Jakou láhev pro děti od roku na mléko?

nonfood
2. říj 2019

Dobrý večer maminky, prosím vás o radu, jakou láhev koupit pro dítě od roku na UM?? Nejlépe nějakou levnejsi.. Přestávám kojit a chci málem dát na večer umělé mléko kvůli vitamínům.. Jestli bude chtít, proto chci zkusit levnější láhev, díky

martiniquest
2. říj 2019

@nonfood dite od jednoho roku uz zadne mleko dostavat nemusi. Radeji mu dej kvalitni jidlo.

alicie_k
2. říj 2019

Zkus mrknout třeba v DM, tam ta jejich babylove nebývá tak drahá, jako profláknuté značky.

@martiniquest jo to bych potřebovala vysvětlit synovi, má 2r a bez mlíčka to večer nejde. A chce ho kolikrát i ráno.

svntvt
2. říj 2019

@nonfood taky jsem uz mleko nedavala, odstavila jsem cca ve 14 měsících, uz nebylo potreba... ale pokud na tom trvas, doporucuju nějakou sklenenou, na teple mleko mi to prijde ideal, mela jsem od aventu... Ale kdyz jsem odstavila, na flasku jsem ji uz neucila a byla to mozna i vyhoda, pac od holek slycham, ze se pak dite budi na mlicko, chce sice prso, to vi, ze nedostane, tak si vyrve aspon mliko z flasky. Moje mala misto prsa mlecnou nahradu nedostala a tudiz jsem nemela s timto problémy, nikdy to nevyzadovala ...

martiniquest
2. říj 2019

@alicie_k Pokud ho vyzaduje a neni problem mu ho dat, tak proc mu ho nedat. Ale to je jina situace nez preucovani na flasku po ukonceni kojeni

prejeta_zaba
2. říj 2019

@svntvt skleněnou? Jako na jedno použití pro roční batole?! To bych nedělala 😆
@nonfood a víš určitě že přijme láhev a UM? Moje kojené děti si se všemi silikonovým i dudlíky, pítky a hrníčky jenom hrály, UM nechtěly ani náhodou. Tak abys to nekupovala zbytečně. 🤷 Pít chtěly jen vodu z netekoucího vršku co má Rajec nebo z láhve s brčkem (třeba to DM), žádný silikon neprošel 🙄

korneliusa
2. říj 2019

@nonfood Raději mu kup kvalitní potraviny, než syntetický "vitamíny".

hejluc
2. říj 2019

Dostala jsem skleněnou v balíčku v porodnici. Pak mám i obyč umělou, kterou jsem kupovala pro jistotu, ta byla od narození. V DM jsem jen koupila to gumové pítko, které je od jednoho roku. Kup nějakou obyč, já dceru na UM učila cca 3 měsíce, od půl roku, třeba ho už vůbec nebude chtít. A v DM mají i fajn stetku na mytí lahví.

veronikajanova
2. říj 2019

Dobre láhve jsou MaM

veronikav31
2. říj 2019

@martiniquest já mám doma malého nejedlíka,byť je od narození na UM,tak jej dostává už jen večer,nechci mu to zatím rušit,na co,jsou tam alespoň trochu vitamíny.Jí klasické jídlo,sice málo,ale alespoň něco než nic,tak i tak mu dávám večer UM.

@korneliusa kvalitní potraviny jsou které?ty španělské,polské? kupuji kvalitní české maso,ovoce,zeleninu.Vařím doma,jí málo,tak dostává UM,pro jistotu.Těch 400Kč na měsíc už mě nezabije

svntvt
2. říj 2019

@prejeta_zaba no na zkousku je to mozna zbytecne drahe, ale kdyz jsem ji potrebovala dat mm z flasky, prisly mi ty plastove zrovna na napoj typu teple mleko dost na prd. Dcera z te sklenene normalne pila, nevidim v tom problem. Pokud myslis skrz penize tak jo, existuji levnejsi varianty na zkoušku, ale tak jako tip mi neprislo blbe to jen tak z pleziru navrhnout...

svntvt
2. říj 2019

@veronikav31 podle me je prave spis problem v tom, ze nejak podvedome verime tomu, ze umele namíchané synteticke vitaminy jsou lepsi, nez vitaminy v přirozené strave, coz si nemyslim. Ja ji um treba nedavala prave kvuli tomu slozeni, ne kvuli tomu, ze usetrim 4 stovky za mesic ... Ale pokud na tom dite trva a je to pro neho i psychicky dulezite, nabizi se samozřejmě otazka, zda jedenkrat denne dat um je zas tak skodlive, coz myslím, ze neni, takze why not. Tady spis jde o dite, ktere zatím zadne um nevyžaduje a ani tudiz nepotrebuje, to tim chci rict ja...

monique9754
2. říj 2019

Já kojila skoro do jednoho roku teď kojím jen při uspavani. A flašku jsem používala od malička na čaj a vodu tak nebyl problém a nasazení flašky i na um. A dudlík odmítá od malička s tím si jen hraje.

leilinka1234
2. říj 2019

Dceru jsem odstavila v 15m. Přešla na um a um pije dodnes, a to jí je 3 a půl roku. Mlíko vyžaduje před spaním a nemáme s tím nikdo problém. Po X pokusech přijala láhev nuk. Je to prostě individuální. Chce to prostě vyzkoušet. Nějaké dítě vezme první láhev a dobrý, nějaké vyzkouší třeba sto značek a stejně žádná nebude dost dobrá 🙂 mimochodem... Třeba při nemoci, po očkování... Mlíko mi bylo dobrý. Nic jiného jsem do ní dostat nemohla, ale mlíko vždy 🙂 při horečkách jsem za mlíko a za to, že ho vyžaduje, byla vděčná 🙂

netopejr
3. říj 2019

V roce nepije ještě z normálního hrnku/sklenice? Na mlíko nejjednodušší, ať už pije jakýkoli. Jakože není důvod dávat UM.

korneliusa
3. říj 2019

@veronikav31 Dávej si co chceš, mě to vykládat nemusíš. Zakladatelka chce dát UM kvůli vitamínům, což je nesmysl a peníze řeší. Tudíž PRO NI píšu, že nejlepší je doma uvařené a čerstvé jídlo z kvalitních surovin. A ne syntetické vitamíny s pochybnou stravitelností.

nonfood
autor
3. říj 2019

Děkuji moc všem za odpověďi.. Mimi mi jí krásně všechno a jí hodně, myslela jsem, že do dvou let se mléko má dávat když ne mateřské, tak umělé. Promiňte a dík! 🙂

andelka
17. únor 2020

@nonfood nemusí,pokud ji pestrou stravu. Mám 13 měsíčního, zatím kojím,ale když vydržím ještě nějakou dobu ( jakože asi jo) tak um na pití dávat nebudu. Dávala jsem dvěma starším, a u mladšího pak hodně těžko rušila.