4 měsíční vypije denně půl litru čaje. Je to moc?

bufina
9. únor 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, snad bude mít někdo podobné zkušenosti jako já. Už asi dva měsíce dávám své holčičce čaj, protože je na umělým mlíku a má větší žízeň. Akorát toho čaje vypije půl litru denně. Jsou jí čtyři měsíce. Zdá se mi to strašně moc a mám strach aby jí to nějak neublížilo. Teď jsem jí ho začala dělat slabší, říkala jsem si, jestli třeba jenom nejde po tom sladkým, ale nic se nezměnilo., tak bych chtěla vědět, kolik tak toho vypijí jiná miminka.

makak21
21. led 2010

Radko souhlas...Maýmu je 1,5roku a máme s pitím potíž 😒 Je sice stále kojený, tak pití má, ale byla bych ráda, aby pil i vodu a čaje, jenže mi nevezme žádnou flašku a z hrnku jen tak lok dva a nechce...prošvihli jsme ten moment a teď bojujeme a počítám, že největší boje jéště přijdou 😝

radka.m.
21. led 2010

no vidíš,budeš mu nabízet častěji,a o tom to je,jak jsem psala-nejde o to začít hned s litrem vody,ale pozvolna prostě začít nabízet s příkrmy,aby se kolem roku děti vypracovali k tomu,že budou mít pitný režim ,tvůj prcek třeba má zrovna o pití zájem,ale hodně dětí jakkékoliv tekutiny odmítá,tudíž potřebují daleko více času,aby se prostě dostali k tomu,že budou pít tak,jak mají,takže fakt nevidím nic špatného na tom,když mamina začne s příkrmy nabízet po lžičkách vodu 😉

anicka164
21. led 2010

Koukám, že se to tady nějak rozjelo 😉
Kolik myslíte, že by té vody měl dostat? Minule vypil asi 30 ml po jídle, dneska nechtěl nic...
A asi jsme zadělali ještě na jeden problém - asi týden před prvním příkrmem jsme mu dali švestkovou šťávu, která je sladká (kvůli tomu bolavému bříšku, četla jsem, že to může pomoct) a on teď nechce normální čaj, jenom kojenecký od Hippu, koukala jsem, že tam je dextroza ☹ Měli jste to někdo taky tak? Asi mám postupně ředit, až bude chtít jenom vodu, že jo? I když dneska jsem mu dávala od Hippu heřmánkový místo fenyklového čaje a taky ho nechtěl, tak třeba neměl jenom žízeň...

rimmel
21. led 2010

radka suhlasim 😉

ale vlastne sme ja s cim som na zaciatku nesuhlasila bola pani dokt.mudra 😝 😀

anicka a co tak mu davat iba vodu? moj ju na zaciatku vobec nechcel...ani glg...ale treba trpezlivost. 😉

radka.m.
21. led 2010

makak-přesně tak,jak píšeš,takových mamin je fakt vysoké procento,co jim bud děti odmítají příkrmy,nebo prostě pití,a pokud dítě prošvihne tu periodu,tak si myslím,že fakt to je pak nejen pro maminku,ale hlavně pro dítě dost psychicky náročné,a čím jsou starší,tím to je horší,takže proč je vystavovat zbytečným stresům,když tomu m ůžou maminy zabránit,a určitě by jsi to příště udělala už jinak,vid?když už víš,že je to zbytečné trápení 😉 anicka-přesně tak,postupně ředit,až budete zpátky jenom na vodě,jinak 30ml není hodně,aby jsi se musela strachovat,pokud to není rovnou 500ml,tak mu prostě dej,hlavně,že má prcek zájem 🙂

makak21
21. led 2010

Radko já se nažila mu pití nabízet, ale on třeba ani příkrmy nechtěl, začali jsme pořádně až v 10měsících (když nepočítám, že si jednou či 2x týdně dal jogurt nebo přesnídávku, jinak nechtěl a to se pak blbě něco dělá 😖) Takže my s tím fakt bojujeme a asi by to ani jinak nešlo, je závislý na MM 😅

radka.m.
21. led 2010

makak-nejsi sama,neboj,takových mamin je fakt hodně 😉 😉 😉 držím pěstičky,aby jste se dopracovali k nějakému závěru 🙂

makak21
21. led 2010

Děkuju 😉 Jednou to skončí, i když asi až skončíme s kojením 😅

anicka164
21. led 2010

No právě on nechce víc než těch 30, dneska dal 15 ml, to z toho měl spíš zábavu. Tak nevím, jestli to stačí nebo jestli mám dělat psí kusy, aby pil ještě víc...

ojo
21. led 2010

zdravím, tak náš Tomáš vypije cca 250-400ml čaje denně 🙂 někdy teda míň 😉

já už ale dávala čaj od 1.měsíce i když jsem plně kojila, ale bylo to kvůli pitnému režimu v létě...nejsem ta, co by vytáhla prso kdekoli 😅 po létu jsem čaje dávat přestala a začala zase až s příkrmama...nejdřív kolikrát vypil sotva půl malé flašky, tak 70ml...ale pak na podzim začala sezona chřipek, tak jsem raději zvýšila příjem tekutin, naučila jsem ho si držet lahvičku sám a tak třeba vypil na ex 100ml 😅

poprvé byl lehce nachlazený před 14dny a to také musel hodně pít a to jsem mu dala cucnout i v noci a přes den někdy opravdu vychastal 3 malé flašky, což dělá okolo 400ml... 🙂 🙂

a zkušenost mojí švagrový je, že ta nedávala žádné tekutiny do 6.měsíce, pak chtěla aby synovec něco začal pít a malej nechtěl nic jiného než mlíko...a až ňák kolem 10.měsíců začal, ale jen vodu a teď si dá i někdy čaj...ale vypije s bídou půlku co Tomáš... 😅

evulinkab
21. led 2010

Ahoj holky,

tak muj malej- 1rok, nechce také pít.Vyzkoušela jsem spoustu druhu čaju, bylinkové, ovocné, dzusy, nabízím mu z hrnečku, z flasky, ze lžičky a ...bez uspoechu.Nekdy má den, kdy do neho dostanu 100ml, nekdy sotva 30ml.Rikala jsem to doktorce a ona říkala, at mu hodne pití nabízím, že mu asi stačí moje mléko(stále kojim).Ale at mu nabízím, že to chce trpelivost a ze kdyz bude mít žízen, že se proste napije..

tezu
2. únor 2011

Ahoj vsem🙂 Tohle tema presne hledam. Mam uplne stejnej problem, jenom s tim rozdilem, ze moje holcicka je na umelym mliku. Takze ta zavislost ani tak nesouvisi s tim, jaky mliko to je, ale proste to,ze to je mliko🙂 Jsem rada, ze v tom nejsme samy. Taky mi vezme trosku vody jen ze lzicky, jinak nechce vubec z niceho, ani z lahvicky, ze ktery je zvykla pit mliko. Dokonce se zacne vztekat az ji nakonec to mliko udelam🙂

jitulisek
2. únor 2011

Ahojky, tak koukám, že je nás opravdu hodně maminke, jejichž děti mají problém s pitím. Naše malá taky nechce pít. Vypije za den 70 ml,ale spíš tak kolem 50 ml. 😠 Je pravda, že ještě kojím. takže dostává mléko ráno a večer a taky se budí v noci, plínky má počurané,ale stejně jako vy všechny bych chtěla, aby mi vypila víc. Tak tu jednu lahvičku 220 ml. 🙂 Ale jak tak čtu,tak se budu muset obrnit trpělivostí. ☹ Což je u mě docela problém. S tím pitím bojujem asi už 3 měsíce a je fakt,že jsem jí prvního půl roku nedala čaj ani vodu z flašky a to vidím teď jako chybi. Ovšem pozdě bycha honit 😉 Tak jen doufat. 🙂

tezu
3. únor 2011

Ja jsem ji ale vodu nabizela uz driv nez v pul roce, a stejne mi ji nechtela vypit, chtela jen to mliko, takze si myslim, jitulisku ze nemusime zadny bychy honit🙂
navic mame porad problem s kadenim, uz mam sto chuti se na prikrmy vyprdnout. dneska jsem ji udelala domaci, extra redenou zeleninovou polivku s olivovym olejem, a kasle mi na to. ma radsi hustou konzistenci, a kupovany sklenicky, a jeste bez oleje. no je to normalni?.)