Kolikrát týdně dáváte dětem do příkrmů maso?

nerreidda
9. zář 2011

Chtěla bych se zeptat, kolikrát v týdnu dáváte jaké maso ( hovězí, vepřové, krůtí, kuřecí, ... ) u mrňat do příkrmů? Třeba hovězí 2x týdně a tak.
Díky za pomoc. Markéta

dana3262
9. zář 2011

Dobry je kralik, teleci, hovezi. Kure ne, radeji tu krutu, i kdyz.. My zatim nemasujem, tak jak casto neporadim. Malej ho nechce kousat a mixovat mu ho (se 16ti zubama v 1,5roce)nebudu. To mu radsi udelam cocku, tam aspon nejsou antibiotika. Ale vetsina lidi samozrejme maso dava, tak pisu spis jako alternativu. Jo to takhle domaci, to je parada 🙂

sarlotta
9. zář 2011

Marketo, já myslím že 3x týdně maso stačí, pak 1x týdně žloutek. Do všech jídel kapku oliv. oleje.
Maso dávám kuřecí, krůtí, králičí, telecí, vepřové. střídala bych věechny druhy pravidelně a začala s bílým drůbežím a nakonec zkoušela vepřové a hovězí.

kuřecí steak, kuř. křídla, krůtí krk, z králíka cokoliv - to je snad nejlepší maso- domácí samozřejmě, vepřová žebra, telecí kýtu. Vše vařené nebo v páře, po ročku i pečené, dušené.
+ po ročku rybu.

mrsblack
9. zář 2011

Co jsem vyčetla, tak se má dávat maso 6x týdně a 1x vaječný žloutek. A z masa kuřecí, krůtí, králík, telecí na střídačku. Právě začínáme, takže se pokusím i toto dodržovat.

kfitecko23
9. zář 2011

Já dávám 1x týdně žloutek, jinak maso dávám skoro každý den. Někdy se stane že není ale myslím že to nevadí. Jinak jsem dávala, kuřecí (to nejčastěji, hovězí a vepřové) ted budem dělat králíka tak mu kousek ukrojím 🙂 jinak to dělám tak když vařím maso sobě tak ukrojím kousek a uvařím i jemu....

luckakol
9. zář 2011

Ahoj, jo, ja taky cetla 6x maso a 1x zloutek. Ale ja davala daleko daleko mene. A vyhybala jsem se kurecimu, nejak tomu neverim. Takze BIO hovezi, kruti, kralici, domaci jehneci. Varene dohromady se zeleninou, pak rozmixovat.

pehaka
10. zář 2011

Když byl malej mimi jedl příkrmy a když se kouknete na složení o masu se moc mluvit nedá jak ho je tam málo.. takže ho ho jedl každý den nikdy sem mu nedávala žloutek zhruba od roka jedl normálně a všechno prošli jsme si obdobím kdy nejedl skoro nic třeba 3 týdny jen jogurty a pak zase jedl až moc...momentálně máme období masa na všechny způsoby - kuře, řízek, sekaná 🙂

sova33
10. zář 2011

Ahoj, já dávám 1xtýdně žloutek a tak 4x maso. Zatím krůtí (kupované) a králičí (domácí), ze skleničky ještě jehněčí. Mám v plánu ještě telecí a hovězí (obojí ze skleničky). Kuřecí jsem zatím vynechala, kupovanému totiž taky vůbec nevěřím a domácí nemáme 😒 S vepřovým taky zatím spěchat nebudu.