Jak nejlépe vykoupat kočku a zda-li vůbec?

katerina1974
29. črc 2023

Hezký večer všem.😀💃

Moc prosím o rady a zkušenosti,jak nejlépe vykoupat-a čím a vůbec zdali je to vhodné-kočku?
Máme 4 kočičky a ráda bych jim vyčistila srst-vyčesávání přinejmenším u jednoho je naprosto k ničemu.
Nejsou zablešené,nemají parazity,ale chodí ven a vracejí se mi domů,lezou pod auta a jsou od šmíru a jsou od nich i jemně cítit.Máme samé divochy a obávám se,že koupání nedáme ani u jednoho😵

Četla jsem o suchých šamponech,máte prosím někdo zkušenost?

Za všechny rady,tipy a zkušenosti budu opravdu moc vděčná.🙏🙏🙏

knuffel
29. črc 2023

Měli jsme kočku domácí, k mytí jsme přikročili za její 18letý život jen párkrát, když už fakt smrděla, kočky vodu nenávidí, to víš.
Pokud to není nutné, nedělej to.
Prakticky: nejlepší není koupel, ale sprcha, buďte na ni dva, čapni ji pod předními packami (nebo přímo za ně), pevně drž a postav ji do sprcháče na zadní, osprchuj, našamponuj, otři. Ideálně jeden drží, druhý sprchuje a suší.
Bude řvát, škrábat, utíkat, rvát se s tebou.
Hodně štěstí.

knuffel
29. črc 2023

Teda špatně jsem to napsala, kočku čapni jakkoliv a dones ji do vany nebo sprcháče, pak ji teprve postav na ty zadní, ať stojí.

jannym
30. črc 2023

Tchyne a tetou obcas kocoura koupou ve skopku, ale teta je dost nemocna mentalne tak na urovni 6 letyho ditete, s lidmi je to horsi ale na zvirata funguje jak zarikavac ona ho proste tak nejak ukeca, ze je to v jeho zajmu a kocour sice prska ale drzi

klchudik
30. črc 2023

@katerina1974 já koupu kocoura ve sprcháči. Jednak ti nevyskočí ven a za druhý ven vidí, takže mi to přijde míň stresující. Každopádně podrápaná budeš. 😱😄

j.a.n.i
30. črc 2023

Koupala jsem kocku 2x, jednou se kamaraduv kocour vyvalel v pekaci s kuretem, to jsme koupali na kralika, jeden drzel za kuzi za krkem a druhy sprchoval a samponoval, jinak to neslo. Podruhé prisel nas kocour komplet obaleny bahnem, spadnul do stoky, to jsem ho dala do vany a sprchovala tam, to kupodivu drzel celkem dobrovolně.

timinkaa
30. črc 2023

@katerina1974 Máme sice domácího kocoura ale chodí ven na prodloužené vodítko. Takže občas se taky umaže.. někde proleze.. Ale teď k tomu koupání.. od malička ho koupem jednou za tři měsíce. + když by se někde umazal. Máme kočičí šampon. A dělám to tak.. koupila jsem mu kšírky na chození ven ( ale perfektně slouží i při tom koupání) takže vám je doporucim koupit. Mají je i vjetnamci takže to není žádná velká investice a opravdu super se za to drží. Upnu mu je.. na koupání jen kšírky na tělo (bez voditka) šoupnu ho do vany, jednou rukou ho držím na zádech za ty kšírky druhou rukou sprchuju. Pak nanesu šampon, pomydlim povydrbu 🙂 a zase ospruchuju. Na hlavu buďte opatrná tam ho nesprchuju sprchou ale meju pouze rukou.. hlavně aby se mu voda nedostala do uší či ocicek. Pak ho trošku jakoby rukou vyzdimu pomackam, utru pořádně ručníkem a pak ho pustím a kocour už se dosusi ručníkem. Ve vaně se mu nelíbí ale když ho drzite pěkně za ty kšírky vyskočit nebo poskrabat vás nemůže. Celý koupání zvládám sama a máme to během 5 až deseti minut hotový. Takže žádný dlouhý stres jak pro kočičku tak pro panicku. : -)

timinkaa
30. črc 2023

@timinkaa * dosuší jazykem tam mělo být 🙂

katule1990
30. črc 2023

Idealne nekoupat. Ja jsem kocku koupala jednou, kdyz mi pri doplnovani tekuteho mydla vypadla pumpicka z ruky a spadla kocourovi na zada. Po namoceni se z nej stala napenena zuriva koule 🙈😂. Ale obecne bych pri beznem uspineni zvenku nekoupala, nekoupala jsem ani kdyz meli blechy (ciste bytove kocky).

katerina1974
autor
30. črc 2023

@timinkaa Moc děkuji za radu,kšírky pořídím,to by mohlo klapnout👍😀

katerina1974
autor
30. črc 2023

@katule1990 Jenže ty naše mršky jsou celý den pryč a pak na noc jdou domů a ten jeden darebný kocourek je bílo-černý je vždy jako čuně a vyšesat to bohužel nejde.Leze pořád sousedům pod auta,to je jeho záliba,je neposedný.Je od těch aut i cítit,ale nejhorší je šmír,to nejde jen tak dolů...😒

timinkaa
31. črc 2023

@katerina1974 náš je taky černo bílí a leze mi doma úplně všude.. je to takový mazel.. ale teď mi aktuálně leze i k malý do postýlky takže koupat se prostě musí ikdyz jsou kočky pomerne cistotny. Ještě jsem chtěla napsat.. ty kšírky který máme mají pásek jakoby kolem bříška přes záda a kolem krku. Abyste nekoupila jen nějaký který to mají jen kolem krku. Pošlu foto. 🙂

timinkaa
31. črc 2023

@katerina1974
@timinkaa jsou to takovíto kšírky a ještě se ktomu dá pripnout voditko.. foto teda jen na rychlo.. vyrusila jsem ho při spinkani 🙂

katerina1974
autor
31. črc 2023

Moc děkuji,zítra je jdu pořídit👍😀

timinkaa
31. črc 2023

@katerina1974 Dejte pak vědět.. na to koupání je to top.. kočičku chytnete za lopatkami za kšírky a je to jistota že vám mokrá někde neuteče nebo že vás neposkrabe. 🙂

timinkaa
31. črc 2023

@timinkaa jo ale na ven na volno mu to vždy určitě nenechavejte ať se vám někde nezahakne za plot.. my mu to nechavame jen pod dohledem. Ale to vám je určitě jasný.. spíš to píšu pro okolní rejpaly 😂🥴

pampelina18
1. srp 2023

Mám doma 3 kočky, koupili jsme šampon pro kočky a myjeme co 14 dní. Zvládají vodu v pohodě. Jsou naučený od malá.