Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

karol84
10. led 2010

hhali, každopádně přijď, budeme se těšit s tebou 🙂

karol84
10. led 2010

zuztek, tos to taky nemela jednoduche...
snad uz to bude jen lepsi a lepsi 🙂

zuztek
10. led 2010

no, ja som ani nedufala, ze sa to podari normalnou cestou... boli sme rozhodnuti ist tento rok do CAR...
teraz vsak uz budeme mat nejake vysledky z vysetreni, tak uvidim co mi povie doky ked pridem na kontrolu...
inak ze az v 60% je problem v muzoch, tak vitaminy sa fakt oplatia, aj ked dat 4O eur za profertil je fakt dost, zatial kupime nejaku lacnejsiu nahradu, a ak by bol spermiogram po par mesiacoch zly (priatel na vysetreni este nebol), profertil bude asi nevyhnutny...

karol84
10. led 2010

zuztek, tak u nas je problem ve me a pritel se na spermiogram teprve chysta; pokud mu to nejvyde dobre, tak mame jit taky do caru; pokud to vyjde dobre, tak asi jeste pockame

hhalina
10. led 2010

ahoj holky, je to od vás pěkné....
Zuztek - my také byli na spermiograme, manžel měl špatný spermiogram, morfologii 1%, a ostatní hodnoty sníželé pod hranicí, takže jsem už začala přemýšlet, co dělat....ale paní dr.nám poradila vitamínky a za 3 měsíce na kontrolní spermiogram - písnu ti, co je dobré, ALE myslím, že právě PROFERTIL, nám pomohl... Je sice drahý, ale je tam vše dobré, co zvýší pohyblivost a jiné věci. Myslela jsem, že to s 1% morfologií nepůjde. Na kontrolní spm.jsme měli jít v únoru a leden jsem těhu, tak po 2 měsíčním užívání se musely spermíky opravdu zlepšít o 100%

co vše manžel bral:
Profertil - na vše co se týká zlepšení spermiogramu, dále bral vitamín E, selen, zinek a C

na co to je????
vitamín E - transportuje kyslík k pohlavním orgánům, dd=400 mg denně. Podporuje činnost hypofýzy, která podněcuje varlata k produkci semenné tekutiny, spermie jsou schopnější navázat na ženské vajíčko.Výrazné zlepšení spermatu
zinek - podporuje správnou funkci pohlavních orgánů, zvyšuje tvorbu testosteronu a tím i počet spermií
selen - nedostatek vede ke snížení počtu spermií, doporučená dávka je100 g organického selenu denně.
vitamín C - podporuje pohyblivost spermií, dd=1000 mg denně.

další možné doplňky - to už jsme ale nebrali-
omega-3 mastné kyseliny (rybí tuk) pomáhá udržovat zdravé spermie a reprodukční tkáň,
vitamín B12 je nezbytný pro proces buněčného dělení, zvyšování počtu spermií a jejich pohyblivosti,
ženšen stimuluje tvorbu testosteronu a spermií, mateří kašička (sarapis) - zvyšuje pohyblivost spermií.
Další vhodné připravky - karnitin, koenzymQ10 - dd=50mg, vitamín B6, kyselina listová, zázvor, celer, česnek

Já pouze - kyselina listová.

pici
11. led 2010

ahojte dievcata.. aky ste mali vikend? my sme boli na svadbe tak sme sa tesili trosku ... buduci tyzden sa chystam k dokymu... uz teraz mam muky z toho... ja moc nemusim tam chodit. aj ked teda doky je perfektny a uz ked som tam , tak by som tam kecala s nim aj pol dna... vy ako pokracujete v pripravach?

sedmitecka
11. led 2010

ahoj vespolek po zasněženém víkendu, dnes jsem jela do práce 3 hodinky, romantika 😉 hali, MOOOOC gratuluju a držím palečky, aby vše bylo jak má 🙂 já už očekávám opět svou starou dobrou nevítanou kámošku, teplota dole, tak co nejdřív dorazí, ach joooo, takže najíždíme 15. měsíc apříští týden CAR ☹

pici
11. led 2010

ale sedmi. preco ten smajlik otoceny.... to sa tak branis umelemu?

sedmitecka
11. led 2010

asi jooo, pořád jsem si myslela, že to půjde normálně...neumím si to představit, všechny ty hormony a injekce a narkózu.....ale už jsem smířená, hlavně aby se povedlo 😉

karol84
11. led 2010

sedmitecka, treba to jeste normalne pujde 🙂 me se taky snazi uvrtat do IVF a ja nevim ceho vseho - ale vlastne jsme toho jeste spoustu nezkusili... jit do caru neznamena hned jit na umele oplodneni...

sedmitecka
11. led 2010

karol já vím, taky nechci hned IVF, ráda bych zkusila clostil as pregnyl a třeba IUI...jen se bojím, že mě poženou na tu laparku, ale nakonec to asi bude jedině dobře, jen se prostě bojím narkózy ☹
no, příští týden budem chytřejší 🙂

skrizanova
11. led 2010

ahojky. Holky, návštěva CARu opravdu neznamená, že zbývá jen IVF.Určitě vám udělají všechny možné testy a pokud budete v pořádku a vaše drahé polovičky budou mít ucházející SPG, tak určo zkusí nejdřív IUI. Já do CARu taky chodila a pravdou je, že i když se nám dost let nedařilo, tak kdykoliv jsem přešla práh CARu a začalo se vše připravovat pro IUI, jsem najednou spontálně otěhotněla. Minulý měsíc jsem opět začala jeden pražský CAR navštěvovat a ve skrytu duše doufám, že se zase zadaří. Takže vzhůru do CARů, nic není ztraceno. 😉

pici
11. led 2010

sedmi. moji znamy boli obaja zdravy len proste neboli kompatibilny tak islu na IVF kedze im IUI neodporucili nakolko su obaja po 3O tke. na prvy krat sa im uchytilo a cakaju dvojicky... ja sa umelemu vobec nebranim., ved nakoniec je to jedno, hlavne nech je babatko.... ci nie?

karol84
11. led 2010

skrizanova, hlavne uz zadne testy 🙂 uz jsem prosla nekolika lekari a kazdy mi delal nekolikrat ty same testy, protoze "ta jejich laborator je presnejsi", aby vsichni dostali ve finale ty stejne vysledky 😖

karol84
11. led 2010

pici, treba muj partner si nemysli, ze je to jedno... jen ho dostat na spermiogram je skoro nadlidsky ukon 😅

eustoma
11. led 2010

ja zastavam tiez nazor, ze sa umelemu nebranim, hlavne nech ja babo 😉

moj siel na spermio v pohode, bola som milo prekvapena.

eustoma
11. led 2010

no inak u nas v CAR prva nastveta bola v pohode, odobrali krv. spermio a krvne vysledky sme mali cerstve od mojho lekara. takze to nerobili. jaj robili testy na pohlavne choroby. ale inak nic. potom nalsedoval parkrat ultrazvuk a nasadili lieky. no teraz to skusame pod dohladom, zatial prirodzene. teda ultrazvuk, az je folikul dost velky pregnyl a snazilkovanie 😉. no uvidime ci s toho neico bude 😉

pici
11. led 2010

karol.
nemyslela som to tak, ze je to akoze uplne jedno. ale ist na spermiogram neznamena umele... ale ist na spergmiogram.. muzi su jesitni a malo ktori si vie priznat, ze by mohla byt chyba aj v nom, preto sa tomu tak brania...

karol84
11. led 2010

no ja to spis myslela tak, ze kdyz je problem jit na spermiogram, jaky asi problem bude jit na umele...

a u nas je urcite chyba ve mne, doufam, ze alespon pritel je v poradku. dvojnasobna chyba by me asi dorazila...

karol84
11. led 2010

eustoma, jak dlouho se snazis ty?

eustoma
11. led 2010

no zacali sme v maji roku 2008, to sme nic nesledovali, ale nic sa nezadarilo. no potom od 01/2009 sme sa zacali sledovat. no a teraz uz navstevujem cca 4 mesiace CAR. tak uvidime.

eustoma
11. led 2010

sa mi to poslalo skor, pardon.
no v podstate sledujeme sa presne rok. sme v poriadku, boli sme na roznych vysetreniach a vsetko ok. predtym som asi mala anovulacny cyklus, ale teraz uz ovulujem a nejak sa nedari.

karol84
11. led 2010

eustoma, ovulace je prvni mala vyhra. rozhodne se to jednou zadari 🙂

eustoma
11. led 2010

no jasne, verim ze zadari. len uz aby to bolo 😉

karol84
11. led 2010

ja jsem si dala termin na konci roku 2011 (abych to si nedavala kratke terminy a nebyla z toho pak zklamana)

eustoma
11. led 2010

no ja si uz terminy ani nestanovujem. ale rozhodla som sa ze pri dalsej navsteve v CARe budem presviecat lekarov, nech nieco robia viacej. uvidime, co s nich vylezie. neviem ake este mam moznosti - mozno skusit nejake hormony, alebo nieco. uvidime.

karol84
11. led 2010

mne psala jedna tehulka tady z konika, ze ji pomohly injekce "puregon",
tak bych si o ne take zkusila rict

eustoma
11. led 2010

no je to jedna s moznosti. ja som uz zuvala clostybegit v kombinacii s utrogestanom, potom tamoxifen v kombinacii s inj. pregnylom. a zatial to nemalo zdarny vysledok. ale zatial este aku-taku malu sancu davam aj tomuto cyklu. som 29 DC a 12 DPO. tak uvidime. davam tomu tak cas do stvrtka/piatka. uvidime.

karol84
11. led 2010

no vidis, treba uz je z tebe tehulka a ani o tom nevis

eustoma
11. led 2010

karol dik 😉, no ja mavam take ocakavani vzdy na konci cyklu 😉
takze je to malinka sanca, ale vzdy je 😉.

aky je sucasny stav u teba?