Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
11. pro 2009

HOlky včera jsem dostala od drahého kytku..... brokolici.... 😀, na hovadiny ho užije!

Ivi, ty keramincký nůže si prohlížel Petr loni před Vánoci a nakonec jsem až po Vánocích vzpomněla, jaktože jsem ho nedostala ??? 😅 a on mi povídá že prej jsem se jasně nevyslovila, jestli ho chci. 😕 🙄 . Komunikační šum.

Zlatu co ten tvůj kašel? Dnes ráno vstala Śtěpule a měla teplotu. Už dva ndy fňukala že jí píchá v uchu a te´d zas v krku. Tak si udělá prodlouženej víkend, dostane céčko a homeopatika a uvidíme. Lindi, já ji tak 14 dní dávám Preventan, už by to mohlo zabírat, ne?
Emilce pomohl Imunoglukan a Oscilococcinum....měla vysoké teploty, myslela jsem že už skončíme na lécích, ale je to dobrý.

Zdravím a jdu něco dělat, včera jsme měli nečekanou oslavu kolaudace a ztvrdli jsme 5 hodin na návštěvě i s děckama 😅 .Ale došla jsem domů a čekal mě rozmražený kapr.... 😝 a měla jsem hodinu a půl co dělat. Dělala jsem místo v mrazáku...

cecil
11. pro 2009

keramický nůže = keramický nože 😀

zlatka
11. pro 2009

Evi, kašel se moc nelepší,nevím, co s ním. No vidíš, ty vánočku na plechu, já na břuchu. A co ty perníky, jsou měkký? Taky se tu ten dotaz ztratil.

cecil
11. pro 2009

Aha, perníčky jsou hned k jídlu, díky tomu medu jsou měkký....důkazem jsme my....večer jsem snědla poslední tři. U nás je to klasický scénář na každé Vánoce, první dávka je vzácnost a do týdne se sní, i když každý tvrdíme že na ně nejsme 😀 a druhá dávka už vydrží celý Vánoce. To samé Vánočka, tu první hltáme na Štědrý den ještě teplou a druhá nám vydrží na dýl 😉.

Není ten kašel znamení že by ses měla na něco/někoho "vykašlat" ???

Mě radila dětská ještě čaj na odkašlání,když jsem kojila a nic nemohla...dáš povařit půlku citronu bez kůry, majoránku a jablko (já dávám ještě kousek cibule, aby to bylo ještě účinnější)....za chvillku scedíš, osladíš medem (až zchládne, abys ho nestrhla, nebo jitrocelovým sirupem) a piješ. Ještě je varianta, že hned na začátku dáš cukr do hnce a uděláš karamel, pak teprve naliješ vodu a dáš ostatní věci, prý je to chutnější, voňavější. Já ho pila 3x denně a fakt jsem odkašlávala.

bananek
11. pro 2009

Ahoj Holky mě osobně když jsem byla těhu a měla jsem hnusnej kašel pomohla cibule z cukrem polovinu cibule jsem ještě pořezala jako aby pustila rychleji šťávu a položila na suk a dala na šikmo talířek a ta šťávenka co vytíkala tak jsem na ní chodila i několikrát denně a zabralo doporučuji i dětem mlaďoch to měl strašně rád. 😀 Jinak jsem si právě odskočila od pečení mám namichaných 6 těst tak jdu péct ale ještě jsme nic nejedly tak asi hodím do chladna a udělám napřed papu 😀

zlatka
11. pro 2009

Holky díky za rady, čajík vyzkouším a cibuli si teda ještě nakrájím, dělala jsem zatím jen dvakrát, to jsem celá já, v ničem nic nedotáhnu do konce, chtěla bych zázraky hnedka po prvním loku, namazání, spolknutí....Marti, co to je-položila na suk????nechňápu.

Evi, asi jo,ale to teda pořádně!!!! 😀 😀 😀 😀 😀Díky za IP, napíšu, jak mi dá berunka chvilku. Ještě že jen vykašlat a ne vys--t, bo to bych z toho hajzlíku nezvedla řiť! Kdyby to teda mělo mít stejnej průběh jako to kašlání😀 😀 😀 Fakt bych ty plíce nejradši vyflustla a hodila našemu psovi, co je na chodbě, ale obávám se, že by se jich ani netknul 😅

zlatka
11. pro 2009

No taky se to už u nás hrotí, kdybych vám přestala nějak znenadání psát, tak k nám pošlete kriminálku a nevěřte Přemovi, že jsem od něho odešla.Včera na mě při mým každým startovacím záchvěvu házel vražedný pohledy, zvedal a hrozil pěstma, že jsem se pak v noci bála, že mě udusí polštářem, aby měl klid!§🙂 Můžu za to já? Jsem mu říkala, že kdyby to šlo vyprdět, tak to radši vyprdím. Stejně tohodle morrribunduse dovlekl domů on a mám to od něho, akorát že asi nějakýho mutanta, je odolnější.

zlatka
11. pro 2009

A co znamená, když se med "strhne", Evi?

bananek
11. pro 2009

Oprava na stůl malá tady poletuje no však to znáte

linn
11. pro 2009

Zdarec,

Evi, diky za receptik, ale uz jsem napekla, jeste nazdobit, se mi strasne nechce, delam to po vecerch, tak od deviti mam klid a to uz jsem strasne lina 😒
No a kdybych cukrovi neschovavala a Samousovi vyslovene nezakazovala ho nejist, tak uz asi neni 😠

Zlatus, Evca myslela to, ze prijde o vsechny ucinky tim zahratim, pak ho mas jen na oslazeni 😉
Jeste bys mohla Stodal (homeo sirup na kasel), ale kdyby se to pres vikend nelepsilo, fakt bych uvazovala o tom doktorovi, aby si te aspon poslechnul.

Pekny vikend 🙂

efinna
11. pro 2009

Ahojky jen nakukuju, taky jsem právě dopekla a jdu dát šlofíka, nějak mě to zmohlo 😝 ! Ale dělá jen tři druhy, stejně zas plno dostanem! A kdo to má pak papkat že?!
Hihi tady je to samý humor pěkně jsem se nasmála těm vašim hláškám 😀 !
Evi jj jsem to já!

Měj te se

zlatka
11. pro 2009

Evi, zdááááááár!vy jste dobří s tím pečením, já na to asi letos kašlu 😀 😀 😀 (doslova a do písmene)!

Lindi, napadlo mě- zdob se Samíkem, ael to by asi nešlo, co? by nevěděl, po čem s emá olizovat dřív. Jako bu=d ráda, že těm tvým chlapům tak chutná,náhodou je to dobrý,napeče se, hned se to sní.Na vánoce potřebuješ stejně jeden malej talíř na anzdobení a basta.

Evi, tak všechny medy jsou u nás strhaný, teda.

zlatka
11. pro 2009

Jdu vařit ten tvůj lektváár.čáry, máry...

entik
11. pro 2009

ahoj carodejky 🙂
kluci nam odjeli na vikend a mne uz se strasne styska a jsem cela sklesla. a to jsem se tesila! mam naplanovanu spoustu prace a peceni taky, tak uvidime.
kaslani zdar!

janica..
autor
11. pro 2009

Ahojky,

ježiš všechny pečete, já se Zlatuš budu držet basu, na to fakt prdím, jen teda linecký, skrz Damiánka, ho to bude určitě bavit.......

Jdu po sto letech sednout na statek, vidím to na jedno nealko pivo a budu pod stolem 😅

Evi a na jakou sousedku jsi házela kolíčku na tchýňku? jsem ji vykládala o Sárince jaká je expertka 😀 😀 😀 no tak úterý herna aquapark?

Jééééé tak na vánočku se taky těším fest, tchýňka dělá famózní, to miluju ráno na štědrej den na snídani, óóó to zas bude obžerství 😅

cecil
11. pro 2009

Jo, Zlatu, když chceš aby v medu nezničilas vitamíny, neměl by mít čaj víc než 60 stupňů. Pokud v něm chceš zachovat i enzymy, neměl by mít víc jak 40 stupńů. jInak je to potom jen sladidlo, ale pořád zdravější než cukr 😉 .

My teď dopekly várku slepovaných koleček, jako pomocnice jsem měla dvě, takže jsem byla dvakrát tak rychle hotová! S nervama. 😀 Ale ne, Emča válela jak o život, Štěpánka už válí pěkně a už i vykrajovala, všechno sama.

Ale taky dělámejen tři druhy...a teda znova ještě ty perníčky. Lindi, nedivim se že už se ti večer nic nechce, já si včera slibovala že vytáhnu žehlení, ale copak se mi chce když jsem před šestou vzhůru???

Našla jsem doma Paragrippe a Štěpánka měla dopoledne docela vysokou horečku a teď po dvou dávkách má jen zvýšenou, hraje si, už není tak uplakaná, nebolí jihlava, třeba to bude dobrý. Jen nevím po kolika hodinách se to jí....po 4? Lindo??? Tohle jsme nikdy nejedly.

Peti, prací se třeba rozptýlíš.

cecil
11. pro 2009

Jani, napiš nám recept na famózní vánočku! Se inspiruju.

zlatka
11. pro 2009

Já to měla, Evi, te´d a mudra-vloženě homeopatka mi říkala 3x1 pilulka.

cecil
11. pro 2009

Jé já jsem trdlo, až to teď píšeš tak jsem si vzpomněla že mám homeopat.knížku. Tam píšou Paragrippe 2 tablety každé dvě hodiny, při zlepšování stavu prodlužovat intervaly mezi dávkami. Ale to se myslí přímo na chřipku s horečkama....no vlastně Štěpánka měla horečku taky.

Ženský, to mi řekněte proč já furt tak futruju! Teď jsem našla brambory od oběda, nakrájela jsem si do nich okurku salátovku a zajídám to křenem s jabkama! To je hrůza jakej já jsem dojížďák poslední dobou. 😠

Dobrou, dnes mám odpříspěvkováno na 14 dní dopředu 😀

bazalka
11. pro 2009

Cau holky!!!

Ja mam taaak plnej bruch ... byli jsme se znamyma na steaku v mexicke ... predvanocni klasika 🙂

Noze: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28063029&tab=0 ... ja mam tento
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28507489&tab=9 ... a ty jsem koupila brachovi

Jani, to jsem rada, ze Vam je dr Svacinova sympaticka ... i nam 😉

Jeee, Vanocka .,... uz se tesim a desne, babicky taky delaji mnamozni!!!

Holky, my museli koupit novou zimni bundu ... Martas mel dve lonske porad v poho a najednou se nejak rychle vytahnul a jsou nam kratke rukavy 😝 ... tak honem fofrem jsem hledala nejakou novou, at nam dite neumrzne, kdyz ma prituhnout 😉

entik
12. pro 2009

ahojky 🙂
ja jsem toho dnes udelala! hec! tady mrtvo...koukam na Cold Mountain 😵 😵

cecil
13. pro 2009

Ahoj děvčata.

U nás sněžíííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak holky Štěpule má zřejmě pravou chřipku! Jen vysoké horečky, nic víc. Sem tam vykašle, sem tam smrkne. V noci jsme byli víc vzhůru než spaly, Štěpánce se točila hlava a bylo jí špatně, tak jsme pak chrupaly do půl desáté! Bolí ji střeva a žaludek.

Peti, já říkávám že jsem toho dnes podělala a babi se mi vždycky směje, proč si to podělávám, že si to pak po sobě musím uklízet. 😀 Vždycky mě dostane...

Pěknou neděli!

efinna
13. pro 2009

Ahojky

Jani tak oki v uterý 😉 ! A přidá se k nám někdo??

Jinak hezkou neděli 😎

entik
13. pro 2009

jee, evi jsi 38.t., to jsem rodila 😉 pijes malinik? a masirujes?

cecil, jj, podelala 😀 😀 spalila jsem plech marokanek, kojim, kojim a najednou cucham, cucham 😅 uplne cerne placky, chjo

bazalka
13. pro 2009

Zdar holky, zdravi Vas pracujici ... vyfasla jsem nocni ... no, snad to po trech letech preziju 😉 ... myslete na me!!!

Peti,marokanky ... taky bych je jeste mela fofrem udelat. A pak uz konec, 4 druhy staci, stejne vyfasujem tuny od babicek

Tak ja jdu pracovat a pak zas kuknu ... tak mi neco napiste 😉

linn
13. pro 2009

Ahoj holky 🙂 ,

ja uz mam cukrovi hotovo, teda krome zdobeni pernicku, ktere jsem chtela udelat dneska a jelikoz je Sebik vzhuru, tak z toho zas nic nebude 😒

Stepance prejeme brzke uzdraveni.

Evi, Jani, my s Olcou se pridame , takze v utery v deset? A Jani, mam ti vzit uz tu manducu? uz ji nepouzivam 🙂

Peti, pisni mi recept na marokanky, ze bych jeste udelala 🙂

A ty noze vypadaji hoodne dobre, asi taky poridim 🙂

bazalka
13. pro 2009

My se v ut nepridame, uz mame plan ☹

linn
13. pro 2009

Ivco, cauky, tak uz opravdu plne v procesu, co? Tak at je klidna noc. Dneska jsme byli u miladky a Eliska je nadherna, zas me to mimi chytlo 😅 a posledni plavco jsme stihly a pak jeste i puncik, ja teda bohuzel jen detsky, vyslo na me rizeni 😠 😉

linn
13. pro 2009

A plavco jsme teda stihli 😅

bazalka
13. pro 2009

Eliska je krasna ... uz jsem ji taky videla ... teda zababusenou v kocarku, ale videla 🙂

Lindi, dik 😉