Má Vaše dítko planovalgozitu?

maudn
3. led 2014

Ahoj holky, byly jsme na prohlídce u neurologa (poslední u předčasného narození) ve 20 měsících. V 18. měsících začal dělat první kroky. No a lékař nám řekl (a já jsem si toho bohužel už začala taky všímat), že má váhu na vnitřní straně nohou, tedy diagnoza výše psaná. Řekl nám, že to může ještě samo odeznít, jak se zdokonalí v chůzi, nebude ještě tolik vyvažovat rukama atd. A že má chodit nejlépe na boso nebo v ponožkách doma. No a když jsme byli v 18. měsících u prim. na rehabilitaci na kontrole, tak ho chválil a řekl nám, že máme nosit papučky na doma,aby se naučil správně chodit, to nevím, jestli tehdy byla ta vada patrná. Na další kontrolu máme jít za půl roku, já bych asi raději šla třeba příští týden se s ním jít poradit, jestli to už řešit nějakým cvičením, dle neurologa to není potřeba ještě hrotit. A dle mého manžela taky ne,ale znáte chlapy....
No a tak bych se ráda zeptala ,jestli s tím máte zkušenost, co vám pomohlo, případně jaké boty dítka nosily (nejlépe značku typ) či jestli chodily bosky, měly nějaké následky? zlepšilo se to? za případně rady a zkušenosti moc děkuji Magda