"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

tarasa
22. říj 2010

@naty myslíš takové ty šablony co se zastrčí pod nehet a na ně se dává gel? to jsem taky měla. můžeš mi prosím poslat do IP webovku kde objednáváš gel a který Ti vyhovuje? já mám asi ten třífázový, nanesu tady ten a pak už jen bílý na francii a na to růžový.

naty
22. říj 2010

@tarasa pošlu ti do ip....jinak to je právě ten jednofázový, ale i ten by se měl nanášet ve dvou vrstvách - tenká jako podklad, vytvrdit, a pak modelovací vrstva...a ještě...děláš gelem profil - céčko?

tarasa
22. říj 2010

@naty nevím co je profil céčko 😅

naty
22. říj 2010

@tarasa no, tím modelovacím gelem dělám na nehtu profil - říká se mu céčko...gel se nanese v tlustší vrstvě na střed a pak se roztírá do okrajů, takže na tom přechodu je vrstva silnější a z pohledu zepředu to vypadá jako C, oblouk prostě...protože pokud nehet tím gelem jen potřeš ve stejně silný vrstvě, může se ti to lámat i kvůli tomu...

krista
22. říj 2010

@naty
@tarasa teda holky jen koukám kolik toho nevím, jako bych byla v cizí zemi když mluvíte o těch názvech 😀 snad do toho taky zapadnu 😅

tarasa
22. říj 2010

@naty ahááááááá no je fakt, že tam toho gelu nedávám moc, aby ty nehty nebyly "tlusté" a pak se to zbrousí ještě, že?

naty
22. říj 2010

@tarasa no, to je právě chyba, protože na přechodu je to nejvíc namáhaný a ta vrstva tam musí být silnější...nehty jsou vždycky o něco silnější než jenom přírodní, ale ne o moc...zkusím najít vhodný fotky a hodit je sem....ono se to sice ještě piluje, ale ta silnější část tam musí zůstat, ale stejně to vypadá přirozeně...teda aspoň tak, jak to u gelových nehtů jde... 😉

naty
22. říj 2010

jo a ještě k tomu, co je potřeba, sem zapomněla pomerančový dřívko na kůžičku a takový blok na pilování, respektive "zahlazení" pilování... něco jako tohle...je to fajn po pilování, plocha zůstane hrubá, ale zjemní se to...nějak ten pocit neumím popsat... 😀

krista
22. říj 2010

@naty příště až si budeš dělat nehty tak nám nafotíš celý postup ne 😀 😀 😀
Moc děkuji za vyčerpávající seznamy, já se tak těším až se do toho pustím 😅 🙂

naty
22. říj 2010

@tarasa

https://www.youtube.com/watch?v=s3EvokcKmek

když to hodíš na 4:00, tak tam dělá to céčko a posléze i broušení...v podstatě brousíš jakoby od středu do krajů...

naty
22. říj 2010

@krista to bych mohla.. 😉

krista
22. říj 2010

@naty to bys mohla ale určitě nemusíš 😀 takový patlání s náma 😀

krista
22. říj 2010

@naty tak jsem koukala na ten návod a super, hážu do oblíbených 🙂 😵 už se vidím jak tady budu fňukat až tu lampu dostanu že mi to vůbec nejde, jsem na sebe sama zvědavá, vzdát to nemůžu když už ji dostanu 🙂

naty
22. říj 2010

@krista tak focení je to nejmenší... 😉 ...nemůžu nikde najít obrázek, jak to vypadá z profilu.. 😒 ...tak to prostě vyfotím a bude.. 🙂

už se těším, jak poreferuješ!! kdy se na ně chystáš?

tarasa
22. říj 2010

@naty moc Ti děkuji za úžasné typy 🙂

krista
22. říj 2010

@naty no někdy po vánocích asi 😅 manžel sice vyhrožuje že mi koupí lampu k vánocům, ale nechci aby tak utrácel, chtěla bych se domluvit na nějakých menších dárcích a po vánocích si udělat radost z penízků co třeba dostaneme 🙂 uvidím no 🙂 Já našla taky hodně fotek, ale tohle ne, spíš všude bylo to zbroušení, lepení a zase zbroušení nafocený.
A kdy budeš předělávat? 🙂

@tarasa tak se pak ozvi jak se zadařilo, kdy budeš ty předělávat? 🙂

naty
22. říj 2010

@tarasa nemáš zač, ráda pomůžu 😉

@krista dělala sem je minulý týden, takže tak do 14 dní někdy... 🙂

krista
22. říj 2010

@naty takže doplňuješ tak po třech týdnech? A prosímtě odhadem by mě zajímalo na kolik zhruba tě vyjde jedno doplnění, jestli se to dá trošku přepočítat na finance? Abych se nedivila že mě to pak doma vyjde třeba na stejno jako u nehtařky 🤐 🙂

naty
22. říj 2010

@krista takhle...to nevím 😀 ...ale ségra si to počítala, tak 80ml stavebního gelu vyjde na 60tery nehty...myslím si, že se to vyplatí, jak moc, to nevím, podle toho, kolik jsi platila za doplnění...já od 300,- - 600,-!!, podle nehtařky, což byl masakr...fakt takhle přepočítat, na to nemám hlavu... 😀

krista
22. říj 2010

@naty no myslela jsem si to, že přesně mi to neřekneš, to je jasný 😀 🙂 já dávala za první nehty asi 540,- a za doplnění 400,- nebo tak nějak už jsem nebyla tak dlouho že si nejsem jistá 🤐

tarasa
22. říj 2010

@krista tak jsem si dneska udělala ty dva upadlé nehty, snažila jsem se o C oblouček jak mi radila @naty 🙂 fakt jsem si dala záležet, no mám je tlustší to jo, dala jsem dvě vrstvy gelu a pak jednu toho konečného, tak uvidíme.... kéž by mi už neupadly, pak bych si už konečně mohla říct, že to trošku umím 😀

tarasa
22. říj 2010

já jsem platila za doplnění tak 600 - 700 docela masakr!!!!

krista
23. říj 2010

@tarasa tak držím palce a určitě se ozvi jak to vypadá! 🙂 no to doplnění za 600-700 je teda mazec! 😲

tarasa
27. říj 2010

ahoj holky, tak ty nehty kde jsem měla dáno málo gelu postupně odpadají, tak je hned nahrazuju a snažím se o ten C oblouček 😀 a musím to zaťukat zatím mi žádný nový neodpadnul..... takže uvidíme, snad to už bude držet 🙂

krista
27. říj 2010

@tarasa to je supééér 🙂 tak hlavně že se přišlo na to čím to bylo! 🙂

gustinovi
2. lis 2010

holky tak jsem vás tu tak četla a vidím, že někdo nemáte o nehtech ani potuchy, snad vám tohle do začátku pomůže http://www.nail1.eu/Manual_cz.pdf
jinak ještě co kdy použít má tady

https://www.youtube.com/watch?v=WSDid1OLZxA


a pokud neznáte rozdíly mezi různými tekutinami a nevíte, k čemu se používají tak na tom youtube ten stejný pán má o tom videa
jinak jsem si na netu taky našla jejich obchod s čím oni pracují a není to zas tak drahé, já jsem počítala že gely budou stát tak litr a jsou sotva za polovinu a to s tím pracuje Mistr světa a nehtové modeláži

snad jsem vám pomohla do začátku

krista
4. lis 2010

@gustinovi díky za typ, ten návod je moc hezkej! 🙂

tarasa
4. lis 2010

holky, musím to zaklepat, nehty se mi zatím neodlamují, neodchlipují a nic podobného jupííííííííííí

@naty za C oblouček máš u mě velkou čokošku, klidně pošlu expres!!!! 😀

naty
5. lis 2010

@tarasa jééé, to je super, že drží!!! tak ať to tak hlavně zůstane!! 😉

karmenta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz