Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zlatka
12. bře 2009

ahojky maminky
tak u nás opačnšj problém, beruš už nebyla druhej (3.?) den na velké, chodí každej den, tak nevím. a co mlíko, od kdy začnete dávat obyčejný?
ještě furt jste na kojeneckým?

konoupek
12. bře 2009

Ahoj holky,
Ivi Martásek chudáček malá,ten si to vždycky tak protrpí mi přijde ☹ .

Mě zase začalo bolet víc v krku,toš jsme ani cvičit nebyly a chtěla jsem jít v so na maškarní a to asi taky neklapne 😒 .

Tak snad aspon v neděli na dětskej.

Zlatu ,Denuš taky chodila každej den a je to tak 14 dní,kdy začala,tak jednou za tři dny,nebo jednou za dva dny.Taky jsem to dost řešila,ale Denuš s tím evidentně problém nemá,tak co.Si říkám,jestli nemá nějaký období růstu a víc toho spotřebuje? 😕 😅 🙂 .

Jinak my jsme na sunaru a budem aspon do tří let i dýl.Ted začali dělat sunar od 24mesídů do 6 let a má tam vitamíny,takže pak na nej najedem.A kravský od tří,dřív jí ho dávat nechci i když semo tamo do vaření myslím může být i ted já to nedělám.

janica..
autor
12. bře 2009

Hmm Ivi nevím no, ale mladej když má průjem tak vždy biopron zabral......

Taky jedem UM, i se mě teď ptala Mudr. co dávám, že UM do 3 let, jen jsem mu teda zrušila ranní mlíko a má jen večer 270ml, pač jako někdy mi sní i 2 jogurt a jí dost sýry. A kdo to má furt kupovat to UM, jako když jsem dávala i ráno, tak mu to vyšla na týden 😒

zlatka
12. bře 2009

Tak do tří let, jo? já myslela do dvou,a le tak nebudu trhat partu, že jo a přidám se k vám.Jen je to furt peněz, kruci za to. No jako do vaření to neřeším- omáčky, občas krupice, palačinky-to jedu z nomrálního mlíka.Jani, dneska byla výtvarka a bylo to fajn, děcka si namíchaly svoji barvičku- z té mouky, vody a potr.barvy a pak se nalovalo rukama, prstama, houbičkama. N a příště si vemte s deniskou dvě vařečky a nějakej malej kastrůlek.

Marťas je fakt chudák, já bych měla strach, průjem je prevít, navíc to strašně vysiluje. Tak ať je brzo zase fit.

zlatka
12. bře 2009

No a dneska byla po cvičku akce, přiběhla za mnou jedna paní,že našla na ulici malýho chlapečka v tričku, jestli ho neznám, no znala jsem ho, tak jsme ho nesly domů-vrata otevřený, v nich klíče, ale na nikoho jsme se nemohly dobouchat, dovolat, dozvonit, tak jsme tam vešly dovnitř a maminka normálně spala, neslyšela nás, když jsme bouchaly a volaly.... malej si to pochodoval jen tak v tepláčkách a triku po venku a byl už tak 300m od baráku u křižovatky, je stejně starej jako ti naši prcci. síla, co? byl úplně zmrzlej, chudák.

linetka
12. bře 2009

Zlatuš,Já dávám Vendy UM nutrilon 3.Začínala jsem sunarem ale nechutnal ji asi 😒 ten s příchutí jsem nezkoušela
.Nutrilon jí dávám jednou denně 230ml buď na snídani místo čaje nebo večer.
Na vaření používám normální mléko.Krupici dělám oběma, palačinky taky...
No do 3 let jsem teda UM nedávala 😕
Zlatuš tu výtvarku jste měli v MC?

teda mamina chrněla a dítě na ulici to je na sociálku 😝 nechápu to. A jaká byla reakce té maminy když jste ji vzbudili?

janica..
autor
12. bře 2009

Hmmm tak to je síla Zlatuš, ta matka byla vožralá bo co? 😕 🙄 😠 😠 😠 😠

zlatka
12. bře 2009

No, já nevím, prej:"ty moje trdýlko, zlatíčko" a že ho měla hlídat babička, bydlí společně, tak bůhví, jak to bylo a je, každopádně to dobře dopadlo, taky se mohl malej ztratit, bo by na to mohla přijít sama až za několik hodin a kdyby se dostal ven z dědiny...nebo se mu mohlo něco stát.

Výtvarku míváme tady v tom cvičení, vždycky jednou za měsíc je výtvarka-půlku se cvičí a pak se něco tvoří.Jdu zase umývat tu moji "milovanou podlahu", už tam máme takový mistrovský dílo vyšlapaný....už aby to přišli zkouknout.

linn
13. bře 2009

Ahoj zensky,
tak uz jsme konecne doma 🙂 a kluci uz jsou ok a ja snad taky - jeste do vcerejska jsem mela plnej nos a zalehly ucho 😅
UM davam a asi taky budu davat do tri.
Ivco, at je brzo lip, no snad uz bude. A Biopron mi teda pripada, co se tyka spektra i poctu bakterii celkem dost silnej (i kdyz u tehle pripravku se to da tezko jiste tvrdit).
A jeste pro Linet - myslim, ze ses ptala na homeo - no ja osobne je nepouzivam, nejak si ten ucinek nedovedu po vedec. strance vysvetlit 😉 , ale je uricte nezpochybnitelne, ze proste nejak funguji, takze proc ne 😉

No a Sebik se uz plazi dopredu, takze uz se dostane uplne vsude 😅 😀

linn
13. bře 2009

A ekzem uz je o hodne lepsi, takze vysazujem Locoid a budu verit, ze uz budem mit pokoj 🙂

linn
13. bře 2009

Zlatu, to teda fakt mohlo dopaadnout vselijak, jeste ze to dopadlo takhle, ale co udela lidem zamykat dvere, co? 😠

konoupek
13. bře 2009

Dobré ránko,
teda to s tím prckem je docela mazec 😝 .Na druhou stranu věřím,že stát se může cokoli 😕 .

Jo s tím mlíkem....spíš je škoda peněz za cigára né 😀,UM je sice drahý,ale zase dokud to bude Denuš pít,budem ho kupovat 😉

janica..
autor
13. bře 2009

Ahojky,

tak my posnídáme a valíme pro dorta a pro veky atd.... dnes přijde první várka rodinky, tak budem slavit 😎

Jani jasně, škoda peněz to není, mě třeba osobně vadí, že prostě v Holici UM nekoupím, tak vždycky musím valit do OLympie 😅

Lindi tak teď ti to pořádně začne co? hlídat dva prcky 😅 Sebík je šikula 😵

zlatka
13. bře 2009

jaktože nekoupíš? koupíš v lékárně, pěkně v rámci venčení...ale asi je to stejně daleko jako do té olympie. no, jani, to je taky můj problém.Když dojde, musím do auta a někam pro něj.No, já sjem dlouho kojila, takže jen valím bulvy, kolik to stojí a jakou chvilku to vydrží, tak asi tak.
Lindi, to je Seb borec, brzo se začal plazit dopředu, fakt šikulka, je ve všem jaxi vepředu, ne?

bananek
13. bře 2009

😀 Ahojte tak stím prckem to je síla já teda když ležím dýl tak jak odejde mladoch tak zamču ale stejně už nespím tak nechápu jak může matka chrápat a děcko vycestovat to je síla 😠 😠 😠 j inak píšete co mlíko no kámošce malá nechce pít tředa vůbec žádný tak jí od roku dává plnotučný každý ráno k snídani a problémi nemají .Naše mladá zase pije jen ráno a to 150ml což je nic moc a ted když jsem byla v nemocnici tak ho vůbec 10 dní nechtěla ale vím že doktorka mi říkala že když dítě nechce tak mám přidat víc jogurtů a mléčných věcí a pokud pije bez problémů tak do dvou let a pomalu nahrazovat plnotučným no a když prý rodině nezáleží na penězích tak klidně do 6 let tak asi tak mladá to moc nechce a tak chci po 2 roku skoušet už taky plnotučný 😀 😝

bazalka
13. bře 2009

Ahoj holky!!!

Teda, Zlatus, to je sila, s tim prckem ... co vse se mohlo stat 😔.

Mliko ted nepijem vubec ... asi uz mesic ho Martas vubec nechce. Ale miva takovy obdobi a pak zas zacne, Tak budu doufat, ze jak vysadime bezmlecnou dietu, tak zas zacne, protoze mame doma 4 krabice 😅

Lindi, Sebik je sikulka a fakt je teda rychlik!!!

Jani, oslavy si uzijte, teda hlavne hlavni akter 😉 a dort vyfot a hod nam ho do alba, ta se pokochame 😀

Jinak my hlasime zlepseni, dneska zatim jen jeden kakanec a uz ne prujmovej 🙂 ... ale veselo mame dal. Martas si pred chvilkou poradne rozrazil ret 😔 ... krve jak na jatkach, ale plakal jen chvilku, milacek statecnej. Ma to ale dost skaredy, prohlizela jsem to ze vsech stran ... mozna by to sneslo 1 steh, ale nechci ho zbytecne trapit. Umrtvovani, siti ... to by byla hruza. Ted si ani nevzpomene, ze nejaky bebi ma. A stejne si myslim, ze pokud bychom s tim na traumacku jeli, poslou nas domu... co vim od kamosky, malym detem sijou tyhle veci jen v nutnych pripadech.

janica..
autor
13. bře 2009

Tak tak Zlatuš jako lékárna je pěkně na houby, je to daleko a hrozně blbě se tam jede s kočárem a s motorkou bych tam s malým nešla, je to hned u silnice a chodník je úplně naprd 😠 Takže je pro mě lepší vzít auto a sjet do DM 😅

Ták dorta máme doma a jestli se chcete opět pobavit tak večír hodím fotečky 😀 😀 😀 ale jako ta cena jako já tu cukrářku miluju 😅 jsem jí nechala i 25,- tringoš 😝

Luci myslím, že je lepší když dítě nepije vůbec mlíko než normál 😒

janica..
autor
13. bře 2009

Ivi no vidím, že se doma nenudíš, chudáček Martinek ☹

dali
13. bře 2009

Janico ty lenochu...co myslíš že mám dělat já v té naší prdelce 😀

Mléko pijeme buď bifidus, bebu nebo hami banán(nejoblíbenější)...už jen ráno 😉

Konoupku chceš říct že vaříš omáčky a ost. ze sunaru??? 😝

A Vikča nechtěla tyhle UM vůbec a od 10 měs. bohužel byla na plnotučným 😠 , ale nechtěla ani za nic

Zlatuš tak s tím prckem je to mazec, ale těžko můžu někoho soudit.....vynalézavé děti to jsou...mě nědávno utekl Filda na dvůr v ponožkách do sněhu a jen proto že jsem byla na velké.....a co chceš dělat že 😀 😀

bazalka
13. bře 2009

Hod fotecku ... jsem zvedava 🙂 ... ona je ta cukrarka nejaka levna???

bananek
13. bře 2009

Jani já jsem Marta ale to je celkem jedno pěkně si to oslavte a nahoť fota ju 😀

bazalka
13. bře 2009

Macik je sikulka ... delal kraviny. Rozhazel si po koberci v pokojiku obrazky vlaku, takove velike z kalendare a uklouzl na nich a hlavou spadl na choditko, takove to vozici aktivni. Uz jsem ho chtela davno prodat, ale on ho ma rad a dela s nim desny kraviny. Alůe asi brzo poleti z domu a ty obrazky vlaku taky 😠

linetka
13. bře 2009

Ahojky
Teď jsme dorazili z města byla jsem se vzdělávat k PC.Dnes šel Luki po obědě ale tatínek ráno zapoměl říct že pujde po o,učitelky na mě hleděli jak na marťana 😅 v šatně mi pak Luki říká že se ale hlásil když se ptali , tak nevím nějak ho tam přehlíží ☹ 😝

Jani vy už slavíte Damčovi 2 narozky 😕 🙂jejda to letí,
dort se poved nebo ne? jsi psala že se pobavíme tak doufám že nemá Dami nějakej úchylnej dortík 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hoď foto a cenu 😉

Jinak jsme s Vendy šli nakoupit jen pečivo do Teska a koho nepotkáme 😅 Lilču s Mišou jsem měla radost že je vidím. 🙂

janica..
autor
13. bře 2009

Jééé Martinko promin 😀 😀 😀 😀

NO máme vláček, ale jako není hezkej, ale bude zaručeně výbornej ořechovej mnam, mě se teda líbí víc ty takový ty "moderní", ale ty mě prostě nechutnaj, tak tadyk tento zvítězil 😅

JJ je mega levná za 25 zákusků a dort jsem platila 425,-

Fotečky hodím večír 😎

bazalka
13. bře 2009

Jani, super cena!!!! Uz se tesim na fotecku 😉

Ja jsem zvedava na ten nas ... mel by stat 480,-, ale bude obrovskej ... vysoka kniha a po ni pojede vlak z marcipanu a k tomu nejaka okolni priroda 😉

linetka
13. bře 2009

tak to jsou dobré ceny 😉 to Linda měla ten vláček za víc aha
já bych víc jak 500 nedala

linn
13. bře 2009

Jani, no to je teda super super cena 🙂 a Ivca taky, no to jsem na ten nas mega drahej zvedava 😅

Ivco, hlavne, ze uz je lip a pad dopadl tak, jak dopadl 😉

Jani, a pekne se projdes do lekarny, maji to tam pribuzni 😉

linn
13. bře 2009

No a Sebika bych teda klidne vyvojove trochu zpomalila, mam obavy, ze mi zacne za chvilku chodit a s tim jeho rozoumkem to bude 😅 😅 😅

linn
13. bře 2009

A jeste jsem se nepriznala, ze uz mame za sebou prvni pad - prebalovala jsem Sebika, Samous se zmocnil konvicky na kytky a zacal zalivat, tak jsem se po nem samo natahla, na vterinu pustila Sebika a bylo to 😕 😔 no nastesti z postele u nasich, je nizka a je tam koberec, tak to dobre dopadlo 😅

bazalka
13. bře 2009

Lindi, vitejte v klubu 😀 ... hlavne ze to dobre dopadlo 🙂. Ale ten sok, co??? Zive si na pomatuju 😔