Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

saska.t
9. pro 2009

to bude, idem do hajan som ko z toho mluveni a este bude mala urcite vymyslat ako tuto noc 😝

kisska
9. pro 2009

ja tiez budem robit pre maleho rybu, aj ked neviem este ci kapra... asi skor file kvoli kostiam. Dala by som mu aj kasu, ale kedze budem robit aj zemiakovy salat, aj ryzu a hranolky (to vsetko je klasicke vianocne obzierkove menu mojej rodiny), tak asi skor urobim pre maleho detsku verziu salatu (zemiaky, zelenina, jogurt), lebo z dalsej prilohy by ma uz piclo 😅 Staci, ked robim dve polievky (rybaciu, sosovicovu) a k tolkym priloham kapra a rezne. Plus samozrejme oplatky s medom, cesnakom a orechom, jablko a zakusky. No zle mi je uz len pri pomysleni na to vsetko... Nastastie bude s nami sviatkovat moja mama, takze mam minimalne vypomoc v kuchyni, aj ked neviem, ci je to velmi bezpecne - obe sme totiz generalky a kuchyne su nasim vysostnym uzemim. To chrust ma z toho zakazdym paniku, ci sa nepozabijame 😉 😀 😀 Ale my to vzdy tie 2-3 dni vydrzime uplne v pohode. 😎

berus ja nastastie musim chodit von za kazdeho pocasia hlavne kvoli psovi. A ked uz konecne oblecem maleho, tak sa mi nechce ponahlat sa domov, takze vzdy je to minimalne na pol hodinu a ked neprsi aj dlhsie 😉

kisska
9. pro 2009

sasi - dobru noc

beru - ja som malemu preve vcera kupila kockovanu koselu s kravatou... tak som zvedava...

beruska2x
autor
9. pro 2009

prosim te a ty zasoby pak jite do unora ne???? 😀

kisska
9. pro 2009

mi nieco hovor... hlavne, ked pojest to nie je taky problem, ako potom zhadzovat nalepene kila... to ja potom ficim na grepoch a ovocnych salatoch 😉
A vtedy aspon prevetram komplet vsetky riady, co mam doma, aj to, co cely zvysok roka nepouzijem... a kedze som maniak na misky, tak aspon vtedy Tomi uznava, ze je dobre mat ich taku zasobu 😉 😀

pancake
9. pro 2009

ahojte. nam zdochol net. neviem preco. nemame signal. tak som musela cakat na p. kedy mi to tu da do suvisu. ja mam pre maleho nohavice a svetrik z nextu na vianoce a bude mat kasu s rybou. to mu bude stacit.
mi robime hubovu omacku so smotanou a chlebom
kapustnicu bez masa
filety z morskej stuky a majonezak.
to je vsetko. no a oplatka a med. inak nic. a budem piect tie vanilkove od kissky a linecke. tot vsjo.

a boli ma v podbrusku cely den. bojim sa. len sedim a sedim. a je to zle. poobede sme boli v meste ale nic som nekupila iba malemu supravu lonsdale na 2-3 roky a na 3-4. nech ma chalan.lebo do dvoch rokov ma toho take kopy ze to nestiha ani nosit. 😔 😔
a v meste ma to tak nebolelo ked som sa prechadzala. neviem. nemozem ist ani k dr. lebo tu sa zena povazuje za tehotnu az po tretom mesiaci. a az potom dostane aj tehu knizku.takze ak sa to bude stupnovat tak jedine pohotovost a tam mi daju paracetamol a poslu ma domov.
neviete co to moze byt?

a mam aj take slabe spinenie uz tyzden. mam strach.
pri samkovi som nemala nic. ani som nezvracala.uplne vsetko bolo ok, a teraz som v 7tyzdni a take bolesti. neviete ake su priznaky pri mimomaternicovom tehu? uz si namyslam hovadiny. 😝 😝 😝
no a darceky nemam pobalene asi cakam na poslednu chvilu. a kupila som mu este drevenny vlacik 😉

pancake
9. pro 2009

no a ten prispevok na druhe dieta je nejakych 25% z nejakeho rozpoctu. pisu to baby v jul 2010. no neviem. a kisska ako teda mam poziadat o to zvysenie? ja to neviem najst.

saska kde si to nasla?

mukky
9. pro 2009

pancake nejak si ku mne nedobehla 😀 😀 😝

mukky
9. pro 2009

pancake urcite chod k lekarovi ..a stoj si za tym ze si tehu a mas taketo problemy nech ta pozru,ved predsa ta z navstevy u gynekologa nemiozu odbiť ci si tehu alebo nie 🙄 ak ta nebudu akceptovat ze si tehu 😠 ,daj sa normal vysetrit ako netehu,ved ze mas problemy..
nemyslim ze kazdy lekar je tam padnuty na hlavu,ci? 😕 teda uz som vela pocula o starostlivosti tam,to tam kludne mozem ist robit lekara aj ja 😝 ,hlavne pediatra

mukky
9. pro 2009

a baby ahojte,som sa zabudla pozdraviť😔

daskak
10. pro 2009

dobre ranko 🙂 🙂
zuzi: neboj nemusi tobyt nic vazne... ja somdokoncapri davidovi tri dni krvacala... tak som len lezala s vylozenymi nohami hore...ale rozhodne chod ku lekarovi, aby Ta uistilze vsetko je ok 🙂 🙂

babenky ahojte 🙂 🙂 🙂

no u nas bude na vianoce pangasius na masle a kasa 🙂 🙂 ale malyzboznuje kapustu takmozno zje aj kusok pollievky... neviete aka je predpoved na sviatky?? myslim ci nam nasnezi???

saska.t
10. pro 2009

zuzi: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi... ked to cele precitas je tam aj ako o RP poziadat aj kedy 😉

ahojky kocky - tak mala noc zevraj katastrofa ale D pri nej spal takze ja v poho. S D sa este nerozpravame ale akosi mi to nevadi kedze mam spolocnost jeho rodicov

zuzi tieti stavy som mala pri malej presne v tychto tyzdnoch a nic to nebolo len sa org. zasa vysporiadava z tehu a spinenenie je tiez normalne ale jasne pre istotu by som k Dr. isla

dasi mukky,beru, kiss ahojte 😀

kisska
10. pro 2009

Ahojte babulky,

zuzi mukky ma pravdu, keby to velmi bolelo, tak urcite zbehni k dokimu. Ked je to len taka tupa bolest, ako ked mas dostat mrchu, tak to sa len maternica pripavuje. Ak by to bola ostra bolest, vystrelujuca, tak urcite chod k lekarovi. Radsej 2x zbytocne ako raz neskoro... A ked je to ine... je mozne, ze aj babo bude ine ako na prvy krat 😉 😀

sasi no super, dobre si si to zorganizovala. Mozno aj D pochopi, ze to nie je taka sranda... ci uz asi pochopil 😉

beruska2x
autor
10. pro 2009

ahojte holky...

ja jsem byla nakoupit, musim R uvarit na vikend, maji v patek vanocni vecirek v praci 😝 tak jedeme na vikend sami se Simou, 😉

tomu jsem dneska jeste koupila prut do vany s rybickama, ma 22.12. svatek tak aby nebyl chudak "osizenej" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dasi nevim jak u vas ale tady ma snezit az v unoru 😅 najednu stranu jsem rada, vloni jsem se nadrela s kocarem jak blazen ale zase uz by jsme mohli bobovat letos 😕
takovych 30cm by mi stacilo a ciste silnice 😉

pancake
10. pro 2009

tu gynekolog je iba v nemocnici. tam sa dostanem iba na objednavku a to az za mesiac. takze to mam marne.

kiss ano je to taka tupa bolest ale vkuse. ziadne pichanie nic. a dnes je to o kvapku lepsie.myslim ze je to len tou maternicou. tu ta nechaju potratit. nedaju ti ziadne lieky.preto pre nich je tehotna iba ta co uz skoncila treti mesiac tehotenstva. az vtedy ju beru tak. 😖 😖 😖
tazko sa to vysvetluje...
aj jedna kamoska slovenka tu ma muza anglana a 3 deti. /4,3 a rok a pol stare/ su obaja vysoko vzdelani s vysokymi funkciami a ona mi povedala ze k doktorovi tu ide s detmi iba ked uz pluju krv. ze inak sa to tu neoplati. a za tych 5 rokov mam aj ja take skusenosti. 😝 😝 😝

takze sa len budem modlit aby bolo vsetko ok a v marci uz mi doma moj gynekolog spravi vsetko co budem potrebovat. tu je aj sono iba dva krat. raz v tretom mesiaci a raz v siestom. a uz ani pred porodom. iba ak si zaplatis. 😝 😝

no tak koncim, p. ma dnes volno tak caka na net a ja si idem lahnut lebo potrebujem ,,paru,, na poobedie.

inak kiss ja ta obdivujem. ja funim ako vlacik thomas pri kazdom kroku a to si neviem predstavit o par mesiacov. to prve tehu bolo lepsie. teraz je to drina. ☹ ☹

a este si idem precitat ten link

beruska2x
autor
10. pro 2009

ty jo zuzi to je mazec, ja mela sono na kazde kontrole ☹ 1x mesicne....

pancake
10. pro 2009

uz to chapem. diky 😉

beruska2x
autor
10. pro 2009

mate taky fofr 😲 ja varim a volali mi z prace jestli jim udelam novej jidelak 😅 takze mam vecer zajistenej, rano se jeste ale 100% stavim nez pojedeme 😉

tak zatim pekny vecer pa 🙂

saska.t
10. pro 2009

cauky

tak nase dieta malo hystericky zachvat asi z unavy aj ked nebol dovod, ani na rukach ani v postielke proste nic nefungovalo 😝 a samozrejme sme sa opät chytili s D tak uz fakt neviem ci som debil ja alebo david ale uz ma to fakt nebavi... a mala ma zacina fakt neuveritelne srat za to jej chovanie 😠
najradsej by som vytrieskala oboch a zbalila sa a isla prec ☹
No tak snad to uz coskoro prejde lebo uz fakt neviem co robit, mam pocit ze D nic nerobi, ze mala je stale horsia a horsia a vobec neviem z coho a zasa sa len stazujem
Tak vam prajem pekny vecer a ja sa asi zabuchnem do izby a budem dufat alebo plakat, no to si rozmyslim cestou hore po schodoch

kisska
10. pro 2009

Ahojte babulky, no predpokladam, ze dnes je asi nieco vo vzduchu 😒 Adam je od rana upistany, umrncany, len by sa mojkal a ked mu nieco nedam, tak dostava take zachvaty zurivosti, ze rozmyslam, ci mu mam dat facku alebo nie.
Cestou na plavanie mi cestou reval v aute tak, ze som si akurat tak vypeckovala radio a spievala som si ... Inak by som musela zastat na krajnici a vyfliaskat ho 😠

Zuzi tak to ti teda nezavidim taku starostlivost... ja som tiez mala ultrazvuk v prvych troch mesiacoh kazde dva tyzdne a neskor kazde druhe vysetrenie... na striedacku s klasickym vysetrenim. Esteze sa vraciate domov 😉 A neboj, ta energia dorazi a ked budes taka velka ako hroch (alebo ako ja)tak jej budes mat viac ako teraz 😀 😉 . Najhorsie ked nam teraz nedaju dychat nasi drobci,ako ked sme si uzivali tehotenstvo prvy krat... to ani nestihas nestihat 😉

sasi nezabudni aspon na fernet 😉

mukky
11. pro 2009

ahojte 😎
pan a kedy idete na sk?lebo som nad tebou dnes rozmyslala,no neviem ci ste to tu preberali,ze za druhe babatko sa dava tuším tiez príspevok na dieťa po narodeni,nie?pri prvom to bolo tusim 25.000 sk ale len mamičkám ktoré mali pravidelné gynokologické prehliadky a ako som čítala tak tam kde žiješ to tak nie ☹ no a este dalsie ine veci...
ale pokial som to pochopila spravne ked som odpracovala pred tehu len 3 tyzdne,nebudem mat zvyseny prispevok,nie? ☹ som tam ochorela a bola vypisana cele tehu tak neviem..
no a take regiony kde je velka nezamestnanost a mamicky nemali pracu tiez nebudu mat zvysenie,to je teda nespravodlive ☹

nadhera
11. pro 2009

mukky, tu je viac nespravodlivosti. 😠
mna zakazdym minuli 25 000 prispevky /cely zivot som pracovala/ a teraz zvyseny prispevok dostanem az 4x. 😒

mukky
11. pro 2009

nadhera ahoj 😀 ani neviem ze chodis do tejto témy,ci si tu nahodne? 😀
to mi je luto ☹ ako 4 krat?

pancake
11. pro 2009

mukky neboj vsetko mam zistene. tu sa chodi na poradnu iba raz za mesiac. takze tu v Uk to stihnem maximalne 3krat. a potom uz pojdem k mojmu gyndosovi.

saska to mi je luto ze mala je taka mrzuta. ale davidovi naloz poriadne. nech nezabudne 😀 😀

kisska ja ta obdivujem. dufam ze to zvladnem. 😔

kisska
11. pro 2009

Ahojte babulky, este spite? 😉

beruska2x
autor
11. pro 2009

ahojik kiss 😉

zrovna jsem doobedvala, malej spi, dneska od rana knuci a knuci 😒 tak jsem mu horko tezko sbalila veci k babi, jeste jsem slibila nejake mensi kamosce tak to tu tridim...

kisska
11. pro 2009

mukky a aj ti skoncil PP? Lebo ak nie, a mala si narok aj na matersku, tak by ti mal vzniknut narok aj na zvyseny RP. Nemocenske poistenie ti bezi aj pocas PNky, ak si stale zamestnana.

nadhera 4x je aspon nieco 😉 ja dostanem len raz a aj to dufam, ze nebudu robit drahoty kvoli 9tim dnom 😒 A dufam, ze to po volbach zase nezrusia, ze si to aspon uzijem pri druhom babu 😉

kisska
11. pro 2009

ahoj beru - ja som tiez prave ulozila Adama a idem nas pobalit na vikend... Ideme k dedovi do Ba, aby sme mu vynahradili minulotyzdnoveho Mikulasa. Chudak, tak sa na nas tesil, vsetko nachystal... teraz povedal, ze nebude chystat, kym mu nezavolame, ze uz sme na ceste... a to ide Tomi este zajtra do prace, takze sa budeme len tak mierne nahanat... ale potom uz len vegetiiiiiim. Velmi sa tesim dedo s malym sa velmi lubia a slubili mi, ze skocime aj na Vianocne trhy do stareho mesta... mozno sa mi ujde aj horuca cokolada 😉 😀

beruska2x
autor
11. pro 2009

jeee to bych si dala taky 😀 tyjo vanoce, musim se krotit s tim sladkym 😝

no my tu mame trhy 16. - 19. 12. tak se taky pujdeme se Simou podivat, uz mam doma program tak az budou deticky ze skolek zpivat u stromecku 😉

kisska
11. pro 2009

to musi byt mile:o))))) tieto trhy tiez byvaju celkom fajn, hlavne ked chodime len na varene vino a pecene gastany... a ked sa nam podari tak, aby nebolo vela ludi... ale cez vikend ich tam bude asi uuuuplne najviac. Akurat na take velke predajne "festivaly" ako je napr. v Inchebe sa chystame az cez tyzden, takze v Ba budeme terza kazdu chvilu... Ale tiez musim odbavit preventivku u zubara a posledne nakupy... co mi pripomina, ze musim dokoncit zoznam, aby som nic nezabudla.... to ze nakupim aj veci mimo zoznamu mi je uuuuplne jasne 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru