Jakou první kaši pro sedmiměsíční mimi?

calvac
26. zář 2018

Jakou podat uplne prvni kasicku pro 7 mesicni dite?? Doktorka radila ryzovou nebo kukuricnou,ale nevim,proc zrovna tyto. Jakou jste podavaly a od jakeho vyrobce? Zatim mame dva prikrmy - masozeleninu a ovocny. S lepkem jiz zkusenosti mame.

evapolakova333
26. zář 2018

@calvac ja mam uz rocniho chlapecka od 3 mesicu sme davali polevku a od 6 mesicu uz bastil normalni treba bramborovou kasi a ted sni na co prijde je to malej lump 😂

chumlee71
26. zář 2018

Já dávám Hami se 7 obilninami

hezz17
26. zář 2018

@evapolakova333 od 3 měsíců? =-O =-O

milunka28
26. zář 2018

@evapolakova333 HLavně že mu chutná 😉

milunka28
26. zář 2018

Já když prvně četla ten nadpis tak jsem četla "jakou PIVNÍ kaši", tak jsem se úplně lekla, až na podruhé jsem to dala správně 😅

bartakova_veronika
26. zář 2018

malé jsem podávala někdy asi v 5-6tém měsíci první kaši a též jsem začínala na rýžové a kukuřičné .. dávala jsem značku Nutrilon protože od 3 měsíců pije UM nutrilon ... teď už dávám v 11ti měsících běžně i od Hami či Sunárku .... střídám to teď už různě .. prvně jak jsem začínala jednu krabici rýžové, kukuřičnou, vanilkovou, piškotovou a pak jsem postupně začínala i na ovocných až v 10ti měsících jsem začala s křupinkami ke snídani atd .... 🙂

bartakova_veronika
26. zář 2018

@hezz17 proč ne od 3 měsíců .. i když nejlépe se začíná od 4 měsíců pokud je miminku na UM .. taky jsem začala se zeleninou někdy v přelomu 4 - 5 měsíc .. pokud je ale prcek kojen tak je lepší od 6 měsíců začínat no 🙂

hezz17
26. zář 2018

@bartakova_veronika proč ne? Třeba proto že na to dětský organismus není vůbec stavěny? Mimino není zmensenina dospěláka.

hezz17
26. zář 2018

Jinak k tématu. Já dávala kase domácí. Ryzova, ovesna, jahelna. Kupovanou jsem zkusila jednu nějakou malinovou, ani omylem. Nedivím se, bylo to tak prevoneny že to zasmradilo celou kuchyň. Do kase strouham jabio, hrusku, boruvky... co zrovna je. Výrobní cena nula nula nic, žádné chemické instantní srajdy a je to otázka maximálně pěti minut.

bekyc
26. zář 2018

Rýžovou a kukuřičnou proto, že jsou lehce stravitelné... Lépe než třeba ovesná, krupicová. Klidně bych tou rýžovou začala, nejlépe ráno. Syn si potom docela oblíbil špaldovou a jáhlovou z DM. Někdy jsem do toho přimíchala ovocnou přesnídávku, aby měl trochu změnu.

bartakova_veronika
26. zář 2018

@hezz17 zajímavé že dětské pediatr vám řekně že máte začínat s příkrmy postupně od 4 měsíců pokud není plně kojen a je na UM a všude se to dočtete že se může začínat od 4 měsíců, takže v tom nevidím nic špatného .. ano 3 měsíce je brzy ale od 4 měsíců už brzy není .. já tedy první kaši dávala někdy mezi 5 - 6 měsíem ale první kaše se běžně prodávají od 4 měsíců a i příkrmy ...

bekyc
26. zář 2018

Nevěřte všemu, co se píše na krabicích. Stačí trochu zapojit rozum. Nebo číst složení. Fakt bych dítěti nedala všechno, na čem se píše "od 4 měsíců." Třeba ovocnou kapsičku s mangem, kterou tady zrovna mám doma... Moc nerozumim tomu spěchu. Ale jak myslíte, však jsou to vaše děti...

bartakova_veronika
26. zář 2018

@bekyc tak je jasne ze ovocnou kapsicku nebude clovek podavat ve 4 mesicich kdyz se zacina napred se zeleninou. Ja presnidavky zacala davat az nekdy 6-7 mesic a davam spis domaci. Kapsicky vubec nekupuji a koupim sem tam presnidavku od hamanka nebo hello ale spis davam domaci 🙂

mari90
27. zář 2018

Zacinala jsem ryzovou a ovesnou, ted pridavam jahlovou, pohankovou, kukuricnou, vse od znacky Nomina