II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

adellaide03
9. lis 2009

Niky tak to mě teda nenapadlo ho vyvléct, asi je to fakt, že je mu hezky teploučko tak si trošku potáhne a pak chrupká děkuju za tip taky to zkusím. Teda Ty chodíš na vázení každý týden?U nás byla minulé pondělí doktorka se sestřičkou a na převážení jdeme až příští týden.
Holky já jsem vám tady nepopisovala jak jsem se dostávala do porodnice že?No teď už se tomu směju, ale v ten moment mi moc do smíchu nebylo. Bolesti na mě přišly asi tak nějak po půl noci, ale ještě jsem je dokázala zaspat a říkala jse si, že to asi přejde, no ve tři to už bylo silnější a když jsem zjistila, že mi odešla hlenová zátka tak jsem si říkala, že to bude ono tak jsem do čtyř hodin čekala, mezitím přítel zavolala švagrové která je doktorka no a protože nevím jak bych došla do auta tak jsme vzbudili naše.Mamka jela s námi rovnou do práce no a taťka nám pomohl na bobech jsem se nějak dostala do auta ještě že mi voda praskla až v nemocnici. V porodnici už to byly útrapy však to znáte všechny. Navíc jsem měla pořát vyšší tlak, málo jsem se otvírala tak mi asi v jedenáct hodin nabídu epidurál s tím, že mi dají kapačku aby se vše rozjelo. Po epi teda bolesti byly stejné, ale přítel říkal, že kontrakce tam byly pořídné, takže to zřejme zabralo. Ve dvanáct hodin pořát nic tlak se snižoval málo a já jsem byla otevřená taky trošku, malý pořát nahoře. Tak mi velice milý pan doktor řekl, že bude lepší císař, že by to byl stejně hororový porod, že by po mě museli určitě skákat a kdoví jestli by nepoužili kleště tak jsem souhlasila. Na operační sál jsem se dostala v jednu hodinu. Tam se všichni divili, že už i kvůli té zlomené noze mi někdo nenavrhl císaře dřív. Tak jsem se mu vyhýbala a byla ráda, že kvůli očím můžu rodit normálně a nakonec jsem i ráda že byl protože bych si asi vytrpěla strašně moc a kdoví jak by to odnesl malý.

nika
autor
9. lis 2009

tada adel na bobech, to asi budeš jedinná kdo to tak měl.

poradila mi to ta laktační poradkyně, a taky co nám pomáhá jak na spánek tak ke kojení - zavinout do látkové plenky - na kuklu jak to dělaj v porodnicích. protože nám ty ruce dělaj neplechu, pořád se někde motaj, zavatí, při usínání nás ruší.
nědělám to pořád ale co druhé třetí kojení a sem tam na spaní a malá je klidná, spokojená.

jo já si tu s vámi píšu, malá brouká v postýlce, a najednou se poblinkala ale jak, chudáček, no přecpala se notně teda. a to si tak krásně odbrkla. ach jo.

adel chodím, protože první týden jsem nic nepřibrali, pak jen 100 za 4 dny a teď jdeme znovu. jsem zvědavá.

petule83
9. lis 2009

Hojte maminky 🙂 Je tam hnusně,já chtěla jít taky kočárkovat ☹ Ale pomalu nemám v čem,jedny těhot,tepláky už ze mě padají a jsou navíc tenké,ale normální rifle ještě neoblíknu a kdo ví jak dlouho 😠 Pánev mi jen tak dolů nepůjde,s tím jsem měla vždycky problém.Holky budete někdo cvičit?Já určo,mám doma leg magic(stojí se na tom a dávají se nohy k sobě a od sebe)ale nevím,kdy začít.Teď asi ještě ne,když se ještě pořád stahuje děloha co?Ono to jde dost těžce a jelikož to posiluje i břicho,tak to celkem bolí.Zatím nosím po domě stahovací kalhotky,jsou tááák erotické 😀

Včera jsme teda byli u mamky,no všichni šťastní že jsme přijeli 🙂 A jelikož měl Vojtík opět prdíky a pořádné,tak předvedl svůj hysterák a všichni z toho byli v háji 😅 Nosila babka,prababka,masírovali bříško,utišovali a nic nezabíralo.No my jsme s Tomem seděli a koukali jak se všichni snaží,protože to moc dobře už známe,oni ještě ne 😀 Bobek ale trápil se fakt hodně zase 😖 No mám novinku,místo sabíka sirup Lefax,dává se před každým kojením,tak uvidíme.Ale moc tomu nevěřím 😖

Týnko teda tobě to tak sluší!A máš novou barvičku,tmavší že? 🙂

Nikuš máš strach?My jdem na převážení zítra a už dnes mám strach 😒

Adélko teda řeknu ti,kdyby tě nevzali na toho císaře,hodně by ses trápila a malý taky.Asi bys měla podobný porod jako já 😖 Taky jsem čekala kdy mi už jen řeknou,že jinak než císařem to nepůjde...A nakonec šlo,ale jak... 😝 No hlavně že už máme bobánky u sebe 😉 A na bobech to mohlo být zajímavé 😅 Chudáčku 😨
Jo a naše mimi je taky lenivé.Jestli máš dost mlíka,tak ho opravdu při kojení buď,jak říká Nika.Já taky budím,Vojta pije způsobem že prvních deset minut doslova hltá,až mám strach o cicinu kolikrát 😀 no a pak zalomí.Lechtám ho pod bradou a na líčku,mluvím na něj a třeba změním polohu a když už fakt hodně zalomí,tak ho jdu přebalit a potom ho ještě dokojím.Ale víc jak 20minut většinou nepijeme,jen vyjímečně,ale doktorka říkala,že to stačí.

nika
autor
9. lis 2009

petul ty strach mít nemusíš prosím tě, já uvidím. je fakt že ten příkrm je jednou za dvy dny. malá je spokojená, spí, počůrá dost plínek, i pokakaá, tak uvidíme. nevím zdá se mi že porostla do délky.

zatím se teda do overalů newborn vlezeme, jen bych potřebovalal ustřihnout ty ťapky - ty máme na délku chodidla krátké. 😀

pet tak my kojíme teda dýl. už i hltáme, ale většinu je to tak až druhá poloha. první jen cucáme aby se neřeklo. 🙂

petule83
9. lis 2009

Nikuš já vím,že mít strach nemusím,ale mám ho i tak 🙂 Ale vy jste přece taky minule hezky přibrali né? 😕 To se ti nezdá,určo fakt porostla,my rosteme do délky pěkně,v porodnici 48cm po narození a po dvou týdnech na kontrole u doktorky 55cm 😀 Některé věci newborn už nám nejsou.Ale vetšinou se ještě vlezem,ale celkem naťasno 😅 My u kojení hltáme,koušeme i když ještě nemáme zoubky,cucáme a hrajeme si s bradavkou a smějeme se u toho 😀 A jak škodolibě 😅

nika
autor
9. lis 2009

petul po propuštění z porodnice první 4 dny nic ale neshodila, pak za 4 dny 100g, teď po týdnu uvidíme. měřit nás neměřili. dneska má malá 3 týdny, ty jo to letí.

blecha001
9. lis 2009

kuki: mě ty probiotické kapky koupila teta asi za 240kč. Nebo 250? no tak nějak. jj přesně tak hihi.. ale včera malá usla tak 19,30 a vzbudila se až kolem 3h ranní a pak v 7h takže pohoda.. asi začíná účinkovat ta smetana co piju 😀 konečně je asi najezená, páč jak ji dokrmuju tak toho moc nesní..

prababi mě ted honí do snídaně, tak musím valit...

dneska nám po týdnu přijede taťulda, tak se na něj už těšíme.. a on na nás taky.. za ten týden udělala malá pokroky, více se směje a vykládá, to bude čubrnět.

dandulka1
9. lis 2009

Hezké ráno. U nás taky hrozně prší ☹
nika - já už dávám tepláky a nebo punčocháče, pořád mi bylo divný proč má tak červené palce u nohou - taky jsou nám krátký chodidla, ale u všech. Takže na noc jí dávám větší overaly.

Dneska jsem utahaná, včera přes den spala jen 4 hodiny a v noci po jídle byla pokaždé 1,5 hod. vzhůru. Nechtělo se jí spát. Ale nebrečela tak jsem usnula a když jsem se probrala tak spala taky. Dneska taky nespí tak uvařit nestihnu, není to nutný, vařila bych jen pro sebe. Potřebuju jet koupit Bebu a vůbec se mi do toho deště nechce ☹ Zítra jdeme na kyčle a ve středu na vážení.

berryl
9. lis 2009

ahoj holky, tedy Niki a Adel to jse super, že Vám tak krásně v noci spí, nám max 4h, doufám, že se to bude prodlužovat

Adelko to byl teda porod, je dobře, že Tě vzali císařem, kdo ví, jak by ses dlouho trápila a kdo ví jak by to snášel malý

Niki a pojedeš k té babičce? a malá tam má postýlku na spaní?

Peťulek no s tím cvičením ještě počkej, nejprve posiluj pánevní dno pak až zbytek, kdybys začala cvičit dříve než by si zpevnila to dno, tak by ses pak počůravala 😀 😀 😀 já jdu dneska mrknout do sekáče až příjde Ráďa z práce, jestli tam nebudou nějaké kalhoty, své nezapnu a kupovat úplně nové se mi zatím nechce. Jo jo a mám novou barvu, včera jsem si to nabarvila a celou dobu jsem se modlila ať se mi malý nevzbudí 🙂

bleško jak dlouho tady v OV budeš?

salikova
9. lis 2009

hoj, ahoj! 😀

tak my si dnes pěkně poleželi v postýlkách... 😅 za chvilku pádíme na kyčle - to teda bude jízda! - 20 min autobusem...Včera sme si to nacvičovali, tak snad to dnes dáme bez problémů...

berryl, vám to na těch fotkách opravdu moc sluší!

berryl
9. lis 2009

holky děkuji, taky si tam připadám nějak pěkně 😀 😀 😀

Niki ať dobře dopadne vážení a vy Sal to krásně zvládněte v buse.

nika
autor
9. lis 2009

berryl nemá 🙂 asi půjčím od sestřenice cestovní ale nemá tam to vyvýšené lůžko, nebo by mohla spinkat v korbičce kočárku je to jako kolíbka. uvidím, zítra se rozhodnu, dnes stejně nepojedu až zítra tak se to rozsekne.

před den by spala v posteli a v noci v té korbičce. uvidím.

berryl jo to bylo dneska, včera se budila co 2 hodiny.

nika
autor
9. lis 2009

jojo berryl je kočka 🙂 já budu muset zavolat kamarádce ať mne příjde ostříhat domů, mám to dlouhé a nedrží to tvar. co doma, to dám čelenku a neřeším ale jak někam musím 😀

sali to zmákneš. já zvažuji jestli k dr. kočárek nebo auto. podle deště uvidíe, ikdyž teď zrovna nelije.

berryl
9. lis 2009

já si hned připadám nabarvená líp :o) určitě jdi

aha já myslela, že Ti ta spinká každý den

Dan jak je u Vás? tady leje :O(

dandulka1
9. lis 2009

berryl - moc ti to na fotkách sluší 🙂 !!!! Teprve ted jsem koukla. Po porodu jsi ještě hezčí 😉

Taky potřebuju holiče, u¨ž to mám děsný.

petule83
9. lis 2009

Týnko fakt počůrávala jo? 😕 Ty jo 😀 No máš super ty vlasy a v té bílé bundě ti to sekne dvakrát tolik 🙂 Jo a přesně ten samý problémy jsem řešila,dobarvovala jsem si ty blond pramínky a modlila jsem se,aby se mi malý nevzbudil.Vždycky když písknul,letěla jsem do pokoje dívat se,jestli se nevzbudil a modlila se,ať ještě spí 😀

Jo a holky když to tak čtu,vy nakrmíte třeba v devět večer a jak mimčo usne,tak potom až se vzbudí samo?Nebudíte ještě do půlnoci?Já většinou kojím v osm a Vojta většinou usne,tak potom ho budím ještě na jedno kojení a potom už až se vzbudí sám.Ale on se v noci stejně budí po 3 hodinách sám,někdy i přesně na minuty 😀 Někdy vyjímečně spí 4 hodiny.

nika
autor
9. lis 2009

petul tak mi se malá budí většinou o půlnoci sama, pak ve tři až 4 dneska ale byla nějaká změna.

berryl
9. lis 2009

Peťulko malého nebuď už se Ti bude budit sám až bude mít hlad

Dan děkuji :o))))

petule83
9. lis 2009

Týnko ale nám právě říkali v porodnici,že do půlnoci máme ještě budit a od půlnoci až bude chtít,tak se vzbudí 😕
Šoupla jsem fotky 🙂

dandulka1
9. lis 2009

berryl - je tu hnusně a leje

petul - jestli přibíráte jak máte tak ho nebuď-

berryl
9. lis 2009

no a nám v nemocnici říkali, že pokud mimi prospívá což Vojtíšek prospívá tak nebudit!!! a i mudr jsem se na to ptala, je to, ale na Tobě krásko je to Tvoje mimink klidně buď :o)))

berryl
9. lis 2009

http://archiv.nova.cz/multimedia/treti-finale-j...

tak u toho pláču ty moje hormony ach jo ☹

dandulka1
9. lis 2009

Přidala jsem fotky..

berryl
9. lis 2009

Dan ta růžová kombinéza je boží :o)

dandulka1
9. lis 2009

berryl - dík 🙂 koupila jí to kamarádka. Sice nemusím ten obrázek ale přežiju to 🙂 Přišlo ti to včera? Posílala jsem to poprvé.

berryl
9. lis 2009

ne nic mi nepřišlo 😲

Peťul a Vojtíšek je na Toma že? podle foteček
Niki a ten úsměv Bereničky je boží.

berryl
9. lis 2009

Sal ta společná fotka je krásná, vypadáš dobře.
Adel zase pavučiny!

blecha001
9. lis 2009

niki: tak pak dej vědět jak jste dopadly, držím palečky 🙂 Malá má tak velkou nožičku?

adel: to jsi teda pěkně vytrpěla... no hlavně, že to takto dopadlo a že jste v pořádku 🙂 a co noha, jak to zvládáš? To na těch bobech si to neumím vůbec představit, jak jsi na ně vůbec nasedla s břichem?

petul: no takové cvičení bych nechala rozhodně až po 6ti nedělí. Já teda cvičím, ale takové ty cviky na posílení pánevního dna, už i břicho, tím posiluješ i záda, pak na ruce a nohy... ale se cvičením opatrně.
No my jdem na vážení ve středu a taky už se ted bojim ☹
v noci nebo večer jak usne, tak nebudím.

berryl: zítra ráno jedem zpět.

sali: na kyčle do Motola?

už se tam zase ozývá, holky já vás snad nedočtu..

berryl
9. lis 2009

jééééé bleško sakry to jsme se ani neviděly, to počasí mě štve 😠 😠 😠

berryl
9. lis 2009

holky mám strašně málo mlíčka ☹ ☹ ☹ pomoc co to mám pít???