Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

erinka83
29. čer 2009

Intimka Haipa Daipa je tuzsi, ale zas tak hrozny mi to neprislo🙂 Ale Bundle of Joy je teda lepsi!🙂 Akorat nechapu, proc ty kridylka delaji tak zbytecne siroky 🙄 V kalhotech se to celkem ztrati, ale v sukni to musi simrat na stehnech😀

lucenek
29. čer 2009

Holky, vážně si myslíte že 95C stačí ke zničení choroboplodných zárodků a jejich spór????Menstruační krev je vysoce infekční tělní exkrement a tohle mi přijde jako fakt hard úlet....látkové plíny prosím, ale tohle je mazec, no nic asi tohle používat budete , tak přeju co nejmíň zánětů , mykoz, vulvitid a podobně

mracik
29. čer 2009

😀 😀 😀
ach jaj, lucenek, o mikróboch si zrejme niečo počula len z reklamy na domestos 😔

bambusko
29. čer 2009

nahodou lucenek je zdravotnicka 😉 minule som si citala, ze sa prehonotil ucebnicovy nazor na vlozky ako infekcny material, skor by som povedala, ze krv je dobrou zivnou podou, ale celkovo sa tu o tom pisali 3 strany nedavno

mracik
29. čer 2009

bambu, a ako sa prehodnotil?
budeme vložky zneškodňovať ako nebezpečný odpad?

Samozrejme, že je to dobrá živná pôda pre baktérie, preto nepoužívam tampóny 😝 lenže v opratej vložke tej krvi asi veľa nie je, že? a baktérie sa na Zemi nenachádzajú iba na jednom mieste, v krvi zdravého človeka. 😉

lucenek
30. čer 2009

marcik ne z reklamy vážně ne, ze špitlu, že opravdu 95C nestačí.
I v krvi zdravého člověka kolujem určité množství patogenů...myslím tím cirkulující krev v oběhu, ne menstruační, kde je navíc i endotel dělohy což infekční je....a propos mracik v porodce jsi nebyla poučena o tom že vložky jsou infekční???? 😅
bambusko má pravdu, ale je to vaše zdraví

bambusko
30. čer 2009

mracik, na gyn-porod. odd. sa to tak zneskodnuje. prehodnotilo v tom zmysle, ze to nie je take extra nebezpecne ako sa x rokov tradovalo, asi narovnako ako kazdy biologicky odpad. neviem to najst, asi to bolo v casopise dieta... latkove vlozky su ok, su na nich take iste bakterie ako vsade inde, teda v chladnicke su este ine priserky 😀 lucenek, ak by bola menstruacna krv infekcna, tak to by zeny kapali ako muchy, nie??? 😕 a najlepsie to vsetko vystihuje kilin vyrok z temy o kalisku: "ani penis nie je sterilny" 😝 😉

tomasek06
30. čer 2009

Holky nic proti vašemu kladnému přístupu k ekologii, ale já radši třídím odpad, než abych si prala vložky jako pře 50 lety. Připadá mi to nechutné 😝 Penis sterilní není ale nevyluřčuje ze sebe krev 😅

sisstin
30. čer 2009

tak k látkovým vložkám jako takovým se nevyjadřuju, nic pro mě..

ale Luci, kdyby byla MS krev infekční, tak se přece nesmí používat ani tampony ne? 😕 Já si právě myslím, že to je přežitek, kdy se to tvrdilo a proto se tampon nedoporučoval 😕

sisstin
30. čer 2009

k tomu, jestli je infekční krev očistková, se přikláním, že spíš ano..i když se začíná tvrdit, že ani tato krev infekční není....ale dle svých zkušeností, tak MS krev mi nesmrdí vůbec(pokud není rozložená na vložce 😝 ), ale očistky byly teda fakt masakr, to smrdělo neuvěřitelně 😕

sisstin
30. čer 2009

luci: jinak nám v porodnici o tom nic neříkaly sestry, děti jsme si klidně mohly brát do postele, nikdo nám neříkal, že je to infekční 😉

do látkových vložek bych nešla( ale to bych nešla do žádných vložek, přímo je nenávidím), ale tyhle argumenty o infekčnosti a nechutnosti mi přijdou trošku mimo 😕

bihan
30. čer 2009

Nechajte to už s tou infekčnou krvou. Keby bola krv taká infekčná, tak by sme všetky kapali ako povedala Bambuško. Veď po pôrode je maternica ešte viac otvorená ako pri normálne MS a museli by sme celý ten čas stráviť predsa na záchode, aby krv čo najskôr odtiekla a nááááhodou niekde neostala o minútu dlhšie.
O žiadnom poučení o toxicite očistkov neviem.

A tak isto so spomínanými tampónmi... snáď si niekto nemyslí, že sú sterilné a navyše je to úžasná živná pôda na rozvoj baktérii...

Mňa to už fakt nebaví.. stále sem nakukujem, či nie sú nejaké iné poznatky a furt sa to tu točí len o tých samých kravinách okolo toxickej krvi a nechutných stredovekých vložkách. 🙄

lucenek
30. čer 2009

holky ještě poznámka...infekční po tom co vyjde z těla ven a začíná aerobní metabolismus....stejně jako je infekční hovno a čůranky a sopel

josefa
30. čer 2009

no dyt rizek nez se hodi na panev je taky infekcni

zitaje
30. čer 2009

josefa 😀
Prave som sa zymslala, od coho moze byt menstruacna krv taka strasne infekcna. 😖 Asi tak...

kubinkov
30. čer 2009

Fakt nevím, která bakterie 95 stupňů přežije. Myslím, že 99,99 % nepřežije ani lázeň 60 stupňů s pracím prostředkem.

mracik
30. čer 2009

lucenek, tak som si dobre tipla, že robíš na gynde? (ešte som zvažovala KAIM a chiru)
no o infekčnosti vložiek ma fakt nikto nepoučil 😀
a je trochu rozdiel medzi vnímaním "infekčnosti" na chirurgickom sále, v nemocničnej izbe a v domácnosti
svojimi látkovými vložkami predsa nebudem odsávať krv z operačnej rany

no ale ja som sa tu vlastne prišla spýtať, či sa dajú tie merino krídelká kúpiť aj cez nejaký slovenský e-shop, cez google to neviem nájsť, môžte aj do IP diky

mracik
30. čer 2009

kubinkov, no je ich dosť veľa, hlavne keď sú vo forme spór, napadá ma napr. clostridium botulinum. Druhá vec je, ako by sa ocitla na vložke a čo by tam spôsobila.

johanda
30. čer 2009

lucen - nemůžeš srovnávat desinfekční nároky ve špitálu a v domácnosti, přece. Spektrum choroboplodných zárodků v nemocničním prostředí a v běžně udržované domácnosti je nesrovnatelné, k tomu existuje adaptace příslušníků rodiny na domácí mikroflóru.
Navíc - doma jistě nemáš vůči desinfekci úspěšně adaptované patogeny, které jsou ve špitálu docela běžné a občas způsobují docela vážné problémy. Krev je vždy potenciálně infekční tělní tekutina a chápu, že jsi jako zdravotnice opatrná - ono v nemocnici se dají z cizí krve chytit skutečně těžké i smrtelné nemoci - ale doma? Do kontaktu přicházím se svou krví a po desinfekci vyvářkou se "svými" event. domácími i mikroby, které mému zdravému organismu neublíží. Btw na aerobním metabolismu se nepodílejí výhradně patogeny, způsobující vážné infekce i v nízké početnosti, ale spousta běžných destruentů, se kterými , pokud přežijí 95 st., si zdravý organismus poradí. Co se týká látek vznikajících při metabolizování nějakého živného média (i krve), toxiny, které kromě infekčních agens mohou způsobit závažné zdravotní problémy, jsou produkovány převážně při anaerobním metabolismu - proto ty problémy s tampóny.

Stejně tak si poradí imunitně nezralý organismus kojence s populacemi mikrobů na pokaděné a posléze vyprané plíně.

sisstin
30. čer 2009

johanda: čekala jsem, kdy vytasíš dokonalou odpověd 😀 😀 😀 😀 jako možná by to chtělo trošku respektu od ostatních, já bych taky v životě látkový vložky nepoužila, nesnášim pocit, že ze mě teče krev a mít něco mezi nohama, natož v létě, to bych zešedivěla... 😅 nechtělo by se mi to skladovat...ale argumenty o infekčnosti..nevim no, dle některých by se asi musel dezinfikovat celej byt...já se svých výměšků neštítím, ani výměšků lidí mně blízkých..samozřejmě na cizí vložku fakt jako čučet nemusim 😅 😅 😅 😅 ale dle mého by MP neřekl ani pfn, je to moje věc, co budu používat 😎

sisstin
30. čer 2009

i když, ted si čtu své příspěvky na začátku téhle diskuze, a taky jsem si z toho dělala prdel 😲 😅 😅 😅 😅 no holt člověk se mění 😝 takže se dodatečně omlouvám, že jsem zasírala téma rejpáním 😝

georgine
30. čer 2009

no to máte jedno do jaké míry je to uinfekční mě spíše děsí představa, jak o tenhle kousek pozdeji pečuju,suším to natřásám 😅 a když se mi to spere tak to prece nemuze ani sát? sice to dýchá ale na druhou stranu to přece musí i vypouštet"vůni" naopak což byhc asi nesnesla, já si připlatím za balíček vložek které nejsou na igelitovém základu, jsou více na "papírové-nebo možná rostlinné " bázi ale abych se s tím pro m e jednoznačne odpadem 😝 pak zabývala praním, sušením a následně snad žehlením 😕 aby to mělo tvar to už jako fakt ne.. pro je menstruační krev jednoznačně něco co jde ze mě pryč a taky i daleko ode mě 🤐 .. nejspíše nebudu moc ekologicky založená ale považuji se za moderní ženu , která má čas a chut zabývat se něčím pro mě užitečnějším...

jináč když vám to vyhovuje nic proti gustu, každému sedí neco jiného.. 🙂

sisstin
30. čer 2009

geor: např. bambus saje tím víc, čím častěji je praný( vím od bambusových plínek 😉 ), ono někomu opravdu vadí jakákoliv jednorázová vložka, ty látkové materiály jsou příjemnější 😉 tipuju, že se určitě nežehlí... 😉 já bych to taky nepoužila ani omylem, ale je mi vcelku jedno, jestli to je Always nebo látkovka...prostě pro mě vložky v žádném případě ne, a niikdy jsem je nenosila( mimo 6nedělí)

georgine
30. čer 2009

me zase nesedi příliš tampony ale snesu je jsem rpo názior aby to šlo co nejdříve z těla ven, mám nejradši časté sprchy v dobe menzes takze proto se toho chci rychel zbavit a do toho i názor o uchovávání látkovek..zřejmně 😕

no nemám takové info ak fakt nevím jak moc to saje ale může být.. klidně se nehádám 😀 😅

sisstin
30. čer 2009

geor: je to fakt na preferenci, já používám tampony od své první MS(od 13let) a v životě jsem neměla jediný gynekologický problém, prostě na to netrpím 😎 uvažovala jsem o kalíšku, páč jsem před porodem šíleně krvácela..super tampon jsem měnila třeba každou hodinu 🙄 ale po HAK to je ok)..jinak MS krve jako takové se neštítím, asi by mi nedělalo problém to prát...ale prostě vložky neeeee 😝

mracik
30. čer 2009

sistin, ja tiež tvoj vývoj sledujem 😀 a nielen tvoj, to mám za to, že si pamätám každú prkotinu. A minule som náhodou našla nejaký svoj príspevok napísaný asi pred dvomi rokmi, to bol hrozný pocit, nemohla som uveriť, že som to písala ja 😝 😀

johanda
30. čer 2009

sisstin, dyž mi to nedá 🙂
btw já si na látkové vložky též nepotrpím, ostatně ani na ty nelátkové, mám kalich a ten je prostě nejlepší 😀 😵
Už nikdy nechci mít mezi nohama něco jiného než ..vždyť víte co 🙂)

johanda
30. čer 2009

mracik off topic - víš, že si pamatuju, jak jsi kdysi psala, že bkm je hodně ulítlá metoda?🙂)
Ostatně, jako čerstvá těhule s K. jsem myšlenku na látkovky považovala taky za směšnou...a teď mi nevadí ani ty vložky 😅

Ad rejpání - pokud není ve stylu "vy prasata", je to dobrá věc - člověk si ledacos vyjasní i sám před sebou

sisstin
30. čer 2009

já teda ani moc nechápu to přehnané šílenství kvůli bakteriím..jsem teda asi divná, ale neřešim spadlej dudlík na zem( pokud to není do hoven 😝 ), neřešim umývání rukou každou hodinu...neřešim hovínka( klidně je prostě z plíny spláchnu, když se náhodou stane, jakože se to stalo asi 1x), prostě tohohle se fakt nebojím...nesterilizovala bych lahvičky a věci na krmení( kdo kojí, tak též nemá vysterilizované prso a ruce 😕 ), klidně peru plínky s ostatním prádlem...a to teda fakt prasnice nejsem, která se nemeje nebo něco podobnýho 😝

marie83
30. čer 2009

siss já jsem taky nikdy tu sterilizaci nepřeháněla a malá je zdravá,ale nám stačí umít to v horké vodě máme fakt hodně horkou 🙂
Ale pořád nechápu jak ten kalíšek drží a nevypadne?a musí tam být i vložka kdyby náhodou?jak často se to mění?a jsou různé velikosti?