Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

takata
2. črc 2010

@yasminne - podla mna je to svata pravda, ze ak chces babatko, naco zbytocne cakat dva roky a nechavat to "na nahodu". Napriklad moj gynekolog, tak ten ma nechal snazilkovat rok a potom povedal, ze este pockame a fuurt nieco vymyslal. Nechapem, preco mi aspon nejake vysetrenie neurobil... Ja netvrdim, ze mal hned zakrocit, ved urcite je na splodenie mimi potrebny dostatok casu. Ibaze, toto uz mi pripadalo az moc dlhe a zbytocne natahovanie casu.

takata
2. črc 2010

@nathali - prosim ta, len ziadny "zly vnutorny pocit" nemaj! Ako ma babo prist na svet, ked ani ty tomu nebudes verit? Ak tomu nebudes verit ty, ono nepride... Drzim ti palce, aby ti to vyslo teda na ten oktober, tvoje narodeniny, a ked nie, su aj ine pekne mesiace, v ktorom si tehu vies urcite predstavit... 😉

pici
2. črc 2010

idem vas docitat :D

takata
2. črc 2010

@siskamiska - ahoj, a vitaj! Pisala si, ze si raz prisla o babatko. Je to velmi smutne, citim s tebou. ☹
Ak mozem, mam na teba jednu otazku: v ktorom tyzdni tehotenstva si prisla o mimi? ...lebo, my tu uz dve mame pocit, ze sme boli tehu a nakoniec nastal u nas spontanny potrat.

siskamiska
2. črc 2010

@takata ahoj, a dakujem 🙂 bola som v siestom tyzdni tehotenstva, cize nebol to taky uplny zaciatok... a vy sa ako dlho snazite o mimi ?

siskamiska
2. črc 2010

@yasmine ahoj, no pravdupovediac si ma potesila.. lebo to co som sa docitala na nete bolo, ze ked mas len jeden funkcny vajecnik tak ovulujes kazdy druhy cyklus... takze verim, ze budem ovulovat len z toho funkcneho... snazime sa rok, ale vzhladom na moj vek (mam 33r.) lekar povedal,ze ked sa cez leto nic neudeje ideme na testy, tak ja len verim, ze to vsetko dobre dopadne...

takata
2. črc 2010

@siskamiska - mne sa zda, ze my sa snazime uz vecnost... V skutocnosti su to dva roky, teda, nieco vyse dvoch rokov. Moj gynekolog vsak stale tvrdi, ze mam este cas a nechce ma poslat na ziadne vysetrenia a tak som sa ho rozhodla zmenit. Teraz cakam, dokym: a) sa dostavi mrcha (do utorka), b) alebo vystreli motyka a budem tehu(!!!) - no a hned v utorok, pripadne v stredu menim dokiho.

takata
2. črc 2010

@pici - videla som starsie prispevky a ty si tam odfotena s jednym miminkom - velmi ti to sekne!!! Budes super mamina. Babo ti je skratka sudene! 🙂 🙂 🙂
...tedaaa, ako aj nam ostatnym, samozrejme.

cerkutka
2. črc 2010

co sa tyka toho spontanneho potratu, tak mne jedna lekarka hovorila ze az vyse 30% zien to zazije a ani o tom nevedia..pretoze sa to stane este predym ako dostanes mrchu alebo prave nou sa to z teba vyplavi. no a co sa tyka toho hnedeho vytoku a tych guci krvi, tak to som si tiez zistovala ze to sa ti precistuje maternica odlupuju sa ti zo stran maternice take hnede veci a vyplavuje sa to von.....na druhej strane tiez mi jedna kamoska hovorila ze dostala taky hnedy vytok pred prvym tehotenstvom. ....podla mna ked takyto hnedy vytok je moze to byt jedno alebo druhe ale tehu.test urobit treba pre pripad🙂

pici
2. črc 2010

@siskamiska
ked mas funkcny jeden vajecnik, neznamena to, ze ovulujes kazdy druhy mesiac.mozes z neho ovulovat aj kazdy mesiac a mozes aj neovulovat z neho vobec bohuzial.

pici
2. črc 2010

@takata

dakujem, to je bratova mala.. mne svedcia deti.. hahaha..

pici
2. črc 2010

@takata
ja som isla po roku snazenia, opytal sa kolko mam rokov a povedal, ze najvyssi cas to spachat... :D

takata
2. črc 2010

@pici - aj moj brat ma dcerku, je o rok mladsi odo mna. Mala ma 3 rocky, je to pokladik, male certisko!!! Zboznujem ju, ale ti poviem - mam ju u seba jeden den a dalsi tyzden mam migrenu... 🙂 🙂 🙂

pici
2. črc 2010

@takata
my mame v rodine kludne deti a hlavne su zvyknute byt s nami aj s mojimi kamoskami tak je to super. mozem si na cely den zobrat dieta a spravit si pekny den:D

siskamiska
2. črc 2010

@takata tak to by si mala co najrychlesie zmenit gynekologa, aj ked sice neviem kolko mas rokov ale dva roky je dost dlhy cas... takze by si to mala zacat riesit.... budem ti drzat palceky, aby ti to tentokrat vyslo 🙂 ja som si bola kupit ovulacne testy doteraz som ich nepouzivala,ale tiez asi najvyssi cas zacat 🙂

siskamiska
2. črc 2010

@pici ahoj pici, ano to ja viem... ale lekar mi skusal priechodnost tohto vajecnika a bol priechodny pocas ovulacie... takze toto by snad mohlo byt v poriadku

pici
2. črc 2010

@siskamiska
a to ti ako skusal?

siskamiska
2. črc 2010

🙂 robil mi sono z vnutra... dal mi tam take nieco ako pipik to vyzeralo, natiahol na to primeros, len take dlhe to bolo, je to vlastne sono ja som sa pred sebou na telku pozerala a vpustal mi tam taku tekutinu a bolo vidno ako to vajecnikom prechadza

siskamiska
2. črc 2010

@pici prepac som ti to poslala len tak bez mena ...

pici
2. črc 2010

@siskamiska

oukej v pohode, pochopila som ze to bola odpoved pre mna

cerkutka
2. črc 2010

pocuvajte baby, chcem sa opytat na taku chylostivejsiu veci, mavate pred menzesom bolesti?? lebo ja mam teraz take nieco divne, neboli ma podbrusko ale boli ma zospodu na pravej strane - niekde akokeby medzi nohou (tam kde sa zacina) a panvou.....neviem to presne zadefinovat a neviem to najst ani na nete:( nie je to konstantna bolest len taka jemna.....

pici
2. črc 2010

@cerkutka
tak k tomuto sa neviem zodpovedne vyjadrit.. uz ani neviem, co je mat kramy :D

cerkutka
2. črc 2010

@pici ako to? prepac...ak nechces neodpovedaj!

cerkutka
2. črc 2010

@siskamiska no ja som bola tiez na taketo sono.......ale to bolo iba v ramci neakeho normalneho vysetrenia u kazdej zeny by sa to malo robit raz za dva roky, kde ti vysetria prsia a tiez maternicu zvnutra, nic mi sice nepustal...alebo hej?? uz si nepamatam, no ale ak by bol n eaky problem tak na tom sone by to bolo vidno?? lebo mne (chvalabohu) vysli vsetky vysledky fajn......len ako hovorim nebola som tam s umyslom toho aby ma chekli koly otehotneniu ale na vseobecne vysetrenie...

cerkutka
2. črc 2010

@pici si si ista ze mozes ovulovat stale z jedneho vajecnika? lebo co ja viem tak tiez sa to strieda, raz pravy raz lavy...

siskamiska
2. črc 2010

@cerkutka ano mozes ovulovat aj z jedneho vajecnika... no mas pravdu malo by to byt bezne vysetrenie tak ako to vacsinou nie je.... ale je to naozaj len ten zaklad.... lekar mi povedal, ze ked aj tak neotehotniem ani do septembra potom mi bude robit testy ine, podrobne na sterilitu a bude vysetrovat nielen mna ale aj mojho priatela...

cerkutka
2. črc 2010

@siskamiska a ako dlho sa uz vy snazite o babo?? to by bolo vase prve??

siskamiska
2. črc 2010

snazime sa rok.... ked som otehotnela prvy krat a aj som potratila v roku 2006 to bola nahoda... ale taka mila nahoda, kym sa to neskoncilo... a ano nase prve babo by to bolo

siskamiska
2. črc 2010

@cerkutka 🙂 pravidelne spravne neodpovedam 😀

pici
2. črc 2010

@cerkutka
ja mam endometriozu, takze sa liecim injekciami. ktore sposobuju ze som v umelom prechode, takze nemam cyklus