Nezvladatelné koťátko, co s tím?

annies98
27. čer 2017

Ahoj,
Potřebuji poradit od vás, kteří s tímto již máte zkušenost. Asi před měsícem jsme si s přítelem pořídili koťátko. Prvních pár dní byla kočička vystrašená, ale jakmile si na nás zvykla, začala válka. Holčička kouše, drápe, chytá nás za nohy, ruce.. Hraček má dost, škrabadlo, myšku, všude se nám válí kuličky z novin a míčky, máme kočičí laser a s přítelem se jí co nejvíce snažíme věnovat. Jenže já mám celé ruce rozškrábané, útočí mi i na obličej. Nic jsem jí neudělala, chtěla bych se s ní mazlit, hladit jí, ale jakmile se jí dotknu, chytne mě, mnohdy i bolestivě a drápe a kouše. A to jí ani nijak neprovokuji, stačí mít ruku položenou volně vedle těla, např. Když koukám na film, Sisinka se rozběhne, skočí a už jede. Zkoušeli jsme skoro vše, okřiknout jí, dát pryč od ruky, syčet, stříknout na ní vodu, které už se ale skoro nebojí. Nejsem člověk, který by dokázal zvířeti ublížit. Na přítele si netroufne ale do mě kouše pořád. Nevím už co s ní a jsem velmi nešťastná, moc jsme se na kočičku těšili. Tohle je moje čtvrtá kočička, ale s takovým chováním jsem se nesetkala, nebo jen občas, ale ne v takové míře. Nevíte někdo co s tím? 🐱 😔

lassii
27. čer 2017

@annies98 A co jí pořídit stejně starého malého kámoše? Kámošku? Ony koťata potřebují fakt hodně pohybu a her a nejlíp se právě zabaví spolu dvě. Jinak bude trápit vás, to je jasné. Taky máme dva raubíře a díky tomu, že jsou dva je od nich hodně pokoj 😉 zkuste zvážit 🙂 přeju pevné nervy.

lentilkah
27. čer 2017

Urcite neni zla, proste ma roupy 🙂 Predtim se takhle rvala se sourozenci, ted se potrebuje vyradit jinak. My mame rocniho kocoura, uz je po kastraci, ale zatim se moc nezklidnil a obcas je fakt na zabiti 😀

horsiee
27. čer 2017

Jak je koťátko staré? Myslím, že Vás používá místo sourozence. Je to klubko energie a potřebuje ji ze sebe dostat.

annies98
autor
27. čer 2017

@lassii bohužel do bytu je to složitější. vždycky jsme měli 1 kočičku a v pohodě 😕 ven jí chceme pouštět až bude větší, bydlíme na vesničce o 100 obyvatelích a auta tu skoro nejezdí tak venku bude lítat ráda, ale zatím o ní mám strach tak jí máme doma. snad si najde kamarády venku a až jí vykastrujeme tak se snad uklidní. 🙂

@lentilkah víme že není zlá, je to andílek...když spí rozplýváme se nad ní všichni. jenže spí minimálně, zbytek dne kouše
😀

annies98
autor
27. čer 2017

@horsiee mělo by jí být +-3 měsíce. Vzali jsme si jí od lidí kterým kočka přinesla koťátka na opuštěnou chalupu

horsiee
27. čer 2017

@annies98 to by její chování odpovídalo. U maminky musí podle zákona být minimálně do 12 týdnů a to jí je teď jestli správně počítám. Ještě měsíc měla dovádět se sourozenci, socializovat se a učit od maminky správnému kočičímu chování. Vím, že vy za to nemůžete, ale je to vysvětlení proč na vás ,, útočí,,. Lidé se často zbavují koťat hned jak kousnou do normální stravy. Když už jsou tak hloupí, že kočku nevykastrují tak by je měli dát do nových domovů až po tom dvanáctém týdnu.

annies98
autor
27. čer 2017

@horsiee my byli rádi, že jsme dali koťátku domov. je to miláček, když rybaříme na rybníku před barákem, kouká na nás z okna 😀 🙂 jen nevíme jak jí usměrnit. maminka a sourozenci by jí dali za uši, plácli packou...což já jí bít nechci, ani přítel...zkoušeli jsme na ní stříknout vodu ve spreji ale stává se už imunní

horsiee
27. čer 2017

@annies98 je to skvělé, že našla milující rodinu, ale bude to těžké. Potřebuje hodně hry. Ale doporučuji nehrát si přímo rukama, neškádlit na bříšku a tak, ale používat hračky. Házet míčky, hopíky, udice. Prostě, aby si nespojila lumpačení s rukama, ruce jsou jen na mazlení když padne únavou. Když se na vás vrhne tak ji řekněte rázné ne ( kočka mé mamky zase reaguje na zběsilé pištění au au au🙂) a hoďte třeba míček, jestli je ráda honí ( nebo mějte u sledování televize poruce udici). Prostě uhonit. Zkoušeli jste ji vzít ven třeba na kšírách?

annies98
autor
27. čer 2017

@horsiee když se mi podařilo jí navlíct na kšíry, kousala je, nechala se doma táhnout a pak zase kousala tak jsem jí pustila radši 😀

panickatlamicka
27. čer 2017

@annies98 je to rebel!😀

horsiee
27. čer 2017

Jste si jistí, že vám místo rozkošného koťátka nenacpali pumu? 😀 je to kotě a halda provázků bere to jako super hračku. Třeba za čas zase dostanete chuť to zkusit, je to určitě výzva. Hodně štěstí ve výchově šelmičky

lentilkah
27. čer 2017

Ja bych ji zacala pomalu poustet ven, bude zkoumat okoli a tim se taky unavi. Stara uz je na to dost, aby se pak zase nebala, kdyby jste ji zacali poustet pozdeji. Mej ji v dohledu, pak muzete vypravy prodluzovat.