Domácí příkrmy. Zamrazit?

tojsemztohojelen
24. srp 2021

Prosím, je lepší zamrazit hotové pyré nebo syrové kostičky zeleniny? Pokud hotové, olej je lepší přidat po rozmrazení nebo už mrazit s ním? Jde o dýni a řepu. Jak dlouho to vydrží v mrazáku nez úhony? Díky moc.

konidana
24. srp 2021

@tojsemztohojelen ja bych mrazila hotove naporcovane, at to je pri jednom hotovo. Mrazene vydrzi klidne pul roku, diteti bych se to snazila zkrmit treba do trech mesicu...

coolca
24. srp 2021

@tojsemztohojelen
Mrazika jsem hotové včetně oleje. potom jsem různé michala dohromady.

87pavlina
24. srp 2021

Já jsem zeleninu uvařila v parním hrnci, rozmixovala, dala do tvořítek na led, po zmrznutí vyklepla do pytlíku a zpátky do mrazáku. Olej jsem dávala až při vaření. Dávala jsem lepší (silnější) pytlíky, takže mi přišlo, že to v nich vydrželo dýl. Jako nenechala jsem to v mrazáku půl roku 😀 , ale třeba měsíc, dva jo.

kapii
24. srp 2021

@tojsemztohojelen Mrazila jsem už hotové, včetně oleje, rozmixované. Dala jsem do tvořítek na led a pak po zmrazení dala do znovuuzavíratelného pytlíku. Vytáhla jsem pak jen to, co jsem potřebovala a jen ohřála.

tojsemztohojelen
autor
24. srp 2021

Díky moc všem! 🙂

janina228
24. srp 2021

@tojsemztohojelen Mě děti rozmražený hotový příkrmy nejedly.. takže jsem si práci ulehčila aspoň s masem - připravila jsem syrový maso na malý kousky do tvořítka na led, zamrazila a pak dávala 1-2 kostky do příkrmu.. no a vařila jsem obden,no🙈

luciklim
24. srp 2021

@tojsemztohojelen take jsme mrazili uz hotove nakombinovane prikrmy. Vzdy jsme ve 20h zacali, v pulnoci skoncili a meli jsme jidla treba na 18-20 dni🙂 vselijake varianty, davali jsme do Avent kelimku.

tojsemztohojelen
autor
25. srp 2021

@janina228 toho se taky bojim, ze to nebude jist, ale tak zkusim a uvidim 🙂

janina228
25. srp 2021

@tojsemztohojelen ..tak já se jim zas až tolik nedivím 🙈..asi bych taky nebyla nadšena😂

lenula02
25. srp 2021

Já mrazila a problém nebyl ☺️

87pavlina
25. srp 2021

Zase je fajn, že třeba dýně není tak drahá (případně ještě lepší je, když ji máš zadarmo ze zahrádky) a uděláš z ní spoustu kostiček. No a když ti to nebude chtít jíst, tak si uděláš dýňovou polívku pro sebe a nemusí ti být líto, že jsi vyhodila spoustu peněz 😀