Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

grisgot
10. lis 2008

janusko..jéééjda, já jsem taky pěkně ukecaná 😀 a vedle v domečku mám své rodiče..takže my jsme taky pořád pospolu. Štěpí chce všechno ukázat a hlavně ohmatat. Takže i ten pytel ve vysavači už viděl 😀 😀

Holky, rozkvetl mi vánoční kaktus!!!! Cítím, že je to znamení k nakoupení vánočních dárků 😉

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2008

A tak me napada...co a proc koupite malickym pod stromek???

Berusku domecek z Ikea....pže je dobre mit at uz trucovnu, nebo jen soukromi jako takove...
Zavesny pytel taky odtama...pže je dobre nechat hybat organama...vzbouzi to libe pocity...
Magneticka kreslici deska...rozvoj kreativni cinnosti, plus setrime lesy (nulova spotreba papiru 😀 😀 😀 )
to jsou takove ty zakladni...pak drobnosti jako igracci (maminka s ditetem...tzn. ja s Elishkou 😅 ), kocicky v kosicku (plysaci...tzn.milujeme vse zive), knizku Dvakrat sedm pohadek(ale to je spise pro me 😝 , pripominka detstvi)...jo a krabice...ctete dobre...mala, vetsi nejvetsi a jsou v sobe naskladane, maji vika...El to miluje, plus jsou hezke na pohled, takze se daji vyuzit k cemukoli...

agatka77
10. lis 2008

Janus:
vkládací kelímky a pyramidu z dřevěných barevných kruhů z Ikei,knížky a leporela a od našich dostane aktivní chodítko.víc asi nic krom dárečků od příbuzných,stejně si nejvíc pohraje s časopisy,víčky od příkrmů,nádobím,krabicí, okrajem puzzlí a koberce,dárkovou taškou apod... 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2008

agi......pockej pristi rok, to uz si otevre Ondrasek ty darecky sam... 😉

grisgot
10. lis 2008

Janusko..my plánujeme dřevěný stoleček se židličkama..kamkoliv přijdeme, tak Štěpí jásá 🙂 A dřevěný kostky..a nějakou velkou garáž. A piánko (to je spíš pro mě) a zpěvník, dřív jsem hru na klavír trochu ovládala, tak si to chci oprášit. Štěpí miluje zpívání. Magnetickou desku máme, ta je super 🙂 Jo a od kamarádky dostaneme jedlé voskovky a jednou modelínu 🙂 🙂

agatko..pravdu díž 😉 Ondrášek je ještě mimínko miminečko..Štěpí v tomhle věku nejradši krámoval 🙂 🙂

androna
10. lis 2008

gris tak ja uz vianocne darecky mam,nejake su objednane.
Janusko pre maleho mame vlastnu postel, dostane ten maliarsky stojan z ikei aby mohol kreslit a tvorit i vonku na zahrade.k tomu nejake kriedy a fixy a magnetky.dostane vlastny batuzek,aby si nosil svoje veci sam.prstove barvy,moze kreativne vyzdobit garazove steny.no a nejake to zimne oblecenie.lego sme tiez kupovali k vanocum,ale uz si s nim hraje a velmi ho to bavi.
a musim sa este trosku pochlubit ze Dany zacal opakovat slovicka. 😎 a je to take sladke.

androna
10. lis 2008

tak nieco k vychove deti a slubene vypisky z knizek
Deti do 7let az do vymeny chrupu sa ucia Napodobovanim.
V prvnim 7leti nemaji mravoucna slova zadny vliv na vyvoj ditete,vliv ma jen to,co sami v jeho okoli delame.

Jsme tu jen proto, aby nas dite mohlo napdobovat.Musime se snazit stat se lidmi,kteri jsou hodni napodobeni.Cim je pro rostlinu puda, dest a slunecni svetlo, tim ma byt pro dite jeho okoli a dospeli, kteri v nem ziji.

prvych 7let - magicky svet - nerealny
do 3rokov - potrebuje bezpecie domova a matku
2,5-5rokov - obdobie vzdoru
do 3rokov si s 2 dietatom hraje jak so zrkadlom
od 6rokov je dieta schopne citit sa ako clen skupiny a akceptovat pravidla

tannawe
10. lis 2008

Ahoj...tak jsem nakoukla konecne i do vaseho tematu, brousila jsem kolem uz docela dlouho az me zaujaly jedle voskovky a a jedla modelina...grisgot nevis kde se to da sehnat nez to dostanete k vanocum??

sisa88
10. lis 2008

ahojte..tak idem sa pochvalit aj ja s mojou sikovnicou..naucila som ju tlieskat..ked jej ukazek aj z dialky:tapi tapi, tak zacne sama tlieskat, je rozkosna a asi pred mesiacom som ju takto naucila hopsat,.,,opat hopsi hopsi..je to zlate..dnes dokonca sklidila pochvalu na cviceni kam chodime, lebo jedine dokazala s kockami tlieskat.fakt zlatucke...tak to len zapisky pysnej maminy. 😀
co sa tyka vianoc- urcite kocky a lopticky, potom mam znamu ktora robi kraasne drevene veci a som si u nej objednala do jej pokojicku ak chcete dam vam adresu..su uzasne..tak tam cesku abecedu na magenty ( ona robi len z dreva) potom vesiacik eliska a na dvere eliska napis a este zirafu ( to som vymyslela ja) ako meradlo na stenu....

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2008

andri...diky za prispevky...kopci jeste a houšť...zajimave veci to jsou!

tannawe...vitam te 😉 , doufam, ze te zaujmou i jine veci, nez voskovky 😵

sisa...krasa! Blahozelam 😉

androna
10. lis 2008

janusko to ja nekopcim to poctivo vytukavam do klavesnice a vypisujem svoje poznamky zo zosita. 😎

grisgot
10. lis 2008

androna..o tom napodobování mi úplně přejel mráz po zádech..jsem jenom člověk a někdy jsem taky na přes držku ☹
Období vzdoru od 2,5 do pěti? Tyjo, za tu dobu budu šedivá! 🙂 Všechno tvoje poznámky? Jsi obdivuhodný člověk..

tannawe..vítám tě! 🙂 No, představ si, je to vyrobené z včelího vosku, takže ochutnávky skutečně nevadí. Kamarádka bydlí v horách..žije trochu jinak..a má samé takové přírodní vychytávky. Zeptám se jí, ju 🙂 Ale není to levné..ta menší modelína vyjde asi na 240,- ☹

síso..to je úžasný! My jsme první tleskání taky slavili s velkou pýchou! Gratuluju 🙂 Teď už to půjde jedno po druhém..úplnej frčák! 😀

sisa88
10. lis 2008

...a teraz prave zopakovala "pa pa" no uzasne.. 😲 😎

androna- diky z amudre riadky, velmi dobre a pekne sa citas..daj mi prosim ta aj nejake tipy na dobre knihy - snad cez tu matersku najdem cas aj na dobre "citanie"..vdaka.

androna
10. lis 2008

tak ja som tie vsetky knizky mohla citat do Danyho 7mes.potom zacal chodit a koniec a nenecha ma citat,pretoze chce citat tu istu knizku co mama.
sisa knizky
Deti jsou hoste co hledaji cestu
Respektovat a byt respektovan
5 jazyku lasky
Osud jako sance

zatial som vam robila vypisky z knizok Rudolfa Steinera a to vychova v rannem detskem veku
vychova k slobode
vychova ditete
projevy karmy

tannawe
10. lis 2008

Vekove sem sice moc nezapadam /mam uz trosku vetsi deticky, predskolaka a batole, ale porad je cemu se ucit/, ale mam moc rada tyhle temata a bavi me se dal "vzdelavat"...

grisgot: uprimne receno na cene zas az tak nesejde pokud se jedna o moje mysaky jdu pres mrtvoly 😀 a hlavne tak nejak porad dal a dal pozvolna premenuji normlani domacnost na eko a bio, takze hledam taky vsemozne alternativy. 😉

janus: urcite pozvolna vpluji do proudu, ale zatim jsem vicemene takovy pozorovatel a sbiram dojmy 😵

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2008

cool, kazdopadne te tu rada vidim 🙂

grisgot
10. lis 2008

tannawe..nápodobně..od té doby, co znám tuhle holčinu, zamilovala jsem si nejdřív její způsob života a pak jsem najednou začala potkávat takový podobný bytosti jako ona a vždycky mi ukázali něco nového. Náhoda, že 😀 😀 Jde to velmi pomalu, ale teď už jsem přesvědčená, že to půjde..protože jsem "zlomila" i manžela. Takže ANO, naše domácnost se mění také na eko a bio a trocha duchovna do toho 🙂 Naposledy jsem dostala nabídku zaskakovat za paní na jejím výtvarném kurzu (jsem arteterapeutka) a tahle osůbka..no, to byste se pokochali..jak je čistá její duše. Jo a má pět dětí a o šesté se pokouší! Jsme tedy dost pozadu 🙂 🙂
Na tu modelínu se ti určitě zeptám!

androna..děti jsou hosté..tu mám, ta je bezva..už je to ale hodně dlouho, co jsem ji četla. Protože už dlouho nemám na takové knihy čas..vlastně už od Štěpího narození..hodně plakal, ale to už jsem psala..a teď mě taky nenechá čučet do knížky. Tak nemůžu číst nic složitějšího..čtu Simmela a spol. 🙂 🙂 Ale věřím, že můj čas také přijde..v důchodu třeba 😀 😀 Kdysi jsem se dopracovala i k takovým tématům jako Jóga snu od Rimpočeho..úžasná věc 😉

Hoky, máte sny? Jak často? A jaké? Už se vám něco snového splnilo? Pamatujete si je?? Změnily se Vám po porodu?

tannawe
11. lis 2008

grisgot: to je fajn, kdyz clovek vidi spriznene duse. S promenou domova na pratelskeho k nam i k prostredi to delam pozvolna, aby manzel neomdleval z toho, ze jsem zeleny mozek, preci jen jako muz ma na trochu skepticismu pravo /a to je opravdu bio to co kupujes? atd., ale je zlaty...chape moje snahy a vychazi mi vstric, i kdyz svuj rizek ma taky rad... 😵 /

Jinak k tem snum...bozicku...me se sny zdaji cely zivot a muj muz vzdycky nechapal proc bezim hned rano nebo i kldine v noci a hned zapisuju. Mam totiz tu zivotni zkusenost, ze co je ve snu je bud i v realu nebo se to teprve chysta. Takze uz jsme se naucila jim vlastni intuici porozumet...nekdy to drhne, treba si to spatne vylozim, ale pak mi to dojde. A hlavne velmi usmevne je to, ze si treba pamatuju sny z puberty, takove ty zasadni, proste je mam nekde ulozene jako v knizce a pak najednou pink a vybavi se mi treba uprostred nakupu sen z roku xx...fakt legrace!
Ale grisi - ted trochu vazne, kdybych ty sny brala uplne tak jak jsem mela, tak taky mohly nektere veci byt jinak. Zdalo se mi totiz treba i o tom, ze moje holcinka bude mit po porodu problemy - tak zivy sen jsem nezazila hodne dlouho /az na ty o stvoreni sveta a andelske, to je taky sila.... 😕 /
Ale tenhle sen ukazoval malou holcicku v obrovskem pulsujicim vejci v nejakem zhnoucim pristroji jak se zmita a na oblicejicku ma vrasky od bolesti. Sen mam zapsany, tenkrat v tehu jsem si rikala, proboha co to je a sen nejak zahnala pod navalem starosti.
A po porodu naraz jako prase - holcinka byla mesic na JIP svlecena z kuze /pro otrle foto v albu stesticka I./, lezela na vyhrivanem luzku /ten zhnul opravdu jako blazen, ze ji dvakrat sestricka doslova znovu zaparila tu vylecenou kuzi/.
Nevim, jak tady tak rano v sest sedim tak si rikam, ze cely muj zivot je vlastne na nejakou duchovni prirucku. Jak prezit rany osudu a stale se usmivat 😀
ale nebudu nudit...pekny den vam vsem 😵 😵

tannawe
11. lis 2008

Jinak ja ctu vsechno a knihovna roste a roste, knihy vybiram tak, ze jdu do knihkupectvi a bud me neco zaujme na prvni pohled nebo ne, to si pak vetsinou vezmu. Ted mam treba uzasnou knizku - Brandon Bays - Cesta a Cesta pro deti - mazec.
Shakti Gawain - Rozvijeni intuice, taky moc pekna a hrozne se mi libi Duchovni rozvoj pro zacatecniky /ten nazev mi prisel tak super "priruckoidni", ze jsem si rikala, jo vlastne proc ne...nejdriv, no to ja snad nepotrebuju,nejsem zadny zacatecnik tady komunikuju s andelama, mluvim s konma 😅 tak jsem to presla mavnutim ruky, ale pak me to tam furt tahlo a neco na tom asi je/.
A taky tuny knih o tarotu, me velke lasce 😉
No a nevim jestli nekdo zna, ale miluju kniizky rabiho Nachmana /kratke pribehy i modlitby, vysly i v cestine, ja je diky bohu sice muzu cist v hebrejstine, ale jsou docela dobre prelozene.../ to me vzdycky zahreje dusicku, kdyz mam splin /coz nekdy na podzim byva dost casto/ 😨

sisa88
11. lis 2008

tannawe- nenudis...cita sa to velmi pekne.tak to ti zavidim ze si mozes citat v hebrew🙂
baby a co sa tyka snov...ja ich mam stale a po porode ako som uz pisala sa mi zacalo snivat asi s kazdym koho som vz ivote podstatneho stretla a zatial sme sa dostali tak k 8 rokom dozadu🙂)a manzel sa tiez smeje, ale moje sny upozornuju dopredu, situacie ktore sa stanu, ludia ako sa zahocvaju a tak...a potom este jedna usmevna prihoda..pracovala som raz na jednom projekte a prisla som do prace a tam ma cakalo 20 novych ludi a ja som sa tak zadivala a povedala som , ze tito dvaja a tito dvaja budu manzelia.nik mi neveril, pretoze kazdy z tej stvorice mal iny zivot, ineho partnera v tom case a dokonca jedna dvojica boli uhlavni nepriatelia 😅 ..dnes5 rokov potom, jedni maju 1,5 rocneho syna a druha dvojica maju 7 mesacnu dcerku... 😝 tak sa z toho dnes smeju.a takych situacii mam hodne..ale co mam deficit su knihy..v rpaci na to nebol cas, bolo to dost hekticke klasicky workholic, to som si myslela, ze to dozeniem na materksej..ale moja mala je od narodenia nespavec, takze som doteraz nemala cas si ani vklude vypit kavu..ale snad sa to zlepsi...tka mi len posielajte odkazy na knihy, ja si to vsetko objednavam--prave volal kurier, ze mi nesiekoncept kontinua🙂)mam tu svokru, tak zacnem citat 😀

j.a.n.u.s.
autor
11. lis 2008

sisa...koncept kontinua...mam jako narozeninovy darek 😉 ...nadhera!

tan...jsi fajna 😵

Sny...taky jsem si vedla denik...po porodu uz to nejak neslo ☹ ...je cas zacit znovu, bo ja vstavam v noci k male...nasledujici sen prekryje ten predtim! 😉

Hezky slunickovy den!

sisa88
11. lis 2008

tak este ja, pridam predsa jednu knizku- to bol svadobny dar; Prorok- Khalil Gibran...pekny den vsetkym 😀

tannawe
11. lis 2008

sisa: tak to mas nejaky dar predikovat budoucnost skrze sny, to je super! Me se nastesti zdaji jen o me a o rodine, nevim co bych si pak uz pocala, to bych si pripadala trochu zahlcena. Na tohle se asi necitim pripravena, nebo mozna ani nechci byt...su pohodlna potvurka 😅
Koncept kontinua jsem musela precist jednim dechem, manzel omdleval co zase sosam...a musim rict, ze me pak na pul dne zaplavila trochu depka, ze chci odjet do Amazonie a nazdar Evropo, no jsem tady, vymekla jsem...
Ale hodilo me to hodne do late co chci a co ne...no je to zajimave se na veci divat skrze tu zaclonu na druhou stranu,coz? 😎

kubaka
11. lis 2008

Ahoj, zdravím tanna, janus, grisgot - hezky se to tu rozvinulo. aspoň se dozvím něco směrodatného.
S těmi sny jsem mám taky zajímavou zkušenost.

Když jsem měla těžkou depresi a ještě mě nezačali pořádně léčit, nemohla jsem spát a když už jsem usnula, zdály se mi úplné horory, noční můry, šílené výkřiky zoufalého a bolavého podvědomí. Nevím, zda byly horší dny nebo ty noci, kdy jsem měla hrůzu, co se mi zase bude odvíjet před očima s takovou opravdovostí . Terapeutka v ¨nich nacházela spoustu materiálů, řešily jsme, jak se vztahují ke skutečnosti, kde se berou ty pocity. No, jasně, že jsme doputovaly až k dětství. ☹
Člověka až děsí, co si mozek všechno nepamatuje a jak ¨to dokáže oklikou vyvrhovat do vědomí a jak to dělá zašifrovaně ale s takovou intenzitou. Třeba opakovaný sen o lvech vypuštěných z klece byl nevyslovený hněv na matku atd...
Toto na mě padlo krátce po povodních (blbá shoda různých okolností) a protože si taky vedou takový "ročník" zážitů a životaběhu, našla jsem zápisek když mi bylo 15 let, na který jsem úplně zapomněla. úplně mi to vyrazilo dech: zdálo se mi tehdy, jak přišla povodeň, Vltava se rozlila po Praze, umřela spousta lidí, voda byla až po Vyšehrad a já s několika dalšími jsme lovili přes cimbuří přeživší trosečníky. Hrozný zmar, děs...
Vypadá to jako magie, ale vlastně sen byl jen reakce na můj trvající strach bydlet poblíž řeky a když se to o dvacet let později opravdu stalo, jen to dokazuje, že nebezpečí záplav tu vždy bylo a bylo jen otázka času, kdy se to stane. Z toho plyne, že podvědomí klade otázky a ukazuje ve snu to, na co ve skutečnosti bojíme třeba jen pomyslet.
Takže souhlasím, že je užitečné je vyslyšet. Zvláště ty, co se pořád opakují... Akorát se obávám, že člověk je sám sobě špatným terapeutem, protože nemá odstup sám od sebe. (grisgot že?)

sisa88
11. lis 2008

kubaka- krasne pises, uz som ta citala v inej teme, fakt, ako "nedelna chvilka poezie" ( to bolo este za yvaleho rezimu, ked sme mali spollocnu TCV to len na margo..) chcem sa spytat, ci po tom sne ten strach z vody a zaplavy presiel..ja mam totiz tiez jednu fobiu a ako pisem ze po porode mam sny az od uplne mala, tak cakam ze to tam vyplave kedysa to stalo...

tanna..- ano, je to niekedy na zataz citit takto dopredu...uz som sa aj snazila "prestat" ale ono sa to neda.asi to tak ma byt.

androna
11. lis 2008

tannawe kubaka pekne to tu vyplnajte s nami.kazda skusenost je vzacna. 😵
ja mam za sebou krasny den objavila som s malym krasny obchodik s tarotami,anjelskymi kartami a aromaterapiou,knizkami.no nadhera.a potom sme si zasli do solne jaskyne.krasne som si odpocinula.navstivili sme knihovnu a mam zas nejake mudre knizky.
koncept kontinua som zhltla za jeden den.
k tym snom,radsej nezapisujem vecsinou si nepametam.ale v snoch riesim skutocnost a casto neviem ci sa to naozaj stalo,alebo sa mi to iba snivalo.
sisa k tomu ocistovaniu sa v snoch.od minuleho roku som sa vo sne snad stretla s kazdym clovekom s ktorym som sa kedy stretla.na ktorych by som si asi ani nespomenula.vraj to je ocistovanie karmy a zjemnovanie nasho tela.moja mamka vzdy mala vestecke sny.

sisa88
11. lis 2008

androna- tak tak si to aj ja vysvletlujem ze sa cistim, este aj zacinam 8 - 9rocny cylkus, takze je to jasne..ale je to fakt zaujimave, lebo su to ako pises ludia, s ktorymi som sa nestretla a ani by som si za nic nespomenula cez den....kde si to citala ze je to zjemnovanie tela?lebo ja zatial cerpam len zo skuenosti, chyba mi teoreticky zaklad🙂 tak len si veci vysvetlujem po svojom.

j.a.n.u.s.
autor
11. lis 2008

ok holciny, porusim sve predsevzeti a odklonim se od tematu(budete me pak branit pred sanemi z jinych temat) 😅 😅

Pred tehotenstvim se mi zdal furt jeden sen dokola...lezla jsem z jeskyne, ale otvor malicky...mela jsem strach, ze se zadrhnu!!! Az takovy des...a pak znova, ale byl to nejaky kanal, kolem voda...mela jsem strach ze se i utopim, ale potrebovala jsem se dostat na druhou stranu do svetla...v kanale byla tma(i v te jeskyni)...zase ten strach...opakovalo se to donekonecna...vzbouzela jsem se zpocena a porad vystrasena...dovedela jsem s, ze jsem "opet" prozivala svuj vlastni porod...pak jsem zjistila, ze jsem tehule...a prestalo to! 😅 😅 😅

kubaka
11. lis 2008

sissa - ahoj, -tak chvilka poezie - vždyť si ji taky pamatuju... ano, mám sklony být patetická a píšu někdy esejisticky, ale pořád se držím faktů. 😝)
Ten sen o záplavě se mi zdál v 15 letech a od té doby už ne. Až po těch velkých záplavách 2001, tedy když mi bylo o 17 více, jsem si našla jeho zápis ve svém "celoživotníku". uvědomila jsem si nad ním, že tuhle hluboce danou obavu z vody jsem měla už dávno, (v dětství jsme jezdily stanovat k Baltu a občas tam někoho moře vyplavilo) tudíž jsem pochopila, proč na mě ty současné záplavy tak těžce dolehly.
Takže já si ten podvědomý strach vůbec neuvědomovala. S o to větší intenzitou vyhřezl, když se Vltava opravdu vylila. (Jenže já ho měla hodně zesílený přepracováním v redakci a blížícím se kolapsem - kdybych byla v pohodě, tak bych záplavy nejspíš tolik osobně neprožívala. Ale to už je o něčem jiném)

Záludnost snů je ta, že ty nemusíš být vůbec ty, rekvizity a situace mohou být úplně jiné - to, co je důležité, je pocit, který ze snu máš - nebo z něho mají jiné postavy, které mohou být také tvoje JÄ. Tzn. že ta tvá konkrétní fóbie se ti může odezdávat v různých snech různým způsobem už nyní a společným jmenovatelem je emoce z něho.

Andona - ha ha , já mám to samé - občas nevím, jestli jsem to či ono už řešila, nebo jestli se mi to jen zdálo. To je tím, že nám ty mozky pracují i v noci 😔 místo aby odpočívaly.

sisa88
11. lis 2008

kubaka- ja som mala ale nedelnu chvilku rada🙂))now k veci..tak ja mam fobiu z vtakov ( tych operenych pozn red.. 😀 )- teraz vazne. neviem kedy sa to stalo ale myslim, ze v destve, ale nepamatam si ani nejaky zazitok s nimi. proste vidim sliepku, hus, holuba to je jedno, vsetko co ma kridla, peirie, zobak hruza. umieram strachom..preto som chcela ist aj na ten regres, ci by sa to nahodou nevyplavilo a nasledne prestalo.
a s tym pocitom snov ano- su sny a sny a vacisna je ta kde treba ist po "pocitoch" ale su aj tie ktore su detailny opis situacie a pod...ale v kazdom pripade pocit je dolezity.