Ako dlho ste dieťaťu mixovali stravu?

belusa
27. zář 2012

Ahojte mám 13 mesačného syna a nechce papať nemixovanú stravu ☹ ☹ do kolko ste mixovali?dakujem

luisina
27. zář 2012

Asi do jednoho roku. Ale každé mimi je jiné - je to fráze, ale je to tak. však on začne. Něco mu zachutná a bude to chtít ukousnouta už to pojede 😉

palomitacheca
27. zář 2012

My jsme nemixovali, jen mačkali vidličkou 🙂 neboj, ono to přijde.

citun
28. zář 2012

@belusa Tak to jsme na tom stejně.Našemu už bylo 14 měsíců a pořád mixuju.Když chce,ale papat s náma,tak to ukousne cokoliv. 😉

beruska24.9.
28. zář 2012

@belusa u nás stejně jako @palomitacheca od začátku pouze mačkání vidličkou. ale setkala jsem se s holčičkou, které ještě v 1,5 roce dávali dětské skleničky hrubší konzistence (né s kousky) a banán škrábali lžičkou. teď chodí do školky a tam musí jíst to, co ostatní. takže se to v určitém věku také naučila.

belusa
autor
28. zář 2012

@luisina
@palomitacheca
@citun
@beruska24.9. no len ja ked mu to pomačkám s vidličkou tak sa na to len pozrie a ani neochutná malý vychcanec

citun
28. zář 2012

@belusa Dneska měl k obědu bramborovou kaši s uzeným masem a to by jste koukali jak dlabal. 🙂 Maso jsem krájela na malé kousky a měl porci jak pro starší dítě!Jsou to prostě potvůrky 😉

beruska24.9.
28. zář 2012

@citun - také jsme nedávno měli k obědu uzené, k tomu brambory se zeleninou. Malé jsem uzené dávat nechtěla, tak jsem ji na brambory se zeleninou dala Lučinu. Snědla pár lžiček a že už nechce. Jsem si říkala, že asi nemá hlad.... Nandala jsem si porci sobě a než jsem se nadála, hrábla po mém kousku uzeného a jak baštila 😀 😵 Jsou to potvůrky, jen to na nás zkouší 😉

belusa
autor
29. zář 2012

@citun
@beruska24.9. baby údené???to sa nebojíte??? 😉 😉

citun
29. zář 2012

@belusa Kdepak čeho,už je velký.Starší děti v tomhle věku už jedly úplně všechno. 🙂 Myslím,že se to dneska s tou opatrností přehání. 😉

mpavlinka
29. zář 2012

Nikdy, jen jsem pomačkala vidličkou.

beruska24.9.
29. zář 2012

@belusa - souhlas s @citun , a navíc, nejí to denně (konkrétně uzené ochutnala zatím jen jednou)
u starší jsem to ´´až moc´´ hlídala do 15m., pak se to ´´zvrhlo´´, až jsem si někdy, po všech různě přečtených info, připadala jako macecha. přesto jsou jídla, která jsem ještě ochutnat (nebo některá max. ochutnat) nedala. a když to vidím po nástupu do školky, co všechno dostanou k jídlu.....
u mladší už nikde nic nečtu, max. se zeptám na něco (pro mě) potřebného, jinak se řídím podle sebe.

omites
7. říj 2012

Mixovala jsem snad jenom měsíc po zavedení přkrmů. Pak jsem začala mačkat. Takže tak do 7 - 8m. Maso trochu dél.

diviska
7. říj 2012

začali jsme přikrmovat až v roce, takže jsem nikdy nemixovla 🙂