Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co už může jíst 7mi měsíční dítě? Co je vhodné?

kikulienkaaa
19. led 2011

mam 7mes.holcicku,,a nevim co vsechno ji uz muzu dat jist,,prosim poradte.. 😅

neu.sona
20. led 2011

My, když byli stejně staří, tak jsme začínali teprve s příkrmy. Mrkvička atd. Ale kojila jsem. V podstatě může lehkou zeleninku, co nenadýmá. Pak asi lehké maso, jako králičí a až začně jíst pořádně zeleninku a masíko, tak bych jí dávala rozmixované ovoce. Sem tam jsem dala kukuřičnou křupku na cumlání a to bylo v tomto věku vše.

many
20. led 2011

taky jsme začali teprve s příkrmy a do toho kojení, nic navíc jsem mu nedávala 😉

megee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
svarcka
20. led 2011

Tak my, jelikož jsme nekojily,tak jsme měli už první zeleninky za sebou. Takže kuřecí a krůtí masíčko se zeleninkou - mrkev, hrášek, květák, brokolice, cuketa je výborná, bramborek. Povařit rozmixovat. Teď má Lucka skoro devět a papá rýži,těstoviny, květák se sýrovou omáčkou - mňamka! Taky jsem vařila polívečky: vývar se zeleninkou, mrkvová polévka s vločkami, brokolicová 🙂

am11e22
20. led 2011

Všechno ti má říct doktorka, chodíš snad na pravidelné kontroly, ne? Tam vždycky řekne, co dítě smí ten a ten měsíc začít jíst....

zdezli
20. led 2011

Tak me tedy nas pediatr o jidle neinformuje, ale bydlim v Nemecku a kontroly nejsou tak caste jako v CR. Jinak ja zacala prikrmovat od 6.mesice - klasika: mrkev, brambora, dyne, pastynak, brokolice, cuketa. Pote, co mi dcerka zvladla plnou porci zeleniny (asi za 14 dni) jsem zacala davat maso - prvni tyden jednou, dalsi 2x, dalsi 3x az jsme dosli na 5x tydne maso. Od 7.mesice jsem zacala davat odpoledne ovoce v podobe doma delane presnidavky- jablko, hrusku, banan.

Doporucuji stranky www.kojeni,net, kde najdes rozpisy a tabulky, jak a co prikrmovat 😉

ledmed
24. únor 2011

am11e22 : tak nám tedy doktor ještě nikdy neřekl co jíst, naše malá bude mít osm měsíců, ale protože nechtěla přibírat
na váze, tak byl doktor zásadně proti příkrmům a dožadoval se jen mlíka, jenže malá baští raději příkrmy jak mlíko. Už papá i maso, ale dělám to tak, že nejí celou dávku k obědu, ale vždy půl zeleniny a půl oběda mlíko. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá, jak se říká 🙂

k.jolanka
25. únor 2011

tak nás doktorka informovala po zavedení příkrmů na každé prohlídce co malý už může, ale už si to moc nepomatuji 🙂 ...taky jsem kojila, příkrmy jsem začala dávat v 6. měsících a to zeleninu, protože byl malý hladový dávala jsem kaši, ale zatím bez lepku, pak přišlo na řadu maso a začátkem 7. měsíce jsme začínali s ovocem...zeleninu zatím nenadýmavou-mrkev, brokolici, brambor, rýži..atd

Sem začni psát odpověď...

Odešli