II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

petule83
15. zář 2009

Dandulko my dvě máme pořád stejné problémy 😀 Ty bebečka se u nás jí ve velkém a tady v Globu je už nemají,vyprodáno 😖

Nikuš prosím tě mám otázku.Od osmého jsem na mateřské a ještě jsem neposílala ty papíry na mateřskou a dneska tak učiním.Jen jsem se chtěla zeptat,jestli dělám správně,že je pošlu svému bývalému zaměstnavateli?Já už u nich sice od srpna nepracuji,ale jsem v té půlroční ochranné lhůtě a tudíž papíry posílám stále jim,že?Nebo ještě jinde? 😕 Děkuji za radu!

endie
15. zář 2009

holky jak je to stím kurzem v úterý? od kolika do kolika? a v kolik budete v Hrabůvce? počkáte kdyžtak chvilku než dojedu?

nika
autor
15. zář 2009

petul určitě uděláš správně, náleží ti výplata ppm - peněžité podpory v mateřství, oni to potvrdí, dodaj přílohu a pošlou na ossz kde spadaj. hlavně to pořádně vyplň - číslo učtu atd. a pošli jim.

zítra se těším kočenky.

nika
autor
15. zář 2009

my máme s endie sraz u karoliny v 11.45 tak počítejte cca 15 minut než přifrčíme do poruby, pak můžeme vyrazit.

nika
autor
15. zář 2009

musím se pochlubit manžel sestavil postýlku 🙂

adellaide03
15. zář 2009

Vy se máte holky já jsem se tak těšila, že s vámi taky budu srazílkovat a místo toho musím jen hopsat 😒
Niky to je manže šikulka.

berryl
15. zář 2009

endie ten kurz je ve čtvrtek od 16h v hrabuvce

berryl
15. zář 2009

holky ta restaurace řecka je super jen je tam drahé jídlo,tak já nevím kam sedneme,něco vymyslíme. Petul dorazís na 12h taky ke mě k domu?

petule83
15. zář 2009

Niki děkuji moc! 😉

Adel to je škoda že nemůžeš s námi ☹ Tak potom uděláme sraz s miminkama 😀

Týnko to neva že je tam draho,hlavně že je tam jídlo 😀 Nebo ta Irská taky není špatná.Já už bych k tobě netrefila 😅 Já pojedu dříve a skočím si na poštu a ještě někam po obchodech,skoro jsem zapoměla že máme s Tomem v neděli výročí,tak mu musím něco koupit 🙂

berryl
15. zář 2009

no já bydlím kousek od pošty a přišla bych Ti naproti :o)

nika
autor
15. zář 2009

prostě se někde potkáme. domuvíme se po tel. když tak. já zkusím zaparkovat u berryl a pak se uvidí.

adel je to škoda. klidně bych tě naložila sebou 🙂

petule83
15. zář 2009

Já to nějak vykutím a zavoláme si.

berryl
15. zář 2009

ok zavoláme si! Stapo já žádné CS v průkazce nemám

adellaide03
15. zář 2009

Jo je to škoda na kontrolu s nohou jdu až ve čtvrtek takže mi to nevyjde i kdyby mi už mudr dovolil chodit bez ortézy a torchu našlapovat. Tak s miminkama.

nika
autor
15. zář 2009

adel ale to už musí klapnout. 🙂

petule83
15. zář 2009

Stapo já CS v průkajdě mám a mám tam X/3,do 21.týdne jsem měla Y/3 ale nevím,co to znamená...

berryl
15. zář 2009

ty jo malý mi dělá v břiše vlny 🙂

salikova
15. zář 2009

Ahojte, holky! Tak sem zase tady 😀 Co nového? Ste všichni zdraví???

nika
autor
15. zář 2009

CERVIX - SCORE (CS) - v dolní části dvoustrany je tabulka (zeleně) zaznamenávající stav děložního čípku, tzv. uzávěrového aparátu dělohy. Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2-4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1, výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.

nika
autor
15. zář 2009

ahooooj sali, chybělas nám, jak se máš? už máš net napořád?

salikova
15. zář 2009

Nene.. Ale přijela sem k našim 😀 Když já se k tomui furt nemůžu nějako dokopat či co... A přitom stačí zavolat a je! A od včerejška už máme kočárek 🙂

nika
autor
15. zář 2009

a jaký zvítězil?

salikova
15. zář 2009

Ten austin a je super! Včera sme pro něho byli na poště, pak složili a jezdili tchýni po bytě - vůbec se mi od něj nechtělo...

nika
autor
15. zář 2009

tak to je fajn, že už je složený, náš je pořád ve stavu - zabalen v krabici, ale je doma, nemáme ho kam dát jinam.

nika
autor
15. zář 2009

a jak ty vše ok?

salikova
15. zář 2009

NO, my sme ho pak zase taky zabalili- aby tchýni nezavazel. Filip ho potom, až nastane čas, doveze k nám - je to kousek. Ale nejraděj bych ho měla doma a furt vozila!

salikova
15. zář 2009

A jináč se máme dobře - 23. jdu naposled ke svému doktorovi a pak už do porodnice na monitor... No utíká to jak hrom! Jinak je mi střídavě dobře a špatně... Některy dny se mi točí hlava, potím se, mám nauseu, křeče v břichu a některy dny jako bych snad ani nebyla těhotná - naštěstí tyhle dny jsou častější 😀 A taky chvílema to už chcu míát všechno za sebou a chvílema zase vůbec. Někdy mi prostě příjde, že sme ještě měli s miminkem počkat, že to bude záhul a tak... a někdy je to zase euforie jako hrom.. n|o, hormony! 😀

nika
autor
15. zář 2009

já o víkendu ještě jedu dokoupit korbičku, nakonec jsem eshnala superní. takže z krabice vybalíme, složíme, okoukneme, a zase nástavbu na sporťák schováme a vytáhneme jen podvozek.

endie
15. zář 2009

nazdar holky mám průser mamina mě nikam nepsutí zítra 😠 sem se sní dohádala ale vrhly se na mě všichni 🙄 mamina, tatík, manža 😖 takže nikam nendu, jo a do toho kurzu chce jet mamina taky semnou aby se mi prý nic nestalo a pak pro nás přijede tatka 🙄 si připadám jak vězen fakt 😠 ☹