II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

salikova
4. říj 2009

Aha. No, sme tu všichni očividně ručařky 😀 😅

blecha001
4. říj 2009

berryl: aháá tak to jooo.. no říkají, že den kdy přijedeš z porodnice to stačí, a pak - dle počasí.. postupně zvykat při otevřeném okně, pak na 30min ven a pak na hodinu a postupně se prodlužuje. Nesmí se chodit pod -5C

petul: jééé tak to jsem nechtěla nahnat strach 😒 to mě mrzí. Já jen chtěla rady. No nevím co dělat.. jestli ji třeba to mliko po těch atb nechutná.. to mě taky napadlo. Tak nevim jestli ji nedat raději příkrm.. ale zase abych nezkazila to kojení..

nika: no růstové spurty jsou 3týden, 6týden, 3měsíc, 6měsíc.. tak je to docela možné.. ale spíš mám ted pocit jako dneska, že mi to mliko moc neteklo ☹ a nebo ji nechutnalo.. protože jak sála tak u toho brečela.. tak fakt nevim ☹ ale včera to bylo dobré. Jinak to máš pravdu.. taky nikam nechodím s tím zánětem. Prsa musí být v teple, ted mě nemůže ofouknout.. tak malá chodila s našima nebo s mužem ven.
to lehátko máme a je to super, protože když malá začala ublinkávat, tak po kojení a odříhnutí jsme ji fikli do toho lehátka tak na pul hod a blinkání se zlepšilo. Pak jsme ji dali do koše, protože miminka potřebují být na rovném. Já ho mám taky bez hrázky.

zuzac: držím mooooc pěstičky at vše dobře dopadne !!!!

salikova: no pohodlnější jak pohodlnější... ale mě jde spíš o to, jak to saje, jestli stejně nebo líp? Jj přesně jak píše berryl 😉 jsem z OV, ale momentálně žijem v Praze.

Berryl: lucenek mi doporučuje místo aventu spíš Medelu. A nevypadá ta odsávačka vůbec špatně.

blecha001
4. říj 2009

nebo mě ještě napadlo.. dneska jsem i míň pila.. jestli to mliko může být i tím, že jsem míň pila..

tak já jdu vzít léky a jdu do hajan.. mějte se krásně, zitra jak bude čas tak mrknu.

salikova
4. říj 2009

blecha: A kde v Praze bydlíš??? Já na Velké Ohradě (Stodůlky)... Tak dobrou noc!

berryl
4. říj 2009

tak jsem se divala na super star zase jse brečela no hormony!blesko díky za rady,jsem rada. No zkusím spát. Dobrou noc

salikova
5. říj 2009

Dobré ranko! Tak já dnes měla zase bdící noc s 3 záchodama - ach jo! Spala sem 4 hodiny a kupodivu sem čilá jako rybička!!! Dneska mě čeká courání po městě, oběd u babičky a zmrzlina s kámoškou, tak se těším. Hezkej den vám všem přeju!

berryl, neplakej, nemusíš si ho už brát 😀 !

berryl
5. říj 2009

dobré ráno, vytok celou noc, teď šílený průjem no nemám se já skvěle ? :(

adellaide03
5. říj 2009

Ahoj holky,
Berr třeba je to předzvěst porodu. Švagrová měla při druhém porodu celý den průjen a v noci jela do porodky 🙂

endie
5. říj 2009

Ahojík děvčata včera nám nešel proud od 12 hod do ted 😠 mazec

kukinek
5. říj 2009

Ahoj holky,
můžu se k vám přidat?Našla jsem vás podle berry, my se známe z brms 😀 Občas jsem sem k vám nakoukla, ale nějak sjem neměla potřebu psát a teďka začínám mít nervy, tak mám potřebu to s někým sdílet 😅

endie
5. říj 2009

jasně vítej 😀

kukinek
5. říj 2009

Díkes 😀
Endie, já jsem tě asi viděla - nenakupovala jsi v sam baby, když měli ty slevy? V Lase?Já myslím, žes to byla ty s manželem. Kupovala jsi lehátko do vany. Já tam taky byla s manželem a kupovala jsem tam snad úplně všechno 😀

berryl
5. říj 2009

adel to uvidíme, teď už mám trochu klid
kuki ahojky

endie
5. říj 2009

😀 jo byla jsem tam 😀 no a nejenom lehátko, bylo toho víc 😉

endie
5. říj 2009

berryl: kudinečko naše ale aby to fakt nebyla předzvěst porodu 😉

berryl
5. říj 2009

endie jak Ti je?

berryl
5. říj 2009

adel pořád ty pavučiny v albu 😲

endie
5. říj 2009

nic mi není jsem se konečně pořádně vyspala ale malá má dneska nějakou akční náladu 😀 jo a už v 8 hodin telefon, jestli nerodíme když byl ten úplněk 😀 se po s těch kamošek 😀 a prý si mám dát horkou vanu a hořkou čokoladu prý to nějak vypuzuje, prdím na to až se jí bude chtít tak vyleze

kukinek
5. říj 2009

Já tam taky udělala pěkný zátah...

berr..tak co, nezkusíš toho doktora raději dneska?

kukinek
5. říj 2009

endie..a máš už nějaké "příznaky"aspoň?Nebo tě všichni bombardujou jeno tak, preventivně?

endie
5. říj 2009

žádné nemám, všichi vidí že za 4dny mám rodit tak se nemužou dočkat 😀

kukinek
5. říj 2009

to je opruz 🙄 Ale zase kkdyž si vzpomenu na sebe, když rodila kámoška, atky jsem musela být jako osina v zadku 😅 kolem nás začíná být taky rozruch, asi všem postupně dochází, že do měsíce máme mimčo doma 😵

berryl
5. říj 2009

kuki holky mají taky výtoky, takže to nebudu hrotit a počkám :o)
endie to je super, že Ti je lépe
já jsem si včera dala do těla tím uklidem a dneska budu odpočívat, až to příjde tak to příjde!!!

endie
5. říj 2009

holky já se bojím že mi ten porod nakonec budou muset vyvolat ☹

berryl
5. říj 2009

endie i kdyby, neřeš to!!! hlavně, že pak budeš mít malou venku!!!

kukinek
5. říj 2009

endie..neboj, ještě nemáš ani termín. My se na kurzu učili, jak to může člověk zkusit popohnat a bylo tam třeba o masírování bradavek a tak..A jak píše berryl, i kdyb ho nakonec vyvolávali, tak aspoň budeč malá venku, hrozně ti to závidím, aby to taky bylo..
Já jsem včera vytáhla manžela na procházku a už o pár metrech jsme sedali an lavičku, měla jsem takové poslíčky, že jsem ymslela,že mi to rozerve zadek a urve kříže, fakt 😖 A to samé ještě pak 2x cca po 15 minutách, takže jsem se děsila, že pojedeme, ale pak to zmizlo..Já se toho porodu začínám děsit, i když se uklidňuju tím,že to je jediná možnost, jak se k malé dostat. Takže si občas pobrečím, jak to na mě padne a jedu dál..

adellaide03
5. říj 2009

Berr jdu to napravit. Vyřídím emaily a jdu na to 🙂
Kuki ahoj.
Endie neboj

berryl
5. říj 2009

no mě ty bradavky zabírají zkoušela jsem to a hned mi začne tvrdnout břicho a tak no 😲 ale já chci ať malý příjde sám, nechci to nijak uspíšit

berryl
5. říj 2009

takový pěkný popis porodu:
hoj všem, tak i já přispěju svým zážitkem z porodu Nějak jsem se k tomu dříve nedokopala
Termín jsem měla v pátek 17.4. V neděli v půl jedné ráno ze mě cosi vyteklo. Jeli jsme do porodky, ale odtok plodové vody se neprokázal. Nicméně si mě tam nechali na pozorování do rána. Ráno přišla dr., že půjdu na UTZ, ten ukázal, že mám málo plodové vody, takže dr. navrhla, že porod vyvoláme. Cca v deset hodin mi dali půl tabletky k hrdlu. Nic se nedělo, tak mi odpoledne dali druhou půlku opět k hrdlu. Stále nic, byla jsem nešťastná, protože jsem nechtěla být v porodnici Večer jsem měla dvě kontrakce, ale nijak silné, tak mi píchli oxytocinovou injekci s tím, že se to buď rozjede nebo budu spát jako miminko. Byla jsem otevřená na dva prsty. Prospala jsem celou noc, ale pro jistotu už na porodním sále. Protože jsem měla antibiotika kvůli streptokokovi, tak mi sestřička píchala každé dvě hodinky injekci. Během noci jsem tedy slyšela z vedlejšího porodního sálu křik dvou maminek a říkala jsem si: "To nemůžu přežít" (bolest bytostně nesnáším, špatně ji zvládám). Pak jsem ale slyšela křik právě narozených miminek a normálně jsem brečela V pondělí ráno (20.4.) mi řekli, že mi zavedou tabletku už do hrdla. To mě vyděsilo, protože jsem od kamarádky slyšela, že to hrozně bolí. Tak jsem brečela příteli do telefonu, že to fakt nedám. V osm hodin ráno mi zavedli tabletu, nic příjemného, ale furt jsem čekala horší bolest Nepřišla V jedenáct mě přišla zkontrolovat dr., byla jsem otevřená na sedm prstů (do té doby jsem neměla žádnou kontrakci), tak mi řekla, že mi píchnou vodu a udělají klystýr a budeme holit Takže já opět vystreslá, protože o píchnutí vody jsem taky slyšela, že boli (taky jsem to skoro necítila ). Opět jsem se neměla čeho bát, protože mě to nebolelo. Pak klasika klystýr, neudržela jsem ho v sobě ani pět minut Pak mě sestra prohlédla, ale holit nic nemusela - to bych se asi hanbou propadla, tak jsem udělala vše pro to, aby mě holit nemuseli Vím, že je to jejich práce, ale mě jen to pomyšlení nedělalo dobře Pak jsem volala příteli, aby dorazil. Během půl hodiny od klystýru začaly kontrakce. Prodýchavala jsem je, pak jsem je i rozcházela. Dalo se to vydržet. Když jsem viděla přítele přijíždět, tak jsem byla hrozně šťastná a když přišela na porodní sál, málem jsem se počůrala smíchy Je při těle, takže měl ten plášť zapnutý do půlky břicha - vypadal hrozně Zapomněla jsem napsat, že jsem každou hodinu byla dvacet minut připnutá na monitoru. Když nebyly kontrakce, tak to bylo fajn. Kontrakce jsem stále rozcházela, ale když jsem byla připnutá na tom monitoru, tak jsem se svíjela bolestí, ale doktorům se ten monitor stále nezdál, takže jsem na něm pak byla připnutá snad pořád. Při kontrakcích mi vadilo i to, že přítel pustil vodu, aby si umyl ruce Ta tekoucí voda hrozně řvala Ve dvě mi přítel povídá, že si skočí ven pro něco k pití, tak jsem mu řekla, ať jde, že se asi nic dít nebude. Jen jsem to dořekla, šla jsem zrovna na WC, tak přišla další kontra, tentokrát "jiná". Nutilo mě to tlačit a hodně. Tak jsem to řekla sestře a ta mi sdělila, že rodím. Takže přítel si pro pití nestačil zajít Vylezla jsem si na lůžko, sestřička mi řekla, jak tlačit, tak jsem si pomyslela: "To nemůže myslet vážně" . Vycévkovali mě (o tom už vůůůbec nevím) a šli jsme na porod. První zatlačení jsem si zakřičela a dr. mi povídá: "Tak takhle ne, maminko, křičet mi tu nebudete " Tak jsem jí odvětila, že když nebudu křičet, že to mimčo nevytlačím Dostala jsem odpověď, že když šlo tam, musí taky ven Takže jsem jen zatla zuby a tlačila jako divá. Jenže.... Najednou jsem měla hroznou potřebu jít na velkou Tak říkám dr., že si budu muset odskočit a primář, co tam mezitím přišel taky se jen smál a říká: "Maminko, vy si nikam odskakovat nebudete, to co vás nutí jít na velkou, je hlavička miminka" Nevěřícně jsem se na něj koukla s výrazem jako Vy jste nikdy nerodil, jak to můžete vědět Ale nakonec jsem se tedy uvolnila (byla jsem sevřená, protože jsem se bála, že to je něco jiného než hlavička ) a tlačila jako o život. Přítel mi málem zlomil krk, jak mi ho tlačil na hrudník A nakonec jsem cítila to nádherné vyklouznutí a věděla jsem, že je konec Malá měla omotaný pupečník, takže začala plakat až když jí dali na pult. Viděla jsem, jak ji odnášejí a smála jsem se, brečela do toho - strašný emoce O porodu placenty vůbec nevím a o šití taky. Měla jsem docela velký nástřih a malá mě i potrhala uvnitř, ale cítila jsem jen takové "tahání". Malou mi dali na chvilku k prsu, ale měla toho chudinka dost, tak ji odnesli do inkubátoru. Mrzelo mě to, ale nedalo se nic dělat Tatínek hned rozesílal SMS a pak odběhl a přišel uslzený To bylo hrozně dojemné. Ty následující dvě hodiny úo porodu jsem protrpěla, protože jsem měla ukrutnou žízeň a nemohla se napít. To bylo strašný Když jsem slezla z lůžka po dvouhodinovém leháru, tak jsem málem omdlela, proto mě sestřičky vzaly do sprchy a sprchovaly mě studenou vodou - to by probudilo i mrtvého Pak mě odvezly na pokoj a za cca pět hodin po porodu mi daly malou k sobě a byla se mnou až do propuštění
Porod byl naprosto úchvatný, když nemůžu usnout, tak si ho v hlavě přehrávám Slyšela jsem různé zvěsti, ale já musím říct, že ty nejhorší kontrakce byly asi hodinu před porodem a myslím, že to bylo i tím, že jsem byla připojená na tom monitoru a nemohla si nijak ulevit Od dr. i od přítele jsem dostala pochvalu, protože jsem vůbec nekřičela (až na ten jeden křik při prvním zatlačení) a že jsem to tak krásně zvládla Byla jsem na sebe tááák pyšná Celkem nám porod trval čtyři hodiny - v jedenáct mi píchli plodovku a v 15.04 se narodila naše milovaná Verunka.

petule83
5. říj 2009

ahoj holky 🙂 Tak jak,kdo rodí kromě Zuzky? 😀 Já jsem v 5 ráno koukala na úplněk a nadávala jsem mu,ať zmizí a ani se na mě nedívá a opováží se mě osvítit 😀 Jinak se mi včera večer stala super věc 😖 Otvírala jsem okno a nějak šptně jsem zmáčkla kliku a křuplo mi v ukázováku na pravé ruce.Nemůžu ho ohnout a bolí mě to jako čert,tak nevím co s tím 😠 Zkusím ledovat a uvidím.

Kuki ahojky,vítám tě mezi námi 😉

Nikuš dobré pořízení,všude!

Týnko a dělal ti už doktor stěry na streptokoka?