Čo by som malej mala dávať k UM? Má iba 3,5 mesiaca

lenka450
31. bře 2008

Ahojte. Prosím o pomoc. Moja dcérka má tri a pol mesiaca a náš problém je, že si myslím, že jej nestačí mliečko, ktoré jej dávam. Ja nekojím a dávam jej Nutrilon forte. Iba nutrilon jej nestačil tak sme po mesiaci prešli na Nutrilon forte a to jej postačovalo až do teraz. Najviac mi je ľúto, lebo cez deň teraz málo čo spinká a chcela by papať. Takže si myslím, že nemôže dobre pribrať lebo málo čo spinká. Máme problém aj s váhou má len 5 kg. V lekárňach som sa pýtala na nejaké kašičky, ale všetko je až od 5 mesiacov. Mám pocit, že to do vtedy nevydržíme. Niekedy s papa 250 ml a niekedy iba 150 ml, ale keď jej to z rátam cez deň tak mi vyjde že vypije 800 - 1000 ml. Cez noc mi pekne vyspinká o 21.00 h jej dávam posledný krát papať a zobudí sa cca 3.00 - 4.00 h potom o 8.00 h pokračujeme v papaní a ďalej už častejšie by papala. Klamem ju čajíkom, ktorý odmieta tak jej dávam nasilu, len aby niekedy prešlo 3 hodiny od minulého papania. Chcem sa opýtať, čo by som jej mala dávať ešte ku mliečku? Napadá ma detská krupica, ale bojím sa lebo to je lepok. Niektoré kamarátky mi radia aby som jej dala obyčajné mlieko trvanlivé - ale aj toho sa bojím. Prosím poraďte mi. Ďakujem

marie2
31. bře 2008

Ajhoj já mněla stejný problém pořád hladové mimčo vydržet 3 hodiny do jídla bylo náročné.Koupila sem rýžovou kaši od nutrilonu a občas jí přidala lžiču do mlíčka a od 4 měsíců sem dávala tuhle kašičku v lahvi na noc a spinkala líp i se zasytila.Taky sme pak pomalu začali s příkrmy a bylo po problému.Taky sem dávala mléko nutrilon.Dětskou krupičku doporučují až tak v roce a kravské mléko taky.Vyzkoušej radši tu rýžovou kaši a pak příkrmy některé jsou už od 4 měsíce a uvidíš že malá se zasytí a pěkně přibere 😀

lenka450
autor
1. dub 2008

Ahoj, marie2 ďakujem Ti, že si mi odpísala. Prosím Ťa u nás na slovensku sú len kašičky od 5 mesiacov, nevedela by si mi pozrieť či náhodou u Vás nie sú kašičky od 4 mesiaca? V lekárni mi povedali, že musím vydržať aspoň mesiac a potom, len neviem ako to bude. Na krabičke je napísaná veľká 4 ale potom je dopísané, že od ukončenia 4 mesiaca. Myslíš, že aj napriek tomu môžem postupovať ako ty? Myslím, že malá lyžička by nemohla ublížiť. Ďakujem, že si ma ujistila ohľadom tej krupice a kravskom mlieku. Keď mi napíšeš, že môžem dať jednú lyžičku rýžovej kaše tak ju dám. Chcem sa Ťa ešte opýtať. Máme problémi s kakaním. Nemôže ju zapiecť po tej rýžovej kaši? Ďakujem za odpoveď.

jajinak
1. dub 2008

Lenko,mně se zdá,že je to ještě moc brzo na to,abys dávala nějaké příkrmy nebo kašičky,zbytečně se zatěžuje trávicí systém.Ale nechci radit,páč nemám s UM zkušennost,kojila jsem rok,z toho půl roku jsem nic jiného nedávala a když byl větší hlad,tak jsem kojila prostě častěji.Kaši jsem na noc dala v 8 měsísích,ale stejně po ní líp nespal,to se jen tak říká.Nezkusilas dávat flašku s mlékem častěji?Vždyť to přece nevadí,že nebude jíst po 3 hod. ale míň.Čaj bych do ní taky ještě moc nelila.Prostě bych jí dávala častěji mléko,nevím.

marie2
1. dub 2008

Ahoj Lenko450 je fakt že kaše jsou i tady od ukončeného 4 měsíce ale já to probrala s doktorkou ona řekla at to skusím jí tam takovou slabší lžičku přimíchat v poledne a počkat do dalšího dne jestli jí třeba nebude bolet bříško.Když ne tak dávat večer před spaním tu rýžovku děti snáší docela dobře nemněl by být problém.S tím kakáním to nevím na tvém místě bych se ještě pro jistotu poradila i s dětskou lékařkou co ti k tomu řekne.Naše malá snášela všechno dobře byla pěkný jedlík.Každé dítě je jiné co vyhovuje jednomu druhému nemusí.Na tvém místě bych jí tam třeba poprvé přimíchala jen maličko té rýžovky a další den trošičku víc až se dostaneš na tu lžičku samozřejmně dáš o jedno odmněrku mlíčka mín to nahradíš tou kaší.Ale jak říkám prober to ještě i s doktorkou stačí jí zavolat.Pak písni jak to dopadlo a jestli sem trochu pomohla pa pa

lenka450
autor
1. dub 2008

Ahoj jajinak, ďakujem že si pridala tvoj názor. Ako píšeš hlavne sa bojím toho, že jej zaťažím tráviaci systém a môžem jej spôsobiť nejaké problémi. Kamarátka veľmi skoro prešla na kravské mlieko a dostala sa so synčekom do nemocnice a má z toho dosť vážne problémi. Doktorka mi povedala, že nemôžem jej dávať mlieko častejšie ako 3 hodiny, ale niekedy keď už nemôžem vydržať tak jej dám mliečko aj po dvoch hodinách. Neviem si predstaviť, že by mi plakala od hladu ešte jednu hodinu navyše. Moja doktorka mi nič neradí. Keď som sa jej spýtala na prikrmi tak mi povedala, že sa mám spýtať v lekárni. Možno, že len treba vydržať. Niekedy si tak poviem a niekedy keď vidím, že nespinká a je stále hladná tak si poviem, že začnem s príkrmami. Takže som v tom dosť nerozhodná a hlavne sa bojím. V lekárni mi povedali, že máme vydržať ešte aspoň mesiac a potom to skusiť. Kamarátka mi radí aby som jej už dávala bebe puding s kravským mliekom - a toho by som sa bála najviac. Možno, že nám nič nezostáva len vydržať a to len kvôli tomu aby bola zdrava. V každom prípade ešte raz ďakujem za názor.

lenka450
autor
1. dub 2008

márie2 takže keď jej urobím mliečko na 180 ml tak mám dať 6 kopiek Nutrilonu. Keď dám kašičku tak mám dať na 180 ml 5 kopiek Nutrilonu a malú lyžičku kašičky? Tak to si myslím, že by to šlo. Napíš mi prosím ťa či som to dobre pochopila. Keby som mala tak postupovať tak by som išla do toho. Hneď zavolám manželovi aby išiel ju kúpiť. Moja doktorka mi neporadí nič, len kričí po mne, že malinkú zoberie do nemocnice, lebo slabo priberá. Stále sa s ňou len rozhádam, lebo som jej povedala, že malinku do nemocnice nedám, kým nebude chorá čiže kým nebude mať horučku popripade hnučku a podobne. Takže na doktorku sa nespolieham. Prosím ťa ešte mi odpíš. Veľké dík.

jajinak
1. dub 2008

Lenko,zkus to vydržet!Na obyč.kravské mléko jsem zapomněla,to bych teda určitě tak malému mimču nedávala.Já ho nedávám ještě ani teď.A s pudinkem už jí ho vůbec nedávej.Možná by pak opravdu hlad přešel,ale pozděli by sis to mohla vyčítat,kdyby měla malá nějaké problémy.To už bych fakt radši dávala tu flašku s UM častěji.A nechápu,proč Ti dr. řekla,že nemůžeš?Jak už jsem psala,nemám s tím zkušennost,ale ani jsem to nikdy neslyšela,že by se nemohlo častěji.Určitě je to lepší,než ten pudink nebo ostatní příkrmy.Když už by fakt nic nepomohlo,možná teda tu rýžovku do UM,jak psala Marie,ale až v tom posledním případě.Přeju hodně sil a vydrž. 🙂

jajinak
1. dub 2008

Teď jsem si přečetla,co píšeš o té své doktorce.Tak to bych u ní nebyla a našla bych si jinou.Nejdůležitější je,že malá nehubne.Že míň přibírá,to se stává.

bielanevesta
1. dub 2008

Ahojky Lenka, len ti chcem napísa´t že názor tvojej doktorky je podľa mňa riadne zastaralý Veď už žijeme v inej dobe preboha...Bábätko sa kŕmi podľa toho kedy má hlad a žiadne po 3 hodinách! Len ty kĺudne daj maličkej mliečko vždy keď si vypýta, každé bábo je iné, inak nastavené a tým pádom vyžaduje inak často a v iných množstvách papať
Ja síce kojím ale keby som sa mala drža´t rady kŕmenia po 3 hodinách tak malá by bola vyhladovaná. Ona vyžadovala hocikedy papať aj po hodine. A čo sa týka kašičiek tak ak má tvoja malá už 4 mesiace tak sa jej neboj dať tie čo sú označené 4+, lebo tým sa myslí, že bábätko už má 4 mesiace tak to je ukončený 4 mes. a začína sa vlastne piaty. Neviem či som to napísala zrozumiteĺne. Držím palčeky...
Ešte jedna vec, také potraviny ako je KRAVSKÉ MLIEKO, KRUPICA, PUDING...rozhodne ešte nedávaj, najskor tak v roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenka450
autor
1. dub 2008

jajinak tiež uvažujem o tom, že od tej doktorky odíjdem, len to bolo mojou pohodlnosťou, lebo ju mám cez cestu a stále som si myslela, že v najhoršou prípade nemusím cestovať, ale pôjdem za ňou. Už aj manžel mi hovoril aby som odišla a možno som si myslela, že také správanie majú aj iné doktorky. Teraz ste ma vyviedli z omylu. Prejdem ku inej a nebudem musieť odchádzať so slzymi od nej, že som znova dostala krik za to, že nepribrala podľa jej predstáv.

bielanevesta ďakujem za vysvetlenie a pochopila som to. Počkám ešte týždeň a pol a potom to skúsim. Vtedy bude mať 4 mesiace.

baby ďakujem Vám za názor, idem skúsiť tú kašičku.

ďakujem všetkým za pomoc, ste zlaté.

marie2
1. dub 2008

Ahoj s tou kaší si to pochopila dobře já to dělala taky tak.Prostě nakonec sem dávala o jednu odmněrku mléka mín a dala k tomu jednu odmněrku té rýžové kaše.Pak se mi zdálo že se malá víc zasytí i líp spala.Jo a u těhle umnělých mlíček máš napsáno jaké množství a kolikrát za den může dítě vypít tak mrkni a taky podle váhy a věku si přečti jestli už můžeš zvýšit dávku my museli vždycky zvyšovat i dřív než sme mněli hlad je hlad 😀 .Doktorku vymněn co nejdřív!A co se týče výrobků s kravským mlékem tak ty opravdu až tak v roce.tak pa pa