Hospitalizace neprospívajícího kojence

verrryna
30. čer 2016

Ahoj, má dcera má již od narození problémy s váhou. Narodila se ve 37. týdnu s porodní váhou 2,370 g. Celou dobu s váhou bojujeme, ale stále jsme se vešly do tabulek. Dnes jsme ale byly na 8 měsíční prohlídce a zjistila jsem, že od 6 měsíční prohlídky malá přibrala jen 200 g! Hlavním problémem je, že malá Anička nechce vůbec nic jíst - jen moje mlíčko, které jí prostě už nestačí. Odmítá flašku, odmítá lžičku. Vyzkoušeli jsme už spoustu a spoustu způsobů, aby jedla a nic. Doktorka mě tedy dneska vyděsila a sdělila, že bychom měly jet do nemocnice a chvilku si tam poležet. Dala nám čas sice do pondělí, abychom do té doby začaly se sunarem atd, ale malá to prostě odmítá. Takže chci do nemocnice už zítra. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo má stejnou nebo podobnou zkušenost jako my. Děkuji za odpovědi.

soyevita
30. čer 2016

@verrryna Ahojky,problémy s jídlem znám moc dobře.Dcera se narodila 36+3 a měla 2kg.V nemocnici ji nechali týden,krmili ji odstříkaným mateřským mlékem.Prso nechtěla ,tak jsem odstříkávala a krmila jí z lahvičky.Na každé krmení musela mít jiný tvar dudlíku,jinak nejedla.Byl to očistec a přechod na UM katastrofa,pořád zvracela.Běhala jsem po doktorech a pořád mi tvrdili,že je to normální.Pak jsem ji odvezla do fakultní nemocnice,kde mi sestra řekla,že ji neumím nakrmit.Že mi to předvede,jak se to má dělat a dcera to vypila a všechny v okruhu 2m vzápětí pozvracela.Tak si ji tam nechali-8měsíčnímu dítěti určili diagnózu anorexie.Problémy s jídlem přetrvávaly cca do 5let.Pak se to zlomilo a bylo to dobré.Dnes je jí kus ženské.
A kolik ta Tvoje myška váží?Chápu Tvé obavy,je to hrozný stres pro matku,když dítě nechce jíst.Ale buď štastná,že máš pro ni mlíčko a to jí chutná,i když málo přibírá.Uvidíš,co vám v nemocnici řeknou.A na co přijdou.

petrasipkova1
30. čer 2016

a co křupku, rohlík, ovoce do ruky , na to říká co ?

lajla
30. čer 2016

@verrryna nechala bych ji nabrat krev a zkontrolovat zda je v pořádku, pokud vše ok, do nemocnice bych opravdu nesla...tam ji zkusí akorát nárvat ale vztah k jídlu se nenaučí, to potřebuje být doma v klidu a pomalu...pokud se jinak chová normálně v pohodě, není nikterak zaostalá neresila bych to... přibírá sice málo,ale přibírá...nehubne...u nás je bohužel stále zakódovaný přežitek že pokud dítě nepribira je něco špatně
Začla bych pomaličku ale pomaličku zeleninou hoooodne naredenou mlickem a klidně bych ji u toho dala nějakou hračku, lžička dvě...postupně pomaličku...

lajla
30. čer 2016

@petrasipkova1 určité neumí kousat, do toho bych nesla...k tomu ji Krupka ani rohlík nic kvalitou nepřinese, dítě co nejí je potřeba naučit jíst výživné potraviny, kvalitní bílkoviny...

pamal
30. čer 2016

@verrryna nemá náhodou přirostlou uzdičku jazyka? Syn měl skrz přirostenou uzdičku jak problémy se sáním při kojení a později i při příkrmech

zaneta238
30. čer 2016

Už si přesně nepamatuji ,ale tuším,že kolem 10. měsíce mi syn přibral také málo.Tedy nikdy nepřibíral nějak výrazně,ale vždy se do tabulek vešel.Byl hrozný prsomil.Někdy baštil pak ho chytla zuby a byla ti bída.Zkoušela jsem mu několikrát UM,i Mudr mi doporučovala dokrmovat,ale on to také nechtěl ... Byla jsem z toho unavená a na nervy.V roce jsem ho odstavila a hned druhý den vzal chudák na milost flašku.Pak už začal nabírat normálně,ale hlavně začal normálně jíst.Byly to nervy,ale ještě bych s nemocnicí vyčkala,pokud budou odběry v pohodě

petrasipkova1
30. čer 2016

@lajla no to jasně, mně šlo jen o to, jestli má vyloženě odpor k jídlu i k tomu co si může dávat do pusy sama, jistě že jí to výživově nic nedá, ale učí se tím .... Dcera totiž do 9 měsíců snědla k obědu 1 lžičku a bylo to nenene, byla jen na MM, ale do pusinky si sama kousek něčeho klidně dala a žužlala to, třeba tu kukuřičnou křupku - myslim snad zcela neškodnou. A postupem času se z ní najednou stal otesánek co sní všechno co jí dám.

lajla
30. čer 2016

Ono hlavně ty blivajzy v nemocnicích se nedají vůbec jíst...když jsem kolikrát viděla co přinášeli ročním dětem...blee...by se mu nechuť k jídlu ještě mnohonásobně zvýšila

lajla
30. čer 2016

Pardon jí...

magdalenax
30. čer 2016

8 měsíců? Vykašli se na doktory a i na nějaký mléko, leč už mateřský, vím o čem mluvím. Posaď jí do židličky, dej jí kus uvařené mrkve, nebo květáku, nebo jí ho nakrájej na minikousíčky, sedni si k ní a hlídej jí. Uvidíš, co se bude dít

pavly
30. čer 2016

Ahoj, mám, moje malá odmítala cokoliv jíst a pít do roka. Jídlo moje, kupované, různé druhy, mixované, s kouskama, v lahvi, dobroty...... Prostě nevzala do pusy lžičku, lahev-nepolkla!!!! a vše plivala zpět ven......
V roce měla lehce přes 7 kilo, 6 kg měla na půl roce. Posílali nás na vyšetření (ambulantně)- nic nenašli a mě jí bylo líto. Neřešila jsem pak už nic a prostě jí kojila. Ona neměla o jídlo vůbec zájem, my před ní mohli doslova žrát a nic to s ní nedělalo. Žádné loudění. Na 15 měsících poprvé natáhla ruku na talíř-dostala bramboru, kousek mrkve-co jsem prostě měla po ruce a ona začala jíst.......sama od sebe......Za týden byla doslova žravec, jen jsem ji krotila,aby se s jídlem seznamovala postupně, spořádala by najednou cokoliv.
Já bych se kvůli tomu asi do nemocnice uvrtat nedala-pokud tedy máš pocit,že jinak je malá naprosto v pořádku-čilá, zdravá,zvídavá.... Jen kvůli váze bych neplašila. Nevěřím,že jí tam pomůžou a hlavně je mi osobně proti srsti ji nutit na UM když může být kojená.......
Rozhodně bych zvážila ale odběr krve. Pokud je toto v pořádku, fakt já nevidím důvod a těžko by mě tam někdo dostal.
Hodně štěstí, ať taky začne jednoho den tak krásně baštit.

josefina79
30. čer 2016

@magdalenax neee. Co se bude dit? Zakladatelka nepíše o beznem dítěti, ale o dítěti, které na ocividne velky problem s jídlem .
Jednoho takového mam doma. Ten by se Ti v 8 m na nějakou vařenou mrkev zvysoka vimeco... V podstate to neji doted. Jsou mu 3 roky.
Jeho problem bylo oslabene a dysfunkční orofacialni svalstvo. Spatne pil mléko, vždy velmi nízké dávky. Kousat se naučím ve 2.5 letech po roce logopedického treningu. Dodnes neni velky jedlik 3 roky, 11.8 kg. Bez jídla vydrzi bez problemu 2 dny. Bez jakéhokoliv jídla, pouze o vodě.

zmrzlinka
1. črc 2016

Vetsinou se vezme krev,vysetri se moc a hovinka,udela ultrazvuk briska a sleduje se,co detatko ji a jak na to reaguje. Mozna Vam taky doporuci gastro poradnu .

duvi21
2. črc 2016

Moje mala take pribrala od sesteho do osmeho mesice moc malo (podle dr.), jen deset deka. Samozrejme me vydesil, kdyz zacal panikarit, ze to budem muset resit, pokud to do priste nebude vic. Ale rekla jsem mu, ze do sesteho mesice lezela, pak zacala lozit a stavet se v postylce, takze logicky ji rapidne vzrostl vydej energie, tak proto asi pribyra tak malo. A prestala jsem to resit. Ja ty tabulky nesnasim. Pro me je dulezity, ze je cila, aktivni, ma faldicky, proste vypada zdrave. To matka pozna, ze je dite ok. Nemuze to byt u vas taky zvysenim aktivity, ze ted ty dva mesice pribrala min? 😉

duvi21
2. črc 2016

- jee, oprava: pribira, ne pribyra. Byl to preklep. Vypada to strasne 😀😀😀