Ebay, Jde nakupovat do Česka?

renatkaa1996
22. lis 2021

Ahoj, holky jde nakupovat z ebay do česka? Mám s tím nejaky problem. 😄

littlebee124
22. lis 2021

@renatkaa1996 Ja na eBay a AliExpressu nakupuji porad 🙏🏻

renatkaa1996
autor
22. lis 2021

@littlebee124 pise mi to, ze maji problem s adresou a pritel mi tvrdi, ze to do Česka nedovazeji😄prosim poradite mi? 🙏🏼

veroniquecz
22. lis 2021

Teď bude asi problém skrz brexit ne?

nikjean
22. lis 2021

@renatkaa1996 Zkontroluj si jestli dotyčný prodejce posílá zboží celosvětově. Opravdu jsou prodejci, kteří mají vymezené destinace do kterých zboží posílají. JInak na Ebay kupuju již desítky let a vždycky bez problémů, ale je nutné číst informace.

@veroniquecz a co má brexit společného s Ebay, jehož prodejci jsou vesměs z Číny? A ikdyby se jednalo o britské prodejce, neumím si nějak představit, kde by měl být ten kámen úrazu. 😅 To je samozřejmě hloupost.

veroniquecz
22. lis 2021

@nikjean nevím napadlo mě to, zkušenost nemám.

fyii
22. lis 2021

@renatkaa1996 nemam vcera jsem objednavala a v pohode jako normalne.zbozi z nemecka zadna Čina. Jeste budu objednavat jednu vec a to asi pujde z Anglie, ale preferuji radsi EU zbozi, tam je to bez legislativnich komplikaci.

elencze
22. lis 2021

Jednotliví prodejci si nastavují, kam dopravují, mohla jsi narazit na konkrétního, který do ČR nedoručuje. Zkus to samé zboží od někoho jiného. Pokud nechceš řešit clo, doporučuji označit možnost prodejců z EU.

littlebee124
22. lis 2021

@renatkaa1996 No většinou to ten prodejce má rovnou napsané, ze třeba do ČR neposila. 🙂

zelenaesmolda
23. lis 2021

@nikjean
hloupost to neni,kvuli clu se ted zasilky z UK pekne prodrazi,spousta kuryrnich sluzeb zvedla ceny a to fest,nehlede na zoufaly nedostatek ridicu.Vzdyt v obchodech jim tam chybi i jidlo,ne tak balicky.

nikjean
24. lis 2021

@zelenaesmolda
S novou novelou zákona o DPH se zdraží všechny zásilky ze zahraničí - ne jen z UK, jak píšeš, týká se to všech zemí mimo EU. Tady se ale o ceně nediskutuje. Takže problém, co řeší zakladatelka dotazu, opravdu není brexit. Takže hloupost to je. Čti řádně, prosím.

nikjean
24. lis 2021

@zelenaesmolda Jo a nemíchej CLO (platí se až od 150 EUR) a DPH (žádný limit pro osvobození). Je to totiž rozdíl. Máš v tom zmatek.