Problém s příkrmem v 6. měsíci. Moc nejí

hankaajirik
9. čer 2008

Dobrý den, máme 6ti měsíčního syna a začali jsme s příkrmy.Nejdříve s mrkvičkou, bramborem a poté s kuřetem. Zezačátku se zdálo, že syn jí, ale začal ztrácet zájem o jídlo (kromě kojení).Krmím ho v pravidelnou dobu, ale sní tak 5 lžiček a pak ho zajímají věci okolo a už nechce jíst. Kope, vzpírá se a jídlo nepolyká.Musím ho vždy dokojit. Nechci na něj tlačit, ale nemohu ho věčně plně kojit.Prosím o zkušenost ostatních.Velice děkuji. 🙂

janah.
9. čer 2008

Ahojky,
tak nám dr. říkala, že ze začátku je úspěch alespoň lžička... Je fakt, že nám teda děti s jídlem nezlobili. Zkus přejít na to co mu chutnalo, měnit značky... Já nakupuju jídlo v DM, zdá se mi tam nejlevnější a oni tam mají nějakou vlastní řadu a tam nabízeli (alespoň před 9 měs) bio mrkvičku. Kámoška jí chutnala a říkala, že je moc dobrá a slaďoučká, tak ji zkus. To se časem zlomí. Co kašičky, už jsi nějakou dávala?? Jen se nevzdávej a vydrž!!! Pevné nervy 😉 😉

bublina7
10. čer 2008

No my měli stejnej problém. Musela jsem nakonec dávat příkrm z lahvičky. Naštěstí byl tzv. obojetnej. Pil z lahvičky i s prsa 🙂 Ze lžičky začal jíst teprve před dvěma dny a je mu 9 měsíců. 😅

terezzz_zl
3. zář 2012

Ahoj, určitě pomůže vytrvat. Na krmení si udělej čas a klid ať je kolem co nejmíň rozptylujících faktorů a prostě zkoušej. Dala bych klidně i kašičku, bývají takové sladší, to by mu mohlo chutnat. Je asi celkem jedno, jestli mu to dáš lžičkou nebo z lahvičky (třeba tu kašičku). Po jídle ho ještě nakoj, dá mu to pocit jistoty, že i když je tam nový element, tak to kojení, na které je zvyklý, zůstává. Když to budeš dělat pravidelně, nejlépe každý den ve stejnou dobu, tak si určitě zvykne. Pro ně je to hrozná novinka, doteď se jenom kojili a najednou taková změna, takže trvá, než si takové miminko zvykne. Někde jsem četla, že dítě až 14x něco ochutná než si zvykne. Takže se toho neboj a doplňuj to kojením a časem se to uričtě poddá. Hodně štěstí 😉

klaruusska1
20. lis 2012

dobry den maminky mam takovy problem mame 6 mesicni miminko vubec mi nechce mleko a ani prikrmi co mi ji jsou jen kasicky a to je dva krat denne moc jit nechce a ani moc nepribira nevim jestli nema chut k jidlu,uz to trva mesic a pul

finlay
3. led 2013

Mame uplne stejny problem. Mala ma ted 5,5mesicu,uz mesic ji davam k obedu mrkev samotnou nebo s bramborem,ted jsem zkusila mix,jedla. Ale ted uz 2.den nechce,po chvilce (asi 3lzickach) se zacne sklebit,pevne svira pusu a uz nechce. Lahev si vubec nechtela vzit,posledni dobou uz to bylo dobre,ale zas tyhle 2dny nechce ani lahev.
Co s tim? Nestaci se mi vytvaret mleko,pila by porad. Asi ji rostou zuby. Muze to byt tim? Poradite neco?