Přikrmy - není ve 4 měsících brzy?

elisanda2018
30. led 2019

Ahojky, mám tři a půl měsíční holčičku. Chci se zeptat, kdy jste zavedli příkrmy. Říká se, že od čtvrtého měsíce by se měly zavádět. Přijde mi to docela brzy. Malá je nejedlik. S mlickem je to boj, tak se úplně desím až dostane něco na lžičce...
A holky kdy jste nechaly nastrelit nausnicky?

cherris
30. led 2019

@elisanda2018 a kojíš nebo je na umělém? U kojených se příkrmy doporučují až od 6 měsíce. Já mám šestiměsíční holčičku a nic jiného než mm ještě neměla, čekám že na mě každou chvilkou začne u jídla zvědavě pokukovat, tak začnem s ochutnávkama, náušnice taky řeším čekala jsem až povyroste, aby bylo v tom lalucku trochu místa a dobře se to trefil.

ajronka
30. led 2019

Pokud nekojíš, tak se začíná většinou ukončeným 4. měsícem. Pokud dobře prospívá a po jídle se nesápe, tak můžeš i později. Náš malý jak vidí, že strkáme něco do pusy, tak je jak najatý. 5 mesiců bude mít 8.2. ale včera už první lžičky mrkvičky zkusil a mlaskal jak o život 😃. Bude to jedlík no 😃.

elisanda2018
autor
30. led 2019

Malá je právě na um ale žádná sláva s papáním už od narození. Má to po mně. Já taky nejedla. Ona vydrží osm hodin bez mlicka...rekord dala 16hod a to jsem už fakt byla na nervy. Cpala to do ní ale ona nezájem. Jen se usmívala a byla v pohodě. Žádný hladík. Tak se právě desím že s prikrmy to bude to samé. Jeden velký boj.

natysnovec
30. led 2019

@elisanda2018 mala ma 4 mesice a uz basti
Ale jsme na UM...a nausnicky ma od pulky 3 mesice...

hance89
30. led 2019

Příkrmy jsme začali zkoušet od ukončeného 4. Měsíce a to na radu pediatry. (Malá je kojená) , teď má 7,5 měsíce a krásné mi spapá celou porci.
Naušničky jsme nechali nastřelit po prvním očkování.

elisanda2018
autor
30. led 2019

@natysnovec
Také jsme na um...4 měsíce nám budou za dva týdny...tak asi také začneme bastit...tedy pokud malá bude chtít...ale předpokládám že to bude pranice. 🙂

cherris
30. led 2019

@elisanda2018 ještě ti poradím jednu věc: změň své myšlenkové nastavení, snaž se to nevzdavat předem. Pokud za malou půjdeš se lžičkou a budeš hned čekat problém, budeš napjatá, tak to vycítí a problém nejspíš bude.
Je to docela těžký, ale stojí to za to.

adelka951
30. led 2019

Pokud máš strach z příkrmů, tak si přečti knížku Vím, co mi chutná.
Je to sice trochu jiný přístup, ale na nejedliky to funguje, protože jídlo se potom nestává bojem.

elisanda2018
autor
30. led 2019

@adelka951
Děkuji...knížku si určitě přečtu.

elisanda2018
autor
30. led 2019

@cherris
Ano také si to říkám...ale někdy je to opravdu těžké myslet pozitivně...vím že to malá vycítí když jsem nervózní a napjatá jdu za ní už s tím že to bude boj. Je zvláštní že nemá hladík...ale já jsem prý byla jako mimi to samé...

kittyy17
30. led 2019

@elisanda2018 necpi do ní příkrm násilím, nabídni na ochutnání. Já bych byla na tvém místě šťastná za každou vypitou láhev, a s příkrmy ještě počkala.

elisanda2018
autor
30. led 2019

@kittyy17
Za každou vypitou láhev jsem opravdu šťastná. Většinou když vypije celou tak je to ve spánku. Když je vzhůru tak dělá blbiny...směje se...prostě nemá potřebu pít. Takže využívám toho když je ospinkana a jdeme bumbat...

natysnovec
30. led 2019

@elisanda2018 mala mi basti pomalinku zeleninku....a docela ji to jde...

elisanda2018
autor
30. led 2019

@natysnovec
To závidím...snad se toho také dockam.

natysnovec
30. led 2019

@elisanda2018 to vis ze dockas....

lida9
30. led 2019

zkus ji neco z prikrmu dat az si budes myslet ze je pripravena, ses mama, poznas to na ni nejlip🙂 stylem ,,nacpat do ni prikrm,, stejne nebude fungovat, zacit ve 4 mesicich neni zadne dogma, proste az se na to budete citi obe🙂 nekdo zkousi davat do rucicky na ozuzlani syrovou zeleninu, maji to deti jako hracku a pri tom ochutnavaji uz🙂

podaji
30. led 2019

Nevím mě prostě přijde ve 4 měs dávat příkrm hrozně brzy. Ať už kojenemu nebo nekojenenu. Vždyť to dítě pořádně ani ještě neví co se sebou. Myslím že takovýmu prckovi dá um daleko více než vařená mrkev honena nekde tamhle ve skleníku. Obě moje děti 3roky a 7mes byly na um do půl roku. Nic jim nechybělo. Pribíraly ukázkově. Kolem toho 6 měs nás začly úplně při jídle hypnotizovat. Dát jim pak lžičku bylo daleko jednodušší než jim to rvat div ne už v porodnici 😀

hanih
30. led 2019

Když si představím to čtyřměsíční miminko, tak mi taky přijde brzy, ale obě moje děti byly kojené, tak nemám zkušenost. Jen jsem chtěla napsat, ať už budeš začínat kdykoliv, hlavně nestresuj a už vůbec ne takhle dopředu. Zkus to brát tak, že miminko je do roka kojenec, tudíž hlavní složkou jeho potravy je mléko. Pokud začne hned hezky baštit příkrmy, je to v pohodě, pokud ne, mysli na to, že do roka má spoustu času. Do té doby stačí ochutnávat, pomalu si zvykat. Samozřejmě dítěti pravidelně nabízet jídlo, ale nenutit. Starší dcera byla kojená, mlíko baštila jak otesánek, ale jak došlo na příkrmy, nechtěla nic. Do roka byla téměř plně kojená a rozjídat se začala až po třinácti měsících. Mladší je na tom teď podobně. Doktoři to občas hrotí, aby dítě co nejdřív jedlo plné dávky, ale podle mě je to zbytečné.

elisanda2018
autor
30. led 2019

Holky děkuji moc za rady. Také mi přijde čtvrtý měsíc na příkrmy moc brzy. Doktoři všechno řeší přes tabulky a to je blbost když je každé dítě jiné. Mala bumba sice málo ale přibírá. Pořídila jsem si domů i kojeneckou váhu. Ze začátku právě moc nepribirala a nebavilo mě s ji pořád běhat k doktorce na váhu. Mám ji doma a je klid. Ve třech mesicich měla 5,66kg.

Já bych se tím nestresovala. Oni stejně skoro nic nesní😂 Tea byla kojena a začínala jsem taky na 4 a jen ochutnavala a pak stejně měla mléko a měla ho sakra dlouho. Můžu říct, že na roce a půl něco snědla a od dvou let jsem ráda jak krásně jíme obědy. Taky je na jídlo hrozná..🤔 a náušnice jsme řešili tyjo nevím kdy. Dr říkala po očekávání. Ale dávali jsme je nějak mezi😉 zeptej se u doktorky asi, pokud je tedy tvoje nastřeluje🙂

mku
30. led 2019

Ja mela taky nezravce a s prikrmama se to zmenilo... mliko teda dneska uz nepije vubec (18m), ale jidlo jinak miloval od zacatku. Zacinali jsme presne ve ctyrech mesicich dyni a uz druhy den slupnul tu malou sklenicku celou 🙂

kittyy17
30. led 2019

@elisanda2018 možná ji přestaň krmit ve spánku v noci. Pak nemá potřebu jíst ve dne. Za pokus to stoji. Také je možné, že jí to nechutná

elisanda2018
autor
30. led 2019

Holky já ji krmim v noci v jedenáct hodin a pak papá až ráno v sedm ale to si ani nezaplace že má hlad...vstává mi v půl šeste...v sedm právě ještě usne a to ji strčím to mlíčko...

kittyy17
30. led 2019

@elisanda2018 kolik vypije celkem za den a jak přibírá? Jak velká je jedna láhev? Možná zkus dávat min a častěji...

elisanda2018
autor
30. led 2019

Dělám ji 150ml ale to dá opravdu málokdy...to je fakt vzácný...
Pije mi v 7h, 10.30h, 14h, 18h a ve 23h
Zkoušela jsem ji dávat častěji a menší davky ale to vypila třeba jen 20ml a konec...začala se usmívat a dělat blbosti. Prumerne tak vypije 550-600ml za den. Rekord má 700ml ale to bylo pouze jednou.
Jeden čas odmítala fakt moc...změnili je mléko ..lahvičku...od narození trpěla kolikou ale po tom co užívá bio gaiu je to v pohodě...

bayt
30. led 2019

@elisanda2018 Nekojené děti dostávají od toho čtvrtého měsíce. Můj byl dlouho nejedlík, rozjedl se až skoro na roce (ale je kojený). Každopádně násilím to do dítěte stejně nenacpeš, takže já radím - smiř se se situací.

marketanova
30. led 2019

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli dáváte i nějaké vitamínky zvlášt k příkrmům, treba nejaké kapičky na imunitu?

bohynekuchyne
4. únor 2019

Já jsem chtěla čekat taky až do 6. měsíce. Žof je plně kojená. Ale už po 4. měsíci se nám začala sápat po všem co jíme a pijeme 😀 Takže jsme začali v 5 měsících. A chutná jí teda dost. Začali jsme bramborem, teď už má přidanou mrkev a batát. Vždycky jí do jídla kapnu trochu olivového oleje.

bohynekuchyne
4. únor 2019

@marketanova My od malička dáváme Bio gaia probiotika...