate s tymi padaniami smolu ☹ no a tiez darujem jedno hrozneeee dieta, aspon na chvilu 😅 😀 ale v nedelu je tu uz babiba s dedom tak mamaaaa bude mat pokoj 😀

erika107
4. pro 2009

sasi: no tak prilbu nechce nosit hlavna vec ze som ju kupovala tak chodime ako strazne psicky 🙂 ale najlepsie ze v ten okamih sme prinom boli 3 ludia a cez to vsetko sa to stalo :( ... juuuuj tak to mas super dojdu vasi? a dokedy budu?

saska.t
4. pro 2009

eri dojdu svokrovci a odidu az pred silvestrom a nasi pridu 22 len na 4 dni ale aj tak nas bude plny barak 😀

a preco nechce prilbu, neda sa mu jednoducho dat a hotovo??

erika107
4. pro 2009

jaaaaaaaaaaj tak to bude riadne veselo 🙂 super aspon si oddychnes 🙂 ... no to je na suchy zips a on si ju strhne vzdy z hlavy http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... uz by som to nekupila v zivote zbytocnost

saska.t
4. pro 2009

fuha, to som ani netusila ze nieco take existuje 😅

hej hej bude tu veselo 😀 no asi si uz castejsie od malej oddychnem v januari nastupuje na 3 hodky do predskolky 😕

erika107
4. pro 2009

to vazne? a to tak skoro tam chodia deti? ale budes tam snou byt aspon na nu kukat? lebo si neviem predstavit ze by som ho mala dat do jasli ten by tam rucal ako tur

saska.t
4. pro 2009

eri chodia tam deticky od 1-3 rokov kedze tu je materska len 1 rok niektore maminy nemaju na vyber...
uz sme tam boli s elly kuk a dost sa jej pacilo je tam 6 deticiek v jej veku a 2 opatrovatelky a aspon bude mat kamosky na vyhratie 😉
jasne prve 2 tyz. budem s nou kym si zvykne, zatial pojde na 3x tyz. 3 hodky a ked to bude pre nu zaujimave potom mozno aj na cely tyzden ale to je otazka casu a ja si zacnem zhanat pracu na cely tyzden ale to je este daleko, ale tu to bezne tak funguje tak sa musime trosku prisposobit, ak jej to bude sposobovat velky stres samozrejme ostanem s nou aj nadalej doma 😉

erika107
4. pro 2009

vcera u nas v raci otvorili nove obchodne centrum a mame tam fajn obchody novy http://brendon.sk/Shared/Default maju tam pekne veci a tiez konecne KIK som tam bola hned kuknut maju tam veci za super ceny

saska.t
4. pro 2009

jj ja malej tiez ked nieco surne potrebuje nakupujem v KIKu ale necakaj moc velku kvalitu 😉 ale kedze deticky rychlo rastu uplne to staci 🙂

erika107
4. pro 2009

juuuuj to je ale fajn ze su tam 2 opatrovatelky na tak malo deti to sa da ... to tu ked das do jasiel je preplnena miestnost a este aj starostlivost stoji o hubu

erika107
4. pro 2009

no tam aj pisu ze je to diskont...tak to mi je jasne 🙂 ale mali krasnu disnei mikinku ale male cisla :(

saska.t
4. pro 2009

eri to nie su jasle tam by som ju nedala, to je polosukromne, cast platime my cast stat 😉
oki idem do hajan lebo mame tazke noci tak aby som to zvladla pa 😎

erika107
4. pro 2009

no ja tiez som ti prave isla pisat ze idem spat lebo maly neako tazko dycha tak to vidim na prebdenu noc...bru nocku prajem

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru