II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

blecha001
4. říj 2009

nika: no tak jsem si šla lehnout i ted a usla jsem na 2hodky.. tak mam pocit aby si malá nezaměnila den a noc.. tak jdu nahřát prsa a jdu ji vzbudit. Ke všemu u nás neteče teplá voda, tak ohřívám vodu a dám si ji do toho terma na prso.

berryl: to jsou ty hormony 😉 to bude zas dobré. Jé tak to přeji taky brzké uzdravení. Už zase začínají virozy co? 😠 Nám zase odešlo auto, zítra má přijít automechanik se na to podívat, já jsem zítra sama doma, tak snad se netrefí zrovna do kojení.. v uterý máme jet do Motola na kyčle, tak bychom musely busem a to se bojím abychom v 6ti nedělí od nikoho nic nechytly.. jestli to ted tak řádí...

holky prosím poraďte mi.. kamarádka chtěla dnes nutně zpět odsávačku, měla jsem od ní půjčenou tu mechanickou od aventu.. a tak budu muset něco rychle pořídit, a rovnou bych chtěla koupit nějakou pořádnou. Myslíte, že mám investovat do té elektronické od aventu, zda by mě to líp to mlíko vytáhla, nebo to udělá stejnou práci a je to škoda peněz? Nebo jít do jiné značky? Vůbec nestíhám na netu něco hledat nebo sledovat jiné diskuse... prosím poradte mi.

berryl
4. říj 2009

niki manžel je šikovný,tak hlavně že pračka pojede. Pan s autem mě to mrzí,jinak kamarádka má tu elektrickou a je max spokojena a já mám půjčenou ruční a nemůžu porovnat. Zkus napsat lucenek nebo simicak určo pořadí! Blesko a chodite na procházky ven s kočárkem nebo ne?

blecha001
4. říj 2009

no ted ja nechodim ven vubec, ale jak tu byli nasi tak ji semo tamo brali kdyz bylo venku prijatelně
díky napisu jim, nemas na ne tel.c.? no kdyz tak pisnu do IP a jestli bys lucenkovi poslala sms-ku aby se pak koukla ;) nebo nevim jak casto je na netu
a díky za sms-ku ;) je to hrozné.. taky jsem moc ráda, že mi to nakonec vyšlo a na císaře jsem nešla. Moc na Dan myslím a držím ji palečky.

blecha001
4. říj 2009

tak uz jsem jim napsala, ted nahřívám prso a jdu ji za chvilu vzbudit... jste me uplne vystrašily aby si neprehodila den a noc.. to me nenapadlo.. jejda.

berryl
4. říj 2009

jo jo mám pošlu ti sms ale Simi ti pak odpoví do IP to má zadarmo 🙂 no já jsem právě zvědavá jak přijdeme domů s malým kdy s ním můžeme ven kocarkovat aspon hodinu denně vís.

petule83
4. říj 2009

jééé Bleško to je mazec,no tak už nemám strach jenom z porodu,ale i z kojení 😅 Jinak bleško já mám taky aventku tu ruční,tak nevím,snad bude dobrá.

Nikuš manžel je šikulenka 🙂 Nám se rozběhl pokažený mražák 😅 Tomáš ho jen tak ze srandy zapnul a on začal mrazit,no ale jsem zvědavá,jak dlouho to vydrží,když už byl x-krát spravovaný 😖

Týnko já budu určitě taky kočárkovat,ze začátku asi jen hoďku denně a podle mě ti poradí i pediatrička 🙂

berryl
4. říj 2009

petul to je super s mrazákem tak uvidíte! Snad bude hodný a pojede jako dříve. No jinak já taky začínám mit strach z koleni,žádná legrace to teda není! Vís jak kamarádky rodily v květnu a chodily ven pořád,ale bylo teplo, kdo ví jaké počasí budeme mit my,ale já jsem pro pravidelne procházky.

petule83
4. říj 2009

jéjej my zas máme škytavku,skáče mi celé břicho 🙂 No mohl by ten mražák ještě do vánoc běžet a pod stromeček si koupíme nový 🙂 Týnko určo bude už zima,ale já jsem taky pro pravidelné procházky,já myslím,že to mimi se tím i unaví.Nevím,jen si to myslím 😕 🙂 Hlavně musíme dobře zateplovat ta naše prsa že?Ať neprochladneme.

berryl
4. říj 2009

taky si myslím,že bylo dlouho teplo a pak to hned přejde to zimy! Malého navlecu a vyrazime ven, myslím, že se nesmí kdyz je inverze a -4 st.ale nejsem si tím jistá. Každopádně az přijedeme z porodnice tak nás chce paní doktorka vidět hned druhý den a ta nám už řekne co a jak. Jo a ty prsa to máš pravdu to jsem slyšela,musí být v teple.

nika
autor
4. říj 2009

petul manžel cca 5 let pracoval ve firmě kde se vyráběly průmyslové pračky tak tomu rozumí, teda on pracoval už na tolik amístech a v tolika oborech, že se endivím.

s tím kojením bleško držím pěsti, uvažovala jsem jestli to nemůže být růstový skok u malé ale ten bývá okolo 6 týden.

na nahřívání jsem si koupila ty polštářky z DM co jsu z pecek z višní, dáš na pár sekun do mikrovlnky a je to bomba.

s odsávačkou neporadím, mám půjčenou od Aventu tu ruční,

s chozením ven - mimi může s tatínkem, maminky, pokud jsou problémy s kojením tak nikam. není to sranda. kamarádka co rodila v květnu nikam dva měsíce skoro nechodila, stačilo se spotit, ofouklo a zánět byl tu. ale každej je jiný.

nika
autor
4. říj 2009

já to taky asi budu mít omezené, když vidím ten kopec co máme k domu, to se člověk spotí jedna dvě. to Ber to má lepší, krásné na Hlavní třídu na prochajdy a do parku 🙂

jojo zaizolovat 🙂 petul, minimálně složená plínka pod mikinu na hrudník je potřeba 🙂

petule83
4. říj 2009

chichi tak bude vozit taťka 😀

nika
autor
4. říj 2009

co vím od kamarádky, té řekla dětská jak byla první den doma - maminko vy nikam, s miminkem může v příznivém počasí na půl hodinky tatínek ven. vy až po týdnu dvou.
uvidíme jak nám bude, nikdo to nemůže vědět dopředu, a předpovídat, budem chodit ven každej den atd atd, vše prostě příspůsobíme a bude.

pořád uvažuji jestli koupit to polohovací lehátko pro mimi aby mohlo být se mnou v kuchyni atd. máte ho, vím že už jsem se asi ptala, ale znovu .-)

berryl
4. říj 2009

niki jo jo já to tu mám super, no jestli nebudu moc spát tak na nějaké procházky stejně mit nebudu a bude chodit tatka. Niki já lehátko mám pořád jsem ho nechtěla,připadalo mi to zbytečné,ale nakonec jsem si ho pořídila na mmb po jednom dítěti. Já mám totiž kuchyň dáleko a máme lino,nemám kam malého dat kdyz budu něco dělat. Takže ho dám do lehátka a bude. To lehátko má i uši takže si ho mužů přenést kamkoliv. My máme každou místnost v bytě zvlášť a nejsou průchozí a být veliký. Takže ho využiju a pak pošlu dál.

zuzac01
4. říj 2009

Ahoj holky, jdu se s Váma rozloučit 🙂 zítra ráno valíme do porodnice, tak naposledy tady sedím a loučím se s Váma. Snad bude všechno v pohodě a budeme brzo doma a pak hned dodám fotky a ozvu se.

Každopádně už chtějí i kluci sami ven, zátka mi odchází už od pátku - dneska už i s vlasečnicemi krve, takže v podstatě sama začínám rodit 😅 takže je to tak za 5 12, snad do úterý vydržíme 😀 bodá mi u zadku, tak asi snad poslíčci nebo co, no každopádně jsem nalitá jako blázen, fakt, nohy jako konve, mám asi 3 brady 😀 a celá jsem jak balón 😀 mám hroznou žízeň, furt piju, ale moc nechodím čůrat, takže to mám všechno v sobě!!!

Mějte se krásně, držte se všechny, kdo začne rodit, přeji moc štěstí a hlavně zdraví a ať jsme všechny i s miminkama brzo doma 😝

nika
autor
4. říj 2009

zuzanko budu na tebe mooooooc myslet ať jsi s kluky hlavně v naprotém pořádku. vidíš alespoň víš že se chystaj na svět a nebude to na ně brzo. drž se.

neboj po porodu ta voda zmizí a bude líp. 🙂

zuzac01
4. říj 2009

jojo to jsem taky ráda, že už se sami chystají na svět, resp. že je nevytahujeme zbytečně brzo.

tak já teda končím, snad se tu sejdeme co nejdříve, papapa zlatíčka 😉

nika
autor
4. říj 2009

my sice máme průchozí, chcem ještě jednu postýlku - půjčit jen ji vyzvednout od známých do obýváku, ael právě jsem našla pěkné na mmb za slušnou cenu tak zvažuju, a je pravda že dál ho můžu poslat vždy že.

je celé oranžové - bude ladit ke kuchyni a obýváku 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27028545&tab=0

nika
autor
4. říj 2009

zuzi papapa a ozvěte se ju 🙂

berryl
4. říj 2009

niki lehátko je super,já mám podobné bez té hrázdy a vyšlo mě i s poštovnym na 400,- holky já trpím, už jsem psala i petce, otekla mi pipka i vše kolem, asi z vytoku a z těch vložek co pořád nosím no úplně trpím, nakonec jsem se umyvala tím gelem z dubové kůry. Navíc mi trochu rostou chloupky a pícha to,teď se nemůžu holit, protože bych to nedala. Nevím co na to co s tím :( je to v jednom ohni.

berryl
4. říj 2009

zuzanko přeji at je vše podle představ a určite na Vás budu myslet!

nika
autor
4. říj 2009

nemáš třeba clotrimazol - já ho dostala v jak v čípcích tak i krému jak jsem měla zánět právě na vyrážku a svědění na venek.

to holení tomu nepřidá ☹ nevím co by ti zabralo jinak hned, jinak raději k Dr. pro recept a zaléčit ať nejsou problémy při porodu.

mne zase dneska strašně divně bolej prasa, ne bolej jsou prostě divné, jiné 🙂

nika
autor
4. říj 2009

dle mého je i volně prodejný, ale raději bych šla k Dr. pokud jsi chytla nějaký zánět ať se to zaléčí.

berryl
4. říj 2009

no mám jen canesten mast! K mudr jdu ve středu. Mi začalo hodně téct mlezivo. Niki no jo tělo se mění a připravuje.

nika
autor
4. říj 2009

a to máš od Dr. od gyndaře, nevím na netu není přímo napsáno, jen že se může v těhu a nesmí na bradavky při kojení

http://www.lekarna.cz/canesten-krem-crm-1x20gm-...

ale záleží i jaký máš - koncentrace.

nebo to není zánět a tělo se připravuje.

mne mlezivo neteče že bych viděla zůstavaj mi zaschlé kapky nic více, na oblčení nic, naštěstí to není v přímé uměrnosti s kojením pak 🙂

nika
autor
4. říj 2009

nic jdu na telku koukat na superstar s manžou pěkný večer, a zítra nevím kdy se ozvu tak pak, ráno mám poradnu pak ke kamarádce, zajistit ty náhradní díly na pračku a do města a pak dom a pak kurz, tak nebojte já se tu ukážu. pa

berryl
4. říj 2009

to je od mudr tak snad to bude ok namazala jsem to tím aspon něco fakt trpím. Myslíš že by to bylo tím,že se tělo připravuje? No je to možné,fakt to mám opuchle,není to svědive. Já myslím,že to je tím vytokem mám takový slabý,ale do toho to neustále chození na wc navíc kolikrat neudržím moč,pořád nosím intimky,tak to asi není úplně nejlepší.

berryl
4. říj 2009

taky se díváme,už ležíme u tv, užij si manžela a zítra dobré pořízení u mudr pa a dobrou noc

salikova
4. říj 2009

Tak já se vrátila od kámošky - slavili sme její narozeniny a sem úplně přecpaná 😝

zuzi, tak tfuj tfuj!

bleško, ty seš z Prahy??? Já mám taky tu ruční odsávačku avent, kámoška měla tu elektrickou a byla s ní spokojená, že je to prý i pohodlnější .... Tak nevim.

nika: Já lehátko koupila taky z mmb, abych mohla mít mimi u sebe a aby se i třeba nějak zabavilo. Myslím, že je to dobrá věc a to z toho odkazu je fakt pěkny!

berryl
4. říj 2009

sal bleska je z Ov ale bydlí v Praze. Tak vidím že tu avent ruční máme všechny 🙂