První botičky. Frodo nebo Bungaard?

nika110818
24. srp 2022

Ahoj, prosim, kterou z techto znacek jste vyzkouseli pro prvni boticky? Vim, ze je to hodne individualni a urcite se pujdeme nekam poradit a vyzkouset, ale zajima mne i zkusenost jinych maminek. Dekuji. 😊

gbp
24. srp 2022

@nika110818 ja mam zkusenost, ze i v hodne podobnych typech muzes videt rozdil ditka pri chuzi. proto ja chodim do osvedcene prpdejny, kde mi vzdy poradi, nozku premeri, daji cas ditku se projit a spolecne se mnou vyberou. ta pani fakt vidi veci, co ja ne a rekne, hm...tady to uplne nesedi na paticce apod. jinak prvni jsme vybrali celorocky Fare, Bungaard byly prvni zimni a ted ma celorocky Frodo.

kvmatonka
24. srp 2022

@nika110818 ono hlavne zalezi na rozmerech nohou. Frodda prewalkers sedi na uzke nohy s nizsim nartem. A musi sedet perfektne v pate a kotniku, jinak bude dite smajdat a seslapavat si tu patu. Dcera je mela jako jedny z prvnich bot. Nosila je rada, jsou super mekke a lehke. Ale top pro prvochodce, kdyz jim sedi, jsou Bobuxy xplorer. Bundgaardy jsou taky mekke a ohebne boty, ale az po rozchozeni. Dcera je mela spis do chladneho pocasi. Za me jsou to zbytecne vysoke boty kolem kotniku. Jinak taky na uzke nohy, snesou i vyssi nart. Nebrat velky nadmerek, ditko ma tendenci zakopavat. A teda fakt doporucuji prodejnu, kde pomeri nohu a boty vyzkousi. Pokud sama se v tom neorientujes 😉😊

nika110818
autor
24. srp 2022

@gbp Moc dekuji, mohla bych poprosit, kam chodite do obchodu? Neco takove, jak jste popsala, hledam, ale zatim marne. Dekuji.

nika110818
autor
24. srp 2022

@kvmatonka Dekuji, neorientuji se teda vubec jako odbornik, mam prvni ditko, takze jsem vdecna za kazdou radu. 🙂 Kam chodite, prosim, do prodejny, vy?

gbp
24. srp 2022

@nika110818 my sme z Hradce Kralove 🤷🏼‍♀️

emillyhk
24. srp 2022

@gbp S dovolením se vetřu a taky se zeptám, kam chodíte - do Hradce to máme kousek 😊

gbp
24. srp 2022

@emillyhk ziveboty.cz 👍

emillyhk
24. srp 2022

@gbp Děkuju 😊

kvmatonka
24. srp 2022

@nika110818 no já popravdě s dětma v kamenném obchodě nebyla ještě nikdy. Já se v tom orientuju celkem dost, takže buď kupuju přes internet a nebo z bazaru. Ale jinak tady v Ostravě je leda tak Botatex. Záleží odkud jsi, pak můžu doporučit prodejnu 🙂

nina004
24. srp 2022

@nika110818 My sme kupovali prvé botičky zn.Beda v Bosom bode v Pardubiciach, druhé má DDstep a tie sme kúpili v Obrazeniciach v Superbotičkách (pokiaľ to nemáte ďaleko odporúčam, nožičku mu premerali a nechali ho v topanočkách chodiť ako dlho sme potrebovali.Majú tam detský kútik ,tak malý nechcel ani domov). Malému frodo vôbec nesadli. Ale on má veľký nárt a širokú nožičku. Vlastne v oboch obchodoch sme mali vždy na výber jeden max dva modely. Ale ja som trvala na Tom,že chcem topánky s ohybnou špičkou a u tých prvých mal len slabšiu gumenú podrážku.

nika110818
autor
24. srp 2022

@gbp to vubec nevadi, zajdeme si z Prahy na vylet. 😊

nick1234
24. srp 2022

@nika110818 tak hlavně vybírat individuálně podle tvaru nohy a rozmeru, ne podle toho co komu seděli…ono ani nechat si poradit v prodejně není žádná výhra, většinou prodavačky bohužel nemají o barefoot obuvi správné informace (nebo žádné) a jejich cílem je prodat za každou cenu 😡 syn má 6 let, a poprvé a naposledy jsem byla kupovat první boty v kamenné prodejně… u nás totiž v okolí žádná poradna není (nebo mají na výběr 1-2 typy BF obuvi a ještě většinou konci velikosti 30), takže nohu vždy premerim (obkreslím nohu na papír a poté měřim) a pak strávim tak týden až dva hledáních správných bot 😁😂.Jinak je super i skupina na BF - “barefoot nejen pro děti - ČR a SR” - většinou jsem konzultovala výběr tam 😉. Potom teprve vybírám na e-shopu (ještě se mi nestalo, ze bych boty vracela, ale syn má úzkou nohu, uzky nart a uzky kotnik🤷‍♀️)