Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

sorciera24
24. lis 2010

ahojte, ak radi citate, tak vas isto zaujme tento projekt, tak ako mna 🙂
www.knihobeznik.sk

ellise
2. pro 2010

dočetla jsem " Cit slečny Smilly pro sníh" docela náročná kniha, bylo mi u ní furt zima a ten konec byl na můj vkus až moc otevřený.

martimarti
2. pro 2010

@ellise Moje nejoblíbenější kniha, s tím koncem souhlasím, ale jinak je to fakt pecka! I když tedy musím říci, že číst v tomto počasí knihu o sněhu je tedy hodně masochistické 😉 😉 😉
Začala zima a já opět najíždím na knižky o místech plných slunce, takže teď čtu novinku od Frances Mayesové La Bella Toscana...o lidech, krajině, jídle a víně ve slunném Toskánsku 🙂

martimarti
2. pro 2010

@ellise Ještě dodatek...pokud ti u Hoega byla zima, tak si přečti od Marcela Pagnola Jak voní tymián...u ní se ohřeješ, z ní vyzařuje slunce a nádherné teplo 😉 ...už jsem jí tu myslím doporučovala loni v zimě 😀 nečetla jsi jí?

ellise
3. pro 2010

@tu už jsem přečetla, nějak zvlášť teplo mi nebylo, já naopak cátila levanduli, a když jsem si vybírala Smily, jinak někdo ji doporučovat tady, tak mně nenapadlo že mi bude taková zima.

Teď čtu něco od řecké autorky, odehrává se to v Řecku, tak snad se ohřeji. 😀

ellise
28. pro 2010

tak holky, pochlubte se úlovky co jste našli pod stromečkem 🙂

já dostala Ztracený symbol od Dana Browna, a už dřív jsem si dělala zálusk na Hypnotizéra, (četla jste některá?) tak jsme si po Vánocích koupila, nevydržela jsem a vyměkla. 🙂
po půl roce jsem neprozřetelně vlezal do knihkupectví, ale do jiného než obvykle a hend mně tam zaujalo několik knih. Říká vám něco, "Tam, kde jsou tygři domovem"?

domika007
28. pro 2010

@ellise ahoj, tak ja som dostala pod stromcek vytuzeneho dominika dana - studna , opat velmi dobre napisane, cize z mojej strany spokojnost prevelika 🙂

a ad hypnotizer, toho som citala davnejsie, tiez sa mi celkom pozdaval...

teraz by som rada zacala citat Larssone milenium 😎

petikd
28. pro 2010

Ahojte
@domika007 my sme studnu kúpili svokrovi pod stromček 😉
Ja som si ešte pred vianocami kúpila od Patricka Swayziho a Lisi Niemi Žil som skvelý život,velmi pekná kniha a pod stromček som dostala od Ivi kučerovej Muži,manželstvá a iné problémy 😉

martimarti
3. led 2011

Ahoj čtenářky,
právě čtu Dům duchů od Isabell Allende 🙂 ...už to čtu potřetí určitě a opět se od toho nemůžu odtrhnout, napsáno strhujícím způsobem 🙂 ...úžasná kniha, moc doporučuji...ostatně jako i ostatní knhy od Isabell Allende, ale tohle je fakt naprostá jednička 🙂 🙂 🙂

binki
4. led 2011

Ahoj,

právě jsem dočetla Dreaming of Dior. Je to krásně ilustrovaná kniha se spoustou obrázků krásných šatů a minipříběhy jejich nositelek. Koupila jsem na amazonu...
Jinak "pracovně jsem dočetla pohádky od Terezy Boehmové (Zajíc zlobílek), Moje německá matka od Niklase Frandka a 2krát Carnegieho..

petruska77
6. led 2011

Ahojte,
ja som prave docitala Priatela do dazda od Davida Glattauera... vrelo odporucam, strasne prijemne a pohodove citanie 🙂

ellise
11. led 2011

dočetla jsem Hypnotizéra, zase dobrá švédská 😉 krimi. Teď vybírám mezi Alexandrijskou knihovnou od Steva Berryho, Vladimárem Neffem - Královny nemají nohy, nebo Benátčanem od Davida Weisse. Četla některá z vás Alexandrijskou knihovnu?

mispuli
11. led 2011

@ellise Alexandrijskou knihovnu jsem zatím nečetla,ale v týdnu jsem dočetla Benátskou zradu od Berryho a dala se do čtení Rukopisu Karla Velikého 😉 ,na knihovnu se chystám pak,taže Beryho doporučuju 😉

petruska77
11. led 2011

Ja som tiez docitala Hypnotizera a nevedela som sa od neho odtrhnut, takze doporucujem 🙂

@ellise
Ja som od Berryho citala minuly rok Rukopis Karla Velikeho a moc ma to neoslovilo... malo to prilis zamotany a prekombinovany dej, neviem ci by som si od neho este nieco kupila...

domika007
12. led 2011

citali ste niektora nieco od Murakamiho? ak ano, tak co? lebo rozmyslam, ze skusim, len neviem, ktoru knihu vybrat ako prvu 😒

a objednala som si aj prvu cast Millenia ( super darcek k narodkam), tak som zvedava 😵

romaroma
12. led 2011

@domika007 podla mna tuto http://www.artforum.sk/catalog/murakami-haruki:... 😵 murakami je vyborny, vlastne je fuk, aku si vyberies.

ellise
12. led 2011

@domika007 mně se od Murakamiho líbilo Norské dřevo, ale například Kafka na pobřeží se mi moc nelíbilo, takové divné a smutné

domika007
13. led 2011

@romaroma
@ellise vdaka za tipy 😉

shaden
13. led 2011

Steig Larsson:Millenium 1, 2 ,3 - vrelo odporucam, precitala som to asi pred tyzdnom, vsetky tri diely za 4 dni, naozaj pozitok pri citani.

shaden
13. led 2011

na ebookforum.cz sa daju stiahnut vsetky tri casti zadarmo v kategorii krimi , treba sa zaregistrovat , inak super stranka - mnozstvo knih , uz len mat viac casu a citat ,citat a citat.....

petruska77
23. led 2011

ja som v noci docitala svoju prvu knihu od Stephena Kinga - Pod kupolou... Nevedela som najprv, co od toho mozem ocakavat, ale bola to naozaj vyborna kniha a vobec ma nesklamala... urcite si od Kinga este nieco precitam 😉

ellise
9. únor 2011

snažila jsem se číst od Steva Berryho - Alexandrijská knihovna, ale moc mi to nešlo, nějak jsem se nemohla začíst. teď čtu "povinnou" četbu. Dostali jsme v práci knihu "Cíl" a to musíme přečíst. je o tom jak vést firmu aby vydělávala... není to suché čtení, je to psané jako beletrie.

parvitas
19. únor 2011

Steig Larsson: Millenium 1, 2 ,3
vynikajúca detektívna trilógia!
Terry Pratchett: Nevídaní akademikové

parvitas
19. únor 2011

@domika007
ahoj, určite by som ako prvé prečítala Norské drevo.
Buď si ho zamiluješ, alebo nie 🙂.
Ja som sa tiež takto rozhodovala a myslím, že som si nakoniec vyberala podľa rokov vydania. Teda tú najstaršiu knihu, ku ktorej som sa dostala v knižnici, som si prečítala ako prvú.
Mne sa Kafka na pobreží veľmi páčil. Aj Afterdark. Aj Hardboiled. Hon na ovcu, Tancuj tancuj tancuj... je len na tebe. Každá je svojim spôsobom iná...
Teraz mám objednanú knihu Kronika vtáčika na kľúčik 1 a som zvedavá...

domika007
19. únor 2011

@parvitas vdaka 😉

terrs
19. únor 2011

Mam pozicanu Snow falling on cedars a este som sa pri tej kope ucenia k tomu nedostala ☹
A v poradovniku je Metro 2033, Chatrc a Stieg Larsson.

ria_zuzolova
19. únor 2011

Ja som dočítala Tri ženy pod orechom od V. Pankovčína. No, nie je to celkom môj štýl, ale bolo to zaujímavé 🙂

A dookola čítam Pána prsteňov v originále 😅

ellise
20. únor 2011

návrat k české klasice Vladimír Neff- Královny nemají nohy

jafnka
20. únor 2011

tak ja zbožňujem detektívky, najmä príbehy Lincolna Rhyma od Jeffery Deavera. vo štvrtok som si kúpila najnovšiu knihu Hořící drát a už je prečítaná 🙂

nanika
20. únor 2011

Ja zboznujem detektivky, ale len od jednej autorky, Lilian Jackson Braun, je to seria Kocka, ktera... Su velmi putavo pisane, ale tak laskavo, ziadne zverstva, je uz toho asi 30 ks 🙂

http://www.mobaknihy.cz/scripts/index.php?id_na...